Posiadacze Onkyo 608 łączcie się :)

wiejak

New member
i jeszcze jedno - może ktoś może pomóc.

jak skonfigurować zestaw aby po wyłączeniu np. ps3 wracał do dekodera n i na odwrót- w trybie "HDMI Thru" ?

teraz po przy ogladaniu TV wlaczam ps3 elegancko przelacza sieobraz na ps3 ale kiedy wylaczam ps3 juz nie wraca do tv :/
 

tomalo

New member
jedno pytanie...moze ktos sprawdzic Czy np. jesli do bd/dvd jest przyporzadkowane wejscie component 1 to czy wyswietla wtedy obraz podany wejsciem kompozytowym (oczywiscie nie rownoczesnie, chodzi o sam fakt przyporzadkowania wejscia w menu, na komponent nic nie jest wpiete)? Czy jest tak ze jesli jakies urzadzenie ma przyporzadkowane wejscie komponent to sygnalu podanego po kompozycie nie wyswietla?

i drugie pytanie czy wyswietla poprawnie obraz z wejscia pc? jak toto wyglada?
 
Ostatnia edycja:

wiejak

New member
czy nie tylko u mnie przy zmianie trybu dźwięku słychać "strzał" ?
nie każdym ale od czasu do czasu coś "pyknie" w głośnikach
 

tomex

New member
A może mi ktoś momoże. Czy HDMI w wersji 1.4 zastąpi wejście enthernet w Amplitunerze czy nie. Np. mam plaptopa podłączonego WI-FI z routrerem. Laptopa podlączam hdmi pod ampli i na ampli mogę przesyłać np. muzykę itd itp...? czy nie?
 

Macieks34

New member
A może mi ktoś momoże. Czy HDMI w wersji 1.4 zastąpi wejście enthernet w Amplitunerze czy nie. Np. mam plaptopa podłączonego WI-FI z routrerem. Laptopa podlączam hdmi pod ampli i na ampli mogę przesyłać np. muzykę itd itp...? czy nie?


a w jakim celu?
to co odtwarzasz na laptopie idzie na ampli wiec po coś przesyłać..
 
pytanie, gdzie w krk można odsłuchać onkyo 608 z różnymi głosnikami.

Byłem wczoraj w sklepie A/V przy ul. Dobrego Pasterza. Wypowiedzi sprzedawcy to: na kino domowe MUSI wydać pan miniumum 15.000,00, mamy okazje moge panu sprzedać ampli pioneera i zestaw kolumn MA za 11.000,00 a wart jest on 15.000, zapytałem czy mają coś w niższym przedziale cenowym, pan odparł że są SKLEPEM SPECJALISTYCZNYM a jak chcę to moge kupić zestaw kina domowego za 1000 to w markecie bo tam sprzedają na kilogramy. Po czym dorzucił ze jak chcę to sprzeda mi NAWET głosniki Klipsch ale to przecież g.... i wszyscy o tym wiedza.
 

marcinoko

New member
Witam,

A ja ma takie pytanko.... Jak w ampli zmienić opory mam kolumny jamo 608 6omów?? czy może dzieje sie to z automatu ??

sorki za lamerskie pytanie ale jest to mój pierwszy zestaw...;-)

Aha i jeszcze jedno jakie są najlepsze nastawy co do obrazka ??

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

rumburak80

New member
Bez reklam
Wchodzisz w setup teraz w speaker setup wybierasz sp settings i ustawiasz impedance 4/6 ohms.Obraz najlepiej ustawić w trybie passtrough bo 608 kiepsko sobie radzi z upscalingiem więc lepiej zeby robiły to pc,konsola,blue ray czy inny player.Pozdro!
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Jeśli ktoś z posiadaczy Onkyo 608 ma miernik i możne zmierzyć ile pobiera prądu po wyłączeniu w trybie pass through to byłbym wdzięczny.
 
Ostatnia edycja:

qaz_123

New member
Panowie mam pytanko:

Podłączając kolumny w "bi amp" wg instrukcji (str15) z obrazka wynika, że dolne zaciski w kolumnach (niskotonowe) łączymy z "front speakers" w ampli itd.

Natomiast obok jest napisane, żeby połączyć terminale front l/r z terminalami wysoko tonowych głośników przednich.

Jak to w końcu jest bo w instrukcji sprzeczne info z rysunkiem (no chyba, ze ja nie kumam)?
 

jacek75

New member
a ja mam pytanko, mam ten amplituner w domu od piątku w komplecie z jamo 608 hcs3, do dzisiaj nie potrafie dojść do ładu jak uruchomić menu ekranowe na tv, telewizor mam samsung LE32a551 oczywiście podłączony do hdmi-out w ampli, druga sprawa mimo że amplituner się nie zagrzał ani razu to wentylator pracuje cały czas od momentu włączenia.
pozdrawiam,
jacek
 
Ostatnia edycja:

zim_b

New member
Witajcie,

Posiadam 608 od około 2 miesięcy.

Proszę innych posiadaczy o potwierdzenie czy wentylator włącza się po czasie czy od razu.

U mnie działa zaraz po włączeniu i według serwisu tak ma być. Dźwięk wentylatora szczególnie wieczorkiem kiedy chcesz oglądać film ciszej jest nieznośny i moim zdanie sprzęt za 2k, powinien być lepiej skonstruowany.

Napiszcie swoje opinie na ten temat.

Pozdrawiam,
 

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
U mnie wentylator również włącza się od razu z tą róznica, że kompletnie go nie słychac i nawet któregoś dnia sprawdzalem czy na pewno się kręci.;)
 
Do góry