Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

damga

New member
Jaki tuner DVBT z dobrym time shiftem?

Witam,

szukam tunera DVBT, który ma dobrze rozwiązany timeshift, czyli m.in:
- nagrany materiał nie przycina, nie muli - płynność jakby było oglądane live
- timeshift włącza się automatycznie po zmianie kanału
- OPCJONALNIE: można używać PVR na materiale, który jest w buforze time-shift, tzn.: mogę ustawić nagrywanie audycji, która już trwa, a jej początek jest nagrany w timeshifcie, a potem cała audycja będzie dostępna do odtworzenia z listy nagranych pozycji PVR

Poza tym oczywiście tuner powinien tak w ogóle dobrze odbierać obraz i dźwięk, ale na jakichś konkretnych funkcjach poza tymi mi nie zależy (no i żeby miał wspominany już PVR, ale to chyba wszystkie z timeshiftem mają).
 

sebos17

New member
Panowie, chcę kupić jakiś odtwarzacz HD w budżecie do 500 zł (jeżeli jest dobry tańszy to czemu nie, albo jeżeli warto dołożyć do droższego to czym to uzasadnia), poczytałem trochę info w necie, poszperałem na forum i jak na razie wychodzi na to że dobrym wyborem jest HiMedia 600A

Zależy mi na:
- stabilna praca (włączanie, odtwarzanie bez zawieszania się, stabilne menu)
- nie zależy mi specjalnie na dysku twardym, wystarczy mi pendrive lub karta SD (czy można podłączyć przez port USB dysk 2,5''?)
- korzystać będę ze sprzętu kilka razy w tygodniu aby obejrzeć film, najczęściej zapewne MKV lub Divix
- sieć sam nie wiem czy jest mi potrzebna, w domu jest wystarczająco komputerów nie muszę wchodzić na youtube na telewizorze... Czy sieć jest jakoś bardzo potrzebna w odtwarzaczu czy można z niej zrezygnować? (tak jak pisałem wcześniej priorytet to oglądanie filmów)
- nie mam TV 3D i przez najbliższe kilka lat nie planuję takiego zakupu.
- zależy mi również na tym, aby odtwarzacz rzeczywiście czytał wszystkie pliki video oraz txt

Na początku chciałem kupić Fergusona Ariva 150 jednak nie jest to jakiś wyszukany sprzęt i sam już nie wiem co będzie najbardziej odpowiednim wyborem.
Z góry dziękuję za poradę
 

eidems

New member
Witam, wybrałem:
ASUS O!Play Mini NOWY
Kupiłem go za 200zł, myślę że warto było, jak go przetestuje, napiszę jak się sprawdza;)
 

tkozlow

New member
jaki odtwarzacz kupić, z ładnym i prostym interfacem użytkownika

Witam.

Szukam odtwarzacza głównie do mkv, avi, blue-ray, ale czasem też do muzyki. Bez dysku i z ładnym i prostym interfacem użytkownika. Myślałem o WD TV Live HD Media Player. Czy to dobry wybór, czy możecie polecić coś lepszego?
 

zpoe

New member
odtwarzacz do 600 zł

rozglądam się nad odtwarzaczem...chcę na niego przeznaczyć max 600zł...dużo modeli różnych producentów jest teraz na rynku i teraz pytanie co wybrać? co potrzebuje w odtwarzaczu...popularne kodeki video, obrazy dvd i bd, bitstream dzwięku DTS HD, Dolby True HD itd,
z funkcji "miło by było jak by miał" to FLAC i obsługa internetowych stacji radiowych, obsługa 3D ale to najmniej - póki co 3D mnie nie interesuje, a pewnie jak wróci temat 3D to odtwarzacz już będzie do wymiany...

co wybrać? jakie różnice w procesorach Sigma i Realtek?

urządzenie ma być stabilne, ze wsparciem ze strony producenta...
 

mriemer

New member
polska tv

Witam, jaki odtwarzacz może odtwarzać weeb.tv lub coś innego z polsku za granicą? Obecnie mam tylko Iplę na PS3, tvn player na ps3 mi nie działa za granicą. Myśle nad himedia 910A, a może jakiś htpc lub jakiś prostszy odtwarzacz?:?
 

roger77

New member
Witam.
Chciałem odświeżyć temat bo lata lecą i w tym temacie też wiele się zmieniło jeśli chodzi o dyski.
Ponawiam pytania.
1: jakich dysków używacie (firma, pojemność)
2: jakie byście teraz polecali (np.firma, usb 2.0 - 3.0 itp)

mnie osobiście interesuje dysk do samsunga serii es. pojemność 320-500gb i nie wiem czy USB 3.0 będzie obsługiwane jako dysk z filmami.
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
Jak dla mnie rewelacyjnie sprawdza sie Verbatim store'n'go 1 TB 2.5 cala. Miałem różne dyski i ten robi za podstawowy teraz bo drugi malutki mam też ale Verbatima mogę smiało polecić, dobre osiągi, bezszelestna praca fajne rozmiary no cena w miare spora ale warto naprawdę.:krol:
 

mriemer

New member
Popbox v8 czy dune hd 101?

