Pro Evolution Soccer 2009 - demo

Bambolo82

Banned
Peek napisał:
Panowie naprawde nie widzicie OGROMNEJ różnicy w grafice na rzecz fify? Naprawde odpowiadają wam niedopracowane twarze zamiast swietnych odzwierciedleń prawdziwych piłkarzy w 3D? Nie widzice murawy czyli zwykłej niedpracowanej tekstury? Czy nie widzicie naturalnych zachowań piłkarzy w fifie podczas gdy w pesie latają plastikowe ludki?

W takim razie nie wiem co mam powiedziec, ale nie rozumiem jak w skali 1/10 -AS- ocenia FIFE na 4, bo to znaczy ze nie grał w FIFE 09 a w PES 2009. Po prostu was nie rozumiem. Niestety przyznac ze era Konami sie skonczyła. Grafika PEsa zatrzymała się na PS2. FIFA 09 to prawdziwa piłka na next-geny, a nie ludki latajace po murawie 2D...

Radzique ma racje. Brzmisz jak fanboy FIFY. Po prostu przyznaj się że FIFA ci bardziej leży, PES jest dla ciebie za trudny, wolisz uczyć się schematu i strzelania bramek na pamięć w FIFA, że jestes fanem FIFA i nie wypisuj bzdur o PES typu "...ludki latające po murawie 2D".
 

Peek

New member
Bez reklam
Nic wam nie wmawiam. Ja kupie FIFE 09 na PS3, bo różni sie od wersji PC-towej natomiast PESa kupie na PC bo wydanie PC i na PS3/X360 jest takie samo. Nie jestem fanem Fify. Moim zdaniem FIFA wyrosła na symulator a PES wyglada teraz na gre arcade, a to co wcześniej pisałem to nie bzdury tylko moja subiektywna opinia.
 
Ostatnia edycja:

Bambolo82

Banned
Obie gry mają swój styl i cechy charakterystyczne.Żebyśmy się dobrze zrozumieli...FIFA jest fajną grą i nie którzy ją preferują. Dla przykładu, w serii PES (ISS) od zawsze drybluje się zręcznościowo: gałką analogową lub "krzyżakiem", a w FIFA od zawsze naciskało się guzik po którym "piłkarz" wykonuje trik, "specjal" jak w "Mortal Kombat" i mija obrońcę. Jedni wolą to pierwsze, a inni to drugie.

Ja należę do tych pierwszych, a Ty do drugich.

To jest wątek o PES2009 i nie ma potrzeby, abyś jako fan FIFA szkalował naszą kochaną grę. Proszę, rzecz jasna krytykować, ale nie w stylu "ludziki i murawa 2D" albo "ogromna różnica w grafice".
 

piotrek2000

New member
Witam powie mi ktoś jak ustawić sterowanie tak żeby grało się jak w fifie czyli WSAD :) nie mogę optymalnie ustawić tego sterowania w opcjach a brak już mi cierpliwości , chodzi o wersję na PC
 

k0val

New member
ja osobiście preferuje fife ale w tym roku pes mnie pozytywnie zaskoczył
na konsole ciężko jest mi powiedzieć co lepsze ale na pc pes 09 wygrywa zdecydowanie grafiką
 

Bambolo82

Banned
piotrek2000 napisał:
Witam powie mi ktoś jak ustawić sterowanie tak żeby grało się jak w fifie czyli WSAD :) nie mogę optymalnie ustawić tego sterowania w opcjach a brak już mi cierpliwości , chodzi o wersję na PC

Człowieku, kup pada do PC! Gra w PES na klawiaturze jest niemożliwa.
 

bandzlor

New member
Nie koniecznie, ja rownierz nie wyobrazam sobie gry na klawiaturze ale gralem z ludzmi co robili takie rzeczy na klawiaturce ze szkoda gadac i oni za to sobie nie wyobrazali gry na padzie, wiec to jest tylko kwestia gustu
 

mastah

New member
witam
jestem fanem pes-a od dobrych kilku lat, ostatnia fifa w jaka gralem to byla 99, probowalem pozniej chyba 06 ale trwalo to kilka minut, no ale co do pes-a 09 na ps3, to jestem rozczarowany, przede wszystkim gra jest nieziemsko wolna, watpie zeby to byla wina crt(do zmiany w niedalekiej przyszlosci), inne gry wygladaja i dzialaja dobrze lub rewelacyjnie, a pes.. tragedia(nie chodzi o grafike, tu jest miodzio ale szybkosc z jaka poruszaja sie zawodnicy, wygladaja jak polacy na ME)
i pomyslec ze czekalem tylko az pojawi sie w sklepie, a teraz mam powazny zgryz..

nie mam mozliwosci sprawdzenia pes-a 2008, wiec prosze was o opinie, jak sie ma pes 08 do pes-a 09?

moze ktos z was moze mi jakos udostepnic demo 2008?

chyba ze w pelnej wersji bedzie opcja zwiekszenia predkosci gry, w starych pesach na ps2 bylo cos takiego, ale z tego co widze to nie ma sie co ludzic?

na poprawe gry przed wprowadzeniem jej do sklepow tez chyba nie ma co liczyc?

rozpisalem sie troche ale moze przy malej burzy mozgow na forum do czegos dojde..
pozdrawiam
 

lukaszalbert

New member
To i ja dodam swoje 3 grosze.
Jestem fanem Pesa od wersji 4. Wcześniej zawsze grałem w Fife a Pes? Nie miałem nawet pojęcia o jego istnieniu ale wszystko ma swój początek. W Pesie urzekł mnie styl gry. Szybkie i dynamiczne akcje doprowadzały do niebywałych emocji a z De Stephano robiłem to co chciałem. Grałem w wersje 2005, która poziomem trudności zupełnie przewyższała 4-ke. 2006 zupełnie odpuściłem bo na klawiaturce nieda się grać a PS2 straciłem. Jakiś miesiąc temu ściagnęłem sobie 2008, który pod pewnymi względami przypomniał mi starego Pesa 4, np wymijanie bramkarza w pełnym biegu. Specjalnie do tego zakupiłem pada od PS2 oryginalnego i przejśćiówke abym mógł go podłączyć do PC-ta (wrażenia z gry bezcenne). Troche brakuje mi poprawy grafiki, no ale niemożna mieć wszystkiego. teraz tylko demko od PESA 2009 i znów można zanurzyć się w świecie piłki :)
 

Szczupaczek

New member
Jestem po rozegraniu około 50 meczy z moim bratem i już widzę że jest to stary dobry PES...Gram w grę Konami od czasów PSX i gram tylko multi. Jak zwykle pierwszy kontakt z grą to przyzwyczajanie się do gry, ale po chwili już jest się "w starych dobrych kalesonach" ;) Nic nie pobije tej gry bo ta gra nie jest przewidywalna, nigdy nie ma identycznej akcji, nie ma 100 % sposobu na strzelenie bramki. Grafika może byc, dla mnie najbardziej liczy sie fun płynący z gry i te emocje które ta gra potrafi wywołac (bramka na remis lub zwycięstwo w oststnich sekundach meczu :). Pograłem też trochę w demo Fify ale jedyne co mi sie podobało to te akcje 1na1 z bramkarzem podczas loadingu..(dzis lub jutro powinienem dostac od EA promke FIFY 2009 do testowania więc opiszę co i jak w pełnej wersji).
 

Bambolo82

Banned
Mi też, w FIFA 2009 podoba się tylko "LOADING" w czasie którego można postrzelać sobie 1-1 z bramkarzem ;).

W FIFIE zawsze gole strzelało się na pamięć. Na tzw. "sposób". Znalazłeś sposób i gra szła do szafy, bo każdy mecz kończył sie 10:0.

W PES, jeszcze za czasów PSX zupełnie wyeliminowano schematy i gra jest bardziej wymagająca i realistyczna.

