Pomoc w wyborze dobrego TV

kuba378

Active member
1. Odległość od ekranu: 2,5m - 3m
2. Jak słońce świeci w pokoju: okno od zachodu, ale to bez znaczenia bo mam grube rolety
3. Jak duży jest pokój: 4m x 4m
4. Preferowana technologia: nie jestem jeszcze zdecydowany w 100%
5. Jaki masz obecnie telewizor: 32 calowy LCD Samsung B650
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: głównie filmowe, motoryzacyjne, F1
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: praktycznie tylko wieczorem, czasami w dzień
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: wole bez, ewentualnie jakaś lampka
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: taki który nie męczy wzroku (to dla mnie BARDZO ważne) ponieważ mam bardzo wrażliwe oczy, lubię kolory ciepłe, jak najbardziej zbliżone do naturalnych.
10. Matryca błyszcząca czy matowa: bez znaczenia
11. Preferowana wielkość telewizora: 46 - 50 cali
12. Preferowana marka: Samsung, Panasonic, Sharp, Sony
13. Czego nie lubisz w telewizorach: wszelkich problemów z obrazem, chciałbym żeby miał ich możliwie jak najmniej, obudowa musi być porządnie wykonana
14. Jakie urządzenia będą podłączone: N-ka, Xbox 360, Laptop - głownie do filmów
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 70% Xbox 360, reszta 30%
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych: na wprost (ale chciałbym żeby miał dobre kąty pionowe)
17. Czy ważne jest wifi: tak
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: tak
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: tak
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen -VOD: tak
22. Ma mieć 3D: tak
23. Ma mieć slot na karty SD: bez znaczenia
24. Ma mieć tuner DVB-S: bez znaczenia
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: HDMI - Xbox 360, laptop, N-ka
26. Jaki masz sygnał: HD i SD
27. Ile programów HD: kilkanaście
28. Ma stać czy wisieć: stać
29. Rozdzielczość: FullHD
30. Dvb-t: tak
31. Na czym najbardziej Ci zależy: przede wszystkim jakość obrazu i jakość wykonania, również nowoczesny wygląd
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 5 godzin
33. budżet: max 10.000 zł

Prosił bym o pomoc w wyborze możliwie jak najlepszego TV, bo im dłużej czytam to forum, różnego rodzaju opinie w sklepach internetowych, słuchach porad "specjalistów" w sklepach stacjonarnych, tym bardziej jestem zdezorientowany :?.
W TV zależy mi na możliwie jak najlepszej czerni, ponieważ moim ulubionym gatunkiem filmów są horrory, a jak wiadomo w horrorach jest sporo ciemnych scen. Jednocześnie powinien mieć szybką matrycę/panel bo lubię grać w FPS-y. Chciałbym też żeby był jak najbardziej multimedialny. Porównywałem u znajomych zarówno plazmy jak i LCD i zauważyłem że plazma jak by mniej męczyła wzrok, nie wiem czy tylko ja tak mam czy ogólnie plazma jest bardziej przyjazna dla oczu. Z wyglądu podobają mi się Samsungi np. model es8000, ale to jeśli chodzi o wygląd. Jakość obrazu urzekła mnie w Panasonicu ST50.
Najbardziej w LCD boję się cloudingu, a w plazmach efektu 50 Hz/migotania.
Może dobrze było by się trochę wstrzymać z zakupem, bo niebawem zapewne pojawią się nowe modele TV na ten rok. Słyszałem coś o nowej plazmie Samsunga F8500 - zapowiada się całkiem nieźle, wygląd jak dla mnie super no i świetna czerń. Warto czekać?
Doradźcie mi coś, jakieś konkretne modele.
Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

kuba378

Active member
Poczytałem trochę o tym VT50 i wszystko by było ok gdyby nie ten efekt 50 Hz/migotanie przy jasnych scenach. Trochę się tego boję.
 

kuba378

Active member
Kiki Philips odpada - nie lubię tej marki, tym bardziej że to obecnie chińczyk.

Sharp za duży, potrzebuję max 50 cali.

Cały czas myślę o tym VT50 w 50 calach. Ja nie powiedziałem że widzę ten efekt 50 Hz, tylko że się go boję, bo może któregoś dnia zacznę go dostrzegać.

Dodatkowo boję się efektu rozwarstwiania twarzy w ruchu. Jest tutaj gdzieś temat o tym i wygląda to MASAKRYCZNIE.

Tutaj link do zdjęcia które wstawił w jednym temacie o tym problemie użytkownik Pingu.

http://bilder.hifi-forum.de/medium/696478/gt30-false-contouring_173225.png

Może by się wypowiedzieli posiadacze tych plazm jak się sprawują, czy są zadowoleni, czy dobrze współpracują z Xboxem 360 itp.

Jeszcze co niektórzy narzekają, że obraz na tej plazmie szarpie.

Już sam nie wiem co myśleć o tym TV. Niby najlepsza plazma obecnie a tu takie przykre niespodzianki :hmm:
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips tyle samo ma wspólnego z chińczykiem co ja...
Poczekaj na nowe modele Panasonica , będą nie długo.
 

kuba378

Active member
Mógłbyś mniej więcej sprecyzować datę i mniej więcej jakie ceny 50 calowych?

Kiki powiedz mi jeszcze gdzie masz swój sklep z TV.
 

LukeSky

Member
Bez reklam
VT bym sobie odpuścił. 50Hz efekt jest widoczny i to bardzo dodatkowo jeszcze bardzo mocno widoczny line bleeding co w tak topowym modelu nie powinno mieć miejsca. Kolory i czerń na najwyższym poziomie. Sporym problem jest także brak płynności. Jeśli wyłączysz wszystkie poprawiacze obrazu to traci się na płynności i niestety szarpie.
 

digitalus

Banned
Witam
Nie kazdy dostrzega migotanie czyli efekt 50 hz.Mam dwie plazmy i nie widze zadnego migotania ekranu.Wiekszosc telewizorow kineskopowych to wlasnie telewizory 50 hz.Pewna grupa osob dostrzegala migotanie ekranu w telewizorach crt . Dopiero pozniej, pojawily sie telewizory crt- 100hz.Obraz w tych ostatnich telewizorach czyli 100hz byl gorszy , sztuczny.Nigdy mi sie nie podobal.
 
Ostatnia edycja:

dream4you

New member
50 hz to problem marginalnym kilku osób, dla tych które widzą to migotanie są ledy ;-)
ja jeszcze nie znam nikogo z otoczenia, znajomych itp kto by dostrzegał to migotanie także nie róbcie z tego jakiegoś wielkiego problemu
bo ja jak i mójm brat, obaj mamy plazmy 5 i 3 letnie i nic nie widzimy a przymieżając sie do vt50 odrazu wyczytaliśmy tego typu wpisy i niepokój się wkrad aż do momentu zobaczenia na żywo obrazu. ( oczywiście nic nie migocze )
teraz obaj czekamy na nowe 60-tki
 
Ostatnia edycja:
Do góry