Strona główna Ostatnie testy Nasze Zestawy Kanały 4K Próbki HD Forum
Rejestracja Regulamin Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane

Odtwarzacze strumieniowe, odtwarzacze sieciowe, opinie, testy...Wszystko związane z wszelkiego rodzaju odtwarzaczami sieciowymi.

Odpowiedz

Junior Member

Meldunek: Mar 2008
24-01-2018, 21:27
Domyślnie Ferguson FBOX ATV

Hej,
Czy ktoś z Was może się pochwalić wrażeniami z użytkowania tego odtwarzacza. Od premiery minęło parę tygodni, może ktoś miał z nim styczność i może coś więcej powiedzieć nt walorów tego playera?
Odpowiedź z Cytatem
pietia1979 jest offline
reklama

Meldunek: Feb 2005

Wspiera forum

Meldunek: Sep 2008

24-01-2018, 21:55
Domyślnie

Też się nad nim zastanawiam. Mam też kilka pytań np o kodeki dźwięku DTS, bo o Dolby piszą, ale niewiem jak z DTS, jak z filmami Blu-ray ISO, 3D ISO itd.

Póki co znalazłem test tego Fergusona: FERGUSON FBOX ATV - recenzja/ test - Smart-Test
Amplituner: Yamaha RX-V765
Kolumny: Infinity Beta HCS 5.1
Tuner satelitarny: Nbox Turbodekoder 250GB
Odpowiedź z Cytatem
Forest89 jest offline
Moderator

Meldunek: Jan 2009

25-01-2018, 18:36
Domyślnie

Poniżej link do krótkiego opisu parametrów zastosowanego procesora. Można samemu wyciągnąć wnioski.
To HiSilicon HI3798M V200 - tańsza wersja HiSilicon HI3798C V200, który stosowany jest np. w HiMedia Q10 Pro i podobnych konstrukcjach. W Fergusonie zamiast grafiki Mali 720 zastosowano troszkę słabszy układ Mali 450. Pewnym minusem jest też 8 GB pamięci ROM. Zdecydowany plus to cena - 339 zł ma jakiś sens z dwuletnią gwarancją.

Niestety nie ma nigdzie informacji czy w związku z tym, że ma Android TV, obsługuje Widevine Level 1 - bez tego można zapomnieć o Netflix FHD i 4K, podobnie jak o kilku innych platformach. Producent chwali się tylko YouTube w 4K, ale to standard.

Podobne urządzenia to: HiMedia Q30, Sunhed S3, Open Hour Gecko 4K, Egreat R6S-II. Jeżeli ktoś będzie chciał kupować inne playery oparte na tym układzie trzeba zwracać uwagę, aby nie były to układy V100, a na pewno nowsze V200.

https://www.cnx-software.com/2016/09...andor-usb-3-0/
Sprzęt podstawowy: TV Box HiMedia Q10 Pro, Ferguson Fbox ATV, TV Box X96, Dune HD Smart B1. TV Samsung UE43MU6172, TV Samsung C650. Philips SoundStage HTL4110B/12, Tablet Samsung Galaxy Tab S2 9,7 LTE, Samsung Galaxy Note 4, Sony Xperia Z3, e-reader PocketBook InkPad 3.
Odpowiedź z Cytatem
Kirek50 jest offline
reklama

Junior Member

Meldunek: Jan 2018
25-01-2018, 20:05
Domyślnie

Hejka,
Tak więc zamówiłem dzisiaj to cudo Przekonało mnie kilka szczegółów:

Netflix 4K i DRM L1 - zobaczcie dyskusję na FB Fergusona i filmik na YT "Wstępny przegląd możliwości FBOX ATV Ferguson"

Na stronie o produkcie mają planszę testową z Netflixa z testu 4K test patern

Jest DTS:X - potwierdził mi to koleś na czacie fergusona - tzn powiedział "proszę spóbować "

Ogónie podobno żaden plik z KODI SAMPLES nie robi problemu... Czyli Dolby Vision też?

No i ten temat linuxa - zobaczcie koniec instrukcji strona 17 - strona główna ferdka w "pliki"

Plexowy kanibalizm?? Ciekawe...

