Porady - filmy HD na komputerze, konfiguracje, kodeki etc.

pinokio1985

New member
Zacina sie Obraz w filmach HD

Laptop HP Pavilion dv5

Procesor : Intel Core Duo2 CPU T5800 2.00GHz
Pamiec Ram 3,00 GB
Grafika Nvidia GeForce 9600M gT
Windows Vista

Hej moze mi ktos pomoc kiedys chce oglądac filmy Hd takie jak: Spider-Man x264 m720p
Pandorum-PL-BluRay-m720p strasznie sie zacina obraz jest oka nagle zawias i zas idzie i tak co chwile prosze o jakies porady bo kompa mam nowego aha TV Samsung Full HD połaczone kablem HDMI-HDMI ????
 

Bastian72

New member
Laptop HP Pavilion dv5

Procesor : Intel Core Duo2 CPU T5800 2.00GHz
Pamiec Ram 3,00 GB
Grafika Nvidia GeForce 9600M gT
Windows Vista

Hej moze mi ktos pomoc kiedys chce oglądac filmy Hd takie jak: Spider-Man x264 m720p
Pandorum-PL-BluRay-m720p strasznie sie zacina obraz jest oka nagle zawias i zas idzie i tak co chwile prosze o jakies porady bo kompa mam nowego aha TV Samsung Full HD połaczone kablem HDMI-HDMI ????

Czesc;-)
Sprzet masz wystartczajacy do odtwarzania nawet 1080p
zrob tak:
odinstaluj wszystkie kodeki i playery te co instalowales,zrestartuj kompa,zainstaluj tylko MEDIA PLAYER CLASSIC HOME CINEMA.
Powinno grac bez wiekszych problemow,do odtwarzania bedzie wykorzystywana karta graficzna,zawsze jednak mozesz tez zainstalowac jakis player inny np:KMplayer i np: dobry kodek "core avc" ale w wersji PRO,ktory wykorzystuje dwa rdzenie procesora i takze powinno smigac.
Ostatnia wersja tego kodeka takze obsluguje wspomaganie karty graficznej wiec masz wybor.

pozdrawiam
Sobek72
 

hojlo1

New member
Bez reklam
Dla mocnego GForca chyba najprościej zainstalować tylko jeden "kodek" = CoreAVC i włączyć obsługę "CUDA" (sam się włączy zapewne).
Wtedy każdy Player będzie z "Cuda" korzystał.
 

pinokio1985

New member
Zacina sie Obraz w filmach HD

HMM teraz juz mam shizy czy działa dobrze czy zle mysle koledzy ze jest oka:D powiedzcie mi czy idzie jakos sprawdzic czy procesor korzysta z 2 rdzeni jak daje na menadzer zadan widze rundll 32.exe są takie 3 a tylko jeden skacze ile % ma miec proceser przy ogladaniu filmu? Dzieki wielkie pozdrawiam
 

Bastian72

New member
HMM teraz juz mam shizy czy działa dobrze czy zle mysle koledzy ze jest oka:D powiedzcie mi czy idzie jakos sprawdzic czy procesor korzysta z 2 rdzeni jak daje na menadzer zadan widze rundll 32.exe są takie 3 a tylko jeden skacze ile % ma miec proceser przy ogladaniu filmu? Dzieki wielkie pozdrawiam


To proste:w menedzerze zadan kliknij na wydajnosc i tam jest historia uzycia procesora.Jezeli bedziesz mial dwa wykresy na jednakowym poziomie to znaczy ze dzialaja dwa rdzenie.Ale tak jak pisalem do tego zeby dzialaly dwa rdzenie musi bys odpowiedni kodek np:core avc PRO..W normalnej wersji nie dziala.W przypadku gdy korzystasz z procesora grafiki tzw.akceleracji to zuzycie glownego procesora,obydwu rdzeni bedzie znikome w granicach paru procent,w Twoim prezypadku polecam wlasnie to wyjscie,spokojnie bedziesz odtwarzal filmy w kontenerze mkv x264 1080p

pozdrawiam
Sobek72
 

pinokio1985

New member
Zacina sie Obraz w filmach HD

CoreAVC.Professional.Edition.v1.9.5-EDGE to ta wersja???

wczoraj oglądałem Lejdis 2008 1080p BluRay AC3 x264 AWHD i było co jakis czas jakis zawias mały albko kilka malutkich na raz a jak mowisz o tym zeby korzystac z procesora karty to jak to trzeba zbobic sory ze truje ale nie zabardzo sie znam w tym temacie a sprawdzalem ten procesor tzn historie to jest jakby jedno okno ale przedzielone na pol jak 2 czyli ok? pozdrawiam i dziekuje za odp :p
 