W FIFA uczysz się jak mechanicznie strzelać schematyczne gole (przy czym nauka trwa krótko...; wiele osób gra na klawiaturze za pomocą klawiszy "WSAD", co jest dość znamienne jeśli idzie o prymitywizm i niski poziom trudności FIFY), a w PES jak rozgrywać mecze (przy czym nauka jest skomplikowana, nie ogranicza się do mechanicznego wciskania guzika "kiwki", no i trwa dłuuuuuugo...). Ot, w tym leży wyższość PES.

Co do gry w każdą nową edycję PES i uczucia bycia "w starych dobrych kalesonach", to rzeczywiście coś w tym jest i mnie to uczucie nie odstępuje od pierwszego wydania na PSX w 1997 r. Po prostu co roku mamy stary nowy dobry PES od Konami.
 
Ostatnia edycja:

matiashek

New member
gdy dziś zagrałem meczyk w demko pes2009.Prowadzać 1:0 akcja przeniosła sie pod moją brake.Przy wykonywanym rzucie rożnym przez druzynę przeciwną, piłka dostała się pod nogi przeciwnika.Strzelił ile miał pary w nodze i tu moje zdziwienie ponieważ piłka nieprzeszła całym obwodem lini a tu patrze i się włacza powtórka.Myśle sobie co się dzieje.Po dokładnych oględzinach powtórki okazało się że miałem racje i bramka nie powinna zostac uznana,ale sta ło się inaczej było 1:1.Ale w koncu wszystko dobrze się skończyło i wygrałem 2:1.Ale ta bramka mnie troszku zraziła
 

macek

New member
Bez reklam
Jutro gra powinna byc u mnie,dzisiaj rano wyslali,i sie zacznie...,oczywiscie mam swoje zdanie na temat fify,ktora tez posiadam,takze dokonam porownania
 

Szczupaczek

New member
matiashek napisał:
gdy dziś zagrałem meczyk w demko pes2009.Prowadzać 1:0 akcja przeniosła sie pod moją brake.Przy wykonywanym rzucie rożnym przez druzynę przeciwną, piłka dostała się pod nogi przeciwnika.Strzelił ile miał pary w nodze i tu moje zdziwienie ponieważ piłka nieprzeszła całym obwodem lini a tu patrze i się włacza powtórka.Myśle sobie co się dzieje.Po dokładnych oględzinach powtórki okazało się że miałem racje i bramka nie powinna zostac uznana,ale sta ło się inaczej było 1:1.Ale w koncu wszystko dobrze się skończyło i wygrałem 2:1.Ale ta bramka mnie troszku zraziła

Sędzia się pomylił ...taki life ;)
 

Szczupaczek

New member
Sam mam w domu pełną wersję (promkę od EA) FIFA 2009 ale wolę grac w demo PES 2009...w PES 2009 czuję że to ja steruję piłkarzem i on robi to co ja sobie wymyśliłem i to co ja chcę...W grze EA nie mam takiego uczucia władzy nad piłkarzem, grałem ale bez przyjemności...
 

macek

New member
Bez reklam
jestem po dwoch meczach i pelen entuzjazmu gralem Arsenalem z Interem oczywiscie top player wynik 0-0,gra rozwiala moje watpliwosci co do szybkosci graczy,gdzie w Demo bylo widoczne spowolnienie pilkarzy,w grze jest ok.Chcialem,a jakze zagrac on-line,ale jak wiadomo premiera jest jutro i wyskakuje informacja o otwartosci dzisiaj o godzinie 14.Jak rowniez pokazuje sie nieszczesne KONAMI ID,GAME ID,rejestracja itd.(serwery)
 

macek

New member
Bez reklam
Witam,i jak panowie gra?gral ktos z Was w sieci bo mi sie jeszcze nie udalo,dalej wyskakuje KONAMI ID,GAME ID jak to obejsc probowalem i nici.
 
Do góry