Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

Trezor

New member
Witam poszukuję odtwarzacza sieciowego 4K@60 z HDR (HDR to taka namiastka) może być Androżyd oraz Windows i najlepiej aby ciągło po wi-fi oraz obsługiwało KODI, Player, Netflix.

TV Panasonic TX-50EX703E
NAS Qnap TS-251 8GB
Router Asus TR-AC3200

Co polecacie??? W chwili obecnej mam Minix X-8H Plus. Myślałem o zakupie Minx NEO U9-H albo Egreat A5 co sądzicie ??
 
Ostatnia edycja:

panadol79

New member
odtwarzacz z wyjsciem component do netflix

Witam

Posiadam stary tv samsung PS-42V4S. Rozdzielczosc to 480p ale nie ma hdmi.

Chcialbym niedrogi odtwarzacz glownie do ogladania netflixa, ewentualnie youtube wlasnie z wyjsciem component zeby moc wykorzystac te 480p :)

Wiem ze sa adaptery. zamowilem nawet za 50zl jeden na ali ale czekam na niego juz ponad 2 miesiace i chba juz nie dojdzie - zaraz mija termin i zrobie refund tego 50zl..

Widze na allegro kilka modeli z wbudowanym wyjsciem component :

Co wybrac na czym bedzie chodzic netflix i youtube ? :) :

z allegro (niestety nie mam uprawnien do wklejania linkow)
- WD TV LIve LAN HDMI - okolo 120zl
- TIZZBIRD F30 ANDROID 2.3 SMART TV BOX NAJTANIEJ 239zl

Moze kojarzycie jakies inne modele z component ?

Moze jakis inny pomysl - xbox360 ?(czy slim posiadal tez wyjscie component) / ps3 ? / nintendo wii ?
Pozdrawiam
 

Piter_kr

New member
Ma ktoś jakąś opinię o "Mini PC Beelink AP34 N3450 4/64GB Windows10"
-jest do kupienia na allegro.
Potrzebuję Tidal i video 4k odpalić jednocześnie.
 

egotuitam

New member
Pomoc przy wyborze

Witam.

Przejrzałem forum, ale moja wiedza na temat tvboxów jest zerowa i nie wiem czy zakup takowego rozwiąże problem. Sprawa wygląda następująco.. Moi rodzice posiadają starusieńkiego Sharpa Aquos 60' i z niewiadomych przyczyn siadły wejścia usb. Tv służył jedynie do odbioru naziemnej i odtwarzania filmów z dysku zewnętrznego. Połączyć dziada z czymś przez sieć też się nie da, gdyż adapter wifi jest na usb. Dlatego ciekawi mnie czy po podłączeniu jakiegoś tvboxa po hdmi, będzie można odtwarzać przez niego filmy z dysku?

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.
 

castel

Member
Witam.

Przejrzałem forum, ale moja wiedza na temat tvboxów jest zerowa i nie wiem czy zakup takowego rozwiąże problem. Sprawa wygląda następująco.. Moi rodzice posiadają starusieńkiego Sharpa Aquos 60' i z niewiadomych przyczyn siadły wejścia usb. Tv służył jedynie do odbioru naziemnej i odtwarzania filmów z dysku zewnętrznego. Połączyć dziada z czymś przez sieć też się nie da, gdyż adapter wifi jest na usb. Dlatego ciekawi mnie czy po podłączeniu jakiegoś tvboxa po hdmi, będzie można odtwarzać przez niego filmy z dysku?

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.
A gdzie masz teraz podłaczony ten dysk?
 

des76

New member
Szanowne grono witam i o radę pytam :)

