porównanie platform cyfrowych

Która platforma cyfrowa jest "najlepsza"


  • Total voters
    0

grzegorz1981

New member
Czy jesteś może przedstawicielem handlowym "n", bo zawsze w każdym temacie zachwalasz tylko enkę bez żadnego merytorycznego uzasadnienia :hmm:
Nie jestem przedstawicielem tylko zwykłym użytkownikiem. Wybieram po prostu to co najlepsze.
Uzasadnienie?
Dekodery HD za które nie trzeba dopłacać ( o wiele lepsze niż w innych platformach).
Liczba kanałów HD (dobra jakość i oferta programowa).
Ceny pakietów bardzo dobre.
Obecnie żadna platforma do n-ki się nawet nie umywa.
 

immortal32

New member
Nie jestem przedstawicielem tylko zwykłym użytkownikiem. Wybieram po prostu to co najlepsze.
Uzasadnienie?
Dekodery HD za które nie trzeba dopłacać ( o wiele lepsze niż w innych platformach).
Liczba kanałów HD (dobra jakość i oferta programowa).
Ceny pakietów bardzo dobre.
Obecnie żadna platforma do n-ki się nawet nie umywa.

Popieram:eek:k: , N-ka puki co to wiodąca platforma w sprzęcie, wachlarzu programów oraz jakości w HD, wystarczy zajrzeć na ich strone , a merytoryczne uzasadnienia wypowiedzi będą zbędne , myślę że jak grono użytkowników tej platformy wyrazi swoje osobiste odczucia na temat usług N-ki to bedzie ok.8) , ps. mogę ewentualnie powiedzieć że PC zaczyna się budzić ze snu i goni N-ke ale raczkując nie da jej rady:) , platforma UPC ma także ciekawą ofertę ale jeszcze stosunkowo do innych platform jest droga.
 

acton777

New member
Bez reklam
Żebyście czasem kiedyś nie zapłakali nad tą waszą wspaniałą N-ką. Jak długo można dopłacać? Myślicie, że Walter i spółka charytatywnie prowadzi ten interes? Ceny pakietów, nijak mają się do cen, jakie ponosi platforma, co odbija się na jakości programów (słaby bitrate, itp.). Cały czas jadą na stratach i dopłacają.

Najlepsza oferta programowa? Śmiech na sali- przecież większość kanałów jest na wszystkich 3 platformach cyfrowych (nie mylić z kablówką). To co je wyróżnia, to kanały na wyłączność i programy jakie można na nich obejrzeć. Tutaj N-ka, jest daleko w tyle, zwłaszcza z własną produkcją...

Sprzęt: chciałbym mieć wolny wybór w wyborze tunera, do tego jest coraz więcej telewizorów z DVB-S/S2, ludzie chcieliby mieć jednego pilota i co? Nic, trzeba wziąć dekoder od operatora. DVB-T: trzeba dokupić jakiś moduł. Multiroom- po kablu: ciekawe jak to zrobić, jak dom ma 2 piętra i nie ma kabli położonych w ścianach, bo kto mógł to przewidzieć?

Czytając te wasze wypociny, na temat Nki, bez żadnych argumentów, to mam wrażenie, że po prostu sami się oszukujecie i pocieszacie, że zrobiliście świetny interes...

Czekam na jakieś konkretne argumenty, a nie: "moje jest dobre, reszta to syf."


PS. Mam Cyfrę od początku istnienia, Nkę 2-3 lata (ze wzgl. na Ligę Mistrzów), Polsatu nigdy nie miałem i nie mam zamiaru (chyba, że będą mieli Ekstraklasę), więc wiem o czym piszę.
 
Ostatnia edycja:

JackS.

New member
Bez reklam
DVB-T: trzeba dokupić jakiś moduł. Multiroom- po kablu: ciekawe jak to zrobić, jak dom ma 2 piętra i nie ma kabli położonych w ścianach, bo kto mógł to przewidzieć?
W n-ce nikt Cię nie zmusza do ciągnięcia ekstra kabli. Wystarczy, że oba dekodery zostaną podpięte do domowej sieci LAN. Do dekodera slave nie musisz ciągnąć kabli antenowych - to jest akurat coś czego w żadnej innej platformie nie znajdziesz. No, a jak już bierzesz nMultiroom, to tuner DVB-T masz zintegrowany z dekoderem slave, żadnego modułu dokupywać nie musisz. Z tunera tego możesz korzystać na obu dekoderach połączonych w multiroomie.
 

