Porady - KODI. Wtyczki, problemy, rozwiązania, nowinki

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Tu masz w miarę nowe poradniki (kliknij w tłumacz) chociaż ja robiłem to trochę inaczej ;)

Muszę obadać te scrapersy i może wezmę jakiś pakiet Oriona.
 

Miikee77

Member
Na kopi na lapku zalazło mi jedną wrzutke z polską flagą w 4k DV.
Z Oriona korzystasz wygenerowanego czy własnego ?


btw.Mam na Shield dwie kompilacje: Mavena opartego na Omega Beta1 ze skórka Titan Mod i oryginalną Omegę Beta2 (nie nightly) ze skórką Actic Zephir.
Ta druga kompilacja radzi sobie znacznie lepiej ,szczególnie z linkami EN.
Jak mam na Shieldzie oficjala 20.2 Nexusa, którego za żadne skarby nie tykam bo odkąd ustawiłem ponad rok temu wszystko zgodnie z Twoim opisem (raz jeszcze kozak to był poradnik, nie zapomnę go nigdy), to nie tykam bo działa bezbłędnie, to co mogę wrzucić równolegle, tzn. tak żeby się mi drugie Kodi na Shieldzie zainstalowało i mógłbym bez oporów i stresu np. taką Gaię potestować? Póki co FEN ogarnia wszystko co potrzebne, ale czasem brak PL doskwiera i może Gaia była by remedium, bo z tego co @Piramida wspomina to ogarnia polskie produkcje i takie z lektorem.
@Piramida
Jak wygląda sprawa tych polskich wstawek? To z torka leci? Jak tak to przepuszcza to przez chmurkę RD tak żeby nie było problemów?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Nie mogę zalogować do trakt i real. Angielski u mnie na zerowym poziomie. Dzięki Tobie Fen działa perfekcyjnie.

Logowanie do Trakt i RD masz w ustawieniach w tych miejscach:

Zrzut ekranu (503).png



Zrzut ekranu (504).png


Muisz kliknąć "Authentication" i wyskoczy okno z kodem.

Muszę obadać te scrapersy i może wezmę jakiś pakiet Oriona.

Tez myślełem nad tym czy nie wziąc na próbę najmniżeszego pakietu.
Jest dostępna dożywotnia subskrypcja Offcloud za 40 baksów ale co to warte ?!

Jak mam na Shieldzie oficjala 20.2 Nexusa

Bez obaw możesz zainstalowac tą Omegę https://kodi.tv/download/android/ (na Shielda pro 64-bit) .Instaluje sie niezalleznie od Nexusa, w bonusie bedziesz miał obsługę Dolby Vision.

Dzisiaj za bardzo się nie bawiłem,a tam jest z 5x więcej ustawień,niż w FEN
No jest........ ale skutkuje to również szybkością działania , czy raczej jej (w porównaniu do FEN) brakiem :-D
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Sprawdziłem ponad 20 filmów (średnio po kilkadziesiąt GB) i ciekawie ogląda się taką "surówkę",z myślą,że później obraz często jest przycinany i poddawany różnym,niekoniecznie trafnym modyfikacjom,ale dużo tam baboli i ogólnie nie prezentuje się to za pięknie.
Jest tutaj spore pole do popisu dla customowców,którzy (jak dla mnie) potrafią zrobić lepsze wydanie,niż te oficjalne na płycie ;)
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Mat,ogarniasz te wrzutki/nazwy w Gai i jak to najlepiej ustawić ? ;)
Np. film Gladiator.
W trakcie wyszukiwania są 3 pozycje - Cached,Instant i Debrid.
Po wyszukaniu mam :
Gaia Easynews Premium Direct
Orion Torrent Cached
Gaia Torrent Cached
Orion Torrent Debrid
Gaia Torrent Debrid
Gaia Usenet Debrid
...
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Cached- wiadomo ,cały plik jest w chmurze na serwerze
premium direct-ciągnie z linka ,czyli raczej to samo, jest na serwerze
debrid -chyba podłącza się do sieci bittorrent poprzez serwer debrida

Generalnie jak nie masz zainstalowanego Elementum ani Quasar to wszystko idzie przez serwery bez bezposredniego podpinania się do p2p - czyli bezpiecznie ;)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Jak wygląda sprawa tych polskich wstawek? To z torka leci? Jak tak to przepuszcza to przez chmurkę RD tak żeby nie było problemów?

Jesli tork nie jest "cached" ,czyli nie ma go na serwerze debrida to go nie odpalisz , mozesz go ściagnąc na chmurę debrida i dopiero po załadowaniu całego ,odpalić.Czyli bezpiecznie.
 

EMR9

Member
Zainstalowałem tą gaie trochę powolna ale jak ktoś potrzebuje lektora to można tam znaleźć takie źródła chociaż przeważnie to debridy są
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Mam prośbę o polecenie prostego dodatku (najlepiej wizarda), który pozwoli osobie nie znającej zbyt dobrze Kodi na odchudzenie (wyczyszczenie niepotrzebnych plików) programu. Pokazałem jej jak robić backupy, ale skarży się, że robią się coraz większe, już przekraczają 500 mega i jej free chmurka nie przyjmuje takich plików.
 
Ostatnia edycja:
Do góry