płyty do testowania dzwięku stereo -użytkownicy polecają

bluray

Banned
PeteShadow:
trudno się z Tobą niezgodzić.

Przy okazji:
Mało kto wie, że są dwa zasadnicze typy kompresji:
- źródłowa, inwazyjne działanie na wyjściowym dźwięku (np. wycinanie niesłuszalnego podpasma np.SONY-ATRAC),
- kompresja danych, zmiana upakowania informacji.

Oczywiście obie mogą występować razem.
 

dan2301

New member
Gorąco polecam: The Soulsavers - The Light The Dead See (with Dave Gahan of Depeche Mode).
Jeden z najpiękniejszych albumów, jakich miałem okazję słuchać w ostatnich latach. Ciarki,ciarki, ciarki...
Moim zdaniem bardzo dobry do testowania sprzetu. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

PeteShadow

New member
Bez reklam
Gorąco polecam: The Soulsavers - The Light The Dead See (with Dave Gahan of Depeche Mode).
Jeden z najpiękniejszych albumów, jakich miałem okazję słuchać w ostatnich latach. Ciarki,ciarki, ciarki...
Moim zdaniem bardzo dobry do testowania sprzetu. Pozdrawiam.
Album rzeczywiście klimatyczny i spójny, ale nie zgodzę się z twierdzeniem, że przydatny do testowania sprzętu. Przesterowane gitary jakoś mi nie pasują do testowania.
 
Ostatnia edycja:

dan2301

New member
Album rzeczywiście klimatyczny i spójny, ale nie zgodzę się z twierdzeniem, że przydatny do testowania sprzętu. Przesterowane gitary jakoś mi nie pasują do testowania.

Jestem początkujący i pewnych rzeczy się dopiero uczę. Po długoletnim słuchaniu muzyki na Logitech 2.1 podłączonych do komputera czy laptopa, teraz na nowym sprzęcie wszystko brzmi pieknie.
Tak czy owak, płyta ze wszech miar godna polecenia. Tzw. "Petarda" !
 
Ostatnia edycja:

robert99

New member
Witam!
Zna ktoś moze jakis sklep internetowy gdzie można kupić audiofilskie płyty CD?To poproszę linka:)
Tylko nie te RMS i wytwórnia StockFish. Jakieś inne :)
 

TomaszTor

New member
do testowania sprzętu fajnie sprawdzają się płyty Dead Can Dance np. Into the labirynth (Yulunga wymiata) czy najnowsza Anastasis. Fajnie wypadają też płyty Bjork np. Homogenic czy Massive Attack.
 

Sdolas

New member
Właśnie kompletuję sobie utworki do testu głośników.
Przydatny wątek.
Od siebie mogę polecić fajne utworki do testu dołu :
- Robin Thicke ft. T.I. & Pharrell -- Blurred Lines
- Nabiha - Mind the gab :-D
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Taaa, szczególnie gdy Page zabawia się smyczkiem z Les Paulem (brzmi to co najmniej dwuznacznie :D )

A ja dla odmiany NIEPOLECAM plytek z wytwórnni Stockfish Records do testowania. Niestety wszystkie brzmią dobrze nawet na byle jakim sprzecie :D
 
Ostatnia edycja:

MarcinGD

New member
A ja polecam wam do odsluchu utwory, ktore znacie najlepiej. Wtedy mozecie wychwycic, czy sprzet zagra lepiej od tego ktory posiadacie.
 
Do góry