Porady - filmy HD na komputerze, konfiguracje, kodeki etc.

Dudziek

New member
Panowie czy jeżeli ustawię w Catalyst Control Center (karta AMD) opcję "overscan" na 0% (komputer podłączony jest z TV przez HDMI) to będę miał ustawienia 'piksel w piksel' ? Zastanawiam się, bo obraz wtedy jest niemiłosiernie rozciągnięty poza matrycę (nie widać np. paska windowsa).
 

infinitimind

New member
Panowie czy jeżeli ustawię w Catalyst Control Center (karta AMD) opcję "overscan" na 0% (komputer podłączony jest z TV przez HDMI) to będę miał ustawienia 'piksel w piksel' ? Zastanawiam się, bo obraz wtedy jest niemiłosiernie rozciągnięty poza matrycę (nie widać np. paska windowsa).

Masz ustawione na TV aby było pixel w pixel?? U mnie na Sony jest taka opcja i karta sama się dostosowuje. Ale można wybrać 1080p w ustawieniach karty.
 

djpunch

New member
Witam,
zajarałem się ostatnio filami w formacie 1080p stworzyłem kolekcje ważącą grubo ponad 1,5TB i mam problem a mianowicie zawsze uzywałem km player plus k-lite i Core-AVC do odtwarzania ale znajpmy ostatnio podrzucił mi power dvd 11 ultra i jakość była znacznie lepsza tylko problem tkwi w tym iż PowerDVD 11 nie czyta polskich znaków w napisach i to wyklucza u mnie ten program. Zna ktoś gotowy przepis kodeków i filtrów do uzyskania jak najlepszej jakości materiały .mkv nie biorąc pod uwagę sprzęt bo ten uciągnie wszystko a przypomną że karta graficzna jes z rodzinny i posiada akceleracje sprzętową AVIVO HD co jest wykorzystywane np. w POwer DVD 11

Z góry dzięki za przykładowe kodeki, filtry badź konfigurację ustawień km player :popcorn:
 

infinitimind

New member
Próbowałeś na SPLASH PRO?? Jakość lepsza niż KMPlayer z Core AVC. PS lepiej takich paczek jak K-lite nie instalować bo niepotrzebnie zaśmiecają system
 

majki0

New member
Wiatam czy istnieje mozliwość odtworzenia filmu z dzwiękiem Dolby® TrueHD, DTS-HD Master Audio za pomocą XBCM gdzieś mi się obiło o uszy że jest wersja zmodowana która to potrafi...pzdr..
 

cyber_human

New member
witam, czy taka karta graficzna HD3450 3450 512mb AGP VGA DVI HDMI Sapphire OEM (1294204927) - Aukcje internetowe Allegro potrafi samodzielnie (prawie) odtworzyć film hd -mkv i kopie z blue-ray, mam starego kompa z athlonem xp 2,5 i czy pójdzie z tą kartą hd?

Witam!

Przyłączam się do pytania.
Mam obecnie Athlon XP 2000+, mogę tanio zmienić na 3000+ oraz dokupić jakąś kartę ATI HD3450 lub wyższą: tak do 280 PLN.
Czy taka konfiguracja uciągnie mkv 1080p?

Na chwilę obecną większy wydatek na sprzęt nie wchodzi w grę :(

Dziękuję za odpowiedź...
 

infinitimind

New member
Witam!

Przyłączam się do pytania.
Mam obecnie Athlon XP 2000+, mogę tanio zmienić na 3000+ oraz dokupić jakąś kartę ATI HD3450 lub wyższą: tak do 280 PLN.
Czy taka konfiguracja uciągnie mkv 1080p?

Na chwilę obecną większy wydatek na sprzęt nie wchodzi w grę :(

Dziękuję za odpowiedź...

Pierwsze lepsze z Google

Radeon HD 3650 and Radeon HD 3450 grapichs cards support audio over HDMI when using the supplied adapter. Both cards HDMI output can support all display resolutions up to 1920x1080 for those that are curious. The integrated HD audio controller has up to 2 channel 48 kHz stereo or multi-channel (5.1) AC3, which enables a plug-and-play cable-less audio solution. The fact that these cards support MPEG-2, MPEG-4, DivX, WMV9, VC-1, and H.264/AVC encoding and transcoding along with HDMI output support means that many HTPC users have a new low cost solution to look at.

Czyli dadzą radę 99.99% filmów MKV
Najnowsze stery z strony AMD i Splash PRO - bedzie śmigać
 

pinochet

New member
Witam
Jest jakaś dobra alternatywa dla Splash PRO. Ogólnie jestem zadowolony z tego programu ale nie da się ustawiać wysokości napisów. Brakuje mi tej opcji, a na VLC już filmy z dużym bit rate potrafią się ciąć.
 

bercik07

New member
Nie wiem czy ktos tu podawal

MPC HC
Media Player Classic Home Cinema (x86/x64) - XvidVideo***

mpc-hc + lav filters + lav cuvid + madvr = ultimate setup
 
Ostatnia edycja:

pinochet

New member
Nie wiem czy ktos tu podawal

MPC HC
Media Player Classic Home Cinema (x86/x64) - XvidVideo***

mpc-hc + lav filters + lav cuvid + madvr = ultimate setup

Dzięki działa całkiem w porządku. Zużycie procesor ponad dwa razy mniejsze niż w VLC. Oczywiście płatnego Splash PRO nic nie przebije;d Jakie sa jeszcze programy obsługujące AVIVO?
 

pinochet

New member
Da się w XBMC ustawić aby zawsze napisy były na dole filmu? Ogólnie jestem pod wrażaniem tego programu - przypomniały mi się czasy xbox ale to dość uciążliwe zmieniać ustawienia ekranu ze względu na to czy film jest w 16 : 9 czy w formacie kinowym.

Już znalazłem tę opcje podczas oglądania filmu wcześniej wychodziłem do głównego menu. Świetna sprawa to XBMC;d
 
Ostatnia edycja:

zurekman

Member
Witam, od jakiegoś czasu kiedy porządnie podłączyłem już swój komp do amplitunera i TV ciągle mam jakieś problemy z kodekami, playerami itp itd. To tu się dźwięk całkiem zepsuje i konieczny reinstall, to MPC przycina film, to BestPlayer nie odpala wmuxowanych napisów itp itd. Na jakimś forum przeczytałem że nie warto ściągać paczek, tylko lepiej zainstalować to co potrzebne i dobrze skonfigurować. Co poradzilibyście zainstalować i jak to pokonfigurować, co do konfiguracji to tak żeby wszystko ładnie działało z amplitunerkiem do którego sygnał idzie z grafy po hdmi, no i nie wiem czy to ważne oglądam raczej filmy w porządnej jakości więc przestrzenny dźwięk dual audio itp itd. Z góry dziękuję i pozdrawiam!

Co do playera widzę że splash pro króluje więc pewnie go kupię, jak z resztą?

PS: doszedł mi jeden problem chyba wina kodeków, jak odtwarzam film z dekodera to mogę ustawić neo6 i plII, jak odpalam z kompa DTS czy inne wysokiej jakości to to dochodzi do ampka, ale jak odpalam na kompie film bez DTSow itp to nie mogę wybrać NEO6 ani PLII, co może być powodem?

PS: Czy ten splash pro wspomaga akcelerację dxva? I czy posiada wszystkie kodeki w sobie czy coś doinstalować. Najważniejsze, czy jest tak skonfigurowany żeby dźwięk i obraz perfekcyjnie wychodził po hdmi i współgraj z ampem czy coś jeszcze potrzeba?
 
Ostatnia edycja:

infinitimind

New member
Sciągnij sobie splash pro lite. Splash Lite 1.6.1 - dobreprogramy ten program obsługuje wszystko co mozliwe, możesz sobie wybrać format dźwięku wysyłany przez HDMI. Jest bardzo prosty.

Co wy macie ludzie z tymi kodekami ?? Po co tak zaśmiecać komputer. SplashPro i jazda. Albo KMPlayer z CoreAVC Professional z włączonym CUDA, lub ostatnio testowany by me PotPlayer. PotPlayer 1.5.29601.0 i 1.5.29702.0 Beta - dobreprogramy

To chyba na tyle.
 

songoc

New member
Witam
Nie mogę dojść do ładu z filmami w formacie mkv.
Mam laptop ASUS K52F podłączony z tv przez HDMI. Z tv przez s/pdif idzie dźwięk do amplitunera.
Kiedy:
1. podłączam tv do laptopa nie mam pełnego obrazu na tv tylko jakaś tam jego część
2. film mam ze ścieżką dźwiękową 5.1 a odtwarzane jest stereo,

Zastanawiem się nad jakością filmów puszczanych z laptopa.
Czy jakość jest taka sama, czy porównywalna, czy gorsza od stacjonarnych odtwarzaczy mkv.?

Chcę mieć jakiś obraz rzeczy na to wszystko, ale przez nadmiar przeczytanych postów, art. potrzebuję łopatologicznego sprostowania o co w tym wszyskim chodzi.


Pozdrawiam
 

redlum

New member
Bez reklam
1. sprawdź czy nie masz ustawionego overscanu w TV i sterownikach karty graficznej
2. Tv pewnie nie ma obsługi dźwięku przestrzennego - temu wszystko to co wypuszcza jest stereo. Trzeba kablem HDMI podłączyć bezpośrednio do amplitunera.
 
Do góry