Posiadacze Onkyo 608 łączcie się :)

jacek75

New member
Jakieś szczegóły? Trochę dziwne że OSD nie działa.

działa jedynie menu na wyświetlaczu, natomiast na telewizorze już nie, próbowałem na 2 tv: Samsung LE32A551P2 powiedzmy na 100 prób włączyło się menu OSD 3 razy (2 razy po krótkiej chwili zaczęły się na ekranie robić "krzaczki") na drugim tv Phillips 42PFL5604 na ok. 50 prób (15 razy włączyło się - 1 raz po chwili zaczęły się wyświetlać "krzaczki") zauważyłem, że z reguły zaskakiwało menu OSD w chwili gdy tv był przełączony na hdmi do którego podłączony jest amplituner i dopiero wtedy włączając - wyłączając amplituner na tym hdmi zaskakiwało menu. Zauważyłem również że np. jak wyświetla się na tv obraz z ps3 podpiętego pod amplituner i wchodzę w ustawienia - setup (na wyświetlaczu amplitunera widać poszczególne etapy menu) na tv znika obraz z ps3 i tv próbuje się jakby przełączyć na inny tryb lub przechwycić obraz menu OSD, jak wychodzę pilotem z ustawień pojawia się obraz z ps3. Parametry dźwięku jak zmieniam pilotem lub z amplitunera obraz nie znika - znika jedynie przy wejściu w setup a pojawia się po wyjściu z niego.
sorki za przydługawy post ale chciałem naświetlić jak najbardziej dokładnie sprawe
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

jacek75

New member
tego się właśnie obawiałem, szkoda że wcześniej nie uzyskałem takiej informacji, w takim razie trzeba będzie spakować i wysłać do naprawy, szkoda bo amplituner mam od niecałych 2 tygodni
dzięki za informacje,
pozdrawiam
 

PROGRESSOR

New member
działa jedynie menu na wyświetlaczu, natomiast na telewizorze już nie, próbowałem na 2 tv: Samsung LE32A551P2 powiedzmy na 100 prób włączyło się menu OSD 3 razy (2 razy po krótkiej chwili zaczęły się na ekranie robić "krzaczki") na drugim tv Phillips 42PFL5604 na ok. 50 prób (15 razy włączyło się - 1 raz po chwili zaczęły się wyświetlać "krzaczki") zauważyłem, że z reguły zaskakiwało menu OSD w chwili gdy tv był przełączony na hdmi do którego podłączony jest amplituner i dopiero wtedy włączając - wyłączając amplituner na tym hdmi zaskakiwało menu. Zauważyłem również że np. jak wyświetla się na tv obraz z ps3 podpiętego pod amplituner i wchodzę w ustawienia - setup (na wyświetlaczu amplitunera widać poszczególne etapy menu) na tv znika obraz z ps3 i tv próbuje się jakby przełączyć na inny tryb lub przechwycić obraz menu OSD, jak wychodzę pilotem z ustawień pojawia się obraz z ps3. Parametry dźwięku jak zmieniam pilotem lub z amplitunera obraz nie znika - znika jedynie przy wejściu w setup a pojawia się po wyjściu z niego.
sorki za przydługawy post ale chciałem naświetlić jak najbardziej dokładnie sprawe
pozdrawiam

Może i się mylę, ale proponował bym Tobie sprawdzić ten problem na różnych przewodach HDMI, bo na pierwszy rzutt oka, wygląda na uszkodzony (powycierane piny / nie dość dociskające piny) bądź kiepskiej jakości kabel HDMI. Jeżeli coś raz działa a raz nie, to przeważnie odpowiedzialne są za to peryferia, a nie sama elektronika - tym bardziej, że wnioskuję iż amplituner był nowy a nie z drugiej ręki. Dodatkowo istotną sprawą jest długość połączenia HDMI - jesli jest długie np. 6 metrów niestety mogą się takie cuda pojawiać. Kolejnym etapem będzie sprawdzenie gniazda HDMI wyjściowego w AV-Amp'ie, nie ma cudów - zbyt słabe osadzenie pinów w gnieździe może powodować utratę styków a co za tym idzie - gubić obraz - podłącz dobrej klasy kabel i sprawdź ponownie.