Albo ten motyw z serwerem www - na stronie w zakładce "baza wiedzy mają"

Wierzę że typowo jak to zwykle z Ferdkami jest - sprzęt po cichu będzie łykał wszystko

Szykuje się niezła zabawa - a jak sciemniają to wiadomo ...
Odpowiedź z Cytatem
kozure jest offline
Member

Meldunek: Jan 2008
25-01-2018, 20:55
Domyślnie

jako użytkownik 3 urządzeń tej firmy i mimo, że jako lokalny patriota popieram wszelkie poznańskie firmy to radze omijać szerokim łukiem te wyroby. Totalny brak wsparcia technicznego. Bardzo słabe podzespoły. Żadne urządzenie nie pracowało dłużej jak 2 lata bez awarii a ostatecznie wszystkie poszły. Zawsze więcej było na reklamie niż w rzeczywistości.
Ostatni Fbox 4K oddałem synowi gdzie miał służyć tylko do oglądania netflixa. Po kilku dniach wywalił to w diabły i wybrał kilkuletni chromecast (plus stary telefon). Jako player w ogóle się nie sprawdzał. A o podłączeniu do amplitunera to można zapomnieć.
Odpowiedź z Cytatem
MacPaul jest offline
Wspiera forum

Meldunek: Sep 2008

29-01-2018, 09:48
Domyślnie

Zakupiłem tego Boxa i puki co jestem bardzo zadowolony. Ja go głównie traktuje jako odtwarzacz multimediów z podłączonego dysku twardego. Pliki MKV 4K HDR odtwarza bez zająknięcia, również katalogi Bluray z menu i Bluray ISO również. Także urządzonko spełnia moje oczekiwania. Problem natomiast mam tylko z kodekami dźwięku DTS, DTS-HD, DTS-HD MA bo urządzenie po optyku nie puszcza wielokanałowego dźwięku tylko PCM 2.0 i niewiem czemu. Dźwięk Dolby Digital puszcza bezproblemowo, również Dolby TrueHD, który jest co prawda kastrowany przez optyka do zwykłego Dolby, ale jest to wciąż 5.1 a nie 2.0 jak w przypadku DTS. Niewiem gdzie leży wina. Może po kablu optycznym DTS nie poleci. Amplituner jaki posiadam to Yamaha RX-V765, ampli z kodekami dźwięku HD więc nie powinno być problemu. Podłączyłem optycznym a nie HDMI bo ampli ma swoje lata i po HDMI nie odda obrazu 4K, dlatego zastosowałem póki co optyk a w przyszłości może zastosuje jakiś splitter tylko muszę wiedzieć, że DTS zadziała bo jak nie to po co inwestować mam pieniądze w splitter i dodatkowe kable HDMI...
Czy któryś z posiadaczy mógłby sprawdzić u siebie czy leci DTS po optyku???

Wysłane z HTC 10 [Tapatalk]
Amplituner: Yamaha RX-V765
Kolumny: Infinity Beta HCS 5.1
Tuner satelitarny: Nbox Turbodekoder 250GB
Odpowiedź z Cytatem
Forest89 jest offline
Junior Member

Meldunek: Jan 2018
31-01-2018, 23:52
Domyślnie

Testuję już trzeci dzień i jestem "oczarowany" - bardzo pozytywnie.
Sprzęt używam jako odtwarzacz plików + netflix i polskie VoD + server plex + klient p2p.
Sercem (i wyrocznią) mojego systemu jest ONKYO TX-NR 656 - po HDMI, pliki Atmos czy DTSX wrażenia na tym Fboxie nie robią ...żadnego.
Kolego @Forest89 - u mnie po optyku faktycznie jest problem ale odwrotnie... DD TrueHD jest cisza. DTS - każdy jeden idzie wielokanałowo.
Dolby Vision -sample LG - poszły w KODI a w Media Playerze był tylko dzwięk.
Netflix jest 4K
Player (TVN) nie działa - brak wsparcia od TVN bo TVP VOD (for Android TV) jest wzorcowe.
Hbo go trzeba zainstalować z .apk i używać myszki.
Pilot to "rasowy" chińczyk - czuć tanie wykonanie ale robi swoje.
Sa aplikacje do sterowania i do Screen Mirror - HiTVRemote lub AirSyncRemote - ogolnie te do HiSilicon

Na razie nie mam do czego się tak naprawdę doczepic - no może KODI czasami po sieci wywala - 4k z NAS - ale to może być wina routera.
Odpowiedź z Cytatem
kozure jest offline
reklama

Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania