Zinwell ZIN-5005HD

herman42

New member
witam,dzisiaj dostałem zinwella ,ogólne wrażenie dobre,ale mam mankament nigdzie nie mogę w menu znaleść radia internetowego
 

herman42

New member
A co by Pan polecił za soft i jak go wgrać, aktualnie mam wersje IPBB6109234 i jest to aktualnie najnowszy soft zinwella, jestem zupełnie zielony, a w instrukcji nic nie pisze zresztą jest po angielsku
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
A co by Pan polecił za soft i jak go wgrać, aktualnie mam wersje IPBB6109234 i jest to aktualnie najnowszy soft zinwella, jestem zupełnie zielony, a w instrukcji nic nie pisze zresztą jest po angielsku

Tutaj wszyscy są na "Ty" :)

To jest stara wersja Zinwella, chyba październik ub. r., najnowszy ma końcówkę 101. Tu jest ZINTV ?????????? B1-Media Corporation i tutaj ftp://ftp.zinwell.com.tw/download/zin-5005HD/IP33910113101/
hasło i login cususer.

Tutaj jest znakomicie działająca modowana wersja tego firmware do brite-View, czyli klona Zinwella: ct31014all.zip

Najlepszy jest z pewnością firmware Asusa HD2, który jest tutaj http://www.moservices.org/files/HD2_1.12.06_rev3.2_blue_skin_plus.zip

ale w jego przypadku zmienione są troszkę funkcje pilota. L/R robi za pause i coś tam jeszcze, ale to opisane jest w tym wątku na forum moServices • View topic - Firmware HD2 1.12.06 rev3.2

Oczywiście bez problemu można zaprogramować piloty typu Logitech Harmony i ja tak właśnie korzystam z tego ostatniego firmware, który naprawdę jest na najwyższym poziomie.

Można jeszcze skorzystać z modowanego firmware Mede8era, Patriota BO, Boxee Boxa i ACRyana. Tutaj są odpowiednie wątki na forum: Product Support • View forum - Mods and Customizations

UWAGA. INSTALACJA JAK WE FLASHOWANIU AWARYJNYM. WYCIAGAMY WTYCZKĘ ZASILANIA Z TYŁU PLAYERA, NACISKAMY I TRZYMAMY PRZYCISK POWER Z PRZODU, TRZYMAJĄC PRZYCISK WKŁADAMY WTYCZKĘ I CZEKAMY NA PLANSZĘ FLASHOWANIA. PÓŹNIEJ WKŁADAMY PENDRIVE Z FIRMWARE (PENDRIVE SFORMATOWANY NA FAT32, PLIK Z FIRMWARE MUSI NAZYWAĆ SIĘ install.img, JEST JEDYNY NA PENIE) I CZEKAMY NA ZAŁADOWANIE SIĘ, CZYLI AŻ PLAYER NAM SIĘ SAMOCZYNNIE ZRESTARTUJE DO MENU GŁÓWNEGO - TRWA TO OKOŁO 5 MINUT.
 

herman42

New member
witam ponownie,próbowałem ściągnąć orginalny soft,ale nie da rady pisze "550 CWD failed. "/download/zi...IP33910113101/" : no such file or directory." ,próbowałem wgrać soft klona ct31014all.zip ale nie chce wejść do tunera,natomiast soft od asusa wszedł ale znowu pilot nie działa muszę kupić harmony,i mam prośbę chodzi o orginalny soft IP33910113101/ czy mógłbyś przesłać mi go na skrzynkę manek42m@tlen.pl bo nie mam na co patrzeć. Pozdrawiam
 

noee

New member
Witam, udało mi się okazyjnie kupić taki player w barwach "Conrada" i to co mogę napisać to że na zdjęciu wydaje się większy niż w rzeczywistości :). Konfiguracja banalna, po skonfigurowaniu sieci zapytał się czy zaktualizować firmware i tak też uczyniłem, teraz pokazuje wersję IPB20107141. Do tej pory nie miałem do czynienia z takimi playerkami więc pewnie nie będę obiektywnym testerem, póki co z tego co testowałem śmigają wszystkie filmy, fajne jest to że po podmontowaniu mojego vu+ i czyta elegancko wszystkie pliki .ts. przez sieć. No i to tyle na początek, teraz kilka pytań, dla obeznanych może banalnych.

1) Nie mogę wejść do urządzenia przez telnet, nigdzie nie mogę znaleźć jakie hasło i login?
2) Można tym torrentem zarządzać jakoś przez webinterace ? Wpisuję mojadresip /cgi-bin/webtorrent.cgi? ale coś mi to nie działa.
3)Czy warto wgrać firmware tego asusa?( pilot to dla mnie nie problem mam też harmony), jest tam obsługa txt? jakieś dodatkowe bonusy bo w tym oryginalnym firmware to nic ciekawego nie ma z dodatków tylko torrent i flicrk.

