Płyty cd w stereo

Henry

Active member
Bez reklam
Niepotrzebne te złośliwości.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Może i niepotrzebne, ale warte uwagi pozycje, do których można by sięgnąć giną we wrzucanych przez Lolka postach.
Każdy już wie, że slucha Celiny, Edyty czy innego popu... pytanie tylko, po co po raz 25-ty to wrzucać i to jeszcze dublując w dwóch wątkach jednocześnie.
Ostatnio np. Paweł wrzucał rewelacyjny album Mazolewskiego i żeby do niego dotrzeć trzeba "przejść" dziesiątki postów z powtarzającą się muzyką.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A ja myślałem, że Polska to wolny kraj i każdy słucha, ogląda, czyta itp. to co komu pasuje i nic nikomu do tego.. Henry przepraszam, że nie słucham tego co Twoja osoba, jakoś muszę z tym żyć, ba i jestem przekonany, że to przeżyje.

Takiej osobie jak Ty mało co pasuje, bo do tego podchodzisz pod względem swojego gustu, więc to co Ty lubisz, a ja mam to gdzieś, delikatnie pisząc. Pewne płyty kupuje się do słuchania, pewne na imprezy, bo nie wrzucę płyt na imprezie urodzinowej do odtwarzacza np. z jazzu czy coś ze Stockfisha, o którym kiedyś napisałeś, jak pisaliśmy z Krzyśkiem radio, …"że nie rozumiesz ludzi, którzy kupują płyty dla jej jakości.. " Nie potrafisz zrozumieć, lub nie chcesz, bo podchodzisz swoją miarą do oceny, a są ludzie, którzy lubią słuchać repertuar, który Stockfisz udostępnia, a przy okazji jakość tych płyt jest świetna to radość z tego jest podwójna.

Słuchaj to co lubisz i daj słuchać innym to co lubią bez wypisywania swoich uszczypliwych uwag, które nikomu i niczemu nie służą. I jak widzisz można napisać w sposób cywilizowany, a każdy będzie tutaj wrzucał kupione płyty bez względu, czy komuś to się podoba czy też nie. Na siłę nie trzeba tutaj zaglądać i się męczyć.
 

Henry

Active member
Bez reklam
No naprawdę urzekła mnie Twoja historia.

O ile dobrze pamiętam, to na początku tego wątku wymienialiśmy się informacjami o wydaniach płyt, porównywaliśmy je, a obecnie jest tu jeden wielki śmietnik pt. co Lolek kupił.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Różnie było, wiele ludzi pisało, że coś np poleca na podstawie tego co sami lubią, moją intencją przy założeniu tego tematu było to, aby wklejać płyty, które się kupuje, a dodatkowo, jak coś jest fajnie nagrane, aby o tym napisać. Po pewnym okresie przestało to mieć znaczenie dla wielu osób jak coś jest nagrane i użytkownicy wklejali zakupione płyty wykonawcy/zespołu, którego się lubi i co do którego wyboru nic nikomu , bo to indywidualna sprawa. Dla mnie może być osoba tutaj, która co drugi dzień będzie wklejać artystów z disco polo, jeśli taka osoba lubi ten gatunek i na pewno nic złego takiej osobie nie napiszę. Niech każdy kupuje to co mu się podoba i sobie tą muzyką uprzyjemnia czas.
A pewne podejście do pewnych spraw w wielu tematach spowodowało to, że część ludzi przestało pisać, albo pisze dużo, dużo mniej, a nawet i zaglądać na to forum i brnie to dalej w tym kierunku, bo jeśli się uważa, że to co słuchamy, oglądamy itp jest najlepsze i jeśli ktoś coś innego powie na temat np. filmu niż sami sądzimy to zaraz jest mniejsza lub większa jazda, a jak coś innego słuchamy to również zaraz to się nie podoba.
A fakt, że ludzie mają odmienne zdanie w pewnych tematach to jest norma, ale sztuką jest umieć w sposób cywilizowany o tym porozmawiać. Ja patrząc z perspektywy tych kilkunastu lat na tym forum, wiele różnych rzeczy, spraw przestało mieć jakieś większe znaczenie i przejmować się już pewnymi sprawami przestałem, bo szkoda na to czasu i przede wszystkim zdrowia.
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Nie rozumiem skąd ten cały wrzask - nawet jeżeli to "autorski " wątek .Naprawdę jest cała masa bardziej bzdurnych wpisów ,które kompletnie niczego nie wnoszą i to dotyczy każdego działu
 

rabit

Active member
Bez reklam
Sorry Lolek, ale ja myślę tak samo jak kolega Henry. Wklejasz tu jakieś dziwne płytki, które ani jakością, ani repertuarem nie znaczą nic, o czym można byłoby sensownie pogadać. Np. taki Akon... Sorry, ale jego słuchało się nie z własnej woli, na dyskotekach w latach 90'. Takie jest moje zdanie i według Twojej ostatniej wypowiedzi, mam do niej prawo.

