Posiadacze Onkyo 608 łączcie się :)

maro_dr

New member
zastanawiam się nad zakupem ampli, przeczytałem kilkaset postów aby wytypować kandydatów do zakupu. 608 należała do faworytów, ale na szczęście na tym forum można znaleźć informacje, które mocno uświadamiają. dzięki :)
 

alex1

Member
Prośba o wyjaśnienie do znawców ? Do czego jest opcja Pure audio ? Dzisiaj sobie trochę przy tym posiedziałem i przy włączeniu tej opcji ampli gra (prawie) jak przy ustawieniach zerowych - 0 bass i 0 treble a opcja korekty jest niedostępna. Czy to jest normalne ?
 

BD

Member
Bez reklam
pure audio to czysty dzwiek bez ulepszen- wyl. wszystkie dodatki korektory, podbicia basow/sopranow, wyl. sub- tryb jak nakazala natura- ale odbior dzwieku zalezny od ceny sprzetu (jakosc podzespolow w amplitunerze itd.)..........
 

Radoslav

New member
pure audio to czysty dzwiek bez ulepszen- wyl. wszystkie dodatki korektory, podbicia basow/sopranow, wyl. sub- tryb jak nakazala natura- ale odbior dzwieku zalezny od ceny sprzetu (jakosc podzespolow w amplitunerze itd.)..........

Dokładnie tak.
Chociaż jak na moje ucho to znacznie lepszym rozwiązaniem jest poprostu tryb Stereo (z wyłączonymi wszystkimi Dynamic EQ / Dynamic Volume itp) i ręcznymi ustawieniami eqalizerów dla poszczególnych sekcji głośników.

zastanawiam się nad zakupem ampli, przeczytałem kilkaset postów aby wytypować kandydatów do zakupu. 608 należała do faworytów, ale na szczęście na tym forum można znaleźć informacje, które mocno uświadamiają. dzięki :)

Szczerze mówiąc to bym aż tak nie generalizował. Owszem (po przeczytanych opiniach) pewnie można trafić na ten "gorszy" egz. ale jest to raczej wyjątek od reguły. Osobiście mam TX-SR608 od blisko 2 miesięcy i wiatraka nie słyszę, a problemów z OSD też nie mam.
Za to przy cichym odsłuchu słychać wiatrak w BD 507 ;)
 
Ostatnia edycja:

rabit

Active member
Bez reklam
Właśnie jestem po rozmowie z serwisem bo wydawało mi się że jednak coś tu jest nie tak, żeby za każdym razem przełączać TV OUT aby mieć dźwięk na tv lub DTS (DD) na ampli. Niestety odpowiedź serwisanta była taka: "jeżeli chce pan słuchać na tv, musi pan przełączyć w menu". Paranoja. Wydawać by się mogło że taki sprzęt powinien sam przełączyć się na DTS a po podaniu stereo wracać do odtwarzania przez głośniki w TV.
 

pkomp

New member
niestety - żaden sprzęt tak nie robi bo i nie po to kupuje się ampli by słuchac na głośnikach tv...ale jesli tak chcesz to poprostu wyłącz ampli?chyba że to dla ciebie problem

Radosław 507 ma wiatrak?gdzie?z tyłu nic nie widać...w 577 tez tego nie zauważyłem a miec powinien tym bardziej bo ma dwie koncówki wiecej
 

rabit

Active member
Bez reklam
Może źle się wypowiedziałem ale chodziło mi o to, że jak wyłączę ampli to nie ma dźwięku na tv ponieważ w ustawieniach masz TV OUT - off (ponieważ inaczej nie można korzystać z koderów DD i DTS)
 

jacek75

New member
witam ponownie,
dzisiaj przyszedł z serwisu mój amplituner i działa w końcu jak należy, w gwarancji wpis naprawa obwodu HDMI, naprawa łącznie z wysyłką w obie strony trwała 11 dni wliczając weekend, mam nadzieja że to była pierwsza i ostatnia wizyta w serwisie, pozdrawiam,
jacek
 

emdzej30

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam również w gronie posiadaczy Onkyo 608. Może napiszecie jak macie ustawione ampli?? Cosik może udałoby mi się ustawić lepiej. Chociaż ja nie narzekam. Dodam tylko że po zakupie sub (Jamo 210) jest tak jak być powinno :)
P.S. u mnie nic nie hałasuje.
 

