Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

Kirek50

Moderator
Bez reklam

broda1725

New member
Bez reklam
Kirek a słyszałes moze o jakims odtwarzaczu z tunerem DVBT ? oprucz wiwy 90 miałem sprzdałem i niechce wiecej. Coś na procku jak Egreat czy X SW 3.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Kirek a słyszałes moze o jakims odtwarzaczu z tunerem DVBT ? oprucz wiwy 90 miałem sprzdałem i niechce wiecej. Coś na procku jak Egreat czy X SW 3.

Była bardzo przyzwoita Manta, którą posiadałem przez pewien czas, ale nie wiem czy jeszcze jest w sprzedaży. Tutaj jest wątek: http://www.hdtv.com.pl/forum/sprzet/82434-manta-emperor-hybrid-dvbt05.html

Godny polecenia jest też Evolve Blade Dual Corder i kilka innych firmowanych przez Evolve. Są też niezłej jakości "chińczyki" Bluetimes (chyba BT3548HN) oraz Measy.
 

broda1725

New member
Bez reklam
no wlasnie nie ma a na nia czaiłem, ten prodigi nie na moja kieszen max 300-400zł moge z chin brac swojego tez kupiłem u chinoli.
 

Damaranus

New member
Przyłączę się, z racji tego że w innym wątku prosiłem o pomoc przy wyborze odtwarzacza BR, także z funkcjonalną obsługą USB i możliwością odtwarzania filmów itp.

Przez wątek przewija się często model PHILIPS HMP5000 - jeśli nie wybiorę BR, to może sam odtwarzacz. Poszukuję uniwersalnego urządzenia dzięki któremu przede wszystkim przerzucę filmy na telewizor, bez kabla hdmi łączącego go z laptopem, z drugiej strony uzyskam dostęp do internetu. Jeśli nie do WEB, to wystarczy w zupełności YouTube.

Na allegro widzę wiele nie za drogich, wielkości pendrive odtwarzaczy bezpośrednio z zainstalowanym Androidem - super, dostęp do całego Google marketu, ale jednak cena i marka budzą we mnie niepokój. Doczytałem że wspomniany Philips to jeden z lepszych wyborów. Cenowo nawet 7100 nie wypada przy nim gorzej, chociaż odnoszę wrażenie że to jedno i to samo (no poza SMART TV)

Nadal jednak mam obawy, czy tego typu rozwiązanie, to to czego szukam. Biorąc pod uwagę że sam odtwarzacz BR wykorzystam także do płyt DVD i BR, to zakup samego odtwarzacza multimedialnego mija mi się z celem. Nie mniej chciałbym zaczerpnąć porady i tu i tu.

Myślę że na takie urządzenie budżet 400 zł okaże się wystarczający. Widziałem też mocno reklamowene WD i ASUS, ale jeśli się nie mylę mnogość formatów i dostępu do napisów czy aplikacji jest znacznie mocniej ograniczona.

Wifi będzie mile widziane. Jeśli ktoś by pytał o mój typ jeśli chodzi o BR, to celuję póki co w LG BP630 - o ile nie ma na nim żadnych blokad dot. odtwarzania kopii filmów i nie piszę tylko o piratach.

Dzięki za rady.
 

majkeljot

New member
Była bardzo przyzwoita Manta, którą posiadałem przez pewien czas, ale nie wiem czy jeszcze jest w sprzedaży. Tutaj jest wątek: http://www.hdtv.com.pl/forum/sprzet/82434-manta-emperor-hybrid-dvbt05.html

Sorry, ale nie mogłem nie zareagować.
Przyzwoita??? Jedyne co miała dobre to cena. Jeśli ktoś miał nerwy ze stali, albo anielską cierpliwość (to ja) mógł jako tako korzystać z tego niby urządzenia. Naga prawda do poczytania na firmowym forum manty. Jak ktoś chce dać dobrą cenę to mogę odsprzedać.
 

MsbS

New member
Może ktoś coś poradzi? Mam dość konkretne potrzeby jeśli chodzi o odtwarzacz.

- Czytanie CD i DVD (BD wskazane, ale niekonieczne - mam PS3)
- Czytanie plików z NAS-a (głównie avi, mp4, mkv), wystarczy przez LAN, nie musi mieć wifi
- Biblioteka plików z pobieraniem metadanych z sieci (np. imdb albo tvdb), żeby sensownie przeglądać kolekcję filmów/seriali/muzyki
- Obsługa napisów z polskimi literami (wystarczy *.srt, inne mogę zawsze przekonwertować)
- W sumie to nie potrzebuję USB, eSATA, ani wbudowanego HD (media na NASie)
- wyjście HDMI i najchętniej jakiś cyfrowy dźwięk (TOSLINK albo coaxial)
- kompletnie zbędne jest mi 3D
- Sygnał będzie wychodził tylko cyfrowy do ampli, więc jakość D/A jest drugorzędna.

- KONIECZNIE wyświetlacz (w stylu CD player - numer ścieżki i czas) - odtwarzanie CD musi działać bez włączania TV
- pilot IR (żebym mógł Harmony zaprogramować)

- idealnie jakby miał jakiś interfejs www z przeglądaniem biblioteki (muzyka bez włączania TV)
- a już w ogóle super gdyby miał radyjko internetowe (TuneIn, Shoutcast, DI.fm).

Oczywiście im taniej, tym będę szczęśliwszy :)
 

muzyk219

New member
Bluetimes C500B

Co myślicie o tym odtwarzaczu w tej cenie?:

Bluetimes C500B Blu ray 3D BD DVD ISO HD 1080p H.264 MKV WiFi Network USB 3.0 HDMI TV Box HDD Media Player RTD1186 Free Shipping-in Consumer Electronics on Aliexpress.com

Warto o tym pomyśleć? Głównie chodzi mi po głowie zakup Mede8er MED600x3D ale cena jaką znalazłem najniższą 540zł w Euro RTV... trochę mnie odstrasza choć bardzo bym chciał go mieć.
Jak myślicie,Bluetimes C500B byłby dobrą alternatywą dla Mede8er MED600x3D ?
Miał ktoś z obydwoma odtwarzaczami do czynienia?
 

txn

New member
Poszukuję urządzenia o funkcjonalności takiej jak tuner radia internetowego Maximum MR-2000, który niestety jest już niedostępny w sprzedaży.
Zależy mi także na możliwości zamontowania takiego odtwarzacza na ścianie.
 

t61

New member
Co myślicie o tym odtwarzaczu w tej cenie?:

Bluetimes C500B Blu ray 3D BD DVD ISO HD 1080p H.264 MKV WiFi Network USB 3.0 HDMI TV Box HDD Media Player RTD1186 Free Shipping-in Consumer Electronics on Aliexpress.com

Warto o tym pomyśleć? Głównie chodzi mi po głowie zakup Mede8er MED600x3D ale cena jaką znalazłem najniższą 540zł w Euro RTV... trochę mnie odstrasza choć bardzo bym chciał go mieć.
Jak myślicie,Bluetimes C500B byłby dobrą alternatywą dla Mede8er MED600x3D ?
Miał ktoś z obydwoma odtwarzaczami do czynienia?

Mam poprzednika - ARIVA 310, sprzęt świetny a już ma 3 lata. Ten ma szybszy procesor, WiFi i nowszy soft w środku - 3d mkv. Napisy, HD 1080p u mnie działają bez zarzutu. Tu będzie z pewnością.
 

ghort

New member
Jaki Player pod XBMC?