Frauka

New member
Bez reklam
Do tej pory miałam analogową kablówkę, od listopada DTV w MM. To dopiero była zabójcza jakość. Płaciłam 66zł za analog/dtv/dekoder bez nagrywarki/3kanały HD. Za 5 dodatkowych kanałów HD ( w tym tylko 1 który bym chciała) zażyczyli sobie 19zł. Kanały tak pokompresowane, że głowa boli.

Cyfra wychodziła mi drożej, CP widziałam u rodziny. Nka ma te kanały, które mnie interesują. Jakość jak dla mnie bardzo dobra. Masa kanałów HD za które juz nie muszę dopłacać. Niski abonament. Co będzie dalej, zobaczymy. nie sądzę, żeby w przyszłości była droższa niż Cyfra.

Każdy bierze co komu pasuje i czas skończyć z wyśmiewaniem innych platform :)
 
Ostatnia edycja:

bzyq

Member
Nie jestem przedstawicielem tylko zwykłym użytkownikiem. Wybieram po prostu to co najlepsze.
Uzasadnienie?
Dekodery HD za które nie trzeba dopłacać ( o wiele lepsze niż w innych platformach).
Liczba kanałów HD (dobra jakość i oferta programowa).
Ceny pakietów bardzo dobre.
Obecnie żadna platforma do n-ki się nawet nie umywa.

OK. Tylko tu się nie do końca z Tobą zgodzę. Nie każdy lubi ogladać głównie programy typu NG czy Discovery. A dla mnie największym minusem w n jest brak sportowych kanałów Polsatu czyli np. siatkówki, F1. Jedyną zaletą dla mnie n jest Liga Mistrzów w HD chociaż teraz już część meczy leci również na Polsacie. A tego nikt tutaj pytającym o wybór platformy nie mówi, tylko n jest the best :krol:, a to że nie będzie nic go interesujące pomijacie :niewiem:.
Czasem tu mało obiektywizmu na tym forum :twisted:
 

Frauka

New member
Bez reklam
Ciężko być obiektywnym bo każdy jest inny i ma inne zainteresowania. Mnie sport nie interesuje więc mi Nka pasuje. Gdyby było inaczej wzięłabym CP. Jeszcze się taki nie urodził co by każdemu dogodził :)

Cieszmy się, że mamy wybór.
 

radoskur

New member
Żebyście czasem kiedyś nie zapłakali nad tą waszą wspaniałą N-ką. Jak długo można dopłacać? Myślicie, że Walter i spółka charytatywnie prowadzi ten interes? Ceny pakietów, nijak mają się do cen, jakie ponosi platforma, co odbija się na jakości programów (słaby bitrate, itp.). Cały czas jadą na stratach i dopłacają.

Najlepsza oferta programowa? Śmiech na sali- przecież większość kanałów jest na wszystkich 3 platformach cyfrowych (nie mylić z kablówką). To co je wyróżnia, to kanały na wyłączność i programy jakie można na nich obejrzeć. Tutaj N-ka, jest daleko w tyle, zwłaszcza z własną produkcją...

Sprzęt: chciałbym mieć wolny wybór w wyborze tunera, do tego jest coraz więcej telewizorów z DVB-S/S2, ludzie chcieliby mieć jednego pilota i co? Nic, trzeba wziąć dekoder od operatora. DVB-T: trzeba dokupić jakiś moduł. Multiroom- po kablu: ciekawe jak to zrobić, jak dom ma 2 piętra i nie ma kabli położonych w ścianach, bo kto mógł to przewidzieć?

Czytając te wasze wypociny, na temat Nki, bez żadnych argumentów, to mam wrażenie, że po prostu sami się oszukujecie i pocieszacie, że zrobiliście świetny interes...

Czekam na jakieś konkretne argumenty, a nie: "moje jest dobre, reszta to syf."


PS. Mam Cyfrę od początku istnienia, Nkę 2-3 lata (ze wzgl. na Ligę Mistrzów), Polsatu nigdy nie miałem i nie mam zamiaru (chyba, że będą mieli Ekstraklasę), więc wiem o czym piszę.

No to trochę Ci odpiszę n/t Twoich spostrzeżeń

Po pierwsze - N-ka ma wynegocjowane najniższe stawki za programy na rynku. Głównie dzięki temu, że nie można skorzystać z oferty n-ki na innym dekoderze niż ich własny. Cyfra w ogóle nie jest parowana, przez co sharing możliwy itp, polsat sprzedaje moduły CI więc można materiał nagrywać na dysk i go później "magazynować" stąd większe stawki płacą i stąd bierze się droższy abonament. Słaby bitrate nie jest dużym problemem, większość platform nadaje programy w simulcrypcie i udostępnia programy innym platformom ze swoich transponderów - więc jakoś na każdej platformie jest praktycznie taka sama. Telewizja n ma podpisaną 5 letnią umowę z TP i dzieki temu także korzysta z dwóch transponderów TP, które umożliwiają start kolejnych kanałów HD - więc spokojna Twoja rozczochrana.

Po drugie - biorąc pod uwagę ile płacisz i co dostajesz to jednak mają najlepszą ofertę... Znajdź 80 kanałów i 17 HD za 48zł - P O W O D Z E N I A :grin: Kanałów na wyłączność będzie wkrótce coraz więcej, a liczba HD w pakiecie za 48zł w tym roku na pewno dobije do 20. Nie zdziwię się jak na wiosnę dojdą History HD i/lub National Geographic HD oraz ewentualnie ESPN America HD i/lub Travel HD. W tym roku także spodziewane jest wejście w życie ustawy o cyfryzacji co oznacza również, że główny kanał Polsatu trafi do każdej platformy i kablówki bezpłatnie. Mało tego - piszac o własnych produkcjach, 90% programów TVN Turbo jest produkowanych już w HD - co to oznacza nie muszę chyba pisać, nastepny w kolejce jest TVN 24. Co do sportu - każdy ogląda to co chce. Na C+ Prócz GP Żużla moim zdaniem nic ciekawego nie ma, piłki nożnej nie bardzo oglądam, a wydarzenia na skalę światową typu mistrzostwa świata, olimpiady itp mam w TVP HD i EUROSPORT HD. Więc pisanie że n-ka nie ma sportu jest po prostu śmieszne (to akurat nie w Twoim kierunku tylko innych co krytykują n-ke pod względem sportu).

Co do sprzętu to po pierwsze jest to sprzęt dobry w porównaniu do dekoderów PVR oferowanych przez C+ czy CP. Dekodery są bez dzierżawy i mają dożywotnią gwarancję - co też nie jest bez znaczenia. Multi room działa bezprzewodowo. Sam mam w domu 2 kondygnacje i działa mi przez Access pointy w "drafcie n 2.0 MIMO" Dla jednych korzystanie z własnego TV z DVB-S2 czy własnego STB to zaleta a dla innych wada. Patrz co wyżej napisałem - niższe stawki za programy oraz dożywotnia gwarancja na sprzęt.

Prawda jest taka, że gdyby n-ka to C+ i CP stałyby do dzisiaj w miejscu i miały wszystkich w d*** a tak mamy jednak jakąś zażartą konkurencję, która nam klientom wychodzi na dobre.

@bzyq

Ale o czym my tu piszemy - w jakiej platformie satelitarnej masz sportowe kanały polsatu (Polsat sport, Polsat sport extra, Polsat football)? Obawiam się że są na WYŁĄCZNOŚĆ tylko w platformie polsatu. Jak pisałem wyżej każdy ma swoje potrzeby. Ja tam kibicem siatkówki nie jestem. Fakt, że brakuje mi F1 ale z DVB-T w chwili obecnej polsat ogladam i to mi w zupełności akurat wystarcza. Obiektywnym to też trzeba być jak mwisz - więc powiedz mi co takiego oprócz tej siatkówki i F1 polsat ma... no właśnie okazuje się że bardzo nie wiele. Zresztą statystki są bezlitosne i prym wśród programów sportowych wiedzie Eurosport oraz TVP Sport - i takie są fakty, a te programy akurat są w każdej platformie :)
 
Ostatnia edycja:

acton777

New member
Bez reklam
Prawda jest taka, że gdyby n-ka to C+ i CP stałyby do dzisiaj w miejscu i miały wszystkich w d*** a tak mamy jednak jakąś zażartą konkurencję, która nam klientom wychodzi na dobre.

Za to jestem wdzięczny właścicielom Nki.

Reszta Twojego postu dotycząca oferty programowej, jest w czasie przyszłym... Liczy się, to co jest teraz

Co do dekodera- tu się zgodzę- dedykowany mają chyba najlepszy na rynku. Gorzej już jeśli chodzi o serwis: jest tylko kilka punktów, gdzie można wymienić uszkodzony sprzęt...
 

radoskur

New member
Akurat z "wróżeniem" dużo się nie mylę. Pisałem że będzie pod koniec 2010 multiroom latem i mnie wysmiewali, i co się sprawdziło. Zobaczymy co będzie z (ESPN America HD, Travel HD, History HD, TVN Turbo HD, TVN 24 HD, National GEOGRAPHIC HD) obstawiam, że przynajmniej 3 z tych kanałów w tym roku się pojawią w n. Możesz mi nie wierzyć co szanuję. Ja tan natomiast jestem tego pewien.
 

Carbon_

New member
Bez reklam
Mam N-kę od kilku lat, biorąc pod uwagę cenę za bardzo nie narzekam, ale z tą dobrą jakością HD, to chyba na głowę poupadaliście. Średni bitrate na poziomie 6-8mb/s to standard na polskich platformach :roll:

No i jeszcze ten "premium" szrot nfilmHD.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
No i jeszcze ten "premium" szrot nfilmHD.

tak sie sklada ,ze akurat na tym "szrocie" obejrzalem jeden z najlepszych filmow w zeszlym roku (dom zly).
na ogromny plus dla nich zaliczam rowniez fakt ,ze potrafia jakos nadawac napisy do oryginalnej sciezki dzwiekowej , HBO sie to nie udaje..... pomimo ,ze radze sobie jako-tako z angielskim to jest to dla mnie duze ulatwienie- nie cierpie na filmach sciezki z lektorem, masakruje znaczna czesc gry aktorskiej a nie jestem ani niedowidzacym ani tez analfabeta.

znasz lepszy polski, autorski kanal filmowy premium ?
 

immortal32

New member
Carbon : No i jeszcze ten "premium" szrot nfilmHD.

Generalnie sama idea nadawania tego kanału nie jest zła , za dużo powtórek , mogli by wzbogacić repertuar filmowy, lub nie brać dodatkowej opłaty;-)
 

immortal32

New member
Frauka napisała: ,, Jeszcze się taki nie urodził co by każdemu dogodził :),,
Hehe to prawda , każdy chwali to z czego jest zadowolony , ale to przysłowie nie dotyczy usera: acton777, bo pisze:,, PS. Mam Cyfrę od początku istnienia, Nkę 2-3 lata (ze wzgl. na Ligę Mistrzów), Polsatu nigdy nie miałem i nie mam zamiaru (chyba, że będą mieli Ekstraklasę), więc wiem o czym piszę.,,:D
Może jednak acton777 skusi się jeszcze na usługi platform: PC, TV-VECTRY czy też UPC ,wówczas może jego pseudo-sportowe podniebienie zostanie zaspokojone:cool:. Także kolego acton777 bez urazy ale nie masz racji na temat jednostronnego poglądu forumowiczów na temat N-ki,:wink:
 

Carbon_

New member
Bez reklam
mat74

Połowa napisów na nFilmHD nie wyświetla się wcale, a druga to kiepskiej jakości tłumaczenie. Nie jest więc tak cudownie jak piszesz. Jeśli film jest po angielsku to oglądam go w oryginale, więc mi to rybka.