Powinno pomóc
 

jacek75

New member
sprawdzane było na 2 różnej jakości przewodach które działają bez zarzutu, jeden przewód ma 3 metry drugi 5, menu OSD nie działa generalnie tylko sporadycznie raz na kilkadziesiąt razy zaskoczy, po ostatnim razie jak działało i wyskoczyły krzaczki na ekranie próbowałem ze 100 razy i nie zaskoczyło już ani razu, filmy oraz ps3 hula przepuszczone przez ampli, resetowanie ampli nie pomaga nic, w ampli wykrywany jest telewizor jak również telewizor w anynet+ znajduje ampli, tylko to nieszczesne menu nie działa, ampli jest nówka z 14 dniami przebiegu
 

schwarz

New member
W internecie nie trudno się natknąć na taki problem z nowymi 608. Jest pewnie jakaś wada fabryczna. Ciesz się, że masz gwarancję. Bo pewni siebie magicy którzy pokupili sprowadzane 300 zł taniej mają teraz niespodziankę:twisted:
 

jacek75

New member
dla mnie kupno w polskiej sieci dystrybucji było priorytetem, gwarancja to podstawa 3 lata to dużo, chociaż czuje niesmak że w nowym sprzęcie tej klasy zdarzyła się "mina" a przy moim szczęściu do zakupów nie dziwie się że trafiło na mnie..mam tylko nadzieje że szybko naprawią.
 

kiziomizio

New member
Witam,
Jestem jeszcze posiadaczem TX-SR606 - od ok. dwóch miesięcy temu przestałem móc wchodzić w menu ekranowe, następnie wysiadło przesyłanie sygnałów 1080p do tego stopnia ,że na jednym z wejść , do którego podpięty jest Blue-Ray, nie było obrazu (i dźwięku w związku z tym) dopóty dokóki nie ustawiłem sygnału na 720p. Natomiast sygnał z innego wejścia , do którego jest podłączony DVD Player niezależnie od rozdzielczości sygnału , nie jest w ogóle przepuszczany przez ampek. Docztałem w necie ,ze jest to wada tego(????) modelu i trzeba wymienić płytkę HDMI. Tu macie link z innego forum z opisem problemu , a ponieważ forum wymaga rejestracji cytat :

Co się stało? Doczytałem, że fabrycznie płytka HDMI wewnątrz jest słabej jakości i pod wpływem nagrzewania się amplitunera, styki się topią...
Objaw 1: poprzez HDMI nie wyświetla OSD
Objaw 2: podczas włączenia urządzenia np.: PS3 po HDMI, na źródle TV widnieje napis Brak sygnału i wskakuje dopiero po 15 sekundach i widać sygnał z PS3
Objaw 3: siada obsługa 1080p i ustawia się niższa rozdzielczość na portach HDMI
Objaw 4: siada wizja na portach HDMI out
Objaw 5: siadają całkowicie porty HDMI
Objaw 6: amplituner już się nie włącza


Wczoraj zamówiłem sobie 608mkę i dopiero dzisiaj natknąłem sie na Wasz wątek i zauważyłem opis problemów z tym sprzętem. Sorry ale jeżeli znajde w necie opisy podobne do Waszych kłopotów, to 608 nie kupię i powiem więcej - w życiu więcej nie kupię niczego :evil: od ONKYO !!! To jest żenada, żeby taka firma pozwała sobie na tego rodzaju powtarzalne awarie. Nie wiem czy wiecie ala naprawa - czytaj 'wymiana' - wadliwej płytki, to na terenie kraju w którym mieszkam 300EUR !!! Broń Boże nie chcę straszyć ale uważajcie czy problem z zanikiem menu nie jest przypadkiem początkiem czegoś poważniejszego...

Pozdrawiam.
 

kiziomizio

New member


Fajny ten materiał :), naprawdę fajny - dzięki Blackninja :). Ja jednak nie będe się w to bawił. Za chwilę może się okazać ,że trzeba będzie wymienić jakiś tranzystor albo układ scalony do montażu SMD :) Ta płytka jest wadliwie zaprojektowana. Poza tym jest okazja do wymiany HDMI z 1.3. na 1.4 .Ale to i tak paranoja. Powtarzalna paranoja - i to mnie najbardziej wkurza.
Pozdarwiam.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Nie namawiam nikogo du grzebania w elektronice, pokazuję tylko , że od takiego czasu serwis nie załapał, może załapał i wymienia całe płytki za grubą kasę.
 

jacek75

New member
mam nadzieje że na gwarancji to wymieniają za darmo, już pomijam fakt że po takich przypadkach powinni dokładniej weryfikować co montują do nowego modelu..
 
