Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

felis

New member
Wydaje mi się, że każdy powinien. (...) obsługa dysku NTFS nie jest żadnym rarytasem :)
Nie wiem, ale chyba gdzieś czytałem, że odtwarzacze formatują ten włożony do kieszeni dysk do własnego formatu (część pewnie do jakiegoś linuksowego Ext3/4).
Dla mnie to duża niedogodność, bo chce swobodnie przekładać dysk między urządzeniami.
 

yaapa

New member
Witam
Możecie mi polecić jakiś odtwarzacz który spełniłby następujące wymagania:
- posiadał analogowe wyjście na dźwięk bo mój wzmacniacz z optycznym sobie nie poradzi
- odtwarzał format FLAC
- no i oczywiście radziłby sobie z większością formatów video.
Jakieś smart tv czy strumieniowe odtwarzanie w sumie nie jest mi potrzebne choć jakby było to ok.
Myślałem o sony SMP-N200 lub philips HMP5000 ale Sony niestety nie obsługuje FLAC. Może doradzicie coś bardziej sensownego? Byle by obsługa była w miarę prosta :). pozdrawiam
 

zapisz

New member
Jaki odtwarzacz (bez dysku) filmy mam PO LAN GIGABITE z SERWERA NAS Synology DS-212 poradzi sobie z poprawnym wyświetlanie zewnętrznych napisów do filmów 3D .srt (bez dzielenia napisów na pół)? Dodatkow musi odtwarzać BD 3D (ISO/BDMV) oraz DTS-HD MA 7.1 i podawanie go na amplituner, mile widziane HDMI-CEC + Karta Sieciowa 1000Mbit + Sterowanie z aplikacji na IPAD/IPHONE
 

zapisz

New member
Jaki odtwarzacz (bez dysku) filmy mam PO LAN GIGABITE z SERWERA NAS Synology DS-212 poradzi sobie z poprawnym wyświetlanie zewnętrznych napisów do filmów 3D .srt (bez dzielenia napisów na pół)? Dodatkow musi odtwarzać BD 3D (ISO/BDMV) oraz DTS-HD MA 7.1 i podawanie go na amplituner, mile widziane HDMI-CEC + Karta Sieciowa 1000Mbit + Sterowanie z aplikacji na IPAD/IPHONE

słuchajcie bo jutro wieczorem mam go odebrać, a tu zero odpowiedzi na ten temat... nikt nic nie wie na ten temat?
 

matyja

Member
przymierzam się do kupna odtwarzacza Mede8er MED800X3D i mam kilka pytań:
- czy odtwarzacz nie będzie miał problemów z działaniem z telewizorem Sharp LC-60LE840E?
- czy dysk twardy Seagate ST3000DM001 będzie kompatybilny z tym odtwarzaczem?

ewentualnie, czy w podobnej cenie dostanę inne, lepsze urządzenie?

głównie zależy mi na bezproblemowym odtwarzaniu wszystkiego, łącznie z 3D (tak, wiem o problemach z DivX w Mede8er), porcie gigabit ethernet, serwerze SMB, mile widziany FTP

odtwarzacz będzie również służył jako przestrzeń do archiwizowania danych, takich, jak zdjęcia, czy muzyka
 

felis

New member
Witam
głównie zależy mi na bezproblemowym odtwarzaniu wszystkiego, łącznie z 3D (tak, wiem o problemach z DivX w Mede8er), porcie gigabit ethernet, serwerze SMB, mile widziany FTP
Od razu napiszę, że nie miałem nigdy żadnego odtwarzacza, ale sam przymierzam się do kupna i w związku z tym przewertowałem setki stron na ich temat. Generalnie wychodzi na to, że są to urządzenia niedopracowane lub bardzo niedopracowane. MED800X3D na ich tle plasuje się dość wysoko. Jeśli więc rzeczywiście nie zależy Ci na divx to chyba najlepszy wybór. Tylko jak się to ma do tego, że chcesz bezproblemowego odtwarzania wszystkiego? Ja dlatego go nie kupuję, bo zacząłem przeglądać swoje archiwa i okazało się, że divx nie jest w nich aż taką rzadkością jeśli chodzi o starsze tytuły.
odtwarzacz będzie również służył jako przestrzeń do archiwizowania danych, takich, jak zdjęcia, czy muzyka
Co do funkcji archiwum to bardzo bym się zastanowił. Wcześniej pytałem czy dyski wewnętrzne mogą być formatowane w NTFS. Otrzymałem twierdzącą odpowiedź, ale drążąc temat dalej okazało się, że nie jest to cała prawda. Znalazłem odtwarzacze, które owszem akceptują takie dyski, ale już nie potrafią pełnić funkcji serwera np. SMB gdy dysk nie jest w linuksowym ext3/4. Miały jeszcze jakieś dodatkowe ograniczenia w przypadku NTFS. Czy każdy odtwarzacz tak ma nie wiem?
Wracając do archiwizowania danych jeżeli zdecydujesz się na ext3/4 to odzyskanie danych po podłączeniu takiego dysku do Windows jest mocno kłopotliwe. Jeżeli wybierzesz NTFS to może się okazać, że w pełni nie wykorzystasz możliwości playera.
Ponadto archiwum w stale używanym urządzeniu to w sumie mało bezpieczne archiwum. Już wolałbym kupić jakiś mniejszy HDD do odtwarzacza i coś pojemnego w osobnej kieszeni do archiwizacji.
Pozdrawiam
 

matyja

Member
jeżeli chodzi o divx'y, to, jak pisałem wcześniej, nie zależy mi na nich, tym bardziej, że w nietrudny sposób można sobie z tym poradzić (w razie problemów)...

jeżeli chodzi o archiwizację, to może się źle wyraziłem - urządzenie będzie służyć jako kopia zapasowa do danych, które są dla mnie wartościowe, czyli na playerze będą dane już dostępne na komputerze

prawda jest taka, że żywotność dysków twardych jest niemała, więc nie bałbym się pod tym względem. oczywiście, wszystko ma się prawo popsuć, dlatego myślę o urządzeniu z możliwością przechowywania takich danych

jeżeli chodzi o systemy plików, to pracując na systemach unixowych, nie obce mi są partycje ext3/4 ;)
 

pretekst

New member
W dzisiejszych czasach ta konstrukcja jest troszkę muzealna, bowiem liczy sobie pięć lat, od tej pory były dwa nowe SoC Realteka. Choć trzeba przyznać, że zastosowany w wersji Core RTD1073DD+ poczyna sobie jeszcze całkiem nieźle.
Masz rację - konstrukcja już na pewno trąci myszką. Ostatnio po raz pierwszy zaliczył uceglenie - nawet zastanawiałem się nad zwrotem, tym bardziej że sklep odpisał że raczej zwrócą mi kasę za niego, bo już go nie sprzedają. I wiesz co - sam go odcegliłem (procedura opisana - banalnie prosta) i uznałem że szkoda by mi go było. Służy dzielnie i myślę że jeszcze długo posłuży. Poza tym finanse - dziś próżno szukać w tej cenie (do 300 pln) godnego następcy. A za fajny sprzęt na Sigmie (ja nie mam zaufania do całej maści androidów) trzeba zapłacić z 3x tyle.
 

felis

New member
Witam
Hi Media Q5 II lub Hi Media Q10 II nie ma problemów z napisami ponadot będzie działać jako DLNA serwer.
Ciekawie to wygląda. Uruchamiał ktoś serwer DLNA i sprawdzał czy działa? A jak wentylator nie pracuje zbyt głośno? Proszę o wszelkie uwagi od użytkowników, bo jestem zainteresowany.
Miałem już składać HTPC, ale ale realnie wychodzi od ok. 1600 zł do 2600zł w zależności od komponentów. Potrzebuje urządzenia głównie do oglądania wszystkich formatów plików video oraz udostępnienia zasobów wideo i audio z dysku 3TB po DLNA więc jeśli by ten Q10 II wyrobił mógłbym zaoszczędzić na składaniu mini komputera.
Pozdrawiam
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Hi Media Q5 II lub Hi Media Q10 II nie ma problemów z napisami ponadot będzie działać jako DLNA serwer.

Ten lepszy model, czyli HiMedia Q10 II oparty jest na SoC HiSilicon Hi3716C V200ES1 o taktowaniu 1,6 GHz i procesorze graficznym Mali-400. Jeżeli ktoś uważa, że coś takiego dwurdzeniowego z Androidem będzie lepsze od dedykowanego multimediom np. układu Realtka 1186 to raczej się myli. Po drugie Q10 II kosztuje blisko 800 zł, a za 300 zł można kupić np. Egreat R6S, który wszystko odtworzy.

Dla pełnej przyjemności zabawy z odtwarzaniem multimediów lepiej sobie darować sprzęt oparty na dwurdzeniowych ARM Cortex A9. Nie mówię, że to nie działa, ale...
 

felis

New member
Witam
Po drugie Q10 II kosztuje blisko 800 zł, a za 300 zł można kupić np. Egreat R6S, który wszystko odtworzy.
Po pierwsze za Egreat R6S z wifi trzeba zapłacić nie 300, a ok 450 zł. Po drugie nie ma kieszeni na dysk 3,5" i nie jest w stanie pełnić roli serwera DLNA. Czy rzeczywiście wszystko odtworzy? Bardzo bym się zdziwił gdyby radził sobie ze 100% plików.
Porównywanie tych odtwarzaczy nie ma sensu, gdyż mają inne możliwości.
Pozdrawiam
 

pilot102

New member
Jaki odtwarzacz multimedialny polecacie?

Witam wszystkich.
Wybór padł na Egreat RS6, jeżeli znacie coś ciekawszego nie krępujcie się.
Co do wymagań:
- cichy (chłodzenie pasywne)
- ma służyć jedynie do mkv
- kodeki audio HD itd
- polskie znaki (najlepiej jak sobie radzi z txt)
- co do ceny to tak bez szaleństw
I chyba tyle.
Czekam na propozycję.
 

janusz

New member
Bez reklam
Mam Egreat RS6 i Arivę 210. Ariva jest minimalnie głośniejsza i nie ma WiFi, Egreat nie radzi sobie z niektórymi plikam, częściej się wiesza i jest dużo wolniejszy przy uruchamiani filmów. Poza tym jakość wykonania obudowy i gniazd Egreata przy Arivie to jak chińczyk przy sprzęcie audiofilskim. Ogólnie ferguson jest warty co najmniej 2 razy tyle co Egreat.
 

janusz

New member
Bez reklam
Witam

Po pierwsze za Egreat R6S z wifi trzeba zapłacić nie 300, a ok 450 zł. Po drugie nie ma kieszeni na dysk 3,5" i nie jest w stanie pełnić roli serwera DLNA. Czy rzeczywiście wszystko odtworzy? Bardzo bym się zdziwił gdyby radził sobie ze 100% plików.
Porównywanie tych odtwarzaczy nie ma sensu, gdyż mają inne możliwości.
Pozdrawiam
Dokładnie, to zupełnie inne urządzenia. Wszystkie urządzenia na androidzie w tym wspomniany Q10 II mają mnóstwo świetnie działających funkcji z którymi nigdy nie radziły sobie playery (gry, przeglądarka internetowa, serwisy itp.), niestety nie radzą sobie z jednym tzn. zupełnie nie nadają się do oglądania filmów czy słuchania muzyki.
 

felis

New member
Witam
Wszystkie urządzenia na androidzie w tym wspomniany Q10 II (...) niestety nie radzą sobie z jednym tzn. zupełnie nie nadają się do oglądania filmów czy słuchania muzyki.
Możesz uzasadnić, bo przymierzałem się do kupienia tego playera i zbiłeś mnie z tropu. Chodzi o filmy bo muzykę i tak puszczam przez DLNA na dosyć porządny player i wzmacniacz.
Czyżbym musiał powrócić do myśli o HTPC? Jakoś nie ma na to zbytniej chęci z uwagi na koszta oraz wątpliwość, że pilot będzie takim HTPC dobrze sterował (a jestem zwolennikiem pilota jeśli chodzi o odtwarzanie mediów).
Pozdrawiam
 

ranczo

New member
Bez reklam
W tej chwili chyba nie ma nic lepszego niż Q10 II, instalowałem takie dwa kolegom. Gdyby mój HD600B to jutro kupiłbym Q10 II, który zrobiony jest na procesorze od kamery dlatego obraz jest świetny.
Dźwięk dekodowany jest w oddzielnym urządzeniu więc robi tylko za transport.
Pilot może pracować jako standardowy lub przesuwać kursor myszki na ekranie.
I najważniejsze do muzy nie trzeba odpalać TV dodatkowe aplikacje na Androida DUBLUJĄ ekran na telefonie lub tablecie po WiFi - można oglądać film.
 

felis

New member
Witam
Nie słuchaj tych podniet kolegów.Mam R6s prawie dwa lata i nie chce nic innego ,bo po co?
Po co? Tobie wystarcza, bo nie potrzebujesz kieszeni na dysk 3,5". Nie chcesz by odtwarzacz miał funkcje serwera DLNA lub UPnP. Nie używasz przeglądarki internetowej z działającym poprawnie flash-em. Tych rzeczy nie zapewni Ci R6s.
Q10 II jest dla ludzi potrzebujących więcej niż prostego playera. Pytanie tylko jak się sprawdza w praktyce, a tu na razie czytam najwięcej opinii tych którzy ten sprzęt widzieli tylko na obrazku i już piszą, że jest do niczego lub świetny.
Niech się wypowie ktoś, kto sprawdził na nim ze 200 plików video i nie tylko nowych, ale starych w różnych formatach i rozdzielczościach w tym SD. Albo kto uruchomił serwer DLNA i tak jak ja chce z niego przeglądać i pobierać bezstratne pliki flac (wav) do grania korzystając z dedykowanego muzyce odtwarzacza sieciowego (u mnie Yamaha CD-N500). Lub poprzez Wifi na innym TV ogląda zasoby Video również w różnych formatach i rozdzielczościach.
A wy piszecie jaki to R6s jest super. Jak się nie ma wymagań to jest super, ale prawie żadnej z powyżej opisanych rzeczy nie robi więc daleko temu modelowi do tego by dawać go za wzór.
 
Do góry