Porady - filmy HD na komputerze, konfiguracje, kodeki etc.

zurekman

Member
Sciągnij sobie splash pro lite. Splash Lite 1.6.1 - dobreprogramy ten program obsługuje wszystko co mozliwe, możesz sobie wybrać format dźwięku wysyłany przez HDMI. Jest bardzo prosty.

Co wy macie ludzie z tymi kodekami ?? Po co tak zaśmiecać komputer. SplashPro i jazda. Albo KMPlayer z CoreAVC Professional z włączonym CUDA, lub ostatnio testowany by me PotPlayer. PotPlayer 1.5.29601.0 i 1.5.29702.0 Beta - dobreprogramy

To chyba na tyle.

Czy w tym są zawarte kodeki i mogę wszystko inne wywalić? Czy jest sens bawienia się tymi polepszaczami typu 1080i->1080p i boostami? Co daje audio boost? Co dać w opcjach audio 5.1 czy surround? Pozdrawiam
 

infinitimind

New member
Te programy nie wymagają kodeków. Nie wiem co jest lepsze, przetestuj sam się dowiesz :D. Aktualnie używam SplashPRO zakupionego i PotPlayer. Wszystkie używają sprzetowej akceleracji ale zauważalnie płynniej działa SplashPRO i jest mega prosty bo ten drugi jest mega skomplikowany ;)
 

zurekman

Member
Te programy nie wymagają kodeków. Nie wiem co jest lepsze, przetestuj sam się dowiesz :D. Aktualnie używam SplashPRO zakupionego i PotPlayer. Wszystkie używają sprzetowej akceleracji ale zauważalnie płynniej działa SplashPRO i jest mega prosty bo ten drugi jest mega skomplikowany ;)

Kupuję chyba ten splash pro bo trial jest mega! A do czego służy ci potplayer skoro wszystko zalatwia splash? Sprzętowa akceleracja to mówisz o tym dxva w matroskach?
 

infinitimind

New member
Kupuję chyba ten splash pro bo trial jest mega! A do czego służy ci potplayer skoro wszystko zalatwia splash? Sprzętowa akceleracja to mówisz o tym dxva w matroskach?

Na potplayer ogladam w avi filmy na laptopie, dość mam go mocno skonfigurowanego pod siebie: wielkość czcionki itp itd. do MKV uzywam tylko SplashPRO. przeważnie rzucam obraz z MKV na 40" LCD i jestem zadowolony a także wydaje mi się że na splash jest w HD lepszy obraz i bardziej płynny.

Jeszcze możesz ściągnać wersje Lite splasha - jest bezplatna
 

renovatio

New member
Witam!
Mam problem z odwarzaniem filmu 720p.
polega to na tym ze "muli" film i nie ma synchronizacji obrazu z dźwiękiem.
Zainstalowany Kmplayer
MatroskaSplitter
CoreCodec.CoreAVC

Konfiguracja komputera:
Komputer
System operacyjny Microsoft Windows XP Professional
Dodatek service pack systemu operacyjnego Service Pack 3
DirectX 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)
Nazwa komputera BAJU
Nazwa użytkownika Bajus

Płyta główna
Typ procesora Intel Celeron D 325, 2533 MHz (19 x 133)
Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-8IPE1000-G v4 (5 PCI, 1 AGP, 4 DDR DIMM, Audio, Gigabit LAN)
Mikroukład płyty głównej Intel Springdale i865PE
Pamięć fizyczna 1024 MB (PC3200 DDR SDRAM)
Typ BIOS'u Award Modular (08/19/05)
Port komunikacyjny Communications Port (COM1)
Port komunikacyjny Communications Port (COM2)
Port komunikacyjny Printer Port (LPT1)

Ekran
Karta wideo RADEON 9550 (Omega 3.8.252) (128 MB)
Karta wideo RADEON 9550 Secondary (Omega 3.8.252) (128 MB)
Akcelerator 3D ATI Radeon 9550 (RV350)
Monitor Plug and Play Monitor [NoDB] (83LMQS109068)

Multimedia
Karta dźwiękowa Intel 82801EB ICH5 - AC'97 Audio Controller [A-2/A-3]

Magazyn
Kontroler IDE Intel(R) 82801EB Ultra ATA Storage Controllers
Kontroler SCSI/RAID D347PRT SCSI Controller
Dysk fizyczny WDC WD3200AAKS-00UU3A0 (298 GB, IDE)
Dysk fizyczny Kingston DataTraveler 2.0 USB Device (3 GB, USB)
Napęd dysków optycznych ASUS DVD-E616A3 (16x/48x DVD-ROM)
Napęd dysków optycznych Generic DVD-ROM SCSI CdRom Device
Napęd dysków optycznych PIONEER DVD-RW DVR-111
Status dysków SMART OK

Partycje
C: (NTFS) 61443 MB (43584 MB wolne)
E: (NTFS) 38915 MB (15978 MB wolne)
F: (NTFS) 204883 MB (169065 MB wolne)
Rozmiar całkowity 298.1 GB (223.3 GB wolne)

Urządzenia wejściowe
Klawiatura HID Keyboard Device
Mysz Microsoft USB IntelliMouse Explorer 3.0 (IntelliPoint)

Sieć
Karta sieciowa ESLvnic Virtual Network 32 Bit - Packet Scheduler Miniport
Karta sieciowa Realtek RTL8169/8110 Family Gigabit Ethernet NIC (192.168.1.13)

Urządzenia zewnętrzne
Kontroler USB1 Intel 82801EB ICH5 - USB Controller [A-2/A-3]
Kontroler USB1 Intel 82801EB ICH5 - USB Controller [A-2/A-3]
Kontroler USB1 Intel 82801EB ICH5 - USB Controller [A-2/A-3]
Kontroler USB1 Intel 82801EB ICH5 - USB Controller [A-2/A-3]
Kontroler USB2 Intel 82801EB ICH5 - Enhanced USB2 Controller [A-2/A-3]
Urządzenie USB Logitech Microphone (Messenger)
Urządzenie USB Logitech QuickCam Messenger #7
Urządzenie USB Logitech USB Camera (Messenger)
Urządzenie USB Microsoft USB IntelliMouse Explorer 3.0
Urządzenie USB USB Composite Device
Urządzenie USB USB Human Interface Device
Urządzenie USB USB Human Interface Device
Urządzenie USB USB Mass Storage Device

Info o Mediach:
F:\FILMY\Unstoppable.2010.Bluray.720p.DTS.x264-CHD\Unstoppable.2010.Bluray.720p.DTS.x264-CHD.mkv
General
Unique ID : 188870320769392421126759631475123178954 (0x8E1719C36268D91E98980F003B444DCA)
Complete name : F:\FILMY\Unstoppable.2010.Bluray.720p.DTS.x264-CHD\Unstoppable.2010.Bluray.720p.DTS.x264-CHD.mkv
Format : Matroska
File size : 6.00 GiB
Duration : 1h 38mn
Overall bit rate : 8 720 Kbps
Encoded date : UTC 2011-01-22 07:07:54
Writing application : mkvmerge v3.2.0 ('Beginnings') ??? Feb 12 2010 16:46:17
Writing library : libebml v0.7.9 + libmatroska v0.8.1
Video #1
ID : 1
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : High@L4.1
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, ReFrames : 12 frames
Format settings, GOP : M=1, N=57
Codec ID : V_MPEG4/ISO/AVC
Duration : 1h 38mn
Bit rate : 7 208 Kbps
Width : 1 280 pixels
Height : 534 pixels
Display aspect ratio : 2.40:1
Frame rate : 23.976 fps
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0
Bit depth : 8 bits
Scan type : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.440
Stream size : 4.84 GiB (81%)
Title : Unstoppable.2010.Bluray.720p.DTS.x264-CHD
Writing library : x264 core 102 r1666 d058f37
Encoding settings : cabac=1 / ref=12 / deblock=1:-3:-3 / analyse=0x3:0x113 / me=umh / subme=10 / psy=1 / psy_rd=1.05:0.10 / mixed_ref=1 / me_range=32 / chroma_me=1 / trellis=2 / 8x8dct=1 / cqm=2 / deadzone=21,11 / fast_pskip=0 / chroma_qp_offset=-2 / threads=6 / sliced_threads=0 / nr=0 / decimate=1 / interlaced=0 / constrained_intra=0 / bframes=6 / b_pyramid=2 / b_adapt=2 / b_bias=0 / direct=3 / weightb=1 / open_gop=0 / weightp=2 / keyint=250 / keyint_min=25 / scenecut=40 / intra_refresh=0 / rc_lookahead=40 / rc=2pass / mbtree=1 / bitrate=7208 / ratetol=1.0 / qcomp=0.60 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / vbv_maxrate=50000 / vbv_bufsize=50000 / ip_ratio=1.40 / aq=1:0.80 / nal_hrd=none
Language : English
Audio #2
ID : 2
Format : DTS
Format/Info : Digital Theater Systems
Codec ID : A_DTS
Duration : 1h 38mn
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 1 510 Kbps
Channel(s) : 6 channels
Channel positions : Front: L C R, Side: L R, LFE
Sampling rate : 48.0 KHz
Bit depth : 24 bits
Compression mode : Lossy
Stream size : 1.04 GiB (17%)
Title : Unstoppable.2010.DTS-HD.MA Core_1509kbps
Language : English
Czy sprzęt jest za słaby?

Dodam że na laptopie
Pentium Dual Core 2 x 1,86Ghz
2 GB Ram
Karta graficzna zintegrowana Rdeon Xpress X1100
Programy zainstalowane takie same jak na PC.
Wszystko płynnie odtwarza.
 

czbnhzw

New member
Filmy blu-ray 3D klatkują

Witam,
Mam problem z filmami Bluray 3D odpalanymi z iso przez deamona za pomocą Power DVD 11 na TV.
Obraz przycina, momentami spowalniając do 8 klatek(mierzone Fraps-em)
Zainstalowane kodeki to FFDShow oraz Haali Media Splitter.

Sprzętowo napewno wystarczająco:
i7 920 , 6gb ramu, geforce 560Ti.

Zanim odpale 3D w Power DVD, zmieniam rozdzielczość na 1920x1080/24 oraz załączam sterownik 3dtv play od nvidia, inaczej obraz 3 się nie wyświetla.


Mam coś doinstalować , zmienić w PowerDVD?
W czym może tkwić problem?


Offpic: Trine 2 w 3D na P42vt20 WOW Polecam:)
 

infinitimind

New member
To już chyba było tutaj czepane milion razy. Aktualne serowniki do grafiki i Splash Lite albo PRO jak chcesz mieć przestrzenny dźwięk.

PS. A co do Trine2 - gierka jest mega :D
 

dawid3k

New member
Witam.

Mam problem z płynnością obrazu. Posiadam tv 3d samsung 51d6900, który nie może odtwarzać filmów FULL SBS, także posłużyłem się laptopem, dzięki czemu mogę oglądać film na tv. Jednak występuje problem z płynnością.

Specyfikacja laptopa:
i3-2310m 2,1Ghz
karta graf geforce gt520M
4gb ramu
win 7 64-bit
k-lite kodeki 8.0.0 + update
najnowsza wersja power dvd 11

Film ewidentnie zamula, chciałem dodać program do panelu sterowania nvidii, aby potem użyć procesora graficznego, ale niestety nie da się tego zrobić, jest tylko zintegrowana... Czy wie ktoś może jak to rozwiązać? Ewentualnie jakiś inny program do filmow 3d zbliżony do power dvd.

Jeżeli ten splash lite tyczy się również mnie, to popróbuję, nie mniej fajnie jak ktoś jeszcze mi odpowie.

ps. jeszcze nie przywykłem, że najświeższe posty są na 1, a nie ostatniej stronie... hehe
 
Ostatnia edycja:
Witam,nie wiem czy to dobry dzial ale spytam.3D odtwarzam na tv z dysku zewnetrznego przez usb podlaczonego do xtreamera prodigy.Pytanie-czy da sie odtworzyc przez usb BDISO 3D?Pliki z bitrate po 15Mb/s ida bez problemu.Prosze o jakas podpowiedz,bo nie moge tego odtworzyc i nie wiem czy to wina prodigy czy to ja cos zle robie.
 

rombad

New member
Aver HomeFree Duet sieciowy tuner DVB-T HD

Kupiłem tuner sieciowy DVB-T który przesyła obraz i dźwięk poprzez sieć. Myślałem że będzie można oglądać w przeglądarce (mam rejestrator do monitoringu i właśnie obraz w przeglądarce), ale nie, trzeba zainstalować dołączony program. Jednak to w końcu jakiś streaming sieciowy więc może vlc player by odtwarzał? Jak to jest?
 