Ostatnia edycja:

alex1

Member
Witam serdecznie
Pytanko do posiadaczy:
1. Czy menu ekranowe wygląda podobnie do poprzednika 607, czy może modelu 5007 ? Widziałem fotki z testów jednego i drugiego stąd moje pytanie.
2. Czy włączenie pure audio (chyba tak się nazywa ta funkcja) daje faktyczną zauważalną różnicę ? Bo w MM nie za bardzo widać to było :/
3. Czy ten ampli ma wiatrak do chłodzenia ?
 
Ostatnia edycja:

zim_b

New member
Witaj,

2. Tak rożnica jest spora, wyłącza się centralny i graja fronty i sub.
3. Tak wiatrak dziala caly czas niestety i w moim przypadku robi to dosc glosno :(

Pozdrawiam,
 

jacek75

New member
a ja mam jeszcze jedno pytanko przed wysyłką amplitunera do serwisu, jak pisałem nie działa mi menu OSD i tak sobie notuje wszelkie uwagi co do pracy mojej 608, czy to normalne że np jak słucham radia na ampli czy powiedzmy puszczam przez ampli dźwięk z tv a jest włączona ps3 (jedyne urządzenie podłączone do hdmi-in w ampli) i gdy przełączę tv na hdmi do którego podpięty jest ampli to po chwili na tv wyświetlany jest obraz z ps3 a na głośnikach dalej leci dźwięk z tunera lub tv. Inna sprawa oglądam np. film z ps3 lub z komputera czasem sobie pstryknie przekaźnik jakby się przełączał między jakimiś trybami lub wejściami a ja nic nie naciskałem.
z góry dzięki za odpowiedzi
pozdrawiam
 

Macieks34

New member
W internecie nie trudno się natknąć na taki problem z nowymi 608. Jest pewnie jakaś wada fabryczna. Ciesz się, że masz gwarancję. Bo pewni siebie magicy którzy pokupili sprowadzane 300 zł taniej mają teraz niespodziankę:twisted: psuja sie pewnie tylko te z polskiej dystrybucji
polakom zawsze kiche wciskaja...wcześniej miałem yamahe 5 lat z niemiec ani jednej awari ,,,wiec pewniacy nie ma to jak przepłacać..pozdr:twisted:
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Czytam, czytam i już zupełnie jestem skołowany. Kiedys stawiałem na Harman 255, ale po nieszczesnym pykaniu miałem dość. Pewnie 260, 360 są wolne od takich wad (tam zakładam). Chaciałem teraz kupic Onkyo 608, a tu znowu tyle sygnałów o głosnym wiatraku i awariach. Czyli jak podłacze go do PS3, które teś chce mi odlatywac po 5 minutach pracy to w pokoju bede sie czul jak na lotnisku? Chciałem Telewizor Samsung, ale jak poczytałem, ze co drugi to buczy i to "norma" to normalnie juz mi sie odechciewa. Czy za 2-3 tys. nie mozna juz zrobic sprzetu wolnego od wad? Czy najnizsza klasa konsumencka (dla niektorych wydatek 2-3 tys. to nie mało) jest traktowana jak plebs, któremu sie wszystko wcisnie z najtanszych materiaólow? Czy w takim razie zostaje Yamacha, Pioneer, Denon?

Ciekawe, czy w sprzetach za 10 tys. tez glosno pracuja wiatraki, czy sa inne bugi?
 

kiziomizio

New member
Ciekawe, czy w sprzetach za 10 tys. tez glosno pracuja wiatraki, czy sa inne bugi?

Cześć,
Dobrze ,że są takie fora gdzie możemy dzielić się swoimi spostrzeżeniami czy problemami jakie mamy ze swoim sprzętem. Pamiętam wątek o LCDku Sharpa , chyba to był model XD1 i opisy jego upierdliwego buczenia. W każdym razie ja wycofałem się z kupna 608 , ponieważ nie jestem na 100% pewien ,że wada jaką ma moja 606 w nowszym modelu została usunięta. Poinformowałem o tym na tym forum bo uznałem ,że przyszli użytkownicy powinni wiedzieć ,że mogą - podkreślam mogą , pojawić się problemy z płytką hdmi. Z drugiej strony w necie pełno jest entuzjastycznych opisów i testów 608-mki - na ich podstawie podjąłem pierwotną decyzję o zakupie. Ale teraz, to już zamówiłem sobie nowego Denona AVR-2311. Zobaczymy. Ale generalnie to wstyd dla Onkyo ,że taka usterka migruje(?) do nowych modeli.
Pozdrawiam.
 
Do góry