alex1

Member
Witam serdecznie

Czy ktoś już zmierzył jaki jest pobór prądu
1. w trybie czuwania bez przesyłania sygnału przez hdmi
2. w trybie czuwania z włączoną opcją przesyłania sygnału ?
 

anx239

Member
Witam serdecznie

Czy ktoś już zmierzył jaki jest pobór prądu
1. w trybie czuwania bez przesyłania sygnału przez hdmi
2. w trybie czuwania z włączoną opcją przesyłania sygnału ?

W jednej z recenzji w sieci:
ad. 1 - 0.3 W
ad. 2 - 28 Watt !!!

No niezbyt to fajne, zwłaszcza że korzystam z tego drugiego trybu non stop :(
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
kasowane są i będą wulgarne i obraźliwe wypowiedzi na temat dowolnych produktów. I proszę zwracać uwagę na treści wypowiedzi zgodne z regulaminem .
 

krisder

New member
Bez reklam
Cyborg że tobie się to jeszcze nie znudziło. Te twoje "inteligentne" wypowiedzi coraz więcej osób odstręcza od tego forum. Ciekawe czego szukałeś w tym wątku jako wybitny "fan" marki Onkyo. Szkoda że tylko twoje posty są kasowane. Gdybym miał taką możliwość wylogował bym cię dawno z tego forum.
 

pkomp

New member
no to niech ktoś zrobi pomiary - powiedzmy onkyo 608, pionek 920, jakiś denon hk i marantz
pomiary mocy, poboru prądu i pasma - ktoś kto ma dostęp do sprzętu najlepiej

Moc przy wysterowanym 1 kanale , dwóch, czterech, pięciu i wszystkich oczywiście na dużych kolumnach z pełnym pasmem bez stosowania żadnych zwrotnic czy eq w amplitunerze
Pobór w standby, w passtrough i podczas pracy bez sygnału również - oczywiście także pod pełnym obciążeniem
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
no to niech ktoś zrobi pomiary - powiedzmy onkyo 608, pionek 920, jakiś denon hk i marantz
pomiary mocy, poboru prądu i pasma - ktoś kto ma dostęp do sprzętu najlepiej

Moc przy wysterowanym 1 kanale , dwóch, czterech, pięciu i wszystkich oczywiście na dużych kolumnach z pełnym pasmem bez stosowania żadnych zwrotnic czy eq w amplitunerze
Pobór w standby, w passtrough i podczas pracy bez sygnału również - oczywiście także pod pełnym obciążeniem
Taki jest plan, by to wszystko pomierzyć, tylko gorzej z czasem.
W przesyłaniu po hdmi przy amplitunerze w standbayu na razie naj jest yamaha.
 

Cyborg65

New member
Witam

Czyżby nie w temacie albo wulgarny?
Kasowany trzeci raz
pkomp
Tu się z tobą zgodzę.
Ale należy pamiętać o kolejnej ważnej kwestii.
Zniekształcenia rosnące lawinowo wraz ze zwiększaniem mocy jeśli flagowy model onkyo wygląda w testach jak wygląda. post 32 w tym temacie
http://www.hdtv.com.pl/forum/amplitunery-av/60503-arcam-avr600-czy-pioneer-sc-lx83-4.html.
nasuwa się pytanie jak to wygląda w 608 czy 808.
Tm jak widać 0,1% zniekształceń osiąga przy 80W a dziesięciokrotnie większe przy 95W . 10% zniekształcana osiągnie przy ilu przy 102W .
Taki poziom zniekształceń jest nieakceptowalny dla żadnego ucha.
Przypomnę te pomierzone dane dotyczą szczytu myśli technicznej Onkyo.

P:lol:zdrawiam
PS
Kiki
Nie tłumacz mi więcej że tylko posty nie na temat i wulgarne są kasowane,
Właśnie tak samo brzmiący post ktoś skasował trzeci raz.
Jak go tak boli prawda to niech sobie zmieni sprzęt a nie wprowadza cenzurę.
krisder
Teraz wiesz dlaczego ludzie zaczynają omijać to forum
P:lol:zdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry