Płyty cd w stereo

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
No to fajnie, że się podobało. :)
Ale jak można opisać muzykę. Tego trzeba po prostu posłuchać. Tym bardziej tego.
Generalnie hołduję skandynawskiemu metalowi.
To może dopełnieniem niech będą poniższe filmiki. Nie wiem, czy już to znacie.
Jest to sesja nagraniowa płyty "Time", znajdująca się na płycie DVD w Boxie z płytą CD.
Teraz będzie to zupełnie inny odbiór.
https://www.youtube.com/watch?v=4UMwLxFNKS0
https://www.youtube.com/watch?v=Tl5T-glTdXw
https://www.youtube.com/watch?v=gEBFn8tkdFA

A przy okazji. Widoczny tu "pałker" w tej chwili zasila zespół Nightwish.
Natomiast Jari, wokalista, tylko śpiewa, gdyż zespół ma nowego gitarzystę.
Pozdrawiam. :)
 
Ostatnia edycja:

tomaszsocho

New member
Kolego firestorm7 , Wintersun to zdecydowanie nie mój klimat...ja preferuję lata 80/90/00. obecnie jakoś nie mogę trafić na album od dłuższego czasu który jakoś szczególnie mnie wciągnął. powstały dziwne gatunki, podgatunki, w sumie skoda czasu an szufladkowanie, ale unblack metal to wyjątkowe ścierwo...no chyba że komuś się to podoba to powodzenia.

a z ciekawości na czym Ty słuchasz (stereo/ampli/kolumny)?

ja od dłuższego czasu poszukuję sprzętu na którym zagra choćby przyzwoicie Satyricon-Nemesis Divina. Płyta muzycznie genialna , tylko gdyby nie ta realizacja/produkcja...
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Oczywiście, każdy słucha czego chce.
Akurat lata które podałeś, to nie moje klimaty, chociaż na tym się wychowałem, a już pół wieku za mną. Taki np. Europe, to dla mnie disco metal. Wolę coś znacznie mocniejszego. Choć metal, to nie wszystko. Preferuję również elektronikę. Przede wszystkim Tangerine Dream. Ale tu, to już lata 70te i 80te.

A na czym słucham? No cóż. Multi kanałówka to do filmów i koncertów. Stereo zaś, to lampa DYI i słuchawki. Tak się złożyło, że właśnie wymieniłem swoje Beyery DT 880 i 990 na Focal'e Clear. I powiem krótko – opad szczęki. A słuchałem również różnych Sennheiser’ów. Clear'y zjadły wszystko czego słuchałem w przedziale do 8 tys. A teraz jest na nie świetny rabat; z 6,5 tys. na 4,5. Takiej dynamiki i basu nie spodziewałbym się po słuchawkach w tej cenie, co zawsze jest piętą achillesową słuchawek. EISA jak najbardziej zasłużona. Ciekawe też, że ich użytkownicy uznali, że brzmią one lepiej, niż topowe Focal'owe Utopie.
 

tomaszsocho

New member
kolego firestorm7, ja nie wyobrażam sobie słuchania metalu na słuchawkach nawet z najwyższej półki. przy takiej muzie musi być tak zwane p*%*%*$cie! :)
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Masz Kolego rację. W pewnych okolicznościach, jak np. koncerty, kolumny głośnikowe się sprawdzają. Niemniej jednak uważam, że szczególnie muzyka „metalowa” wbrew pozorom jest bardzo wymagająca od zestawów głośnikowych. Sam się nie raz przekonałem, że mając słabej klasy głośniki, muzyka taka brzmi jak jeden, wielki łomot. Ja jednak wolę precyzję, szczegół i detal w nagraniach. Dlatego też, generalnie w stereo preferuję słuchawki. Tym bardziej teraz, mając Clear’y.
 
Oczywiście, każdy słucha czego chce.
...
A na czym słucham? No cóż. Multi kanałówka to do filmów i koncertów. Stereo zaś, to lampa DYI i słuchawki. Tak się złożyło, że właśnie wymieniłem swoje Beyery DT 880 i 990 na Focal'e Clear. I powiem krótko – opad szczęki. A słuchałem również różnych Sennheiser’ów. Clear'y zjadły wszystko czego słuchałem w przedziale do 8 tys. A teraz jest na nie świetny rabat; z 6,5 tys. na 4,5. Takiej dynamiki i basu nie spodziewałbym się po słuchawkach w tej cenie, co zawsze jest piętą achillesową słuchawek. EISA jak najbardziej zasłużona. Ciekawe też, że ich użytkownicy uznali, że brzmią one lepiej, niż topowe Focal'owe Utopie.

A gdzie ten mega rabat na Focal Clear??
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Lubię głos tej Pani, niestety repertuarowo nie bardzo śpiewa to co ja lubię, więc poszukałem płyty, która częściowo przynajmniej podchodzi pod to co lubię, a część będzie na jakieś imprezy w domu..


upload images
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
W końcu doszły do mnie pierwsze dwie płyty Susan Wong w SACD, długo trzeba było czekać, ale warto było...
upload img free





I każda płyta z tej wytwórni ma dodatkowe opakowanie zabezpieczające przed zarysowaniem
 
Ostatnia edycja:

dmk84

New member
Takie tam ostatnie fridayowe zakupy:)
 

Attachments

  • 20191205_113245.jpg
    20191205_113245.jpg
    25,2 KB · Wyś: 22

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dzisiaj kolejne płytki przyszły dwie w bluspec-u : najnowsza płyta C. Dion (courage) jest wydana w tym grubtm opakowaniu, podobnie jak np ostatnia płyta A. Bocelli i M. Carey (the best) i taka ciekawostka o tej wokalistce jest w czołówce artystów o najwyższej skali głosowej , która u niej wynosi ponad 5 oktaw. Na koncertach potrafi osiągać najwyższe tony, czyli tzw. rejestr gwizdkowy. I rekordowa wyśpiewana przez Nią nuta trafiła do księgi rekordów Guinessa. A jej albumy sprzedały się w ponad 200 mln egz. I jest na drugim miejscu zaraz po Madonnie.
I trzecia płyta Susan Wong (someone like you) w sacd i to już trzecia płyta Jej w tym formacie zagościła u mnie. Mam nadzieję, że jeszcze dwie dojdą pod choinkę.

pictures hoster




image hoster

 

donsalieri

Active member
Bez reklam
Celina wspaniała jest :)
a lolek kiedy ty tego wszystkiego słuchasz, tyle płyt-normalnie skąd masz tyle czasu na słuchanie muzyki i oglądanie filmów
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wiesz prościej znaleźć czas na słuchanie muzyki niż na oglądanie filmów, przynajmniej w moim przypadku. Ja też bardzo lubię C.D. w przyszłym roku można będzie zobaczyć Ją na żywo i mam zamiar z tego korzystać. Zresztą kilkoro nas będzie szło z mojej Rodziny na Jej koncert, podobnie jak na koncert A. Bocelli.
Posłuchaj Susan Wong, ja bardzo ją polubiłem, problem jest taki, że nawet te normalne wydania są drogie, a nasze sklepy typu empik nie mają tych płyt w swojej ofercie.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Pierwszy raz słyszę to nazwisko, ale jeszcze powiedzmy 6 miesięcy temu nie znałem pewnych artystów, a dzisiaj ma po kolka ich płyt, więc kto wie...:)
 
Do góry