Dom Zły to faktycznie świetny film polski, jeden z najlepszych w ostatnich latach, i fajnie, że nFilm wygrał o niego negocjacje. Problem w tym, że premier tego formatu jest na tym kanale jak na lekarstwo. Reszta to stare/b. stare filmy z filmoteki Paramount (jedyna duża wytwórnia nFilmów) i MGM (obecnie bankrut), które były już wałkowane na wszystkich kanałach. Zostają jeszcze Dream Works (w ostatnich latach robi głównie animacje), oraz TVN i CBS Films, czyli nie liczący się producenci. Od czasu do czasu uda się kupić film od niezależnych dystrybutorów (np. Monolith), ale budżet jest na tyle mały, że kupowane są głównie filmy na wagę, a później puszcza w upscalu.

Polityka informacyjna tych kanałów ssie na maksa. Pół roku temu T. Raczek szumnie ogłosił rzekome podpisanie umów z "producentami europejskimi i znaczącymi graczami na rynku amerykańskim". Do dzisiaj nic na ten temat nie wiadomo, oprócz dziesięcio-ligowego CBS Films. Nie mówiąc już o idiotyzmach typu ZERO jakichkolwiek premier przez 3 miesiące w lecie i same powtórki, oczywiście "na specjalne życzenie abonentów" :roll:

Wyniki oglądalności nFilmów dotychczas nie były przeprowadzane. Ostatnio jednak TNS OBOP opracował dane, z których wynika, że w dniach od 6 do 14 grudnia '10 średnia dzienna oglądalność nFilmHD wynosiła jedyne 320 widzów, plasując ten kanał na ostatnim miejscu w rankingu stacji filmowych. Wychodzi na to, że oglądalność praktycznie nie istnieje.

Lepsze kanały filmowe? HBO i Canal+ trzymają w rękach niemal wszystkie liczące się wytwórnie i dystrybutorów (Warners Bross, Universal, 20th Century Fox, Walt Disney, Pixar, Columbia, Monolith, New Line Cinema, Screen Gems, SPI, Vivarto, Vision, Miramax, Best Film, SPI, Kino Świat, Teleprog, 35mm, StudioCanal, TF1, Syrena Films, Against Gravity, Sputnik, Warner Tv), dlatego mają co pokazywać. Hity kinowe z Hollywood, ale i artystyczne kino europejskie, czy filmy autorskie Bliskiego i Dalekiego Wschodu lub Ameryki Łacińskiej. Nawet rzekłbym Ale kino jest ciekawsze z często ambitnym kinem z Iranu, Tajlandii, Peru, Chin czy Korei, które otrzymywało nagrody na festiwalach w Cannes, Berlinie czy Wenecji.

nFilmHD ze swoją ramówką, której bliżej do TVNu, a nie kanałów premium, powinien wylądować w pakiecie Hity Filmowe, a powtórkowy nFilmHD 2 oraz nFilmHD VOD zostać zlikwidowane i zwolnić miejsce na transponderach. Na nic więcej nie zasługują.
 

radoskur

New member
@Carbon

Poniosło Ciebie trochę - nFilm nie jest konkurencją HBO oraz Canal+. Od samego początku mówiono, że kanał będzie konkurował z Cinemax, Filmbox. Nota bene jak dostaje się go pół roku za darmo a potem można wyłączyć i właczyć na pół roku za 9,90 to nie ma takiej tragedii biorąc pod uwagę cenę.

Dyskusja wcześniejsza raczej opierała się o to co platformy dają w standardzie bez opcji PREMIUM. Więc odłóżmy Canal+ / HBO / nFilm na bok i skupmy się nad tym co dają w standardowych pakietach.

Bo jak mamy być drobiazgowi to też mogę Ci napisać, ze za 99zł masz w n 4 kolekcje VOD + Cinemax, Filmbox, HBO, nFilm - 22 kanały HD i tutaj już Cyfra+ też kolorowo nie wygląda jak się to porówna... No i zapomniałem C+ ma cudowne PVR za 15zł miesięczne :) rabat na abo tracisz po 9 miesiącach i bulisz prawie 200/mies.

Tylko że w n nie ma takiego abonamentu, gdyby był to pewnie więcej by oferował...

Jeżeli ktoś lubi dużo piłki nożnej, czy GP Żużla to przecież zrozumiałe, że C+ wybierze. Patrząc technologicznie to tylko C+ z N się rozwijają bo Polsat został bardzo daleko w tyle, nowych programów jak na lekarstwo. Tylko, że C+ dając mniej więcej to samo co N jest niestety droższe i tutaj nie polemizuj bo takie są fakty. A jeżeli stać Ciebie na to to super - szanuję to i fajnie, że masz to chcesz.
 

