Posiadacze Onkyo 608 łączcie się :)

e2rd77

New member
Zamierzam niedlugo stac sie posiadaczem Onkyo 608, mam w związku z tym nietypowe pytanie:
Jaka jest głebokość amplitunera ale nie samego pudla, tylko liczona od powierzchni pokrętła głośności do najbardziej wystającego konektora z tyłu obudowy. Instrukcja podaje 329 mm, ja mam miejsce w szafce tylko 355 mm i nie wiem, czy mi się zmieści. Poza tym co z podłączeniem interconnectów? czy 2,5 cm to nie za mało??

Będe wdzięczny jak ktoryś z kolegów to sprawdzi
 

tacim

New member
co do PL instrukcji dostałem odpowiedź od dystrybutora negatywną, ale znalazłem pl do modelu 607 i wiele rzeczy tam jest takich samych więc przydatna.



spróbuj tak: HARDWARE SETUP --> HDMI --> i teraz ustaw tak:
- Audio TV Out: On
- Lip Sync: Disable
- HDMI Control (RIHD): On
- Audio Return Channel: Auto
- Power Control: On
- TV Control: Off

u mnie to działa ale tylko w pewnym sensie. tzn jeśli np oglądam telewizje przez tuner n-ki czyli ampli jest włączony na "cbl/sat" i wyłączę ampli to wszystko działa i dźwięk i obraz, jeśli skończę oglądać i wszystko wyłączę tzn. telewizor i dekoder n-ki, a po pewnym czasie znów włączę telewizor i dekoder n-ki to wszystko gra bez włączania ampli. ale jeśli np. chciał bym pograć na xbox to nic z tego muszę włączyć ampli przełączyć na "game" i dopiero wtedy wszystko działa nawet jeśli ampli będzie wyłączone. czyli jednym słowem przepuszcza obraz i dźwięk ale tylko dla ostatnio używanego urządzenia. trochę bez sensu :(

mam jeszcze pytanko bo nie wiem za bardzo co to oznacza w ustawieniu głośników mogę ustawić np. Front High lub Front Wide. czy to jest rozmiar głośników? np duże podłogówki lub małe satelitki?
no to musze luknac bo sie poddalem :) chwilowo
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Grzeje się trochę mniej, bo wentylatorek zapodali. Nie włącza się od razu, dopiero od pewnej temperatury, tak więc ampli i tak naciąga trochę stopni.
 

pkomp

New member
nie widzę sensu bawić sie w passtrough dla hdmi bez włączania ampli skoro i tak żre prąd - po włączeniu ampli i tak zje niewiele więcej
jaka oszczędnośc w skali roku?20 pln?
mam troszkę gratów ale wyłączam je tylko jak wyjeżdżam na więcej jak 3 dni...ostatni miesięczny wyjazd zaoszczędził na energii 18 pln....(komputer, monitor, subwwofer, dwa aktywne odsłuchy, amplituner, sub do KD, tv...i nieszcżesny dekoder philipsa od upc który to żre najwięcej bo ten syf pewnie działa non stop gotując wszystko wokół)
 

tacim

New member
piet83 zrobiłem jak pisałeś
spróbuj tak: HARDWARE SETUP --> HDMI --> i teraz ustaw tak:
- Audio TV Out: On
- Lip Sync: Disable
- HDMI Control (RIHD): On
- Audio Return Channel: Auto
- Power Control: On
- TV Control: Off
ale teraz nie moge włączyć dźwięku tv przez ampli- puszcza na tv wizje i fonię ale nie puszcza dźwięku tzn jak ogladam tv to mam fonię i wizję w tv ale nie mam fonii w ampli ?
 

pewu

New member
Ja mam podłączenie takie, że ampli i dekoder są podłączone osobnymi kablami HDMI do TV. Dodatkowo dekoder jest połączony z ampli optykiem. Pogoda leci na głośnikach tv a jak jest dobry film to się tv wycisza i włącza optyka w ampli.
Mam pytanko do takiej konfiguracji.
Właśnie w ten sposób planowałem podłączyć dekoder TV (niedaleka przyszłość).
Dodatkowo jeszcze dochodzi kabel optyczny z TV do amplitunera, i mamy oba optyczne wejścia w ampli zajęte.

Przeczytałem jednak gdzieś, że w telewizorach (zapewne wybrane modele) można przekierować dźwięk z HDMI IN do optical out. Rozwiązanie takie byłoby o tyle lepsze, że mając dwa wejścia optyczne w ampli - zajmuję tylko jedno, podłączone bezpośrednio z TV. Dodatkowo każde urządzenie podłączone pod TV kablem HDMI mogłoby w razie potrzeby, bez dodatkowych kabli, przesyłać dźwięk do amplitunera właśnie poprzez telewizor. Czy testował ktoś taką konfigurację?

Muszę sprawdzić czy LG 47LH3000 (mam zamiar kupić ten TV) ma taką możliwość... a może ktoś już wie?
 

BelYaal

New member
piet83 zrobiłem jak pisałeś
spróbuj tak: HARDWARE SETUP --> HDMI --> i teraz ustaw tak:
- Audio TV Out: On
- Lip Sync: Disable
- HDMI Control (RIHD): On
- Audio Return Channel: Auto
- Power Control: On
- TV Control: Off
ale teraz nie moge włączyć dźwięku tv przez ampli- puszcza na tv wizje i fonię ale nie puszcza dźwięku tzn jak ogladam tv to mam fonię i wizję w tv ale nie mam fonii w ampli ?

U mnie jest tak, ze jesli mam wylaczony ampli, fonia jest w TV, gdy wlacze ampli fonia przeskakuje na ampli i TV nie gra, (mam 607) i dla mnie takie cos jest jak najbardziej ok.
 

wiejak

New member
też podłączam się pod pytanie o wentylator - poziom głośności podobny jak z ps3 ? :)

jeszcze jedno - nigdzie ale to nigdzie nie mogę znaleźć opinii, przykładów - działania upscalingu Video w 608 - ile to daje ? jaki sygnał najlepiej rasuje ?

tu jest wybór między 508 i 608

z góry dziękuję.
 

killpit

New member
Wentylatorek załącza się w momencie kiedy temp. mocno się podniesie ale i tak jest bezgłośny wiec spokojnie panowie :)
 

killpit

New member
Jeżeli chodzi o wentylator to z tego co mój kolega powiedział a zakupił go niecałe 2m-ce temu to załącza się po jakiś 1,5godz. i nie słychać go jak pracuje.
 

wiejak

New member
U mnie jest tak, ze jeśli mam wyłączony ampli, fonia jest w TV, gdy włączę ampli fonia przeskakuje na ampli i TV nie gra, (mam 607) i dla mnie takie coś jest jak najbardziej ok.


Hej,

no ustawiam ampli według cytowanych tu instrukcji ale chyba nie mogę zmusić do współpracy Sony W5500

mam ustawione w menu audio głośniki TV ale cisza sakramencka
a przy próbie zmiany na system stereo wywala mi error - ta funkcja jest niedostępna

:cry:
 

wiejak

New member
nie dodałem - N`ka przez HDMI + PS3 przez HDMI = > to szystko do ampli - z ampli jedno hdmi do TV

może tu kłopot - optyk z tv do N`ki załatwi sprawę ?
 
Do góry