Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Posiadam telewizor który nie jest smartTV. Chciałbym mieć możliwość oglądania na nim Netfliksa, HBO GO, Amazona, YouTube etc. ALE RÓWNIEŻ chciałbym mieć dostęp do filmów i materiałów, które przechowuje na dysku HDD podłączonym przez USB do routera w mojej sieci LAN.

Twoje warunki spełnia Ferguson Fbox ATV (czytaj tutaj: http://www.hdtv.com.pl/forum/odtwar...we-opinie-testy/136922-ferguson-fbox-atv.html) oraz jego rozbudowana i mocniejsza wersja U5 PVR (czytaj tutaj: Ferguson U5 PVR)

W porównaniu z chińskimi playerami niewątpliwymi atutami są: polska gwarancja 2 lata, aktualizacja firmware.

W moim domu użytkowany jest m.in. ten pierwszy, zadowolenie na dobrym poziomie.
 

chrisso

Klub HDTV.com.pl
VIP
Twoje warunki spełnia Ferguson Fbox ATV (czytaj tutaj: http://www.hdtv.com.pl/forum/odtwar...we-opinie-testy/136922-ferguson-fbox-atv.html) oraz jego rozbudowana i mocniejsza wersja U5 PVR (czytaj tutaj: Ferguson U5 PVR)

W porównaniu z chińskimi playerami niewątpliwymi atutami są: polska gwarancja 2 lata, aktualizacja firmware.

W moim domu użytkowany jest m.in. ten pierwszy, zadowolenie na dobrym poziomie.

Ale żeś pojechał...

Ferguson od chińczyka rożni się tym, że buduje na tych samych podzespołach a próbuje sprzedać drożej. Aktualizacje wypuszcza tylko na początku - stara się nie odstraszać potencjalnego klienta.
Potem uczą się, poprawiają i w końcu wypuszczają nowszy model - a o starym możesz już zapomnieć.

Posiadam Arivę 4K - przereklamowany sprzęt, który od roku nie miał żadnej aktualizacji. Nie radzą sobie z androidem - to i wypuścili dualOS-y na linuxie i androidzie (gdyby ktoś chciał odetchnąć od androida).
Chociaż otworzyliby kod, udostępnili sterowniki - to są ludzie co by się tym zajęli...
Stanowczo nie polecam - w Arivie 4K zdarzało się, że ferguson wypuszczał aktualizacje po której następowało pogorszenie systemu.

No i "za" fergusonem świadczy ich "genialny" serwis :)
Na kilka zgłoszeń otrzymałem ZERO odpowiedzi.
Nawet autorespondera nie są w stanie ustawić co odpisze "Dziękujemy za zgłoszenie"

Taki Chińczyk np. z Gearbest to nie dość, że od razu dziękuje za zgłoszenie - to na drugi dzień już jest odpowiedź człowieka.

Ale gdybyś chciał - to ja mogę odsprzedać moją fantastyczną Arivę 4K (mam wersję combo - DVB-S2+DVB-T) :)
 

coobah

Member
Bez reklam
Może znajdziecie coś dla siebie.

aaaaa.jpg


Promocja na TV Boxy
 

kinder

Member
Panowie stoję przed dylematem jaki odtwarzacz sieciowy wybrać nvidia shield czy egreat a11 co byście polecali ?

Chciałbym kupić sprzęt do filmów 4K uhd, iso, struktura + audio dolby atmos , dts x - grało by to z TV OLED 65B7V + nie długo projektor JVC z nowej serii ...

z góry dzięki
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Panowie stoję przed dylematem jaki odtwarzacz sieciowy wybrać nvidia shield czy egreat a11 co byście polecali ?

Chciałbym kupić sprzęt do filmów 4K uhd, iso, struktura + audio dolby atmos , dts x - grało by to z TV OLED 65B7V + nie długo projektor JVC z nowej serii ...

z góry dzięki
To wszystko da Ci Ferguson FBOX ATV a kosztuje ok 300 zł ;) Mam polecam. Jest o nim wątek na forum.

