Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

flu69

New member
Właśnie HD w netflixie jest dla mnie najistotniejszym kryterium (inne parametry też ale jak nie ma Netflixa to urządzenie odpada) dlatego zarówno H96 PRO+ jak i Himedia odpadły choć byłem już na któryś z tych boxów zdecydowany. Z lektury w necie wynika, że Netflix w HD dostępny jest na Amazon Fire, Nvidia ale również podobno na mniej znanym WeTek Hub. Czy użytkownicy Weteka mogliby to potwierdzić ?

Z tego co wiem urządzenia które wymieniasz odtwarzają netflixa w UHD (zgodnie z listą na stronie netflixa). HD odtwarza sporo tych mini TV boxów na co wskazują komentarze na tubie pod testami poszczególnych urządzeń (np. FBOX).
 

flu69

New member
Tutaj występuje pewien problem... Z doświadczeń wielu ludzi wynika, że jest to - w przypadku tego rodzaju urządzeń - dość losowe. Dlaczego? Otóż to kwestia tego, jak "przedstawia" się lub jest rozpoznawany konkretny odtwarzacz w Google Play - to skutkuje pobraniem odpowiedniej aplikacji Netflixa czy Amazona. Ideałem jest zrootowane urządzenie i zmiana w ustawieniach systemowych, aby urządzenie przedstawiało się jako Android TV. Wówczas można liczyć na materiały 1080i i 4K.

Na zrootowanym playerze można też użyć aplikacji Market Helper.

Android TV ma dość ubogi zasób aplikacji (np. brak oficjalnego prima) co pewnie można poprzez kombinacje "naprawić". Zawsze to jednak dość niewygodne.
 

fostof

New member
Jeżeli chodzi o VoD, Windows to dobry wybór, ale sugeruję złożyć jakiegoś HTPC z dobrym procesorem. Wtedy będziesz miał i VoD i odtwarzacz UHD, który "pociągnie pliki" z dużym bitrate. Minix i podobne wynalazki mają do tego za słabe procesory, a lepiej jedno wszechstronne urządzenie.
Tylko przyzwoite minimum HTPC z win10 to cena minix x2 :)
Mi 4K nie potrzebne, bo tv mam fhd. Po zmianie tv kiedyś tam zawsze mogę zmienić playera.
 

DonAndress

New member
Tak, dzięki.
A zatem jeżeli chodzi o Win to lepiej zbudować własne HTPC, bo chyba na razie nie ma wystarczająco mocnej konstrukcji w rozsądnej cenie (>1000 zł).

TapaTalked from i9506
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Wygląda na to, że firma Egreat zdecydowała się, iż układ HiSillicon, na którym zbudowano HiMedia Q10 i Q5 jest jednak lepszy od RTD1295, który zastosowała w swoich wcześniejszych konstrukcjach, a które nie cieszyły się wielkim popytem.

Na pewno ciekawostką jest odtwarzanie pełnego menu materiałów BD, choć z głosów na forach wynika, że HiMedia też chce takie udogodnienie udostępnić. Niektórym może się przydać złącze eSATA.

Cena 299 dolarów za model A10 - odpowiednik HiMedia Q10, który kosztuje około 185-199 dolarów wydaje się naprawdę baaaardzo mocno przesadzona, podobnie jak cena 209 dolarów za A5, czyli odpowiednik Q5.

Tym bardziej, że Egreat raczej nie rozpieszcza klientów supportem i poprawkami firmware. Popularność odtwarzaczy poprzedniej generacji (RTD1186) wzięła się z niskich cena i budowania przez forumowe społeczności alternatywnego firmware.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
"Zabawka" ma plastikową obudowę, a układ Realteka jednak trochę się grzeje... Poza tym wydajność HiSillicon i tego modelu SoC Realtecka jest znacznie większa na korzyść tego pierwszego. Może zapowiadany kolejny układ Realteka będzie mocniejszy...

Co do porównania to jest troszkę starawe i przekłamane, choćby biorąc pod uwagę, że układ HiSillicon ma jednak 802.11 b/g/n/ac, a HiMedia wyposażyła swój odtwarzacz celowo w bardziej stabilny układ ARM Mali-T720, co zdecydowanie się sprawdza w przypadku OpenGL ES 3.1/2.0, OpenVG1.1, EGL i Imprex 2.0 PQ ze wsparciem HDR i Dolby vision.

Co do Amlogic S912 charakteryzuje się sporą nieprzewidywalnością i zaawansowani użytkownicy na forach twierdzą, że lepiej sprawdza się słabszy S905x, na dodatek niewiele odbiega wydajnością w przypadku multimediów.
 

Jaggen

New member
HD Player - podstawowe funkcje + 3D

Cześć

Przeszperałem forum jak i internet i nie specjalnie mogę znaleźć odpowiedź na dręczące mnie pytanie.

