Podświetlenie ekranu z tyłu, czyli ambilight domowej roobty.

tdx

New member
Bez reklam
Od spodu miało nie być w rzeczywistości wygląda to lepiej jak na zdjęciu, nie mój TV ja tylko podpowiedziałem kolor... Znika całkowicie nawet minimalny clouding i oglądanie staje się przyjemniejsze przyjemniejsze (nie trzeba żadnego innego źródła światła)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
A czemu ma służyć takie podświetlenie? .... w kinie czegoś takiego jakoś nie widziałem :)

Za to w kinie widzisz podswietlane schody, nie wspominajac juz o podwietlanych "wyjsciach ewakuacyjnych", oczywiscie rozumiem ze musza byc, ale fakt jest taki ze sa. Z grzecznosci nie wspomne tez o zracych swiniach w kinie ;)
Co do ledowego podswietlania, to na zywo to tak nie wyglada (zdjecia tego nie oddaja) bynajmniej u mnie jest bardzo delikatna poswiata, nie chce dyskoteki za tv. Wzrok sie mniej meczy, ale i tak przy seansach wylaczam.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
dokładnie przy typowych seansach wyłączałem teraz mam ambilight który w seansach tylko daje lepsze wrażenia :)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
TEz kiedyś byłem sceptyczny na takie rozwiązanie. Ale skusiłem się (mam w nieco innej formie) i rzeczywiście, jest poprawa kontrastu. Rzadko z tego korzystam, ale jest też klimat ;)
 

lm648

Banned
..........poprawa czerni i kontrastu. Robi też fajny klimat w pokoju podczas seansu.

"...klimat jarmarczno-odpustowy ..."

buuuuuuuuuu ha ha :D___:cry:___:D buuuuuuuuuuuuu ha ha

.........Rzadko z tego korzystam, ale jest też klimat ;)

.........Co do ledowego podswietlania, to na zywo to tak nie wyglada.........ale i tak przy seansach wylaczam.

Ta "solidarność zawodowa" wg. mnie brzmi podobnie do tego:

"...pije dużo lecz niechętnie i ze wstrętem ..... "

buuuuuuuuuu ha ha :D___:cry:___:D buuuuuuuuuuuuu ha ha

.........ale i tak przy seansach wylaczam.

a kiedy włączasz? .......... jak przyjdą goście/znajomi?

buuuuuuuuuu ha ha :D___:cry:___:D buuuuuuuuuuuuu ha ha

Niestety Szanowni Panowie, z całym szacunkiem ..... ale kubełek/wiaderko zimnej źródlanej wody z samego niedzielnego poranka przyda się Wam na bardziej sceptyczne spojrzenie w tematyce tego forum :)
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Fakt jest taki ze okulisci zalecaja postawienie (m.in.) lampki za tv, nie jest to zadna nowosc, a fakt medyczny.
Jest cala masa zalecen, szczegolnie w dzisiejszych czasach gdzie spedzamy cale dnie przed monitorem, proponuje udac sie do okulisty i popytac :)
 

lm648

Banned
każdy robi tak jak lubi ambilight tak jak napisałem wcześniej ma za zadanie zniwelować clouding

........ czy podświetlenie ekranu z tyłu "domowej roboty" jest ........ ambilightem ? :D
o to kolejny przykład z serii solidarności zawodowej pt. "...pije dużo lecz niechętnie i ze wstrętem ..... ":D

każdy robi tak jak lubi ........

OK :) ....... i to jest jego prywatna sprawa :) ... lecz niech nie przedstawia problemu tak jak by odkrył koło .... gdyż niektórym (a może znacznej większości) forumowiczom wydawać się to może śmieszne :)
 
Ostatnia edycja:

darmax

New member
"Prawdziwy facet żuje pszczoły" to dlatego w Tobie tyle jadu jest?Tak jak napisałeś kubeł zimnej wody by Ci się przydał!
 

lm648

Banned
Pytanie dotyczyło ambilightu a nie ambient lightingu :)
A czy Ambient Lighting jest ambilightem ... na pewno nie :)... gdyż to raczej dwa różne pojęcia :) ... pomimo tego, że oba dotyczą światła :)
..... stawiasz znak równości pomiędzy ambient a ambilight .......... czyli wprowadzasz manipulację w temacie :)
 
Ostatnia edycja:

lm648

Banned
zgodność tematu jest tylko w light czyli w świetle (w twoim cytowaniu: ptaku :) ) ........ pozostałe przedrostki mają niestety inne/różne znaczenie (nie są rónocześnie srokami) :) ..... nie manipuluj w ramach tzw. "solidarności zawodowej" :) ... prowadzić to może do innych "wniosków" niż zakładasz :)
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie! Zgodnosc tematu jest takze w "Ambi"
Ambilight jest skrotem Phlipsa od Ambient Lighting, a Ambient Lighting to Swiatlo/Oswietlenie Ambientowe. Wiec jak ktos (w tym wypadku kolega TDX) uzywa skrotu "Ambilight" w watku pt. "Podświetlenie ekranu z tyłu, czyli ambilight domowej roboty", to kazdy wie o co chodzi.
Tyle w temacie.
 

lm648

Banned
.... oczywiście :) bezapelacyjnie każdy wie o co chodzi :) ... lecz ja domagam się stosowania prawidłowego nazewnictwa określonych zjawisk a nie naciągania "tematu w górę"..... a więc, to nie jest ambilight lecz Ambient Lighting, .... niestety w "gronie fachowców" obowiązują rzetelne zasady a nie manipulacja :)
Z mojej strony również tyle w tym temacie :) ........ ponadto każdy może sobie wygoooglować i różnice w "temacie sporu" porównać. OUT :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry