Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
HQ150
Na papierze specyfikacja OK i dobra cena. Jedna uwaga co do wersji Kodi. Jest tam16.0. Może nie obsługiwać dźwięku gęstych formatów na wyjściu HDMI do amplitunera. Tak przynajmniej jest w H8. Dlatego jesst tam zainstalowana wersja Kodi 15.2 gdzie wszystko śmiga - MA, DTSHD, Atmos. No chyba, że na tym siostrze nie zależy i wystarczy DTS i DD.
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
Dzięki.
Prawdę mówiąc to siostra nawet nie ma amplitunera:)
Ma plazmę Panasa ST60 a tam odtwarzacz sieciowy pozostawia wiele do życzenia. Tylko w tym celu szuka poprawy funkcjonalności.
A tak na marginesie to nie można przeinstalować na tej zabawce innej wersji Kodi?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No to OK. Odtwaracz drogi nie jest - spelni swoją rolę. Co do instalacji Kodi to nie wiem. U mnie w Himedia jest 15.2 wszystko śmiga (lepiej niż w odtwarzaczu fabrycznym) to nic przy Kodi nie majstruje. Oczywiście poza ustawieniami.
Wgrałem nowe oprogramowanie urządzenia od producenta. Kodi pozostało w tejsamej wersji, i dobrze bo działa ok.

Przy okazji, kupiłem kamerę Panasonic, która zapisuje filmy 1080p z bitrate 50 Mbps a także 4K z bitrate 72 Mbps. Na Himedia H8 wszystko śmiga.
 
Ostatnia edycja:

tomjab

New member
zmiana warty!!! był mbox 3250

witam
Leciwy już H mbox 3250 powoli dogorywa. Szukam następcy z takimi moimi wymaganiami:
- ma czytać minimum tyle co mbox 3250
- wbudowane 2 dyski 3,5'
- bardzo dobre odtwarzanie audio, flac włącznie z HD-MA i TrueHD
- mógłby dużo lepiej odtwarzać pliki video z 48fps, 60fps
- obsługa dysków po USB
- bez problemów z napisami do filmów
Najlepiej coś w miarę nowego ale sprawdzonego, żeby trochę posłużyło. Proszę o jakieś sugestie bo ja już :niewiem:
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
W Polsce pewnikiem duża cena i się przepłaci. Ja kupiłem Himedia H8 na Ebay - zdecydowanie taniej! Polecam, zapłaciłem 100$, w Polsce jak dokonywałem zakupu H8 kosztował 750 zł...
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
No to OK. Odtwaracz drogi nie jest - spelni swoją rolę. Co do instalacji Kodi to nie wiem. U mnie w Himedia jest 15.2 wszystko śmiga (lepiej niż w odtwarzaczu fabrycznym) to nic przy Kodi nie majstruje. Oczywiście poza ustawieniami.
Wgrałem nowe oprogramowanie urządzenia od producenta. Kodi pozostało w tejsamej wersji, i dobrze bo działa ok.

Przy okazji, kupiłem kamerę Panasonic, która zapisuje filmy 1080p z bitrate 50 Mbps a także 4K z bitrate 72 Mbps. Na Himedia H8 wszystko śmiga.

Kupię go siostrze, jak dojdzie to go przetestuję i dam znać.

Dzisiaj doszedł do mnie Pipo X9. Bardzo fajnie wykonany, bezgłośny, z dobrej jakości ekranem.
Zainstaluję na nim foobara2000 i zobaczymy jak się sprawdzi w stereo.
Mam jeszcze do niego wypożyczony zasilacz liniowy, ciekawe jakie będą różnice w dźwięku pomiędzy fabrycznym zasilaczem a solidnym zasileniem.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Do plików z muzyką Pipo X9 to strzał w dziesiątkę.
foobar2000 pracuje bezproblemowo, bez żadnych zacięć, przeskoków, trzasków. Samo urządzenie włącza się bardzo szybko, chociaż na razie mam i androida i Win10 na pokładzie. Dosłownie kilka sekund. Muszę jeszcze wyłączyć androida bo do niczego mi nie jest potrzebny. Zasięg WiFi rewelacyjny. Na razie żadnych minusów nie zauważyłem. Przeglądam na ekranie płyty, wybieram dotykowo kawałek który chcę i momentalnie się włącza. Dużo szybciej niż płyta w odtwarzaczu CD. Oczywiście dostępne takie narzędzia jak np. playlista do której można sobie załadować dowolne kawałki z dowolnych płyt. Jakość wyświetlacza rewelacyjna. Myślałem że to będzie takie byle co ale nie. Dotyk też działa fajnie.
Pozostaje mi jeszcze sparować go ze smartfonem żeby nie musieć się nawet ruszać z kanapy.
No i weekend zabawa z solidnym zasilaniem zamiast fabrycznego. Ciekawe czy da się usłyszeć różnice w dźwięku.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
D

Deleted member 121090

Guest
No podobno się da. Można też Kodi.
Nie wiem jednak czy do samego stereo byłby to krok we właściwą stronę.
foobar2000 do niego wtyczka ASIO i niby dźwięk jest wypuszczany po USB dosyć prawidłowo.
Nie wiem czy te komercyjne, multimedialne programy są tak rygorystyczne jeśli chodzi o prawidłowy strumień danych w muzyce.
 

AndySroda

New member
Cześć!

Jest sobie telewizor - całkiem niezły i duży ale głupi (nie smart).
I jest sobie subskrypcja Netflix

Chciałbym to jakoś pożenić jeśli to możliwe unikając konieczności włączania komputera i rozwijania kabla HDMI.

Widzę dwa rozwiązania:
1. Tzw. Compute stick (PC wpinany w gniazdo HDMI).
2. Roku (lub jakiś jego odpowiednik).

Nie potrzebuję żadnej innej funkcjonalności: ani dostępu do dysku sieciowego z filmami, ani dostępu do aplikacji sieciowych chodzi mi tylko o odtwarzacz netfliksa.

Zarówno Compute stick jak i Roku są w podobnej cenie (ok. 500zł ) czy któreś z tych rozwiązań jest znacząco lepsze/ wygodniejsze czy może istnieje jakaś inna (tańsza lub lepsza) alternatywa?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Jest sobie telewizor - całkiem niezły i duży ale głupi (nie smart).
I jest sobie subskrypcja Netflix Chciałbym to jakoś pożenić

Sugeruję najprostszy odtwarzacz Blu-ray ze smart TV, najlepiej Samsunga. Używałem z dużym zadowoleniem. Jeżeli jesteś zainteresowany pisz na priv, bo właśnie się pozbywam.

Model Samsung BD-E6500, Bardzo ciekawe urządzenie. Odtwarza 3D, wejście USB, bardzo przydatny jest wbudowany hub HDMI z dwoma wejściami, do których można podłączać dowolne urządzenia. Oczywiście WiFi w standardzie n, DLNA, opcja Disc to Digital daje możliwość odtwarzania dowolnych materiałów z internetowej chmury. Player odtwarza praktycznie wszystkie formaty, z podłączonego do USB dysku.

Tutaj jest recenzja
Samsung BD-E6500 3D Blu-ray Player Reviewed
 
D

Deleted member 121090

Guest
Jeszcze parę słów o Pipox9 w roli transportu plików stereo.
Wczoraj porównywaliśmy Pipo z konwerterem M2Tech hiFace2 i wtyczką ASIO z transportem CD ( modowany CD Marantza przez forumowicza z audiostereo muda44). Czyli płyta CD kontra jej rip programem E.A.C do bezstratnego pliku wav. DAC ma parę wejść cyfrowych więc mogliśmy tylko selektorem wejść zmieniać źródło a leciało nam to samo z PIPO i CD. Przerwy w odsłuchu więc to były ułamki sekund.
Ku mojemu zadowoleniu, różnice są praktycznie nie do usłyszenia.
Jeszcze w weekend spróbuję zasilić PIPO z zasilacza liniowego zamiast fabrycznego.
 

AndySroda

New member
AndySroda
A może urządzenie np. takie o jakim kilka postów wcześniej wspominał kolega HQ150
MEMOBOX MX MAX 2G/16G Android 5.1 Smart TV BOX Amlogic S905 Quad Core KODI OTA Miracast H.265 4K UHD 3D 2.4G/5G WiFi Set top Box-in Set-top Boxes from Consumer Electronics on Aliexpress.com | Alibaba Group

Jest tańsze a powinno się sprawdzić, lub też coś podobnego, można znaleźć spokojnie jeszcze tańsze oferty. Jest tego sporo np. na Ebay, lub innych tego typu giełdach.


Szczerze powiedziawszy wolałbym uniknąć androida. Miałem coś podobnego jakieś dwa lata temu i stabilność była na poziomie zera :)


Czasem jak włączałem telewizor to ten gadżet startował ale czasem (raz na kilkadziesiąt włączeń) musiałem go "zresetować" przez odłączenie od zasilania. Podobnie było z klawiaturą na BT - czasem ją widział a czasem gubił i trzeba było parować.


Niby dwa lata minęły i może Chińczycy już dopracowali sprzęt a gogle system ale jakoś niesmak pozostał tym bardziej że doświadczenie z telefonami i tabletami z tym systemem ciągle pozostawia wiele do życzenia.

Sugeruję najprostszy odtwarzacz Blu-ray ze smart TV, najlepiej Samsunga. Używałem z dużym zadowoleniem. Jeżeli jesteś zainteresowany pisz na priv, bo właśnie się pozbywam.


Dzięki ale już dawno przeszedłem całkowicie na pliki cyfrowe. Mój telewizor choć nie ma dostępu do sieci to jednak bez problemu czyta mkv z podpiętego dysku więc moją kolekcję zrzuciłem do mkv. Przy małych dzieciach oglądających bajki to niesamowita wygoda - same mogą sobie włączyć co chcą bez ryzykowania uszkodzeniem płyty czy szuflady napędu. A kupowanie odtwarzacza BD tylko po to by go użyć jako klienta netfliksa moim zdaniem mija się z celem.
 
Do góry