Wysłane z HTC 10 [Tapatalk]
 

wolfikx

New member
Nie za bardzo wiem co chcesz porównywać. Tv-box za 200 do takiego za 700.
Totalnie inna półka.
Ja kupowałem z myślą o sporadycznym oglądaniu filmów + player.pl.
Dokładnie 5 paczek mija się z celem.
 

theded

New member
Mam projektor z rozdziałką 1024x768. Wiem, że do filmów to średnio się nada, ale mam go za grosze, więc nie wybrzydzam. Potrzebuję do niego tv box, ale zupełnie nie mam punktu zaczepienia i nie wiem co wybrać.

Wymagania:
Odtwarzanie z synology po DLNA
Jakieś streamy z internetu, youtube, vod, player
Żeby dawał radę dekodować FullHD, tak przyszłościowo
Mogę wgrać plexa na Synology
Odtwarzacz Kodi mi pasuje
Gniazdo Ethernet, chętnie gigabitowe
Wyjście minijack na głośniki
Wyjście HDMI
Pilot lub apka w telefonie, najlepiej komunikująca się wewnątrz tej samej sieci
Montaż przy projektorze czyli małe wymiary

Tanie odtwarzacze można kupić w chinach, siedzi tam Android i można wgrać co się chce. Nie wiem na ile to dobre rozwiązanie, bo np mam na telefonie (oneplus 2) KODI i jest wyraźna zamuła w stosunku do PC a hardware w sumie ma niezły. Myślałem nad raspberry PI + kodibuntu, ale nie wiem czy wydajność nie za mała. Niby na linuxie to powinno jeszcze w miarę śmigać. Może jakiś dedykowany hardware z własnym systemem?

Co do ceny, to ogólnie oglądam mało więc im taniej tym lepiej ale nie chcę się wkurzać na to urządzenia. Zdecydowanie poniżej 1000zł, najchętniej to 300-600zł. Kodi na PC mi względnie pasuje i jest fajnie responsywny + dobre nieoficjalne wsparcie. Komp na ITX raczej odpada ze wzglądu na cenę i jednak nieco zbyt duże wymiary. Co radzicie?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Mam projektor z rozdziałką 1024x768. Wiem, że do filmów to średnio się nada, ale mam go za grosze, więc nie wybrzydzam. Potrzebuję do niego tv box, ale zupełnie nie mam punktu zaczepienia i nie wiem co wybrać.

Sugeruję Fergusona FBOX ATV - nada się do Twoich wskazań, na dodatek może posłużyć też przyszłościowo do projektora 4K. Jest wyjście AV i HDMI, Kodi działa bezbłędnie, układ HiSilicon HI3798M V200 jest bardzo wydajny, gabaryty odpowiednie, streamy z sieci jak najbardziej (Full HD i 4K, Netflix, Amazon, HBO GO, YouTube itp.).

Oczywiście Twoje wymagania spełni też prawie każdy box na układach Amlogic S905 (bez oznaczenia "W", bo to słabsze układy) i Amlogic S912 - wybór jest olbrzymi.

Ale Ferguson jest lepszym wyborem. Kosztuje obecnie ok. 300 zł i atutem jest polska, dwuletnia gwarancja plus poprawki firmware.
 

wolfikx

New member
Wymagania:
Odtwarzanie z synology po DLNA
Jakieś streamy z internetu, youtube, vod, player
Żeby dawał radę dekodować FullHD, tak przyszłościowo
Mogę wgrać plexa na Synology
Odtwarzacz Kodi mi pasuje
Gniazdo Ethernet, chętnie gigabitowe
Wyjście minijack na głośniki
Wyjście HDMI
Pilot lub apka w telefonie, najlepiej komunikująca się wewnątrz tej samej sieci
Montaż przy projektorze czyli małe wymiary

Swego czasu można było kupić NUCa za przyzwoite pieniądze z i5 na pokładzie i wgrać tam cokolwiek się chciało.