Wklej coś na czasie, czym można się zachwycić. A te stare pieczki zostaw dla siebie. Szkoda zaśmiecać ciekawie zaczętego tematu.

A to że kupujesz płyty, to się jak najbardziej chwali, tylko po co na forum o tym piszesz? Masz jakąś ciekawostkę, to się nią podziel a nie wszystkie Twoje zakupy musimy wertować.

Tak więc bez złośliwości, lecz nie wszystko, a tylko ciekawe płyty wklejaj i opisz dlaczego zwykły Kowalski, taki jak ja, miałby się nią zainteresować.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Sorry Lolek, ale ja myślę tak samo jak kolega Henry. Wklejasz tu jakieś dziwne płytki, które ani jakością, ani repertuarem nie znaczą nic, o czym można byłoby sensownie pogadać. Np. taki Akon... Sorry, ale jego słuchało się nie z własnej woli, na dyskotekach w latach 90'. Takie jest moje zdanie i według Twojej ostatniej wypowiedzi, mam do niej prawo.

Wklej coś na czasie, czym można się zachwycić. A te stare pieczki zostaw dla siebie. Szkoda zaśmiecać ciekawie zaczętego tematu.

A to że kupujesz płyty, to się jak najbardziej chwali, tylko po co na forum o tym piszesz? Masz jakąś ciekawostkę, to się nią podziel a nie wszystkie Twoje zakupy musimy wertować.

Tak więc bez złośliwości, lecz nie wszystko, a tylko ciekawe płyty wklejaj i opisz dlaczego zwykły Kowalski, taki jak ja, miałby się nią zainteresować.


Rabit w ten sposób napisane to jestem wstanie zrozumieć Twoje podejście co nie oznacza, że się z nim zgadzam, ale jest to napisane w sposób kulturalny bez złośliwości. A to już jest plusem.
Co do wklejania płyt zakupionych, więc zacznę od marketowych, nie wklejam wszystkiego co kupuje, a raz na jakiś czas jak mi się zechce.. część z tych płyt jak np te dwie ostatnie czysto fizycznie nie słucham ich w sensie takim, że usiądę sobie i ich słucham, podobnie miało miejsce jakiś czas temu zakupienie płyty np. Sandry, to są płyty właśnie na wrzucenie do odtwarzacza na imprezy i wtedy tego typu płyty są "słuchane" bo przecież nie wrzucę np Nightwisha, którego bardzo lubię..., a już nie wspomnę o takich wykonawcach jak np Bocelli czy S. Brightman, bo tego typu wykonawcy to już całkiem nie na imprezy.
Ludzie by tu wklejali płyty, gdyby je kupowali, problem jest w tym, że mało płyt tutaj się kupuje nawet z marketu. A co dopiero mowa o tych drogich i niby jest sens pisania ludziom dlaczego mieliby je kupić. Jak dla mnie ludzie mogą zobaczyć coś czego nigdy nie słuchali i co może się spodobać , lub nie, ale to sama osoba ma to ocenić, a nie namawiać jej do tego.

Co do jakości płyt skąd wiesz o jakości płyt, że piszesz o niej, które kupuje (mam na mysli bluspeci, shmki, K2, XRCD, XRCD24, HD mastering cd) czy choćby płyty w wydaniach sacd, skoro Ty 99% tych płyt nawet na oczy nie widziałeś w realu, nie rozumiem tego.