Chciałbym kupić (nowy lub używany) odtwarzacz, za pośrednictwem którego mógłbym spokojnie oglądać filmy 3D/FHD + przesyłać dźwięk AC3/DTS przez złącze optyczne do ampli (też już wiekowy). Mnogość funkcji internetowych tak na prawdę nie jest mi do niczego potrzebna, więc skupiam się na czymś tanim.

Przeszperałem tematy ale nie za bardzo znalazłem odpowiedź czy Himedia HD600A, Ariva 210 lub Xtreamer PRO będzie w stanie mi zaoferować działające 3D przy HDMI 1.3 (choć wyczytałem, że 1.4 to nie warunek tak na prawdę)

Jak by wyglądała sprawa przy Popcornie A200 lub A110? A może skupić się na jakichś androidowych urządzeniach za ok 200zł z popularnego portalu aukcyjnego? (tutaj mam wątpliwości odnoście prędkości działania FHD 3D)

Pozdrawiam!
 

Sportomaniak

New member
Odtwarzacz do DENON AVR-X3300W

Witajcie,
Przede wszystkim chciałbym się przywitać, jako świeżutki na forum, a i i nie ma co ukrywać***- w temacie sprzętu :)
Od lat tlił mi się w głowie pomysł stworzenia jakiegoś zestawu muzycznego, na potrzeby amatora, aczkolwiek skoro już się***za to biorę, to niech da to solidny efekt.

Trochę przypadkowo stałem się posiadaczem amplitunera DENON AVR-X3300W, udało mi się go znaleźć***w cenie 2900zł, oczywiście nówka (uprzedzę pytania, mieszkam w Niemczech).
Zapewne gdyby nie tak atrakcyjna cena, to wybór by padł na coś***innego, ale stało się i trzeba dobrać do niego pozostałe komponenty.

Pierwsza rzecz - odtwarzacz. Docelowo ma to być odtwarzacz BluRay. Chciałbym odtwarzać przede wszystkim video, ale nie ukrywam, że zależy mi też na dobrym audio.
Sam biorę***pod uwagę***dwa odtwarzacze:
- DENON DBT-3313UD, z wiadomych względów, fajnie spasuje się z amplitunerem
- Marantz UD7007

Obydwa to ta sama półka sprzętowa, dlatego zastanawiam się czy jest sens w ogóle odchodzić***od Denona czy jest on na tyle sensowny w stosunku jakość/cena, że nie warto?
Jak według Was wypada porównanie tych dwóch odtwarzaczy? A może jest coś***innego co mi nie przychodzi do głowy, a w tych pieniądzach było by warte wzięcia pod uwagę?

Oczywiście dobór kolumn też jeszcze przede mną.

Bardzo proszę o pomoc, laikowi niezbędna :)
 
Ostatnia edycja:

Rafal7

Banned
Mogę Ci powiedzieć ze DBT 3313 gra na poziomie dcd 720 AE, mam oba odtwarzacze i wiem jak wypadają w bezpośrednim porównaniu.
 

Tom0000

New member
Najlepszy box? Nie! Jaki najlepszy soft ! Libreelec?

Czesc.
Miesiac temu zainteresowalem sie tematem odtwarzacza sieciowego z Kodi. Mial byc maly, zwarty i bezproblemowy. Zrobilem maly research i podziele sie tym co znalazlem.

W sprzecie kroluja niepodzielnie boxy oparte o atlogicki S8xx i S9xx. Niestety atlogiki sa zapluskwione i to na poziomie mikrokodu. Powoduje to, ze wszystkie boxy maja niedorobki mniejsze czy wieszke. Te z mniejszymi niedorobkami sa lepsze, bo producent wprowadza w androida swoje workaround w celu zamapowania bledow chipa na poziomie swoich driverow/androida.
Wiekszosc producentow wypycha sprzet na rynek i koniec. Z minimalnym dopasowaniem dolaczonego androida). Moze poprawi oczywiste grube bledy , ale nic poza tym. Rozmawialem z supportem zoomteka. Gwarancja ich sprzetu to 18 miesiecy. Jest to dla nich tozsame z okresem supportu. 18 miesiecy od pojawienia sie modelu na rynku , nie bedzie wiecej poprawek w sofcie. Ale to i tak niezle. Sa producenci , ktorzy nawet nie maja swojej strony www. Kupno takiego boxa i jeden jedyny firmware inicjalny i nigdy zadnej poprawki!
Chcesz wybrac boxa - sprawdz czy istnieje jego strona www. Jesli istnieje , czy sa publikowane kolejne wersje firmware i jak czesto. Jesli sa , dopiero wtedy warto poszukac modelu tego producenta i popatrzec co pisza o nim inni (to bardzo przyspiesza czas wyboru boxa).
Mozna producentow podzielic na kilka kategori :
- nie publikuja firmware - ich sprzet to jednorazowka - w koncu natkniesz sie na blad nie do zaakceptowania i wywalasz sprzet
- publikuja poprawki - majac ich sprzet masz szanse ze jesli blad jest gruby bedzie w koncu naprawiony
- dbaja o jakos softu jak wetek czy qdroid. Jak zglosisz im znaleziony blad, prawdopodobnie bardzo szybko go naprawia
- opracowuja "swoja wlasna" wersje Kodi . Tu przykladem jest himedia. Wybor drogi , ale pewnosc ze box nie pojdzie na smietnik zaraz po zakupie
- fux do ktorego zalicze nvidia shield . Nie wiem czy to zasluga nvidi czy samo kodi wspiera tegre , ale to najlepszy androidowy box dla kodi.

Moze jednak nie android ? HTPC to koszt i zabawa w skladanie i administrowanie windows czy linux ... jakos nie pasuje do settopboxa. Rapsberry pi3 ... troche za wolny. A jednak nie android. Czemu ? Z kazda nowsza wersja nastepuje migracja rozwiazan niskopoziomowych na poziom wyzszy systemu - co jest jednoznaczne z obnizaniem wydajnosci oraz wymusza na producentach chipow support api uzywanego przez androida. A jak nie, to leci sie po procedurze softwerowej zamiast uzycia danej funkcji w sprzecie. Kodi najlepiej dziala z androidem 5.1 . Kolejne wersje 6, 7 coraz gorzej. Tak samo z samym kodi. 16.1 dziala z androidem sprawniej niz 17.

Znalazlem rozwiazanie. Jest nim libreELEC. Dystrybucja linuxa pisana i optymalizowana tylko pod jedna aplikacje : kodi. LibreELEC dziala na atlogicach S8xx, S905 i S905X. Nie dziala na S912 - tworca libre pisze iz nie ma dla GPU uzytego w tym procku biblioteki pozwalajacej pisac soft uzywajacy warstwy sprzetowej grafiki. Jest w kontakcie z atlogicem i sam producent procka jej nie ma . Nie dostal od projektanta GPU , albo jej wogole nie opracowano. Warto o tym pamietac kupujac jakikolwiek box na S912, bo prawdopodobnie Kodi na tym procku bedzie w minimalnym stopniu korzystalo z warstwy sprzetowej grafiki.
Zamowilem sobie za 40$ NexBoxa A95X 2G ram/ 16G flash. Jest to box z listy boxow na pewno dobrze wspolpracujacych z libreELEC. Nie planuje na nim uzywac androida.
Warto zawsze brac boxa na amlogicu z 2GB ram. Kazdy procek S8xx i S9xx ma produkcyjny babol polegajacy na gubieniu pamieci w trakcie pracy/streamowaniu. Dodatkowy 1GB pozwala oddalic w czasie moment, kiedy box sie zawiesza lub zaczyna wariowac z braku pamieci. Podobno w 32bitowej wersji libreELEC naprawiono ten problem na drodze programowej.

Mam nadzieje ze po powyzszym tekscie, nawet jesli nie przekonalem do libreElec to przynajmniej naswietlilem jak podejsc do wyszukiwania dobrego android TV boxa .

A co ja mam zrobic, kupilem jakis shit zanim przeczytalem ten tekst, ktos zapyta. Niewiele , choc jednak jest cos ... Wyczytalem ze na androidzie znacznie lepiej niz sam kodi dziala jego fork o nazwie SPMC (moze z wyjatkiem himedia).
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.semperpax.spmc16
 
Ostatnia edycja:

niqu1982

New member
A ja mam pytanie z innej beczki. Czy zna ktoś w miarę porządny player z wejsciem i wyjsciem HDMI ? niestety w sypialni mam tv z jednym wejsciem i albo dam switch HDMi ( nie usmiecha mi się) albo znajdę urządzenie co ma wejscie i wyscie HDMI...
Obowiązkowo 1080p H.265, HEVC
 

lawyer-pl

New member
Witam,

szukam odtwarzacza multimedialnego - posiadam stary (Media Thor), ale już ma problem z kodekami, np. H265 nie obsługuje czy dźwięku e-AC3.

Fajnie gdyby w full HD pozwalał na oglądanie Netflixa (bo czytałem gdzies ze aplikacje Netflixa zainstalowane na takich urzadzenia ze sklepu Androida mogą ograniczac jakosc obrazu) czy HBO GO.

Budżet - do 500 zł.

Czytałem o H96 Pro+. Jeden z dużych sprzedawców w polskim serwisie aukcyjnym polecił alternatywnie urządzenie BB2 Pro - posiada aktualizacje systemu Over-the-Air a także pamięci szybsze DDR4 - poza tym w zasadzie to samo co H96 Pro+.

Czy ktoś może coś powiedzieć o powyższych urządzeniach?
Urządzenie podłączone będzie do amplitunera Denon AVR-X3100W.

Z góry dzięki za pomoc.
Dawid
 
Do góry