Oba odtwarzacze obsługują aplikację polsky.tv. Zależy mi na polskiej telewizji, który odtwarzacz jest lepszy lub który oferuje więcej?
 

MasterD23337

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam chciałbym kupić player multimedialny Egreat EG-R6S albo Egreat S800. Czy to jest dobry wybór, czy polecicie coś lepszego w tej cenie lub minimalnie droższy??? A może poczekać i dołożyć do EGreat R200S PRO???
 
Ostatnia edycja:

DANIEL111

New member
jaki player multimedialny z przeglądarką?

Witam jaki tv box/ urządzenie multimedialne w normalnej cenie polecilibyście żey była przegladarka internetowa głównie do oglądania filmów online z różnych stron? Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

WKrolik

New member
wybór wszechstronnego playera

Witam,

na początek 3 zdania wstępu. Aktualnie mam kablówkę i dziesiątki kanałów, których nie oglądam, bulę za to jak za zboże, więc zdecydowałem się wyłączyć bo i tak nie ma czasu gapić się w ekran. No ale jest jeszcze żona i dzieci. Żona chce oglądać wiadomości i jakieś tam seriale od czasu do czasu, a dzieci wiadomo - kreskówki. Tu pomysł wyłączenia kablówki spotkał się ze sprzeciwem. Tak więc wymyśliłem sobie, że kupię playera z DVB-T co załątwi problem "Dzień dobry ..." i innych podobnych programów śniadaniowych. Youtube załatwi sprawę kreskówek, a Ipla i TVN Player seriale. Sprawa wydaje się prosta tylko, że co wybrać ??? Przeglądałem fora i pytałem wójka, jednak jednoznaczej odpowiedzi nie dostałem. Tak więc może forumowicze mi pomogą. Wymagania to:
- tuner DVB-T (najlepiej 2);
- obsługa YouTube, Ipla i TVN Player;
- gniazdo ethernet;
- UPnP - mam kilkuterowego NAS'a i chciałbym aby można było z niego oglądać i słuchać;
- obsługa internetowych stacji radiowych;
- obsługa innych internetowych źródeł mediów (IPTV, Live TV i takie tam);
- opcjonalnie - możliwość włożenia dysku SATA (na potrzeby PVR);
- opcjonalnie - możliwość podpięcia klawiatury;
- PVR;
- budżet w zasadzie bez znaczenia, ale też bez przesady.

Przeglądając zasoby internetu znalazłem pozytywne opinie na temat produków Dune, Xtreame czy Popcorn, ale chciałbym poznać Wasze zdanie. Po za tym, może ktoś z Was zna takie urządzenie co potrafi zaspokoić moje wymagania.
 

WKrolik

New member
Jesteś pewny? ;-)

Na lapku córa sobie ogląda Peppe i inne stwory z plasteliny, więc zakładam, że będzie OK. Po za tym kilka płyt z bajkami z jakiś gazet to wrzuce na NAS'a i z czapki :D
Edit:
po chwili zastanowienia wymyśliłem, że przydałaby się przeglądarka z obsługa flasha, tak aby można było obejrzeć film z disneyjunior.cos.tam czy cartoon-network.com
 
Ostatnia edycja:

DANIEL111

New member
Urządzenie multimedialne z przeglądarką

Witam obecnie posiadam xtreamer sidewinder 2010 ale niestety nie da się korzystac w pełni z przeglądarki Jakie urzadzenie multimedialne polecicie z przeglądarką internetową żeby byo mozna ogladać filmy online np. z kinomaniak.tv
 

Martinez28

New member
Witam,
Panowie mam pytanko odnośnie "przenoszenia" dźwięku.
Mam zamiar kupic Egreat R6S i do tego będzie amplituner. Czy dźwięk będzie dekodowany w Egreat r6S czy też w amplitunerze? Wolałbym zeby to działo się w tym drugim, ale wole doptać czy tak będzie.
a jeśli nie ten sprzęt, to czy jest jakiś, który przenosi kodowanie na amplitnuer/wzmacniacz ?
 
Do góry