A jednak odtwarza...To ze mnie jest asior,sciagnalem plik ISO,myslalem,ze to cos spakowanego,bo bylo w rar.Po rozpakowaniu wyskoczyly foldery takie jak napisalem.Wczoraj zlozylem to z powrotem do ISO w ImgBurn i zaczelo smigac.Gosciu z serwisu niezle sobie o mnie musial pomyslec,bo juz mialem reklamowac.
 

biedrek

New member
Ile trzeba wydać na blaszaka PC by 1080p poszły płynnie bez wspomagania grafiki ? ?

Witam serdecznie.
Mam playera multimedialnego ale zawsze ciągnęło mnie w stronę htpc i XBMC.
Teraz chciałem to zrealizować ale zastanawiam się ile trzeba wydać pieniążków, by kupić blaszaka, który poradziłby sobie bez zająknięcia z full HD 1080p ?
Jakie jest to minimum ?
Chodzi o komputer w którym nie byłoby włączone żadne wspomaganie karty graficznej, bo to pogarsza jakość.
Na moim laptopie 2,4 gb dwa rdzenie, 4gb ramu, ati 5470 filmy full hd tną, 720p chodzą płynnie ale 1080p to już jest tragedia.
Potrafi ktoś pomóc :) ?
 

slawkor

Member
Bez reklam
Może masz jakiś problem ze sterownikami lub kodekami. Ja mam laptopa o podobnej konfiguracji i filmy fullhd śmigaja aż miło.
Na jakim odtwarzaczu oglądasz filmy?
 

biedrek

New member
Filmy puszczam przez hdmi na tv.
Player to głównie Splash pro, mpc, juz nie wspomne o xbmc, bo w nim mkv mi tną totalnie.
Mam laptopa.

Czytałem, że wiele ludzi ma problem z full hd na nowych kompach.
Nie wierzę, że w pc o podobnej konfugiracji 1080p potrafią prawidłowo być odtwarzane "bez zająknięcia".
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Chodzi o komputer w którym nie byłoby włączone żadne wspomaganie karty graficznej, bo to pogarsza jakość.

Ekhm, że co? Nie wiem kto Ci to powiedział ale zwyczajnie się mylił. Ani dxva ani też cuda nie zmieniają jakości - to zależy właściwie wyłącznie od renderera obrazu (madvr jest najlepszy). Co dekoduje, to już nie ma znaczenia.
 

yureek

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czytałem, że wiele ludzi ma problem z full hd na nowych kompach.
Nie wierzę, że w pc o podobnej konfugiracji 1080p potrafią prawidłowo być odtwarzane "bez zająknięcia".

ja na moim 2 letnim lapku używam AllPlayer'a na i5 520M 2,4Ghz (2 rdzenie + 2 w HT) z katą Radeon 5470 i 4gb ramu i filmy są odtwarzane "bez zająknięcia", kodeki K-Lite Mega i do tego K-Lite Codec Pack 6.5.4 (64 bit),
co do "blaszaka" to wystarczy Raspberry Pi, dostępne już na znanym portalu aukcyjnym i do tego jakaś obudowa, też dostępna oczywiście, można zainstalować XBMC na pendriv'ie lub karcie SD i oglądać materiał w 1080p, oto przykład Raspberry Pi Full Hd Youtube video - YouTube, zasilane może być z portu USB w TV lub z zasilacza, koszt razem około 250-280zł
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

biedrek

New member
Przepraszam, mam athlona dual core 2,2 ghz.
Filmy nawet nawet chodzą w w/w programach ale odtwarzając je w programie XBMC jest tragedia, sami zobaczcie, że już w tym programie tak płynnie nie chodzą.
Mnie ogladanie filmów interesuje tylko w xbmc, nie w allplayerze itp. programach.
 

TrueGrand

New member
Wewnętrzna nagrywarka blu ray 3D

Postanowiłem kupić wewn nagrywarkę.
Ale zależy mi aby można było odtwarzać filmy 3d , nagrywać oczywiście też :)

Nie mam pojęcia jak to jest ,czy wszystkie nagrywarki odtworzą mi filmy 3D ? I kupić po prostu najtańsza jaką znajdę?
Jeśli nie to proszę polećcie mi jakaś tanią i dobrą .

Z góry dziękuje !
 
Do góry