Co do wymagań to mini-jack będzie wyzwaniem :) Ja bym androida się nie obawiał, obecna generacja tv-boxów bardzo dobrze radzi sobie z FullHD czy nawet 4K. Ja mam już leciwego tv-boxa (w trakcie zmiany) i nie miał żadnej zadyszki. Filmy Full HD streemowane z Qnapa do KODI.
Co istotne to tv-box koniecznie wpięte w siec po kablu 1Gb. Żadne wifi.
Apka na telefon - do androida są klony obrazu, KODI ma swój remote player więc OK.
Plexa miałem ale wyrzuciłem, jakoś nie widzę dla tego zastosowania (może ty mi zdradzisz jak z tego korzystasz :) )
Co do VOD UWAGA. Player, Netflix bardzo często kombinują i certyfikują pewną grupę odbiorników do wyświetlania treści. Właśnie dlatego zmieniam tv-box bo player nie wspiera Androida 5. Netflix z 4K też nie pójdzie na zwykłym tv-box.

Ja osobiście nie jestem fanem Fergusona :) kiedyś były problem z aktualizacjami softu i wsparciem. Może się to zmieniło.

Ja właśnie zamówiłem z Amlogic S912, czekam na przesyłkę.
Moim celem było okazjonalnie dlna oraz player (dla F1).
 

theded

New member
Aktualnie odpuściłem plexa, ponoć to się sprawdza gdy masz TV, który nie obsługuje niektórych formatów po DLNA. Wtedy możesz wymusić transkodowanie na plexie i niektóre filmy zadziałają. Podobno wymaga sporej mocy obliczeniowej, ale ja mam soft Synology postawiony na Dellu T20, więc maszyna bardzo mocna jak na NAS. Netflixa nie przewiduje, tak samo 4k to zbytek, nie bardzo mam kasę na projektor Full HD. Jaki konkretnie tv box zamówiłeś? Jak tak na szybko szukam na allegro Amlogic S912 to też koło 300zł trzeba wydać, podobnie jak na Fergusona.
 

wolfikx

New member
W tym samym wątku trochę wyżej pisałem:

Mecool M8S PRO L 4K TV Box Amlogic S912 Bluetooth 4.1 + HS - VOICE REMOTE CONTROL ( 3GB RAM + 32GB ROM ) EU PLUG
https://www.gearbest.com/tv-box/pp_1592326.html
Wyszło mnie 264zł, czasami można wychaczyć nawet za 200zł.

Jak porównasz Mecool do Fergusona to Ferguson wypada bardzo blado jeśli chodzi o parametry. I co najgorsze, z twojej perspektywy, na pokładzie ma Android TV który nie wspiera player-a. Jest jeszcze debian w razie czego, player przez www powinien iść.
Jakkolwiek o wiele mniej pamięci operacyjnej i na programy. Ma dolby Atmos, nie wiem czy dla ciebie to jest istotne.

Nie reklamuje, wybór należy do Ciebie :)

Gdybyś zastanawiał się nad kupnem od Chińczyka to ja zamówiłem z magazyny Holandia, czasami trafi się PL. U mnie dostawa wyjdzie 4tyg (wiem, że paczka właśnie wyszła z Warszawy więc powinna być po weekendzie).
 
Ostatnia edycja:

theded

New member
Jak mi kodi będzie płynnie śmigać to nie pogardzę androidem. Po prostu myślałem, że mini dystrybucja linuxa z kodi będzie wyraźnie szybsza. Ja vod czy player nie oglądam, żona za to tak ale ona do projektora nie jest przekonana. Liczyłem, że może zmieni zdanie, ale robię to głównie dla siebie. Dolby atmos raczej nieistotne, wątpię czy się na głośniki 5.1 zdecydujemy, bo przecież wygląd najważniejszy... Ogólnie chińczyków nie przekreślam, ale mam działalność i jak jest coś w podobnej kasie dostępne w kraju, to zawsze ten vat odliczę i mam normalną gwarancję.
 

