Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

leklisek

New member
Który z podanych Waszym zdaniem? - ponawiam pytanie

Witam serdecznie,
od jakiegoś czasu przymierzam się do kupna odtwarzacza. Regularnie śledzę informacje na ten temat.
Znalazłem kilka modeli, które zwróciły moją uwagę.
HiMedia HD910B
Evolve Infinity
HiMedia HD900B

Faktem jest że trudno mi wybrać, któryś z tych modeli. Evolve odtwarza txt, HiMedia 910B jest nowym sprzętem o dobrej cenie. No i oczywiście HiMedia 900B sprawdzony dobry sprzęt ale trochę droższy.
Proszę o praktyczne wskazówki, pod kątem aktualizacji oprogramowania, wsparcia technicznego - który wybrać aby mieć bezproblemowe podstawowe użytkowanie.

Dziękuję za pomoc
 
Ostatnia edycja:

maki26

New member
Jaki odtwarzacz wybrać

Pytanie jak w temacie.
Moje typy to:
- HiMedia HD600B
- Xtreamer Sidewinder2
- WD TV Live HD Media Player ( 3 generacja)

Komunikacja Lan lub Wifi (preferowane)
Audio SP-DIF passthrough
wideo HDMI

odtwarzanie:
avi 5%
rmvb 5%
mkv 90%

radio internetowe, mp3
 

tomascor

New member
Witam na wstępie :)

Proszę o pomoc bo już zgłupiałem , przeczytałem chyba wszystkie opinie ( i wasze i z innych portali ) odnośnie BD660 i BD-D5500 ( E5500 chyba odpada bo jest jakiś taki biedny )lecz nikt bezpośrednio nie porównał obu modeli , co waszym zdaniem warto kupić , z góry dzięki za podpowiedzi :)
 

eidems

New member
Witam, poszukuje odtwarzacza HD za kwotę 100-200zł, musi mieć HDMI, odtwarzać filmy AVI, mp4, mkv w hd z napisami (txt) z polskimi znakami najlepiej, nie musi mieć kieszeni na hdd. Potrzebuje jak najtańszego i najlepszego urządzenia, rozglądam się za asmaxem playbox, ferguson 200a, iomega screen play MX/MX2hd (na allegro są po 99zł). Proszę o pomoc w wyborze.
 

frych47

New member
Witam, poszukuje odtwarzacza HD za kwotę 100-200zł, musi mieć HDMI, odtwarzać filmy AVI, mp4, mkv w hd z napisami (txt) z polskimi znakami najlepiej, nie musi mieć kieszeni na hdd. Potrzebuje jak najtańszego i najlepszego urządzenia, rozglądam się za asmaxem playbox, ferguson 200a, iomega screen play MX/MX2hd (na allegro są po 99zł). Proszę o pomoc w wyborze.

Nie da się pogodzić najlepszy i najtańszy.
Co do playerów które wymieniłeś to można tutaj dużo sobie poczytać i wszystko będziesz wiedział bo o każdym piszą sporo.
 

Damixsat

New member
Tutaj racja,przeglądając wątki na forum oraz cały ten temat,znajdziesz już kilka modeli godnych polecenia. jednak jeżeli ma o być HD z HDMI,to na pewno nie bedzie tani.
 

eidems

New member
Tak, jasne, ale o fergusonie i asmaxie, jest wiele złych opinii, więc dopadają, a nic nie mogę znaleść o iomega screenplay mx/mx2 hd. Czy jest warty zakupu bez dysku? Czy mogę wsadzić jakiś dysk sata potem? Nie ma za bardzo problemów z tym odtwarzaczem, można śmiało brać, ktoś może się wypowiedzieć a temat tych dwóch modeli i który byłby lepszy?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
asmaxem playbox, ferguson 200a, iomega screen play MX/MX2hd (na allegro są po 99zł). Proszę o pomoc w wyborze.

Wszystkie, które wymieniłeś to praktycznie najgorsze na rynku, na dodatek stare, a trzy z nich są na kompletnie niewydajnych procesorach serii F, bodajże F10.

A jeżeli zadałbyś sobie odrobinę trudu i przeczytał choćby kilkanaście ostatnich wpisów w tym dziale, to wiedzialbyś czego szukać. Tutaj nie ma gotowych recept - są sugestie i porady.
 

eidems

New member
Przeczytałem wiele wpisów i wynika z nich tyle, że każdy ma jakieś ale, a ja nie potrzebuje wypasionego odtwarzacza tylko zwyklego playera, obojętnie który odtwarzacz wezmę pod lupę, to od razu odpada, ponieważ ma tyle złych opinii. Dlatego proszę o doradzenie, co najlepiej kupić, za jak najmniejszą gotówkę, i jak ten iomega MX/MX2 się sprawuje? Nic nie mogę znaleźć na ich temat.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
obojętnie który odtwarzacz wezmę pod lupę, to od razu odpada, ponieważ ma tyle złych opinii

Słabo coś brałeś pod lupę, bo wystarczy przeczytać kilka wątków z tematów forum, aby przekonać się, że złych opinii w przypadku średniej klasy playerów jest naprawdę niewiele, można raczej mówić o koncercie życzeń użytkowników, którzy chcieliby za 300 zł kombajn typu Dune HD Max. Wymienię tylko kilka dobrych, opartych na RTD 1185: HiMedia HD600A/B; Asus O!Play HD2 i Mini; A.C.Ryan PlayOn!HD2; Xtreamer Sidewinder II, eGreat R1 II - to te najtańsze.

