Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

ong

New member
Xtreamer Sidwinder 3 obsługuje AirPlay. Nie użytkuję tej funkcji, więc o szczegółach nie napiszę (raz sprawdziłem - działa), ale może ktoś się tym bawi i coś więcej doda.

To jestem kropce. Przymierzałem się do SW3 ale właśnie brak obsługi AirPlay mnie powstrzymał.
Tu piszą, że nie jest już osługiwany:
http://forum.xtreamer.net/topic/337...60697__hl__airplay__fromsearch__1#entry260697

Dla tych co nie mają tam konta):
XtreamerAdmin on Official Xtreamer Forums napisał:
XtreamerAdmin napisał:
XtreamerAdmin, on 14 June 2013 - 20:38, said:
Please note that the new AirPlay protocol no longer supports MIPS devices.
Please use DLNA.
What You saying is, that also in the configuration menu there is an AirPlay feature but it's not supported anymore, right?
Sadly, no. We will need to take the AirPlay service out. At least for now.
 

fazo

New member
Cześć,

Przy okazji pierwszego postu: pozdrawiam forumowiczów. I od razu przeproszę za jedną rzecz: Poniższy post przeklejam z innego forum (po drobnych modyfikacjach), który nota bene napisałem przed chwilą. Wiem , trochę nieładnie tak się powielać, ale forum hdtv to miejsce o wiele lepiej sprofilowane pod kątem informacji, które chciałbym uzyskać.

Do rzeczy:

Ostatnio małymi kroczkami podchodzę do tematu kupna odtwarzacza multimedialnego (lub innego urządzenia spełniającego konkretne warunki). W zasadzie dokładnie wiem czego oczekuję, ale nie potrafię określić jakie urządzenie sprosta opisanym niżej wymaganiom. Z początku myślałem o małym NASie, lub zbudowaniu małego serwerka w oparciu o procesor ARM (pasywne chłodzenie to ważny atut), ale po drodze zakupiłem TV (Panasonic) i nie jestem zadowolony z software'u (struktura katalogowa plików oraz konieczność skanowania całego dysku przed wyświetleniem ich listy jest małym koszmarkiem).

Chciałbym dorobić się stanu, w którym pliki wideo, muzyka, zdjęcia są w jednym miejscu i łatwo dostępne dla każdego z urządzeń w domu. Przy okazji chciałbym się pozbyć problemu z softem w TV (czyli podłączyć to urządzenie przez HDMI do telewizora)

Potrzebuję urządzenia, które:

- ma kieszeń na dysk twardy + możliwość podłączenia dysków zewnętrznych przez USB 2.0/3.0 (3.0 to nie mus-have, ale mile widziany)
- Serwer plików: FTP, Samba itp. (jak najwięcej protokołów współdzielenia/dostępu do danych), ważne aby dyski podłączone przez gniazda USB również były współdzielone w sieci. Zgodność z DLNA itp to miłe dodatki
- Gniazdo Enthernet 1GBit - urządzenie będzie podłączone bezpośrednio do routera, Wi-Fi to miła opcja
- Wyjście HDMI
- Wyjścia Audio do 5.1

- Musi bezproblemowo odtwarzać filmy HD
- Musi obsługiwać większość popularnych codec'ów ( z tym nie powinno być problemu, ale zwracam uwagę na brak obsługi AC3, h264 itd. )
- Ma w miarę przyjazny interfejs (obsługa struktury katalogowej, czytelny player). Cenię sobie responsywność nad ilość dodatkowych funkcji

Wszelkie opcje typu przeglądardka internetowa, aplikacje youtube, czy inne Facebooki to dla mnie sprawa marginalna. Tuner tv też nie ma dla mnie żadnego znaczenia.

Cena: Dobrze jakbym zmieścił się w 600 zł, ale wolę dołożyć do interesu jeżeli oznaczałoby by to kompromis w kwestii jakości, lub ww funkcjonalności.

Znalazłem sporo urządzeń, które w teorii spełniają moje oczekiwania, ale jest to nisza, o której nie mam pojęcia. Dodatkowo rankingi (na różnych stronach ), sugerują często urządzenia, które:
1) oceniane są wg kryteriów, na których kompletnie mi nie zależy (np. mnogość aplikacji społecznościowych)
2) w ocenie wielu użytkowników są krótko mówiąc "do pupy".

