płyty do testowania dzwięku stereo -użytkownicy polecają

Sdolas

New member
Właśnie wyszperałem bardzo leciwe DVD z koncertem Tiny Turner.
Całość DD 5.1, miód ...
a część akustyczna ... petarda :)
w szczególności basy, jeszcze do tej pory na tym sprzęcie takich dołów nie słyszałem i takich wychyłów membran przy małej sile głosu nie widziałem :)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ze Stockfisha to wszystkie grają referencyjnie, dlatego nie wiem czy to dobry wybór. One gra dobrze na wszystkim ;)
Co do saa, to można też posłuchać Candy Dulfer
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
To i ja dorzucę coś od siebie, co mam.

P1020065.JPG
P1020067.JPG
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Hmm a nie lepiej zamiast wyszukiwac referencyjnych albumow, do testów brac swoje plyty, ktore sluchamy na codzien i znamy ich brzmienie? :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Najlepiej, ale te plyty ktore dobrze znamy musza gwarantowac odpowiedni (wysoki) poziom, w przeciwnym razie bedzie to testowanie nowej autostrady Polonezem.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Czy to aby na pewno w dziale stereo? :)

Witam.
Pozory mogą mylić. Zaproponowany przeze mnie tytuł, obok ścieżek multichanel danych sampli, zawiera również ścieżki stereo. Tak więc, przy okazji, możemy sobie porównać, jak one brzmią między sobą. I tak jak pisał kolega armanig odnośnie jakości; tutaj jej nam nie zabraknie, jak i urozmaicenia.
Pozdrawiam. :)
 

sepi

New member
Dobrze nagrany materiał niby przydaje się do testowania,odsłuchiwania i nie nazwałbym odsłuchy swoich płyt testowanie autostrady Polonezem,co z tego że potestujesz Porsche taką autostradę jak wrócisz do domu i wsiądziesz do Poloneza,chyba jasno to przekazałem, pozdro
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie "niby" sie przydaje, a bardzo się przydaje. Bo zwyczajnie na lepszej klasie sprzecie, jestes w stanie uslyszec to, z czym Twoj zestaw zwyczajnie sobie nie radzi. Dlatego, płyta którą dobrze znamy, powinna być też dobrze wydana.
Jak będziesz chodził z bublem na testy to automatycznie przyhamujesz możliwości sprzetu który chcesz przetestować, nigdy sie nie dowiesz co tak naprawde oferuje, nie uslyszysz tych wszystkich różnic które oferują klocki lepszej klasy.
Jednym słowem, nigdy się nie dowiesz czy droższy sprzęt jest warty dopłaty.
Jak ktoś chce się przekonać, czy warto zainwestować w droższy zestaw stereo, to nie idzie w fatalnym wydaniem 2Unlimited, bo tu nawet sprzęt za 100tys. nie pomoże.

To samo tyczy sie "kina", testujesz go (na dobrze sobie znanym materiale), ale w niemal referencyjnym brzmieniu, tylko taki materiał da pełny pogląd na sens inwestowania w lepsze klocki.
 

sepi

New member
Toche źle to napisałem,chodziło w głównej mierze o albumy referncyjne,sam jestem przed odsłuchem kolumn i będę tachał oprócz płyt CD. (posiadam wydanie "the wall" z Japoni) moje klocki aby mieć to samo źródło.

Sluchałem z ciekawości jakieś płyty Jvc,marantz itp raczej ciekawostka dla mnie i na moim etapie audio nie zawracam sobie głowy

Jak sie głośniki wyłożą na testach to oczywiste że ich nie kupie a zostane przy obecnych,przy jazz,blues,electro,ambient, powinno pojść gładko gorzej jak ktoś lubi Dode i Behemot:),aczkolwiek takie cosik na mp3 jak Brutal Combat zaskakująco dobrze brzmi u mnie jak na nagranie z lat 90 i przy ówczesnej kompresji
 
Ostatnia edycja:

melomax

New member
Witam !
To i ja wam coś polecę
Frankie Goes To Hollywood - Welcome To The Pleasuredome
Mike Oldfield - Five Miles Out
Idealna muzyka do sprawdzenia jakości sprzętu. Miłego słuchania
 
Do góry