Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Przeglądam ostatnie strony forum, ale nie mogę znaleść sprzętu pod moje wymagania :) - może zbyt wygórowane, albo szukam w złym miejscu? Potrzebuje TV Box do odtwarzania filmów FullHD - najlepiej po LAN. Możlwość podpięcia dysku (2,5" - ewentualnie 3,5" w zewnętrznej obudowie lub tak jak Q10 :D). Możliwość korzystania z YouTube, obsługa klawiatury + myszki bezprzewodowej. możliwość dorzucenia do tego Tunera TV?

Poczytaj o Xtreamer Prodigy. Sugeruję też zapoznać się z wyposażonymi w tunery DVB-T innymi playerami zbudowanymi na Realteku 1186. O ile pamiętam niezłe recenzje miały produkty Evolve, coś zrobiła HiMedia... Klawiatura i myszka bezprzewodowa równocześnie raczej odpada (zabraknie złącza USB do podłączenia zewnętrznego dysku, ale jeżeli będziesz odtwarzał po LAN...), ale może wystarczy klawiatura z trackballem lub touchpadem.
 

nowy57

Member
pojawił sie w PL juz Dune HD Solo 4K

pytanie do znawców czy OBRAZ bedzie lepszy na Dune HD Solo 4K czy HIMEDIA Q5 PRO/Q10 PRO ?
tylko na obrazie mi zalezy
 

Blendor

New member
bzdura to ten sam proc ! 8758 i 8757 roznica tam jest bardzo znikoma i niema nic wspolnego z obrazem
kiedys przegladalem specyfikacje oba procki to te same w zasadzie uklady !
 
Ostatnia edycja:

nowy57

Member
w sumie racja .. jeden jednordzeniowy, drugi dwu
poza tym to samo .

hmm CIAGLE sie zastanawiam nad odtwarzaczem , posiadam MEDAR 800 (funkcjonalnosc jest jest superowa ale wydaje mi sie ze wczesniejszy moj dune 303D mial znacznie lepszy obraz)
posiadam 80" LCD i dla mnie odtwarzacz musi miec mozliwe dobry obraz
obecnie waham sie miedzy:
1.DUNE 4K
2.POPCORN VTEN
3.HIMEDIA Q10 PRO

chyba ze jest cos fajniejszego ?
 

nowy57

Member
:)
mialem popcorna,dune,mialem minixa najmocniejszego, na koncu mialem Med8er 800 i mozliwoasciami samego odtwarzacza, najbardziej stabilnie dziala mi do dzis Med8er z tym ze dalbym glowe ze najlepszy obraz mialem na dune 303d . nie mam nic do chinczykow naprawde.
 

collider

New member
Bez reklam
Panowie magicy od Kodi. Powiedzcie mi jaka jest aktualnie w pelni funkcjonalna wtyczka do filmow. Ostatnio nic mi praktycznie nie dziala.
 

jgx

New member
Bez reklam
tak obsluzy 4K
tyle ze max 30fps i z mniejsza paleta kolorów
60fps bedzie przy hdmi 2.0
nowy57 sugerując się Twoim wpisem że A400 obsłuży 4K do 30fps już go prawie kupiłem ale okazuje się że A400 nie gra z hevc 265 i w życiu nie odtworzy 4K wiec proszę abyś się do tego odniósł i napisał gdzie widziałeś A400 który gra 4K?
 
Ostatnia edycja:

nowy57

Member
nowy57 sugerując się Twoim wpisem że A400 obsłuży 4K do 30fps już go prawie kupiłem ale okazuje się że A400 nie gra z hevc 265 i w życiu nie odtworzy 4K wiec proszę abyś się do tego odniósł i napisał gdzie widziałeś A400 który gra 4K?
A400 to sprzet sprzed kilku dobrych lat (rozdziałka FHD)
mowa o VTEN
poza tym mowilem o roznicach miedzy HDMI 1.4 vs 2.0
tutaj masz opis co potrafi vten
Popcorn Hour VTEN odtwarzacz Ultra HD 4K 3D DSD (5953094550) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
 

jgx

New member
Bez reklam
jgx kup vten , i nei sluchaj nowego57 bo to smieszny kolo
dawno bym to zrobił tylko vten nie ma wyjscia stereo chinch (a400 ma) i to vten dla mnie dyskwalifikuje. Nie rozumiem firmy - ile podrozał by vten gdyby takie wyjscia dali - 40-50 zeta? A przecież wiadomo ze bardzo wielu ludzi uzywa tego nie tylko do filmów ale i do muzy, tzn rozumiem ich najlepiej jakbyśmy pokupili po dwa - vten do filmów i a410 do muzy :)
 

Blendor

New member
dawno bym to zrobił tylko vten nie ma wyjscia stereo chinch (a400 ma) i to vten dla mnie dyskwalifikuje. Nie rozumiem firmy - ile podrozał by vten gdyby takie wyjscia dali - 40-50 zeta? A przecież wiadomo ze bardzo wielu ludzi uzywa tego nie tylko do filmów ale i do muzy, tzn rozumiem ich najlepiej jakbyśmy pokupili po dwa - vten do filmów i a410 do muzy :)


na ratunek kolego idzie ci ten oto gadzet

http://www.amazon.com/StarTech-com-Digital-Coaxial-Toslink-Converter/dp/B006PHXMQQ

konwerter spdif to stereo
:) mozna wyrwac w pl nieraz tanio do 100 zl

np tu
http://allegro.pl/konwerter-audio-toslink-spdif-do-2xcinch-stereo-i5955056780.html

i masz juz stereo takze w tym zawodzie niema stracha
 
Do góry