Jesteście w stanie polecić jakieś sprawdzone rozwiązanie, z którego jesteście zadowoleni?

Pozdrawiam,
piwo

Moim zdaniem tylko nas (lub serwer na linuxie jako nas) + odtwarzacz multimedialny.
Dlaczego nie odtwarzacz multimedialny z dyskiem?
Ponieważ transfery po sieci z takich urządzeń (testowałem tylko urządzenia na realtekach) są tragiczne (pomimo 1Gbit) i na pewno nie sprawdzą się jako serwery.
Przerabiałem kilka rozwiązań i skończyłem z serwerem na linuxie (intel atom + dyski RED + Serviio). Mam 3 komputery, 2 tablety, telefony, 2 amplitunery, 2 mediaplayery, 2 bluraye, 2 konsole, TV Panasonica i wszystko hula bezproblemowo (dlna,smb). Zaletą bądź też wadą takiego serwera jest to że możesz zainstalować sobie dowolny soft i skonfigurować w/g własnego widzimisię.
Dodatkowo nic nie buczy podczas oglądania/słuchania (serwer jest na strychu).
 

szawen

New member
Dzisiaj niestety wyzionął ducha mój Player HD3548HL-R i stanąłem przed koniecznośćią zakupu nowego playerka.

Moje pytanie brzmi: MANTA DVBT05, HiMedia HD910B, a może HiMedia HD600B?
Dwa ostatnie są w tej samej cenie około dwa razy wyższej niż Manta.

Zależy mi na bezproblemowym oglądaniu jak największej ilości formatów i wbudowanym dysku 3,5". Mile widziana obsługa napisów 'z obwódką". Możliwości internetowe to sprawa drugorzędna. Wiem, że są bardzo podobne, nie wiem natomiast, czy warto dać za HiMedię tyle co za dwie Manty, a jeśli tak, czy 910B z Androidem, 3D i innymi bajerami nie okaże się jednak strzałem w stopę z powodu braku wsparcia przez społeczność i problemami z działaniem o których czytałem na tym forum i w necie. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Moje pytanie brzmi: MANTA DVBT05, HiMedia HD910B, a może HiMedia HD600B?

Oczywiście HiMedia. Jeżeli nie używasz wielkich "wagowo" lub kodowanych powyżej High@L.4.1 z dużą liczbą referencyjnych ramek plików wideo, to wystarczy tańszy HD600 (RTD1185). Natomiast jeżeli jesteś zainteresowany 3D i korzystasz z multimediów z dużym bitrate i wysokimi profilami to oczywiście wersje z serii 900, na RTD1186.
Oczywiście są też tańsze alternatywy HiMedia, poczytaj watek o Egreat R6, wersja pro jest na całkiem dobrym poziomie, a cena połowę niższa.
 

baton_dk

New member
Jaki odtwarzacz hd?

Witam. Planuje zakup odtwarzacza HD . Po dłuższej lekturze na forum mam kilka typów:

EGREAT R6S PRO
Xtreamer Sidewinder 3
Dune 900

Kolejność nie przypadkowa, bo jakoś mimo wszystko najbardziej przypadł mi do gusty Egreat R6S.
Co doradzicie?

Poza plikami HD jakie ma odtwarzać chcę aby miał fajne aplikacje sieciowe i Androida
 

przemko466

New member
Witam
Do taj pory używam Ariva HDplayer 110, lecz wiatrak w niej poszedł, strasznie głośno pracuje przez pierwsze kilka minut, i niekiedy w filmach 720p / 1080p słychać tylko dźwięk a obrazu brak, natomiast u znajomego ten sam film na 210 śmiga prawidłowo.
Chciałbym kupić coś podobnego do kwoty 300zł.
Odtwarzacz ma płynnie odtwarzać filmy 720p / 1080p przez dysk zewnętrzny/ pendrive, inne dodatki mnie nie interesują
Co możecie mi polecić?, zastanawiałem się nad ariva 210, 200A, czekam na wasze propozycje.
 
Ostatnia edycja:

franek666

New member
Witajcie!
Noi stało się to co z chińszczyzną powinno się stać.
Do tej pory używałem Xtreamer Pro. Niestety dziś brzydki zapach wydobywający się z jego wnętrza powiadomił mnie o tym że nadszedł jego kres.:( Załącza się i pokazuje menu lecz nie odczytuje ani nic z pod USB ani z wmontowanego do środka dysku HDD 3.5.
Moje pytanie jest takie:
Jaki obecnie na rynku jest naprawdę dobry odtwarzacz który będzie płynnie czytał wszystkie popularne obecnie formaty, będzie miał wsparcie 3D,FLAC, ISO, bezproblemowe przeglądanie internetu, XBMC itd. Kwota którą mogę wydać to 200 funtów (1000 pln). Obecnie podłączyłem chiński tablet SANEI N78 na procesorze rk 3066( dual 1.6Ghz), ale niestety nie mam jak podłączyć twardego dysku 3.5 który został mi po Xtreamerze Pro i na którym mam całe swoje archiwum, z tąd decyzja o zakupie nowego odtwarzacza niż kombinowania z kablami, dockami pod HDD, przejściówkami itd. Sprawa prosta- kupuje odtwarzacz, wstawiam swój stary 3.5 HDD i wszystko mi śmiga. Aha i ważna sprawa- wsparcie forum i aktualizacja oprogramowania. Podejrzewam że najlepiej coś kupić na androidzie 4.1, ale mogę się mylić. Proszę o poradę koledzy. Dziękuję.
 

szawen

New member
Dzięki, na Tobie i Twojej wiedzy zawsze można polegać, ale...

Oczywiście HiMedia. Jeżeli nie używasz wielkich "wagowo" lub kodowanych powyżej High@L.4.1 z dużą liczbą referencyjnych ramek plików wideo, to wystarczy tańszy HD600 (RTD1185). Natomiast jeżeli jesteś zainteresowany 3D i korzystasz z multimediów z dużym bitrate i wysokimi profilami to oczywiście wersje z serii 900, na RTD1186.
Jak pisałem wcześniej cena obu jest taka sama (589 zł + przesyłka), podczas gdy 900B kosztuje 787 zł, a Manta 253 zł. Wybór padłby na 910B, jednak obawiam się problemów ze stabilnością o jakich tu i ówdzie czytałem, a może to przeszłość? No i, czy ma wystarczająco duże wsparcie społeczności?

Oczywiście są też tańsze alternatywy HiMedia, poczytaj watek o Egreat R6, wersja pro jest na całkiem dobrym poziomie, a cena połowę niższa.
Niestety nie spełnia podstawowego wymogu (dysk 3,5" wewnątrz), a poza tym w Polsce kosztuje 460 zł, czyli sporo więcej niż połowa ceny HiMedii.
 
Ostatnia edycja:

zbyniu4

New member
Jak w temacie potrzebuję pomocy w dobrym wyborze odtwarzacza multi. Na podstawie wielu przeczytanych for do wyboru pozostało mi trzech faworytów w cenie ok 500zł: Mede8er MED600x3D, XtreamerTV, EGreat R6S Pro i dwóch rezerwowych w cenie ok 350zł: HMP5000/12 oraz WD TV Live. Dodam tylko że nie zależy mi na wodotryskach bo do nich mam kompa ale na płynnych odtwarzaniu filmów i muzy z najpopularniejszymi kodekami również w 3D oczywiście bez większych zacięć i zwiech.
Proszę o wskazówki co warto kupić.
 

baton_dk

New member
Proszę doradźcie coś... Zastanawiam się jeszcze nad urządzeniem measy u2c również na androidzie. Posiadam w domu odtwarzacz Bluray więc mogło by być to fajnym uzupełnieniem
 

zwierzak11

New member
co do egreat r6s masz na tym forum oddzielny temat- poczytaj.
natomiast egreat jest dobry do odtwarzania wszystkiego ale nie do aplikacji sieciowych i androida
 

zbyniu4

New member
Jak można to podepnę się do tematu. Również szukam odtwarzacza i wstępnie wybrałem:
1. Made8er Med 600x3D na Realteku RTD1186DD 750MHz
2. Xtreamer TV na Sigmie SMP867X 700MHz.
Są to nowości na 2013r w cenie ok 500+ -50zł.
Na razie brak testów tych playerków. Może ktoś się wypowie na w/w temat i doradzi który z odtwarzaczy kupić i niekoniecznie z wymienionych w podobnej cenie.