wolfikx

New member
Co do Androida to istotna uwaga.
W Fergusonie masz Android TV, w Mecool (i wielu innych) masz czysty Android.
Niby niewielka zmiana a różnica kolosalna, poczytaj. Ogólnie Android TV ma bardzo okrojony play store.
Jakkolwiek nawet Huawei w najnowszej wersji swojego mi-box wycofuje się z Android-TV. To coś znaczy.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Jak porównasz Mecool do Fergusona to Ferguson wypada bardzo blado jeśli chodzi o parametry. I co najgorsze, z twojej perspektywy, na pokładzie ma Android TV który nie wspiera player-a.

Nie wiem, jakie parametry masz na myśli, ale po testowaniu kilkunastu budżetowych boksów opartych na Amlogicach S905 i S912 mój wybór zdecydowanie pada na sprzęt oparty na układach HiSiicon. Przede wszystkim chodzi o wydajność oraz SDK, na których budowany jest firmware poszczególnych pudełek. SDK HiSilicon jest zdecydowanie bardziej dopracowany i pozbawiony błędów, a te w oprogramowaniu Amlogica są i jakoś nikt nie kwapi się do ich naprawy. Chodzi przede wszystkich o układ S912 i znane jego problemy we współpracy z KODI. Ale nie tylko.

Z układami HiSilicon nie miałem żadnych problemów, ponad półtora roku używam HiMedia Q10 Pro jako głównego playera i poziom zadowolenia jest wysoki, oczywiście o ile producent nie skopie czegoś w kolejnym firmware.

Układ HiSilicon HI3798M V200 to okrojona odrobinkę wersja bardzo mocnego HiSilicon HI3798C V200, na którym oparty jest HiMedia Q10 Pro. Ale nadal mamy: HiVXE 2.0 video engine - 4Kp60 10-bit H.265 i VP9 decoding, 4Kp30 H.264, MPEG-2, MPEG-4, VC1, VP6/VP8, Real Media 8/9/10. I wielce przydatny Imprex 2.0 processing engine (bardzo duże możliwośćci konfiguracji, ktoryhc nie daje SDK przygotowany przez Amlogic) z supportem dla HDR10 & HLG high dynamic range, BT.709/BT.2020, etc.

Jest oczywiście kwestia preferencji, czyli do czego ma służyć nam pudełko. Jeżeli do odtwarzania materiałów FHD i UHD plus korzystania z streamingu w tych rozdzielczościach, a nie chcemy wydawać dużych pieniędzy na Nvidia Shield, to oparty na HiSilicon HI3798M V200 Ferguson FBOX ATV wydaje się być idealną konstrukcją, a jego podstawowym walorem jest fakt obsługi DRM i Widevine Level 1, co pozwala na streaming FHD/UHD z Netfliksa, Amazona, Hulu, HBO GO i wszystkich innych. Poza znanym Xiaomi Mi Box (słabszy układ Amlogic S905) takie możliwości mają bodajże jeszcze tylko dwa boksy na Amlogicu.

Android TV może być zaletą, a nie wadą. Obecny w boksach Android klasyczny, mimo wielu starań twórców oprogramowania, nadal nie jest dostosowany w pełni do obsługi pilotem, co powoduje znane kłopoty, a w przypadku wielu aplikacji wręcz uniemożliwia pracę z nimi bez myszki.

A co do przywołanych na początku parametrów... Nie ekscytujmy się punktowanymi na pierwszym miejscu przez sprzedawców liczbami rdzeni procesora, gigabajtami RAM i pamięci flash. Do poprawnego działania takiego boksa opartego na dobrym SoC wystarczy 2 GB RAM, a 8 GB pamięci flash jest wystarczające dla podstawowych aplikacji, choć oczywiście standardem jest 16 GB. Ale po to mamy też karty pamięci... W przypadku "setek rdzeni"... Większość aplikacji wykorzystuje... dwa.