Bastian72

New member
CoreAVC.Professional.Edition.v1.9.5-EDGE to ta wersja???

wczoraj oglądałem Lejdis 2008 1080p BluRay AC3 x264 AWHD i było co jakis czas jakis zawias mały albko kilka malutkich na raz a jak mowisz o tym zeby korzystac z procesora karty to jak to trzeba zbobic sory ze truje ale nie zabardzo sie znam w tym temacie a sprawdzalem ten procesor tzn historie to jest jakby jedno okno ale przedzielone na pol jak 2 czyli ok? pozdrawiam i dziekuje za odp :p

czesc
ta wersja coreavc jest dobra do obslugi procesorow dwurdzeniowych,ale nie obsluguje jeszcze wspomagania karty graficznej,dopiero nastepna CoreAVC Professional Edition v2.0.0.0
W kazdym badz razie,zeby wszystko dzialalo dobrze,ten kodek musi byc uzyty;-) Nie wystarczy tylko zainstalowac,trzeba go wskazac w playerku,zeby go uzywal.Dzis przewaznie playerki maja juz swoje codeki i trzeba je wylaczyc a dodac swoje. Robi to sie to w ustawieniach playera"wylaczasz w filtrach wewnetrznych a dodajesz w filtrach zewnetrznych"Radze Ci jednak postarac sie o media player classic home cinema,nie bedziesz musial nic robic i powinno dzialac jak nalezy.Jezeli podczas odtwarzania pojawi sie napis DXVA,na dole na playerku to jest wszystko ok.
Sprobuj pare filmow,bo czasem zdaza sie,ze nie wszystkie beda mialy akceleracje karty,jezeli jednak nie bedzie na zadnym to jeszcze jest jedna sprawa;-)a mianowicie drivery karty.Sciagnij nowe i powinno byc ok. na starych byly tez problemy,byla akceleracja ale nie na wszystkich filmach,na nowych dziala 95%.

P.S. Te dwa okienka w menadzerze zadan to sa wlasnie dwa rdzenie procesora,przy CoreAvc pro powinny pokazywac ten sam zakres obciazenia. Przy DXVA nie musza,dziala wtedy procesor karty graficznej.

pozdrawiam
Sobek72
 

pinokio1985

New member
Zacina sie Obraz w filmach HD

Czesc

Mam ten player media player classic home cinema jak przeciagam film na ten player wyskakuje komunikat "No D3DX9 dll found. To enable stats, shaders and complex resizers, please make sure to install the latest DirectX End -user runtime. daje tam ok i uruchamia sie film a na tym okienku playera jest DXVA są małe drobne zawiasy ale lepiej niz na roznych kodekach typu ffdshow i k-lite czy cos takiego pozdro
 

Bastian72

New member
i wszystko gra;-)
masz zainstalowanego nowego directX,i brakuje Ci starszych blibliotek,spokojnie mozna sciagnac i zainstalowac. Wpisz w googlach - DirectX End -user runtime i znajdziesz instalke.
Tez tak mialem,nie martw sie,bedzie dzialalo wszystko na 100%
Po instalce restart kompa.

Pozdrawiam
Sobek72
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

pinokio1985

New member
Zacina sie Obraz w filmach HD

DirectX 8.0a Developer Runtime Dwonload taka wersja jest dobra bo ciezko to pobrac ???


DirectX 9 End-User Runtime Web Installer czy ten jest dobry???
 
Ostatnia edycja:

Bastian72

New member
DirectX 9 End-User Runtime Web Installer
Ten jest dobry,instalacja jest on line i troche trwa,ale sprawdzone w 100%
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

pinokio1985

New member
Zacina sie Obraz w filmach HD

Chyba za szybko sie cieszyłem dzisiaj uruchomilem pianiste w rozdzielczosci 1080 i 007 w 720 oba skaczą jak cholera mam tylko player media player classic home cinema kodek CoreAVC.Professional.Edition.v1.9.5-EDGE DirectX 9 End-User Runtime Web Installer to co niby powinno byc ale dalej lipa co mam zrobic juz mi sie rzygac chce jak film sie zacina nowy dobry komp a tu takie zwisy czy to moze w tv cos trzeba ustawic czy kabel hdmi jakis zepsuty/.? prosze o pomoc :(((

Aha przy zakupie laptopa nie dostalem zadnych cd ze sterownikami itp niby grafika cycus rozdzielczosci mam duze a moze powinienem jakies sterowniki do karty graficznej zainstalowac???
 
