Porady - filmy HD na komputerze, konfiguracje, kodeki etc.

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Taa...spodziewałem się równie błyskotliwej odpowiedzi pana ze szklaną kulą wiedzącego co siedzi w moim komputerze (ale jaki to ma związek z poziomem mojej wiedzy to nie wiem). Niestety wbrew twojej teorii problem w praktyce polega na tym że w sporej ilości przypadków samo zainstalowanie softu nie wystarcza do bezproblemowego odtwarzania filmów ponieważ często pojawia się masa problemów spowodowana otwartą architekturą komputerów pc i stąd biora się takie wątki jak ten (bo ludzie to idioci - są głupsi od Ciebie i dlatego filmy im nie działają, tną itp). Zrób sobie i nam ten prezent i wyjdz z tego tematu zanim twój mentalny problem zacznie udzielać się innym. Kończę tą "dyskusję" z Tobą bo jesli nie trafiają do Ciebie argumenty to nic więcej już dla Ciebie nie mam.
 
Ostatnia edycja:

Hegemon28

New member
Dobra specjalisto nie musisz sie tak chwalić swoja wiedza wyczytanej z Wikipedii co post słyszę co to ty nie jesteś i co potrafisz tez zakończę rozmowę bo takich jak ty jest na pęczki .
 

pkomp

New member
reclock stwarzał mi tylko problemy na ati - dałem sobie spokój z nim - walę paczkę shark007 i wszystko śmiga(prawie) a do tego ustawienia w jednym porządnym panelu

ale mam kłopot z jakimś zaciągniętym 60 sekund z N.Cage - film wyświetla napisy, można przewinąć ale stoi w miejscu
kompletna kaplica - próbowałem kilkoma playerami i nic - stoi i koniec

może ktoś się spotkał z takim przypadkiem?
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Chodzi Ci o to że przewijasz film suwakiem a ten stoi? Jeśli tak i dzieje się tak po dxva albo cuda to na początek stawiam na problem z kartą graficzną (miałem tak na 8400gs - pomimo że ciągnęła film bez problemów czyli nie była za słaba to problem zniknął jak ją podkręciłem, na mocniejszych gpu tak nie mam )

Reclock to od dawna są bety i najlepszy i bezproblemowy to wersja 1.8.6.3

Dobra specjalisto nie musisz sie tak chwalić swoja wiedza wyczytanej z Wikipedii co post słyszę co to ty nie jesteś i co potrafisz tez zakończę rozmowę bo takich jak ty jest na pęczki .

Ja jebię...ile Ty masz lat? Bardziej niż o to że ja wiem dużo na temat filmów z pc to chodziło mi że Ty musisz być w tym temacie totalnym laikiem...i do tego prostakiem z mentalnymi problemami dziesięciolatka(bazując na twoich ostatnich wypowiedziach). A ja? Ja tylko zaoferowałem ludziom swoją pomoc, to wzbudziło w Tobie taką agresję? To luz...współczuję.
 
Ostatnia edycja:

Szefdomel

New member
Witam
Przekopałem forum w poszukiwaniu rozwiązania problemu, są co prawda podobne wątki ale nie znalazłem odpowiedzi na swoją przypadłość.
Posiadam Tv Sony Bravia 40ex500 i połączonego z komputerem po hdmi.
Dźwięk kablem optycznym idzie do prostego amplitunera od zestawu kina HT-762TZ.
Używam kmplayera, najnowszego k-lite megapacka no i dla wyeliminowania juddera Reclocka.
Na pierwszy rzut oka wszystko gra, ikonka zielona rwania obrazu nie widać, ale co jakiś czas nieregularnie przycina się dźwiek.
Słowa wypowiadane przez aktorów są poucinane a muzyka w tle tnie się cały czas.
Dzieje się tak tylko przy korzystaniu z filtra ac3.
Ma ktoś podobny problem?
 

gozdek

New member
Witam,

Skaldam sobie komputer do filmow...
Bedzie podlaczony na stale do TV przed HDMI.

Jestem na etapie wyboru karty graficznej PCI-E.
Mozecie cos polecic?

Moje wymagania:
- wyjscie HDMI z Audio

No i zeby byla tania - nie bede gral na tym komputerze.

Reszta kompa to Opteron 1216 i 1gb ram.

pozdr,
gozdek
 

pkomp

New member
radeon serii 5xxx - będziesz miał super wspomaganie odtwarzania, bardzo niskie zużycie energii i odtwarzanie hdaudio przez hdmi

seria 68xx obsługuje nawet BD 3D
 

kalas

New member
witam,

mam taki komp:
dual-core e6300 2.8 ghz
2 gm ram
ati hd4800

podpinam do niego po hdmi panasonica txp42g20e.

Odtwarzalem z poczatku kmplayerem i niby dziala ok, chociaz na jednym filmie rozjechal mi sie obraz i dzwiek. Poczytalem o tej sprzetowej akceleracji dvxa na forum i wedlug jakiegos tutoriala ( imouto.my/watching-h264-videos-using-dxva ) zainstalowalem haali media splitter, nowego directx z czerwca tego roku, mpc hc. Ustawilem wszystko jak napisali i niby w mpc hc jak odpalam film wyswietla sie w dolnym lewym rogu dxva ale program do sprawdzania obciazenia gpu pokazuje zaledwie do 15 procent, a rdzenie chodza po 70-80 %. U goscia, ktory robil ten rdzenie nie sa obciazone nawet w polowie, natomiast gpu konkretnie zasuwa. DVXA checker pokazuje, ze niby wszyskto jest obslugiwane. Nie wiem gdzie tkwi problem, moze to nowe catalysty bodajze 2010.09xx, w ktorych w porownaniu do starych nie ma zakladki avivo - a to chyba tu nalezy wlaczyc akceleracje sprzetowa ? Prosze o jakie kolwiek rady :)
 

pkomp

New member
w konfiguracji mpc....ja mam tylko fddshow z pakietu shark007 i odtwarzam przez windows media player - wszystko pięknie chodzi prócz filmów mp4(zmieniam rozszerzenie na mpg) i pięknie wspomagane przez DXVA...w sterownikach ati nie ma żadnego ustawienia
 

Morfina90

New member
Witam, jestem nowy na tym forum i mam takie pytanie. Mam w kompie kartę graficzną Geforce 250 gts i z tył mam wyjścia na niej: DVI/VGA i obok HDMI - nie wiem czemu nie mogę uzyskać obrazu po podłączeniu kabla HDMI do tego wejścia z hdmi, lecz mogę po DVI podłączyć, ale czy nie utracę jakości obrazu takim kablem DVI-HDMI do TV 42", kabel musi być co najmniej 5m. Jaki bym musiał do tego kupić kabel aby był jak najlepszy ? Również mam problem z kodekami, tak mi się wydaje gdyż filmy niektóre mi się przycinają albo zwalniają tempo podczas oglądania, kompa mam na pewno wystarczającego do oglądania tego formatu filmów. Jakie kodeki polecacie wgrać, tak żeby Divx/xvidy działały również.
 

Trezor

New member
Co to grafik od AMD i najnowszych CCC to AVIVO jest w standardzie w pakiecie ja u siebie w KMP w zakładce "Zewnętrzny dekodery wideo" mam wybrane "ATI MPEG Video Decoder" i działa jak trzeba seria Asus 6870
 

demo13

New member
Posiadam Kartę ATI HD 3650 i chciałbym uzyskać jak najlepszy obraz z pliku x264. Komputer jest obecnie podłączony do LCD Sony 40' poprzez złącze HDMI.

Znalazłem gdzieś taki Turtorial

http://imouto.my/wat...eos-using-dxva/

Postępuję tak jak w nim obraz jest znakomity ale mam pewien problem a mianowicie co jakiś czas występuje u mnie rozmycie oraz 'pixeloza' taka jak na screenach

Kod:
http://images41.fotosik.pl/399/c56f3ef7cc8645d2med.png
http://images49.fotosik.pl/404/2ecce735390c424emed.png
http://images45.fotosik.pl/405/4e22ccbb4183c47emed.png
http://images40.fotosik.pl/388/2e8f3cab96d6c096med.png


Player media player classic home cinema

Dvxa działa Procek zużywa 35% ...

co robię nie tak ?

Natomiast na Splash Pro obraz dzięki funkcjom Motion2, Detail Bost i Light Bost jest idealny ale niestety procek szaleje 90% więc strasznie przycina może z tym da się coś zrobić?
 

r2d2dg

New member
Witam

Jestem posiadaczem telewizora Samsung LE32C650. Mam dość powszechny problem z przycinaniem filmów HD odtwarzanych z komputera. Zgodnie z poradami znalezionymi na internecie odinstalowałem z komputera wszystkie kodeki, a następnie zainstalowałem K-Lite Codec Pack, ReClock oraz CoreAVC. Po zainstalowaniu takiego zestawu, płynność mojego obrazu poprawiła się bardzo mocno w porównaniu z tym co miałem wcześniej. Mimo wszystko podczas oglądania od czasu do czasu można zaobserwować spadek FPS do około 12. W jednych filmach występuje to rzadziej, a w innych częściej.

Posiadam Win 7 64-bit. Mój procesor to Intel Core i5 (4x2,67 GHZ), grafika GF GTX260 z zainstalowanymi najnowszymi sterownikami.
Telewizor podłączony jest za pomocą kabla HDMI/DVI. Dodam, że po uruchomieniu filmu, ReClock w trayu jest koloru żółtego. Nic w nim nie zmieniałem. Odświeżanie na karcie ustawione na 60 hz. Podczas oglądania zużycie procesora dochodzi maks. do 25%. Filmy oglądam za pomocą AllPlayer.

Czy ktoś jest mi w stanie wyjaśnić jak mam ustawić ReClock oraz CoreAVC, lub co zrobić, aby pozbyć się irytującego spadku FPS?
 

pkomp

New member
reclock na częstotliwość w jakiej wyświetlasz
core avc musisz ustawic jako główny render

zestaw kodeków był wypisany wcześniej podobnie jak ustawienia
 

grebur

New member
otóż mam taki problem, posiadam kamerę sony handycam hdr-cx105, jeźdżę motocyklem i często nagrywam filmiki jak śmigam, tylko kiedy zgrywam filmiki z kamery na kompa to na filmach są widoczne takie paski, jakby to była za dobra jakość do odtworzenia, jakby nie ogarniał komp, następnie wgrywam te filmiki do programu do obrabiania filmików, dokładnie to pinnacle studio 14, kleje to co chce, ale kiedy już zapisuje filmik to nie jest on w hd, mimo że w programie mam ustawione zapisywanie w hd, chodzi o jakieś sterowniki czy komp lub program nie ogarnia ? Podobno do tworzenia filmów w hd trzeba mieć wporzo kombajna, ale mój też jest dobry, 3procesory, 2gb ram, karta graf 1gb, dałem za niego rok temu 2000zł oczywiście komp stacjonarny, oto przykładowy filmik jaki udaje mi się skleić YouTube - wpisać 'grebur KTM' jakość nie jest najgorsza ale do hd to mu brakuje.. Więc co zrobić żeby zgrywać filmiki w HD? Kiedy mam podłączoną kamere do kompa i w programie sonego odtwarzam filmiki to jest niby ok, jakość wygląda na hd, ale po zgraniu filmik jakby przerywa i jest lipa.
 

Rivo1986

New member
Witam,

Posiadam hp paviliona dv5 1225 ew (amd turion x2 2,2ghz, 2mb L2 cache; 3gb ramu; grafika hd 3650 z 512mp pamieci). Nie mam problemow z filmami 720p bo zawsze znajdzie sie jak nie jeden program to inny ktory bez problemu odpali filmik. 1080p to juz niestety inna bajka. Procek szaleje, osiaga niemalze 100% tak wiec skorzystalem z rad wyczytanych wczesniej, zaznaczylem dxva w mpc i opowieść wigilijna poszla bez problemu. dzis jednak chcialem odpalic the town i znowu niestety cos krzaczy co mnie irytuje strasznie. macie jakas rade? moze cos zainstalowac na nowo? mam kodeki k-lite codec pack.
 
Do góry