Warto zwrócić natomiast uwagę na inne parametry układów, w które wyposażone są kupowane przez nas boksy: choćby Wi_fi 2,4/5GHz 802.11a/b/g/n/ac z MIMO, faktyczne taktowanie procesora (HiSilicon HI3798M V200 to rzeczywiste 2.0 GHz), USB 3.0, wspomniany wyżej silnik HIVXE Imprex 2.0 itp.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Jakkolwiek nawet Huawei w najnowszej wersji swojego mi-box wycofuje się z Android-TV. To coś znaczy.

Rozumiem, że chodziło o Xiaomi Mi Box. Ciekaw jestem, skąd ta informacja, można prosić o jakieś źródło? Bo według moich źródeł Xiaomi rozbudowuje swoją implementację Androida TV i nawet box doczekał się wreszcie w marcu oficjalnego wsparcia YouTube TV.
 

wolfikx

New member
@kirek50 najnowsza wersja Xiaomi Mi Box 4 i Xiaomi Mi Box 4c jest wypuszczona jedynie z nakładką Miui TV bez wsparcie Android TV.

"Xiaomi informed us that it had no future plans for a new Android TV-based set-top box..."

https://www.androidheadlines.com/2018/03/xiaomi-has-no-plans-for-new-android-tv-based-mi-box.html

Moja opinia jest taka, że ograniczamy sobie dostęp do aplikacji, np: taki player.tv nie działa. Dla mnie był to parametr istotny.

Do Fergusona zraziłem się po przejściach z przed 5 lat, nigdy więcej. Ta cała magia o której piszesz jest do niczego gdy producent się wypnie na kupującego. Na mnie już nie zarobią.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Sprawa trochę dziwna, bo wsparcie dla YouTube TV to trzecia dekada marca, czyli coś nadal majstrują.

Co do ograniczenia dostępu do aplikacji w pewnej mierze zgoda. Jednak nie wszyscy potrzebują kilkudziesięciu aplikacji do zabawy na swoim playerze. W przypadku omawianego tutaj boksa opartego na HiSilicon HI3798M V200 systemowa aplikacja odtwarzająca z silnikiem HIVXE Imprex 2.0 jest znakomita. ma bardzo duże możliwości konfiguracyjne, nie pochwali się taką żaden box na Amlogicu i trzeba używać odtwarzacza Kodi, VLC lub MXPlayera.

Mój zakup Fergusona ATV spowodowany był faktem, że żona używa starszego telewizora Samsunga, w którym nie ma np. platformy Amazona czy HBO GO i kilku innych dla niej istotnych. W tym przypadku Ferguson rozwiązuje problem w 100 proc. - jest idealny dla niej zarówno jako odtwarzacz, jak i Smart TV z możliwością streamowania w FHD/UHD. A 99 proc. zabawek na Amlogicu umożiiwia streaming z płatnych platform tylko w SD.

Tylko tyle i aż tyle... A Android TV ma sporo zwolenników, jest kilka ciekawych forów i sporo rozwiązań, które pozwalają przezwyciężyć choroby wieku dziecięcego. Z których system, notabene, już wychodzi.

Z Fergusonen dotychczas styczności nie miałem, ale szczerze muszę przyznać, iż kontakt ze wsparciem jest znakomity (maile, chaty, Facebook), szybko reagują, pomagają, wprowadzają do firmware zasugerowane poprawki.
 

chrisso

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z Fergusonen dotychczas styczności nie miałem, ale szczerze muszę przyznać, iż kontakt ze wsparciem jest znakomity (maile, chaty, Facebook), szybko reagują, pomagają, wprowadzają do firmware zasugerowane poprawki.

Buuuahahaha :)
Sorry kolego - ale chyba to wygląda na artykuł sponsorowany :)

Albo polityka firmy - wsparcie tylko dla najnowszych produktów?
Skoro tak szybko Ci odpisują - zadaj im pytanie, kiedy będą poprawki do Arivy 4k (jest na androidzie), bo nie było od roku?

I odpisz mi, może być na priv.
 
Ostatnia edycja:
Do góry