Natomiast pisanie o repertuarze czyimś i pisanie, że to nic specjalnego to ja na żadnym innym forum takich rzeczy nie miałem okazji czytać, a dlaczego ? Z bardzo prostego powodu ponieważ w to co ludzie słuchają , oglądają nie ma prawa nikt wnikać, bo to jest indywidualna sprawa każdego człowieka i patrzenie na ten aspekt wyłącznie pod kątem swojego lubienia muzyki czy choćby filmu stawia innych jakoby Ci inni byli gorsi, a w rzeczywistości nimi nie są.... tylko co innego słuchają, oglądają.
Bo z tego przekazu można zrozumieć, że np jak słuchasz muzyki metalowej to Ty jesteś ok, ale jak ktoś inny słucha np tego co ja, to już nie jest ok i generalnie repertuar nic nie znaczący. To co mają powiedzieć ludzie, którzy słuchają, powtórzę raz jeszcze słuchają disco polo ?? Kolego w moim mniemaniu i na pewno w wielu innych osób nie masz prawa pisać publicznie, że ktoś co słucha, ogląda jest repertuarem nic znaczącym, bo nie można innych osób i ich hobby segregować pod swoim kątem tego co się lubi, lub się nie lubi.

I teraz osoba, która coś lubi, ona ma się zastanawiać przez dwa dni czy ktoś również polubi to czy też nie będzie to znaczącym repertuarem.. Przecież gro wykonawców, które kupiłem płyty w życiu o nich nie słyszałeś, albo coś , gdzieś , kiedyś, w którymś kościele dzwonili...
Nie rozumiem, dlaczego na innych forach ludzie wklejają muzykę od A do Z często jest to muzyka naprawdę dla koneserów muzyki i nikomu, powtarzam nikomu nie przeszkadza, żaden repertuar, a tutaj tak wychodzi jakby byli sami znawcy muzyki.

Kolego przestałem tutaj już pisać (zresztą nie tylko ja) o wielu rzeczach bo wspólnie z kilkoma użytkownikami tego forum doszliśmy do pewnego konsensusu, szkoda czasu, a przede wszystkim zdrowia, ale to się odnosi do audio.
Warto się zastanowić dlaczego tutaj tak mało ludzi pisze, dlaczego wiele osób przestało pisać, albo pisze bardzo sporadycznie i dlaczego jednak gro ludzi sprzed kilku lat zapomniało o tym forum i na nie nie wraca... Jakie czynniki spowodowały, że tutaj już nawet o sporcie się nie pisze, a napisanie swojego zdania w dziale film powoduje, że kilku znajdzie się co również kwestionuje Twój gust w tym aspekcie i to w odpowiedni sposób, bo za ciężko jest zrozumieć, że można pogadać kulturalnie, a co najważniejsze zrozumieć, że inni mają inny gust i co innego lubia niż ja sam.

Reasumując pozdrawiam Cię, ale co do muzyki jak będę miał chęć to wkleję to co mi się podoba i co sprawia mi generalnie przyjemność. Założyłem ten wątek również po to aby popularyzować muzykę z fizycznych nośników dla każdego repertuaru, powtórzę raz jeszcze dla każego jaki dana osoba lubi posłuchać.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Zaciekawiliście mnie tym Akon-em :) nie znałem.

Ja pierwszy raz w piątek Jego posłuchałem :) , ale jak to Kolega powiedział, "tyłek na urodzinach będzie można poruszać.." Do imprezy już coraz bliżej, więc zobaczymy.. Choć powiem Ci , że wcześniej kupioną Sandrę również dla tego celu kiedyś za "młodego" słuchałem i potrafiłem słuchać kapel typu Lady Pank, Maanam, Republika, Bajm, Budka Suflera, a potem włączyć właśnie Sandrę czy K. Minogue i wcale się tego nie wstydzę. Nie wszyscy od młodego słuchali "wybitnej muzyki.. " oczywiście podchodzą indywidualnie i oceniając tę muzykę pod siebie. Oczywiście to nie jest przytyk w kierunku Twojej osoby :)
 
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam
Loluś to nie tak. Ostatnio jestem bardzo tolerancyjny, ale jak to to widzę i słyszę to trochę mi żal, że Majdanek tylko za muzeum robi.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Loluś to nie tak. Ostatnio jestem bardzo tolerancyjny, ale jak to to widzę i słyszę to trochę mi żal, że Majdanek tylko za muzeum robi.