FishRoman

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak naprawdę to nie ma co się denerwować-każdy niech wybierze sobie jaką chce platformę.Miałem kilka-a od roku n-kę,i idę za kilka dni podpisać umowę na multiroom.Oferta jak dla mnie git i do n-boxa nie mam żadnych uwag.Pozdrawiam.
 

Perkoz_1

New member
Każda sroka swój ogon chwali. Przywarą Polaka jest oczywisty brak obiektywizmu. I to są dwa główne powody aby nie uczestniczyć w pyskówkach zwanych "ankietami". Ale jak już zacząłem klepać w klawiaturkę to klepnę coś w tym temacie od siebie.
Z satelitarną TV cyfrową swoją przygodę zacząłem w zamierzchłych czasach niepodzielnego królowania C+ i zaraz potem ś.p. Wizji. Przygoda z C+ zakończyła się po dokładnie 4 latach kiedy stwierdziłem, że płacę coraz więcej a otrzymuję coraz mniej i gorzej. Niestety, towarzystwo z C+ wyznaje prostacką zasadę, że jak bydlę klient daje wypowiedzenie to w zemście trzeba jeszcze go walnąć zdrowo po kieszeni i dlatego załatwili mnie tzw. "notą księgową" na kwotę 790,00 zł. za nie terminowe ( 2 dni !!!!) zdanie tunera z kartą, zapominając świadomie o tym, że w pisemnym, złożonym terminowo moim wypowiedzeniu umowy prosiłem o podanie miejsca w Lublinie gdzie mogę te barachło zdać, gdyż punkt w którym kupowałem zestaw niestety już od dawna nie istniał. Po takim draństwie wziąłem na kilka lat rozbrat z wyrafinowaną telewizją i zadowalałem się 6 - cioma kanałami z siatkówki. Ale coś było człekowi brak. W międzyczasie najpierw wystartowała platforma Solorza a dużo później walterowska n-ka. No i oczywiście na rynku funkcjonowała też złodziejska C+ która już nigdy nie zawita w moim domu ani w domach mojej rodziny. Po przeanalizowaniu ofert programowych oraz sprzętowych bez długiego namysłu wybrałem nTV. I powiem szczerze - nie zawiodłem się ani pod kątem oferty programowej ani pod kątem jakości nadawania i możliwości sprzętu. A najbardziej nie zawiodłem się na bardzo ważnej rzeczy a mianowicie na poszanowaniu klienta. Pierwsza moja umowa była na tzw. ofertę "Wszystkie pakiety za 48 zł." Teraz, 3 miesiące temu otrzymałem ofertę " Hollywood w domu" czy coś podobnego za 68,00 zł. na 15 miesięcy z gwarancją utrzymania ceny. I mam wszystko. Mam te dyscypliny sportu który najbardziej lubię oglądać. Mam pełny pakiet HBO i nFilmu. Mam full Discovery. Mam od groma kanałów w HD. I mam znakomitą jakość obrazu na kanałach SD i HD. I żal mi się robi mojego znajomego który buli na C+ po 79,00 zł. miesięcznie a teraz jak sobie kupił plazmę FHD to dowiedział się, że jakość HD zobaczy jak zabuli 15,00 zł. miesięcznie więcej za to ichniejsze ( n-ka ma w standardzie)dobrodziejstwo. Kpina i kompromitacja. Że ludzie jeszcze dają się robić tym cwaniakom w balona? Chyba to tylko przywiązanie bo z logiką i ekonomią takie zachowanie nie ma nic wspólnego.
I na koniec - powyższy elaborat jest moją opinią. Na temat Cyfrowego Polsatu świadomie się nie wypowiadam, gdyż z racji nie satysfakcjonującej mnie oferty programowej i jakości sprzętu nigdy się z nimi nie związałem. Dlatego nie oceniam. Ale zastanawia mnie w przypadku CP fakt, że dobre stacje pryskają z tej platformy jak pełen pakiet BBC w tym HD który będę miał na n-ce od 1 lutego.
 
Do góry