Płyty cd w stereo

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Mam tego Bonamasseę od kilku dni :)
Nie wiem czy się nie skusić na Marcusa... O ilę zawsze lubię dobre brzmienie gitary basowej to juz funky rytmy niekoniecznie. Ten sam problem mam z Pilichowskim.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja ostatnio jestem mocno opóźniony z nowościami. Z tymi płytami i tak się szybko uwinąłem. Lubie Bonamassę . Jest świetnym gitarzystą i kolekcjonerem gitar, doskonałym technikiem. Jednak jego płyty moim zadaniem mogły być lepiej wydawane. Wydaje mi się kompresja jest spora. Tak czy tak świetna muzyka.

Styl Marcus-a jest niepodrabiany. Łatwo poznać jego charakterystyczne uderzanie w struny. Mam też jego płyty Afrodeezia, Renaissance, M2. Po pierwszym przesłuchaniu nowej stawiam ją na końcu stawki. Ale czasem tak mam przy pierwszym kontakcie. Posłucha się kilka razy wtedy będzie wiadomo.

Jakbyś nie miał Afrodeezia to mogę oddać niezobowiązująco bo mam 2 szt. Mogę podesłać wydanie polska cena coś tam. Kuł mi w oczy ten napis i kupiłem inne wydanie :) Brzmią tak samo. Jak masz nie ma tematu.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ja ostatnio jestem mocno opóźniony z nowościami. Z tymi płytami i tak się szybko uwinąłem. Lubie Bonamassę . Jest świetnym gitarzystą i kolekcjonerem gitar, doskonałym technikiem. Jednak jego płyty moim zadaniem mogły być lepiej wydawane. Wydaje mi się kompresja jest spora. Tak czy tak świetna muzyka.
Pełna zgoda. Muzyka OK, ale jak zwykle, w studio chcieli więcej kasy... :)
Mam tez kilka płyt w duecie z Beth Hart - świetne głosisko, przypomina mi Janis Joplin, a płytkę Black Coffe mam w dwóch wersjach: CD o czerwonego LP. Wbrew temu, co twierdzą inni, czarna kawa jest dobra o każdej porze dnia :D

zdjęcia na allegro
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Narobiłeś mi ochoty na Beth Hart ;)

BH.jpg
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak nie lubić Zeppelinów :) Coś mi się obiło o uszy o tym zespole. Jak czerpali inspirację z LZ to może wyjść fajnie granie. Posłucham.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
z czego czerpali to nie wiem, ale wariaci zostali okrzyknięci mianem Led Zeppelin 2, głownie z powodu bliźniaczo podbnego głosu wokalisty do Roberta Planta. Sam Plant nawet pozytywnie wypowiada się na ich temat i żartobliwei twierdzi że to oni sa Led Zeppelin 1 :)

[youtube]ePIAaQwYMaM[/youtube]
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Przyznam się , nie znam ich..... ale w ostatnim czasie słucham rożnych rzeczy czego do tej pory nie słyszałem i robię zakupy niektórych płyt, to może i tego posłucham :)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Riverside- świetny album, bardzo dobrze nagrany. U mnie na Tidalu ;)
A ciekawe kto pamięta to?
kobong-reedycja2-w-iext53267860.jpg
kobong-reedycja-w-iext53267860.jpg
Wyszły właśnie reedycje w nowym masteringu, naprawdę dobra robota, ... fajnie cofnąć się w czasie o jedno pokolenie ;)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przyznam się , nie znam ich..... ale w ostatnim czasie słucham rożnych rzeczy czego do tej pory nie słyszałem i robię zakupy niektórych płyt, to może i tego posłucham :)

Snowy White wybaczam (ale jak lubisz bluesa w europejskim wydaniu to polecam, dobrze nagrany) , ale Riverside już nie ;) To klasyka polskiego rocka progresywnego , nasz produkt eksportowy. Ten album jest dość mocno emocjonalny polecam zapoznać się z ich dyskografią. Sam Mariusz Duda ma jeszcze inny projekt Lunatic Soul. Polecam . Wartość muzyczna top.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Riverside posłuchałem oczywiście na YT (wiec ciężko jakieś wnioski na tej podstawie wysuwać) ale wydaje mi się , że jakość tego typu płyt to coś jak ja mam The Rasmus - płyty drogie , a jakość słabiutka.. całe pasmo na siebie się nakłada, bardzo szczupły dźwięk.., bas to tak jakby był głośnik postawiony z jakimś grubym kocem.. masakra.. niektóre pioseneczki są dla mnie świetne.. niestety płyty tylko do cichego słuchania.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Riverside i Lunatic Soul to dla mnie jedne z najlepiej grających/zrobionych płyt. I nawet nie chodzi o winyle, bo w takiej wersji mam szczęście posiadać dwie sztuki, ale i z Tidala gra fantastycznie.
 
Do góry