Zawsze warto być wyrozumiałym, bo powiem Ci, że lepiej się z tym człowiekowi żyje, a to o czym wspomniałeś to nie ten temat, ale serce się kraje zarówno wzdłuż jaki w poprzek. Ale widzisz to nic nie jest bez powodu, to zaczyna się od prostych rzeczy typu dzielenie ludzi na lepszych i tych gorszych, nawet na tak czymś "prostym" jak muzyka dowiadujesz się, że jesteś "gorszy", bo słuchasz muzyki innej, niż ktoś kto za takiego człowieka Cię uważa, bo taka osoba słucha innej muzyki.
Zaraz ktoś wyskoczy w wątku motoryzacyjnym i napisze, że o motoryzacji mogą rozmawiać Ci co mają auta powiedzmy od poziomu nowego Passata w górę, bo poniżej to dla takiej osoby nie są osoby kompetentne do tego, aby wyrażali swoje zdanie w tym temacie..
W wątku stereo wyskoczy kolejny i napisze, że poniżej np. Maka, Esotercika jak ktoś nie ma to nie widzi ludzi do dyskusji w temacie stereo..

Werf napiszę Ci o pewnym spotkaniu, pomimo, że to forum otwarte i nie powinienem tego pisać, bo to miało miejsce na prywatnym podwórku, ale może niektórzy zrozumieją, że warto być tolerancyjnym dla innych bez względu na to, że my co innego np słuchamy, oglądamy itp.,

Na początku listopada w ur., byłem na takim spotkaniu Panów, którzy spotkali się i chcieli sobie pogadać o tym co słuchają (jazz, muzyka klasyczna, blues). Pomyślałem sobie (ktoś mnie zaprosił na nie), że pójdę i zobaczę co tych ludzi bawi, co szanują w tych gatunkach muzyki i generalnie jacy Ci oni są, kiedy spotykają się na przysłowiowym piwie. Ale nie poszedłem sam, był ze mną kumpel , (nie ma znaczenia dlaczego on tam był, całkowicie przypadek sprawił, że się tam pojawił). Po prawie dwóch godzinach i rozmowach o takich gatunkach muzycznych, a nie innych, jeden z tych Panów - melomanów, spytali się kumpla " A czego Ty Kolego słuchasz ..." Jak było wielkie zdziwienie i jakie mieli miny, kiedy usłyszeli to: " .. prostej muzyki słucham, między innymi Martyniuka, Wiśniewskiego ..."
Przez 10-15 sek. zapadła cisza, po czym jeden z tych Panów wstał, podszedł do baru kupił 12 letnie whisky, podszedł do kumpla, wręczył mu tę butelkę i powiedział... "..że ma wielki szacunek do takich ludzi jak On, bo będąc na piwie z "chorymi ludźmi z miłości do klasyki i jazzu" był tak zajebi.... szczery i że się nie wstydził tego co powiedział..." I to nie byli tacy zwykli ludzie co sobie słuchają muzyki, bo byli to melomani, audiofile, ludzie , którzy tony książek przeczytali o tej muzyce, wiele filmów, reportaży obejrzanych, dwóch czy trzech należą do jakiegoś stowarzyszenia muzyki jazzowej.. nieważna nazwa, chodzi o fakt, że potrafili być tolerancyjni wobec człowieka , który słucha muzyki, gdzie dla wielu ten gatunek muzyczny (a wlasciwie ludzie słuchający takiej muzyki) jest wyśmiewany, poniżany i generalnie nie istnieje w ich słowniku.

I jak widać można takie rzeczy robić z uśmiechem na ustach, tylko trzeba chcieć. Tylko problem jest z tym chceniem... :blagam:

Spokojnej niedzieli życzę.. :)
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Nie rozumiem skąd ten cały wrzask - nawet jeżeli to "autorski " wątek .Naprawdę jest cała masa bardziej bzdurnych wpisów ,które kompletnie niczego nie wnoszą i to dotyczy każdego działu

Często nie po drodze mi z wrzutkami Lolka,ale widzę,że tu niektórzy bardzo się przejęli :D
No i odważyli się odezwać,bo w grupie raźniej ;)
 

rabit

Active member
Bez reklam
Lolek, odniosłem się do pierwszego postu który napisałeś w tym temacie. Zerknij sobie o co miało chodzić w tym wątku... Nie mam zamiaru się z nikim kłucić, bo może do disco polo mi daleko, to nie widzę problemu żeby ktoś sobie tego rodzaju muzyki słuchał.
Zdrowia życzę
 
Do góry