Ostatnia edycja:

piotrflo

New member
Chyba za szybko sie cieszyłem dzisiaj uruchomilem pianiste w rozdzielczosci 1080 i 007 w 720 oba skaczą jak cholera mam tylko player media player classic home cinema kodek CoreAVC.Professional.Edition.v1.9.5-EDGE DirectX 9 End-User Runtime Web Installer to co niby powinno byc ale dalej lipa co mam zrobic juz mi sie rzygac chce jak film sie zacina nowy dobry komp a tu takie zwisy czy to moze w tv cos trzeba ustawic czy kabel hdmi jakis zepsuty/.? prosze o pomoc :(((

Aha przy zakupie laptopa nie dostalem zadnych cd ze sterownikami itp niby grafika cycus rozdzielczosci mam duze a moze powinienem jakies sterowniki do karty graficznej zainstalowac???

Jesli chodzi o drv do grafiki twojej to z tego miejsca masz najnowszy http://www.nvidia.pl/object/notebook_winvista_win7_195.62_whql_pl.html sciagnij sobie sterownik do karty. Komputer masz w 100% wystarczajacy do odtwarzania tego typu filmow. Ja jade na Pavilionie dv5 1120ew opartym na Turionie dual Core 2,10 GHz, 4Gb RAM, grafika ATI Radeon 3450 i wszystko smiga. Uzywam kodekow K-Lite Codec Pack 5.8.3 Full. A jesli chodzi o player to korzystam z kilku. VLC, KMPlayer, Media Player Classic Home Cinema. Bo co zauwazylem, ze czasem jest tak, ze jeden film na jednym playerze sie tnie a na drugim nie. Dlatego korzystam z kilku. :) Czasem rowniez mam problem z napisami i tez zmiana playera pomaga. Pewnie to kwestia konfiguracji, ale ja nie siedze w tym bardzo od tej strony wiec sie nie bawie. I wszystko smiga. District 9 na 1080p jedzie jak miod, Dark Knight to samo. Pieknie jest. To nie wina komputera bo masz naprawde wypasna maszyne.

I co jeszcze moge polecic dokup sobie RAM tak do 4 Gb min. Zawsze to cos wiecej.
 
Ostatnia edycja:

pinokio1985

New member
Zacina sie Obraz w filmach HD

Hej niestety wielkie nic zainstalowalem vlc kmplayer zainstalowałem k-lite codek procesor widze ze leci 34 , 70 , 50 20 % skacze cały czas tą nvidie tez zainstalowałem ale niestety zero nic

Teraz ogladałem pianiste na kompie 1080 rozdzielczosc i raczej na moje oko sie nie zacina wiec tylko zacina sie jak daje na telewizor co to moze byc wina tv/???
 
Ostatnia edycja:

muszyna2

New member
Witam. Zakupiłem ostatnio wynalazek acer aspire revo 3610. Przede wszystkim jako komp do netu, gg, poczty itd (chciałem coś małego i cichego). Filmy oglądam za pomocą wd ale od czasu do czasu chciałbym użyć acera(takie lenistwo kompa mam w drugim pokoju). Z zagranicznych testów wynika że acer nie powinien mieć żadnych problemów z filmami hd. Niestety u mnie coś jest albo nie tak albo coś się z czymś gryzie. Do odtwarzania używam kmplayera i CoreAVC Professional Edition niestety większość filmów nie idzie płynnie. Filmy odtwarzane są z zewnętrznego dysku co nie powinno być chyba jakimś problemem. Może ktoś maił do czynienia z takim wynalazkiem albo ma jakieś sugestie co do ustawień. Proszę o wskazówki i radę. Pozdrawiam
 

muszyna2

New member
Witam. Zakupiłem ostatnio wynalazek acer aspire revo 3610. Przede wszystkim jako komp do netu, gg, poczty itd (chciałem coś małego i cichego). Filmy oglądam za pomocą wd ale od czasu do czasu chciałbym użyć acera(takie lenistwo kompa mam w drugim pokoju). Z zagranicznych testów wynika że acer nie powinien mieć żadnych problemów z filmami hd. Niestety u mnie coś jest albo nie tak albo coś się z czymś gryzie. Do odtwarzania używam kmplayera i CoreAVC Professional Edition niestety większość filmów nie idzie płynnie. Filmy odtwarzane są z zewnętrznego dysku co nie powinno być chyba jakimś problemem. Może ktoś maił do czynienia z takim wynalazkiem albo ma jakieś sugestie co do ustawień. Proszę o wskazówki i radę. Pozdrawiam
Pobawiłem się dziś mpc-hc i dziwna sprawa. Przy większym obciążeniu procka niż w kmp i to o jakieś 30% filmy chodzą płynnie. Mam problem tylko z napisami w mkv nie chcą mi się wyświetlać.
 
Do góry