 

szawen

New member
Im więcej czytam, tym głupszy jestem. :(

Niestety Manta już niedostępna, a sensowne odtwarzacze z miejscem na dysk 3,5" są od niej dużo droższe. HiMedia odpadła z powodu narzekań użytkowników, więc obecnie waham się między:
EGreat R200S PRO
Evolve Infinity TwinCorder HD
Mede8er MED800X3D

Wszystkie na tym samym chipie, ceną się za bardzo nie różnią, więc który wybrać?

Evolve ma podwójny tuner DVBT, ale na nim mi nie zależy. Mede8er nie ma Androida, ale ponieważ w pozostałych jest to wersja 2.2 i do tego średnio kompatybilna to za bardzo mi na tym nie zależy. Może są jakieś inne różnice, których nie zauważyłem (ilość portów USB się nie liczy :)). Osobiście skłaniam się ku MED800X3D - fajnie wygląda ten JukeBox, ale może to standard, tyko pozostali producenci się tym nie chwalą.

A może zupełnie coś innego. Najbardziej zależy mi na dysku 3,5" i bezproblemowym odtwarzaniu "wszystkiego" co na niego wrzucę.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Czy ktoś z Was miał do czynienia z tym odtwarzaczem lub innym działającym na architekturze androida?

Pisałem już kilkakrotnie na tym forum, aby zapomnieć o tego rodzaju odtwarzaczach opartych na Androidzie. Poszukajcie tych wpisów. To się po prostu nie sprawdza. Jeżeli już ktoś się upiera przy Androidzie, to jedynie dongle, tzw. Smart TV i to czterordzeniowe, oparte na najnowszych procesorach Rockchip. A i to jest takie sobie...
Nic nie zastąpi układu SoC (Realtek, Sigma, Marvell) dedykowanego dekodowaniu multimediów, ewentualnie... lepszy układ SoC dedykowany dekodowaniu multimediów :)
 

Whiskeyjack

New member
Zakup odtwarzacza o specyficznych wymaganiach

Hej,

przymierzam się do zakupu odtwarzacza o następujących cechach/parametrach:
- dysk wewnętrzny nie jest konieczny, wszystko mam na NASie (sieć gigabitowa),
- w związku z powyższym stabilne i szybkie połączenie po LANie jest absolutnie wymagane,
- odtwarzanie fullHD, w tym mkv, różnorakie mpegi, avi, h264, itd.,
- nie mam jakiegoś szczególnego zacięcia dzwiękowego (wiem, wiem, wstyd... ;) ),
- odtwarzacz ma być schowany w ściance kartonowo-gipsowej, ze stosunkowo małym dostępem dla promieni IR, więc pilot powinien działać perfekcyjnie (albo mieć coś a`la IR extender z Zappiti) a sam odtwarzacz powinien być mały i mało się grzejący,
- obsługa 3D to fajny bonus, ale nie konieczny ponieważ na razie nie posiadam odpowiedniego tv (nie jest jednak wykluczony zakup),
- konieczna jest obsługa polskich napisów (formaty do dyskusji),
- płynne działanie menu (bo mnie szlag trafia...),
- korzystanie z baz typu imdb jest pożądane,
- obsługa serwisów internetowych itd. niekonieczna,
- cena nie jest jakąś znaczącą barierą, w ramach rozsądku mogę wydać trochę więcej (powiedzmy 1000-1500+), choć oczywiście chętnie jak najmniej,
- wygląd menu (no może nie jest to jakiś fetysz ale żona lubi... ;) ).

Z góry ogromne dzięki! Przeczytałem już milion postów i stron na ten temat ale zawsze zostaje coś do dopowiedzenia.
 
Ostatnia edycja:

radoskur

New member
A powiedz jakie są wymiary tej wnęki oraz czy masz tam w tej wnęce kabelek od sieci gigabitowej? Bo jeżeli chcesz to po wi-fi to nie widzę stabilności przy plikach z dużym bitrate :)
 
Do góry