Z opartych na RTD 1073, ale równie funkcjonalnych, można wymienić np. Traxdatę 1080p, Arivę 210 i 150DVD, 8Level Mediathor, Icy Box, można też prześledzić wątek o Zinwellu i klonach http://www.hdtv.com.pl/forum/sprzet/66121-zinwell-zin-5005hd.html

jak ten iomega MX/MX2 się sprawuje? Nic nie mogę znaleźć na ich temat.

A to dziwne, bo: Google
 

chwmar

New member
Witam
Ja z kolei mam trochę inne wymagania:
1. Wyjście analogowe minimum 5.1
2. Hdmi 1.4 (filmy3D)
3. Obsługa obrazów ISO
4. Cena do 1000zł

Wiem, że jest DUNE HD MAX, ale nie ma Hdmi 1.4 także odpada. Zastanawiałem nad BluRayem, ale myślę, że odtwarzacz HD ma więcej możliwości, także proszę o poradę.
 

MKusiu

Member
Odtwarzacz HDD - EKSPERCI :)

Witam serdecznie, proszę o pomoc przy doborze odtwarzacza hdd. Musi czytać MKV 1080p, blu ray z iso, dvd iso. Myślę nad:

Dune-hd-tv-101w

allegro.pl/odtwarzacz-multimedialny-dune-hd-tv-101w-z-wifi-i2495334681.html

Znajdę coś lepszego w granicach 400 zł? lub tańszego który śmiało dorówna dune 101 w tych podstawowych rzeczach jakie wymieniłem.

Pozdrawiam, liczę na was.

P.S I jak w dune podłączyć dźwięk skoro nie ma optical by śmigało na amplitunerze onkyo?

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Witam
Ja z kolei mam trochę inne wymagania:
1. Wyjście analogowe minimum 5.1
2. Hdmi 1.4 (filmy3D)

Tych dwóch rzeczy producenci sprzętu raczej nie łączą, ze znanych mi jest jest eGreat S900 3D (http://www.hdtv.com.pl/forum/sprzet/76867-egreat-s900-3d.html) i Kaiboer K860i Real 3D HD & Blue-ray Media Player (http://www.hdtv.com.pl/forum/sprzet/75344-kaiboer-k860i-real-3d-hd-and-blue-ray-media-player.html), ale mają analog 7.1. Musisz ewentualnie pogrzebać wśród chińskich produktów w sklepach typu Alibaba, Aliexpress itp.
 

chwmar

New member
Faktycznie nie ma za bardzo wyboru. W sumie najfajniejszy jest eGreat S900 3D, tylko że nie jest dostępny w Polsce, przynajmniej ja nie mogę znaleźć i nie wiadomo czy ma polskie menu i czy czyta polskie czcionki, także trochę ryzyko kupować zagranicą.
Mimo wszystko dzięki za propozycje, na razie chyba poczekam, może do jesieni wyskoczy coś nowego.
 

peter1910a

New member
Już kilka dni szukam i chyba mam już

Xtreamer Sidewinder 3

co o nim sadzicie czy macie coś lepszego

z kieszenią na dysk 2.5 wi-fi 3D
 

MKusiu

Member
Egreat R6S 3D

Witam, czy ktoś ma ten odtwarzacz i powie jak się spisuje? Oraz jaka jest różnica w wersji r300.

Zastanawiam się nad kupnem R6S, zależy mi by czytał blu-ray iso, dvd iso oraz łykał wszystkie pliki MKV.

Znajdę coś lepszego? Sprzęt wydaję się być naprawdę dobry. Liczę na wasze opinie..

Pozdrawiam
 

zwierzak11

New member
użytkuję go kilka miesięcy-szukałem tego samego co ty + 3d- jeżeli ma służyć do odtwarzania wszystkiego z nosników nic lepszego w tej cenie nie znajdziesz- zerknij na ceneo
 

campos1

New member
Tv przez internet

Z racji tego ze mieszkam poza granicami naszego kraju zastanawiam się nad odtwarzaczem multimedialnym który obsłuży serwis weeb.tv. W tej chwili mam do dyspozycji tylko dwa polskie programy :polonie i całkiem udany Itvn ..na więcej programów nie mam szans. Trochę czytałem na ten temat i wiem ze takie możliwości oferuje Himedia 600.. ale wydaje mi się ze jest on dość wiekowym Playerkiem. Co na dana chwile warto wybrać aby można było oglądać programy przez weeb.tv ?
za wszelkie odpowiedzi z góry dziękuje
 
Do góry