Porady - zakup tunera satelitarnego HDTV

Darco230

New member
To może Ty mnie przekonasz , ale wyjaśnij proszę jakim sposobem w sklepach RTV prezentują plazmy puszczając kawałki w HDTV czyżby mieli Blu-Ray'a przed premierą??? sądzę , a sprawdziłem to rok temu przed zakupem sprzętu,że odtwarzają z twardego dysku.To proste !!! Tak samo możesz ściągnąć film w HDTV na komputer jednak trzeba mieć odpowiedni monitor żeby zobaczyć różnicę.
 

nowy66

New member
No to jest akurat banalnie proste.

Najczęściej w dużych sklepach puszczają dema używając tzw. HD playerów (typu np. Snazio, Buffalo czy tez Kiss) odtwarzając gotowe filmy, np dostępne w formacie WMVHD, albo sygnał z satelity (do niedawna tylko HD1080 z Quali-TV, a teraz czasami z Premiere HD, albo - co najczęstsze - sygnały próbne z satelity HD).

Naturalnie często ludzkość ściąga filmy na HDD ... ale komputera, posiadającego odpowiednie : kartę i przetworniki oraz moc obliczeniową.

A monitor to tylko wyświetla (lub nie) to co mu się zada ze ŻRÓDŁA, które musi byc do tego przystosowane.

Ot i cała tajemnica.

A to co oglądasz to po prostu sygnał HD nagrany w SD.

Niestety za łatwo by było : tylko tuner sat HD + dowolna nagrywarka z HDD + dowolny LCD/Plazma.

Jak masz pierwszy element to potrzebne są odpowiednie 2 pozostałe. Ten element środkowy to właśnie te słynne HDPlayery lub HD DVD/BR lub odpowiednio skonstruowany PC. (Taki PC łączy funkcje 1+2). Ten element 3 no to cała historia : minimum HD ready, max. FullHD

Tez bym tak chciał, by to było możliwe, jak piszesz - ale nie jest.

pzdr
 
Ostatnia edycja:

GKM

New member
tuptus55 napisał:
A gdzie leży chaczyk?
Za 99zł JEDNORAZOWO
"Chaczyka" - to nie będę się czepiał :) ,a dalej..... owy
Haczyk to raczej Pozostaw w spokoju,a za tę sumę to nawet kabla połączeniowego HDMI
nie da się kupić,pomijając Allegro i tanie "Chińskie g***o",gdzie i 20 zł to o 15 zł za wiele bo - finalnie i tak jego miejsce w śmietniku.Stara zasada -"kto tanio płaci,ten dwa razy płaci."
Pzdr.
 

Hero22

New member
Witam.
Duzo piszecie tutaj o HDMI
Kupilem ostatnio telewizor LCD z dwuma wejsciami HDMI i chcialbym ogladac na nim Cyfre+.Posiadam abo ale nie wiem jaki tuner kupic aby odbieral Cyfre+.
Jaki SLOT i MODUL musi posiadac odpowiedni tuner i czy mozna na nim odbierac takze programy z Astry?

Prosze o pomoc!!
 

GKM

New member
Hero22 napisał:
Witam.
Duzo piszecie tutaj o HDMI
Posiadam abo ale nie wiem jaki tuner kupic aby odbieral Cyfre+.
Jaki SLOT i MODUL musi posiadac odpowiedni tuner

Prosze o pomoc!!
Skoro już to ..., jest tu (prawy górny róg "szukaj") i jest wiele napisane o tunerach DVB-HD z wyjściem HDMI i zapewne już będzie Ci wiadomo,że z najbardziej dostępnych na naszym rynku, jest firma Humax z modelami PR-HD 1000 oraz HD CI 2000 i to jest praktycznie tyle ze sprzętu godnego zainteresowania,z wyjściem typu HDMI.
A wracając do meritum,to do każdego z nich musisz dodatkowo dokupić moduł CI. minimum Aston - bardziej rozsądnie to T-rex,
czytaj Dragon z softem "Predator" a dla przykładu może to być v 3.4.3 po spelnieni
w/w. wymogów można zobaczyć NC+.
 

kocur75

Klub HDTV.com.pl
VIP
i/o

ja z pytankiem sie podczepie:

jakie wejscia/wyjscia ma "dawany" aktualnie przez Sky:

- tuner cyfrowy

- tuner cyfrowy HD

?

ew. poprosze o nazwy tych modeli to sam sobie sprawdze

dzieki
 

Hero22

New member
@GKM dzieki za pomoc

tak dla pewnosci abym nie zrobil glupstwa

kupuje Humaxa 1000 + CI modul T-Rex i wrzucam oryginalna karte Cyfry+ do modulu i musi dzialac

Prosze o wyrozumialosc jestem zielony w tych rzeczach!!
 