Pozdrawiam ;)
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Witam, udało mi się okazyjnie kupić taki player w barwach "Conrada"

Ciekaw jestem za ile, bo też takowym dysponuję...


pokazuje wersję IPB20107141.

Sugeruję zmienić na coś rozbudowanego. Najlepszy wspominany tu firmware Asus. Notabene na tamtejszym forum jest też nowsza wersja Asus OPlay HD2_1.12.06_rev4.1

Na Telnet login root bez hasła, lub hasło też root

Jeżeli chodzi o torrenty i inne serwisy (a bonusów są dziesiątki) to tylko wspomniany tu firmware Asusa modowany przez moService (warunek: minimum 256 MB NAND Flash w playerze, można sprawdzić po telnecie poleceniem: cat /proc/nandinfo). Instalacja opisana powyżej. Gwarantuję, że będziesz zachwycony.

Po zainstalowaniu firmware trzeba w menu wejść do NFS/moService i aktywować sobie wybrane usługi. Później można wszystko robić z poziomu interface WWW (http://192.168.x.x/cgi-bin/services.cgi

Programowanie pilota Logitecha na Asusa HD2
 
Ostatnia edycja:

noee

New member
@149PLN, jakiś czas temu na ebayu niemieckim widziałem za 50E z gwarancją ale chyba nie było wysyłki do Polski.

W oryginalnym fw Conrada login w telnecie jest "nobody", nand pokazuje 512.

Wgrałem ten najnowszy modowany firmware Asusa, generalnie ok, może nawet za dużo tego wszystkiego, fajnie że czyta txt. Jedyne co mi się nie podoba to fakt włączenia urządzenie poprzez wyciągnięcie wtyczki w związku z tym to go trochę przekreśla. Widziałem że jest tam coś takiego jak "ifake", może tam trzeba coś wpisać żeby to działało normalnie ?
 

noee

New member
start > uruchom >cmd >telnet xxx.xxx.xxx.xxx (czyli adres ip twojego boxa)

w login wpisujesz root
hasło jest puste

w windows 7 chyba jest start i szukaj, wtedy wpisujesz cmd, ale nie jestem pewien bo nie mam siódemki.

Też musisz wtyczkę wyciągać żeby uruchomić playera ?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
@149PLN, jakiś czas temu na ebayu niemieckim widziałem za 50E z gwarancją ale chyba nie było wysyłki do Polski.

Czyli znakomity zakup. Ja kupiłem na Allegro za 140, był nowy, ale bez pilota. Używam Harmony, ale zamówiłem sobie pilota brite-View od producenta za 24 dolary z wysyłką, gdybym miał się pozbywać playera. Ten i inne klony Zinwella sprzedawana są obecnie za 65-80 euro. Sprzęt za te pieniądze, które zapłciiśmy, jest po prostu świetny, "przerobiłem" już sporo playerów HD, ale ten jest najlepszy do eksperymentowania z firmware. Wrzucałem do niego już chyba osiem firmware, na żadnym nie padł, bodajże w jednym przypadku odmówił flashowania.

Wgrałem ten najnowszy modowany firmware Asusa, generalnie ok, może nawet za dużo tego wszystkiego, fajnie że czyta txt.

Nawet nie wiedziałem, że czyt txt... A firmware Asusa prezentuje naprawdę wysoki poziom - jeżeli ktoś chce ściągać z sieci Bittorrent, sterować z poziomu WWW, mieć dostęp do maksymalnej liczby internetowych serwisów multimedialnych itp., itd, to najlepszy wybór.

włączenia urządzenie poprzez wyciągnięcie wtyczki go trochę przekreśla. Widziałem że jest tam coś takiego jak "irfake", może tam trzeba coś wpisać żeby to działało normalnie ?

To dotyczy tylko firmware Asusa. Modderzy już nad tym pracowali, ale z uwagi na różnice konstrukcyjne w zasilaniu na na razie nic się nie udało zrobić. Na forach piszą, że jeszcze kombinują, bo fw Asusa jest bardzo popularny, a ta przypadłość z wyłączaniem i włączaniem dotyczy praktycznie wszystkich innych playerów z tym fw. Irfake służy do zmiany mapowania oryginalnych kodów pilota, ale w tym przypadku z "power" nic 7nie da się zrobić.
 

herman42

New member
nie mogę się połączyć przez telnet,po zalogowaniu wyskakuje mi takie coś " BusyBox v1.1.0 (2010.06.24-09:31+0000) Built-in shell (ash)
Enter 'help' for a list of built-in commands. #proszę o pomoc
 
Do góry