Poszukuję odtwarzacza do oglądania filmów mkv i słuchania muzyki flac, mp3. Materiały puszczane na razie z dysku po usb 3.0 (może kiedyś z NAS-a), odtwarzacz ma to wyświetlić w dobrej jakości i przepuścić dźwięk wielokanałowy do amplitunera bez niepotrzebnych kompresji. Ma to być sprzęt, który po skonfigurowaniu działa bez wprowadzania kolejnych ustawień, bez doinstalowywania aplikacji etc.
- nie chce małej skrzyneczki wielkości papierośnicy więc wchodzą w grę modele z kieszenią na dyski. A propos dysków - czy taki włożony dysk musi być pusty i sprzęt go formatuje, czy na dysku mogą znajdować się dane, które będą widziane przez sprzęt i co najważniejsze - nie zostaną skasowane?
- nie jest mi potrzebny klient torrenta czy baza plakatów, opisów, zwiastunów filmów - choć zdaje się w każdym sprzęcie coś takiego jest,
- by był opcje 4K60 HDR, czyli HDMI 2.0 - na razie jestem szczęśliwym posiadaczem KURO 6090, ale gdyby trafił się taki materiał, by nie było problemów z jego otworzeniem,
- by obsługiwał dźwięki DTS HD-MA, ale też Atmos i DTS:X - w tej chwili filmy puszczam przez starszy bluray'a Sony i dźwięk DTS HD jest albo obcinany, albo film zawiesza odtwarzacz i pomaga tylko wyjęcie wtyczki zasilającej...
- by miał/obsługiwał Youtube, Netflix, Spotify czy przeglądarkę.

Z moich wyszukiwań pojawiają się 3 modele: Egreat A10, Himedia Q10 PRO i Zappiti one 4K HDR ze wskazaniem na tego ostatniego. Jak ma się sprawa sprzętowa: Realtek 1295 kontra h-yu-nd-ai - któryś jest lepszy czy też bardziej rozwojowy? Na jednym z forów wyczytałem, że zdaje się KODI na Andku 5 i 6 ma problemy z przesyłem dźwięku wielokanałowego, a na 7 już nie - ktoś może potwierdzić?. No właśnie Android.... A może tak jak kolega wyżej sugeruje coś na Windowsie...

Proszę o sugestie.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

niqu1982

New member
Des odpowiem Ci jako posiadacz małego badziewia H96, posiadacz HiMedia Q5 pro ( dysk mi nie potrzebny bo mam dobry NAS) i posiadacz Nvidia Shield - Kupuj Shielda raz skonfigurowany będzie działał elegancko odtwarza wszystko, jak dla mnie jest stabilniejszy niż HiMedia ( może to tylko moje odczucie), można dołożyć apki ze sklepu play co z czasem będzie zaletą.
 

Trezor

New member
Napisz jak kodi działa zero problemów z formatami audio i jak z filmami UHD które ważą po 40~60GB ?? Ja poszukuję typowo pod 4K HDR sprzętu gry mnie nie interesują.
 

niqu1982

New member
Od grania mam co innego a co do shielda 4k HDR bez problemu, co do dźwięku nie umiem odpowiedzieć - nie mam próbek. Jak mi zapodasz próbki dzwięku to jutro przetestuje i powiem co mi ampli wyświetla...
 

des76

New member
Witam,
Dzięki za zainteresowanie.

Rzuć okiem na Dune

Hmm... też brałem pod uwagę. Masz na myśli Dune HD SOLO (DUO) 4K czy poczekać na te nowe serii Neo, Sky, Pro, które mają się pojawić? Czy warto kupować nowinki - wiadomo, że pełno niedociągnięć będzie?

Des odpowiem Ci jako posiadacz małego badziewia H96, posiadacz HiMedia Q5 pro ( dysk mi nie potrzebny bo mam dobry NAS) i posiadacz Nvidia Shield - Kupuj Shielda raz skonfigurowany będzie działał elegancko odtwarza wszystko, jak dla mnie jest stabilniejszy niż HiMedia ( może to tylko moje odczucie), można dołożyć apki ze sklepu play co z czasem będzie zaletą.

Przyznaję też o nim myślałem przed świętami, gdy była promocja zdaje się za 700 czy 750. Kurczę, nadal myślę, że większy nacisk położony jest w nim na gaming i streaming, a to że "bebechy" obsłużą filmy to tak tylko przy okazji. Oczywiście mogę się mylić i dlatego jestem tu po poradę.

Nie ma nikogo z Zappiti? Nawet wątku nie ma, więc pewnie się nie psują i wszystko działa :razz:
 
Do góry