GKM

New member
Hero22 napisał:
kupuje Humaxa 1000 + CI modul T-Rex i wrzucam oryginalna karte Cyfry+ do modulu i musi dzialac
Dokładnie tak,będzie działać! inne korzyści z tego faktu wynikające,również da się zaobserwować. :)
 

Hero22

New member
http://cgi.ebay.de/T-Rex-Cam-Rev-4-1-Ci-Modul-ehemals-Dragon-Cam_W0QQitemZ9740803151Q

taki T-Rex jest dobry?
Rozumie ze nietrzeba jakiegos innego softu wgrywac?
Prosze zerknij pod adres E-bay
 

GKM

New member
Tak! to właśnie o ten moduł chodzi + loader card.
Jak już "ten" bedzie w Twoim posiadaniu,to masz kontakt "PW" a tam dalsze wskazówki,a dla tego tak,iż jest to forum otwarte dla ogółu i tego typu tematy praktycznie nie powinny mieć miejsca.
 

zn21

Member
proponuję jeszcze odrobinę poczekać bo jest na co. W tym roku na jesień ma pojawić się nowy model tunera HDTV dreambox DM8000. O jego możliwościach dużo by pisać ale wyrośnie on na lidera a tańszą opcią może być Relook 510S. Oba mają możliwość wpięcia dysku twardego oraz posiadają podwójną głowice co pozwoli oglądanie i nagrywanie dwóch innych stacji. Dajcie sobie spokój z Humaksami, Philipsami itp. Ten tuner po podpięciu do netu potrafi tak wiele, że nie można na tym forum o tym pisać, he he
pozdrawiam
 

yanky

New member
Czy to, że HUMAX PR-HD1000 jest wyprodukowany (zaprojektowany) na potrzeby PREMIERE oznacza, że platforma ta może "zdalnie" zablokować taki tuner? Inaczej mówiąc. Chciałbym Humaxa używać do oglądania innych programów niż PREMIERE, np. CYFRY+ za pomocą odpowiedniego mod. CI i oczywiście karty, czy jest mozliwość że "ktoś" mi to zablokuje? HUMAX HDMI-2000 jest lepszym rozwiązaniem, czy nie ma to znaczenia?
 

GKM

New member
Nikt Ci nic nie zablokuje,wspomniany tuner stanowi Twoją własność
gdyż jest legalnie zakupiony.Takie przypadki mogą się jedynie wydarzyć,wtedy
- gdy podobne tunery w innych platformach cyfrowych (przykładowo NC+) są przedmiotem dzierżawy.
 

yanky

New member
Czy wyświetlacz odbiornika Pace DS810XE jest "krótszy" niż Humax'a? W moim mieście nie mogę zobaczyć "na żywo" jak on wyświetla teksty i nazwy kanałów na przednim panelu. Obrazki w internecie zawsze pokazują krótkie nazwy, albo jakieś odcięte. Pytanie nr 2, czy prawdą jest, że nie chodzą na Pace moduły DRAGON CAM?
Gdyby ktoś z kolegów miał jakieś 100 procentowe informacje to bardzo proszę o odpowiedź.
 

Humax HDTV

New member
MaciekP napisał:
Potrzebuje jednoznacznego potwierdzenia kilku spraw:
1. Humax PR-HD 1000 ma dwa gniazda CL. Czy bez problemu mozna do nich wlozyc karte C+ i odbierac C+?
2. Znalazlem informacje, ze na Astrze jest troche niekodowanych programow HDTV. Mieszkam w Warszawie. Czy musze zmienic czasze na wieksza nic standardowa (klasyczna mala C+), zeby odbierac programy HDTV? Jeżeli tak, to na jak dużą?
3. Nie jestem specjalnie biegly w technice satelitarnej. Czy warto odbierac jednoczesnie programy HDTV z innego satelity niz Astra, zmienić konwerter na podwójny? Jakies propozycje?
4. Jako, ze mam w TV LCD tylko jedno gniazdo HDMI i jest juz zajęte przez DVD, czy jest jakas przejciówka (switch) pozwalajaca na podpiecie kilku źródeł po HDMI do jednego gniazda HDMI w TV? Widzialem cos takiego jako osobne urzadzenie, ale myslem o czyms tańszym i najlepiej wpinanym bezpośrednio w gniazdo HDMI w TV

dzieki
1. gniazda nazywają sie CI nie CL i trzeba do nich włożyć moduł CI odpowiedniego system Cyfra+ to SECA zwana też MEDIAGUARDEM, moduły licencjonowane to ASTON (najnowszy to ASTON2) są też tańsze emulacje ale z nimi bywają problemy
2. i 3 do odbioru z 2 satelitów potrzeban jest większa antena najlepiej koło 1m, albo do kilku satelitów antena multifeed wtedy można nawet kilkanaście satelitów, ale to trzeba najpierw wejść na www.lyngsat.com z wykazami i się dobrze zastanowić co potrzebujemy
4. niestety rozgałęzianie i łączenie HDMI jest narazie drogie i ma rozmiar skrzynki
 
Do góry