Witam, poszukuje playera które spełni poniższe oczekiwania:

- ma zainstalowane lub da się łatwo zainstalować XBMC
- działa szybko i bezproblemowo
- obsłuży AirPlay, Spotify (lub jedno z tych dwóch)
- obsługuje DTS-a i inne popularne formaty audio
- wyświetla płynnie pliki MKV do 20GB
- posiada gniazdo S/pdif

Cena max 500zł

Wiem, że wiąże się to z większą ceną, ale plusem byłaby możliwość instalacji wewnętrznego HDD

Proszę o pomoc w wyborze.
 
Nagrywarka hdd

Witam

Szukam urządzenia które nagrywało by poprzez USB na dysk zewnętrzny materiały wideo.
Potrzebuję go aby zgrać materiały które są uwięzione w dekoderze satelitarnym operatora.
Raz nie mogę ich wydostać dwa są podobno zakodowane.

Wiem że są nagrywarki HDD już z dyskiem ale zazwyczaj są to małe dyski i takie nagrywarki są drogie.

Tak się zastanawiam czy jest na rynku takie urządzenie podobnego w stylu dekodera dvb-t który kosztuje zazwyczaj niewiele około 100zł,
ma funkcję nagrywania na zewnętrzny dysk hdd poprzez USB
ale żeby nagrywał materiał z euro a nie z anteny tv.


Pozdrawiam
Mariusz
 

jarswi

New member
Proszę o pomoc w wyborze

Witam

Z uwagi, że kończy się żywot używanego DVD potrzebuję porady dotyczącej wyboru odtwarzacza. Urządzenie chcę połączyć z amplitunerem Yamaha 775. (projektor, tv i system 5,1, sygnał nc+ i skrętka lub wi-fi))

Posiadam bogatą kolekcję płyt w dts audio, trochę dvd audio, kilkanaście koncertów na dvd (różne formaty kodowania,) kilka SACD

Kwota jaką mogę wydać to około 1000 PLN (zmieniam tv więc jak powyżej tej kwoty to starszy model tv wybiorę jak warto)

Nie wiem czego szukać - do wyboru:
- urządzenie multimedialne z myślą o przegraniu na dysk/ dyski kolekcji
- odtwarzacz blue-ray potrafiący odtworzyć dodatkowo w/w formaty
- a może 2 urządzenia w tej kwocie - tani blue-ray i tani odtwarzacz multimediów
- kiedyś czytałem o jakimś urządzeniu gdzie można było dołożyć dysk twardy i kieszeń z napędem ale nie doczytałem nic o możliwości odtwarzania dts-u audio i SACD.

Proszę o porady - nie miałem do tej pory do czynienia z w/w - dla filmów podłączałem laptop do amplitunera,

Zależy mi w kolejności: przestrzenność w systemie 5,1, dobra jakość w stereo, możliwość podłączenia dysku z filmami (też w 3d) Ponadto dobrze by było gdyby urządzenie wizualnie miało format pasujący do amplitunera lub dekodera nc+
Oczywiści jak będzie coś ponadto np napisy z netu to jak najbardziej.
 

maciekelga

New member
Witam,
szukam jakiegoś niedrogiego odtwarzacza. Głównie na czym mi zależy to aby miał obsługę sieci LAN (lepiej WIFI) tak aby można było oglądać filmy udostępnione w sieci z laptopa oraz słuchać muzykę.
Wyjście HDMI na TV, wyjście audio na wzmacniacz. Fajnie gdyby się dało podłączyć dysk zewnętrzny.
Menu może być w jezyku angielskim, jednak ważne aby przy oglądaniu wyświetlał poprawnie polskie znaku z napisów.
Myślałem nad Medion Lifesmart TV.
Budżet do 300zł.
Pozdrawiam
Maciek
 

xoder

New member
Witam Mam pytanie który z obecnie odtwarzaczy jest najlepszy cena do jakości w okolicach 500-700pln
Odtwarza 1080p.
Ściąganie filmów z torrentow.
Intuicyjny interface.
Dobry pocesor.
bez dysku
 
Do góry