Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

Jacek144

New member
Witam,
Dzięki za zainteresowanie.



Hmm... też brałem pod uwagę. Masz na myśli Dune HD SOLO (DUO) 4K czy poczekać na te nowe serii Neo, Sky, Pro, które mają się pojawić? Czy warto kupować nowinki - wiadomo, że pełno niedociągnięć będzie?



Przyznaję też o nim myślałem przed świętami, gdy była promocja zdaje się za 700 czy 750. Kurczę, nadal myślę, że większy nacisk położony jest w nim na gaming i streaming, a to że "bebechy" obsłużą filmy to tak tylko przy okazji. Oczywiście mogę się mylić i dlatego jestem tu po poradę.

Nie ma nikogo z Zappiti? Nawet wątku nie ma, więc pewnie się nie psują i wszystko działa :razz:

Ja bym poczekał na nowe Dune.
 

Trezor

New member
A co sądzicie o tym :

https://www.apple.com/pl/shop/buy-tv/apple-tv-4k

Wracają do Shileda to działa tam Netflix FHD?? rozchodzi mi się o wsparcie dla DRM, w tym Widevine Level 1 oraz PlayReady 3.0 bo tylko to gwarantuje wsparcie w serwisach VOD obsługę HD oraz FHD i naprawdę zastanawiam się nad Shiled czy Minix NEO U9-H bo ten ostatni wiem że wspiera.
 
Ostatnia edycja:

ap0f1s

New member
Witam,
Ostatnio zakupiłem tv lg 55 oled b7 i nagle człowiek się zorientował, że niema czym otwierać 4k 60hz z hdr i dźwiekiem dts hd, true hd, atmos. Posiadam onkyo 656 plus głośniki 5.1.Zawszę oglądałem wszystko przez pc i puszczałem przez kabel hdmi 7metrowy. Jednak moja karta jak i kabel 7m to hdmi 1.4 i puszcze 4k w 29hz bez hdr. Nawet jak kupię nową kartę to obsługa hdr też jest z tego co czytałem jest problematyczna.

Po zakupie tv miałem nadzieję, że będę puszczał wszystko przez soft w tv . Jednak później dowiedziałem się, że hdmi arc nie przepuszcza nic powyżej dolby digital i dts. Więc formaty typu true hd, dts hd i atmos nie działają. Dostałem również z lg xbox one x. Więc, podłączyłem go do amplitunera. O ile obraz przesyła spoko to później tylko trudniej. Xbox nie potrafi rozpoznać sam formatu dźwieku wszystko trzeba ręcznie ustawiać. Dolby rozpoznanie atmos również, ale już true hd i dts hd jest problem. Praktycznie nie czyta napisów. Próbowałem różne programy PLEX, VLC i wbudowany player.
Więc, chyba muszę kupić osobne urządzenie do oglądania. Więc, potrzebuję, coś co otworzy duże pliki 4k hdr 60hz i obsługuję wszystkie bezstratne formaty dźwieku typu TRUE HD, DTS HD, ATMOS. Nie potrzebuje, żeby miało inne funkcję chodzi wyłączenie o filmy, które może czytać z nośnika pamięci.. Co do ceny hmm ma to chodzić, więc jak mam dać kasę to dam. Więc co polecacie.
Dzięki za pomoc.
 
Odtwarzacz z 4k hdr i dolby vision i atmos

Witam.Nie interesuja mnie gry tylko filmy.
Obecnie posiadam popcorn hour a 300 i spokojnie cos w tym sytu mi wystacza.

Podpinam dysk z filmem i mi to ma smigać.

Szukam czegos podobnego w przystepnej cenie co pozwoli mi podłączyc pod amplituner i odczytac pełny dolby atmos oraz materiał 4k w filmach.


dziekuje
 

ap0f1s

New member
Od paru dni przeglądam tematy sprawie odtwarzania 4k 60hz do tego obsługa dolby atmos, DTS-HD, TRUE-HD to wychodzi, że nvdia shield tv jest jedną z najlepszych opcji. W dodatku w cale jego cena nie jest duża w porównaniu z innymi odtwarzaczami. Jakby jeszcze obsługiwało DOLBY VISION to już w ogóle plus.

Szkoda, że HDMI ARC nie obsługuję dźwięku zwrotnego w dts hd i true hd jak i atmos wtedy problem z głowy, a tak to trzeba kupować jeszcze dodatkowe urządzenie.
 

radioaktywny

New member
Witam.Nie interesuja mnie gry tylko filmy.
Obecnie posiadam popcorn hour a 300 i spokojnie cos w tym sytu mi wystacza.

Podpinam dysk z filmem i mi to ma smigać.

Szukam czegos podobnego w przystepnej cenie co pozwoli mi podłączyc pod amplituner i odczytac pełny dolby atmos oraz materiał 4k w filmach.


dziekuje
Ale nvdia shield jest jednym z najlepszych tv box'ów.

Jeżeli jednak chcesz coś tańszego to Xiaomi TV BOX 4k. Mam go i z czystym sumieniem polecam. Testowałem go tylko na FHD ale z netu wiadomo, że bez problemu obsługuje 4k.

Pozdr.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
To co zalinkowałem jest bez pada.
Osobiście używam do filmów, nie gram, ale mogę (mam z padem).
Odtwarza "wszystko". Nie wiem jak z podłączonego dysku zew., ponieważ używam NASa i po sieci LAN ładnie śmiga. Co znaczy przystępna cena ? :)
 

piechu

Member
Bez reklam
Ale nvdia shield jest jednym z najlepszych tv box'ów.

Jeżeli jednak chcesz coś tańszego to Xiaomi TV BOX 4k. Mam go i z czystym sumieniem polecam. Testowałem go tylko na FHD ale z netu wiadomo, że bez problemu obsługuje 4k.

Pozdr.

Xiaomi to bardzo dobry streamer ale obsługuje max DTS - nie wspiera nic powyżej, oczywiście Atmosa także.
Tanio i dobrze to Shield TV w wersji z samym pilotem.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Jakby jeszcze obsługiwało DOLBY VISION to już w ogóle plus.

Szkoda, że HDMI ARC nie obsługuję dźwięku zwrotnego w dts hd i true hd jak i atmos wtedy problem z głowy, a tak to trzeba kupować jeszcze dodatkowe urządzenie.

Witaj
Zdaje, się, że DV obsługuje. Sprawdzę wieczorem.
Jak rozumieć HDMI ARC w przypadku NVIDII jako źródła sygnału ?
Wypuszcza obraz i dźwiek o jakim napisałeś do ampa i dalej do wyświetlacza i jest dobrze :)
 

ap0f1s

New member
Tak HDMI arc będzie działał, ale jak masz film, który puszczasz przez tv np. 4k z dźwiękiem DTS HD lub TRUE HD to skompresuję go do zwykłej wersji dts lub dolby digital albo w ogóle nie pojdzie. Jak nie oglądasz filmów z takim dźwiękiem albo nie masz ampli co taki dźwięk obsługuję to nie musisz się niczym przejmować.
Dlatego ludzie kupują taką nvidie shield podłączają ją do amplitunera, który jest podłączony do tv to wtedy wszystko będzie działać.

Niestety dolby liczą sobie grubą kase za licencję dolby vision, dlatego jest problem z tym formatem a tuż tuż pojawi się nowy darmowy hdr, który także będzie obsługiwał dynamiczne metadane. Także robi się tylko większy problem.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
NVIDIA z poziomu odtwarzania plików video HDR odtwarza , nie mam pliku z DV. Netflix z NVIDII DV odtwarza.
 

piechu

Member
Bez reklam
05
Proszę nie wprowadzać w błąd. Mam tego box'a i wszystko wspiera.
Xiaomi ma procek S905X-H gdzie "H" oznacza wykupioną licencję od Dolby/DTS.

Pozdr.

To fajnie, zatem albo nowa wersja Kodi albo nowy firmware od Xiaomi musiał to poprawić. Swoją opinię opierałem na organoleptycznym sprawdzeniu tej kwesti na Xiaomi Boxie z Kodim 16, niestety nie pamiętam jaka byłą wersja FW - to było jakieś 2-3 miesiące temu, wtedy ani DTS HD ani Dolby True HD nie chciał wypuścić. Jeśli teraz wspiera wszystko jak leci to zdecydowanie warto polecić MiBoxa :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry