Pliki AVCHD - co z nimi robić?

Zielone Kiwi

New member
Usiluje Pinaklem 11.1 zrobic divix/avi/cokolwiek z m2ts. Niestety - dzwiek jest dobry ale vizja to po prosatu film w trybie bardzo przyspieszonym. Nie widze zadnych opcji do regulacji tego... co robic ??
Plik jest z panasonika SD9 a pinakielek wersja trial od kamerki. Drivery do karty i wszystkie inne sa aktualne.
Usiluje zrobic z m2ts cos co sie da ogladac na zwyklym dvd i zalamac sie mozna, caly dzien walcze...
PS1 Ok, Nero 8 zalatwil sprawe, probka wypadla zadowalajaco, tylko teraz sie robi cala plyta... 7 godzin. Mialem 4 GB nagrania w najwyzszej jakosci, zmiescilo sie to wszystko na jedna plyte DVD.
Czyli tzw plan minimum wykonalem, teraz musze pokombinowac cos z przejsciami pomiedzy scenami i podkladem dzwiekowym. No i jakiegos AVI zrobic.
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ja mam Pinnacle 12, ale zauwazylem, ze daje lepsze rezultaty niz Nero8 (nero ma slabsze mozliwosci edycyjne i jakosc wynikowego materialu jakosci DVD mnie niezadowala), mimo tragicznie dlugiego renderowania (tu uklon w strone Nero). W Pinaccle lepsze mozliwosci ustawien i jakosc (jesli chodzi o plik) daje DivX lub Mpeg 2, 4 niż Avi. Oczywiście to moja subiektywna opinia, bo oba kombajny mam dopiero 2-3 tygodnie i jeszcze się ich ucze.
Natomiast jesli tylko zalezy ci na polaczeniu .mtsow bez wiekszej obróbki to najwygodniej i najszybciej TxMuxer

http://www.softpedia.com/get/Multimedia/Video/Other-VIDEO-Tools/tsMuxeR.shtml

Zobacz też tu:

http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=27353

Wszystkie potrzebne informacje znajdziesz na forum, nawet w tym wątku.
Pozdrawiam
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Zaproponowałem i opisałem własną metodę łączenia plików .m2ts z wykorzystaniem TSSpliter i tsMuxer jako (moim zdaniem) szybszą i dającą lepsze rezultaty niż posługiwanie się tylko tsMuxer, gdzie każdy plik dołączany trzeba indywidualnie dodawać do już doczytanych. Gdy plików jest dużo to naprawdę "ogłupiająca" robota, gdzie pominąć jakiś plik lub dodać dwa razy inny w drodze pomyłki wynikającej z oczopląsu też nie trudno . W TSSpliter łączenie dowolnej liczby plików uzyskuje się za jednorazowym ich wczytaniem. Operacja jest bardzo prosta i bardzo szybka. Druga dość istotna sprawa to fakt, że wstępnie połączone pliki .m2ts (choć nie nadają się jeszcze do odtwarzania) mają już dobrze usytuowane strumienie audio w stosunku do video. Poddanie takich plików remuxowaniu pozwala na określenie właściwych informacji odnośnie struktury jako całości oraz jej uciąglenie bez większego narażania na asynchronizację audio i video. Oczywiście gdy łączymy małą liczbę plików można ograniczyć się tylko do operacji w tsMuxer - wybór zawsze pozostaje w gestii użytkownika.
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
charlie napisał:
nie zglaszaja sie bo przegladaja inne fora w poszukiwaniu odpowiedzi. Ale widac ze nie te co trzeba.

Zabieram sie do testowania i dziekuje za wskazanie swiatelka w tunelu.

Ciekawy jestem czy dotarłeś do końca tego tunelu, rozwiązawszy problem odtwarzania struktury BR z DVD Architect Pro 5 na PS3. Mam nadzieję, że tak i coś na ten temat napiszesz. Ja też tą problematyką zająłem się bliżej, bo ona znacznie wykracza poza DVD Architect-a. Z podobnym problemem spotkałem się już przy płytce z TotalMedia Extreme, która w komputerze się odtwarzała wraz z menu bez problemu a w PS3 nie. Wówczas nie umiałem sobie wytłumaczyć dlaczego tak jest. Teraz już wiem i myślę, że to wcześniej czy później wielu zainteresuje więc kilka słów na ten temat.
Problem ten najpierw zauważono przy płytkach DVD nagranych w formacie BR w Adobe Encore CS3. (przy okazji warto wyjaśnić, że w skład Adobe Premiere Pro CS3 w cenie 799$, wchodzi Photoshop CS3 i Encore CS3 - Adobe nadal nie obsługuje AVCHD i użytkownicy są rozczarowani tym faktem, czemu wyraz dają od dawna min. na Adobe "User to User Forum" w wątku "AVCHD and premiere pro". Jak dotychczas jedynym wyjściem jest konvertowanie AVCHD np do MPEG2 HD - czyli aby na wyjściu otrzymać pliki .m2ts w BR, materiał filmowy HD jest dwukrotnie przekodowywany-super no nie?).
W tej sytuacji można się pokusić na uogólnienie, że każda płytka DVD z nagraną strukturą BR może być identyfikowana w PS3 jako zawierająca dane (data disc), a nie AVCHD. Przyczynę tego stanu rzeczy wytropił ksamborn i swój punkt widzenia opisał w szeregu postach na Adobe Forums w wątku " Encore CS3 project on DVD for PS3" (co min. stało się podstawą do opracowania wspomnianegu uprzednio tutorialu filmowego, objaśniającego sposób postępowania prowadzącego do obejścia problemu). Sprawa w swej istocie jest banalnie prosta, ale usunięcie problemu wymaga zrozumienia i pewnego nakładu pracy. Przyczyna tkwi nie w strukturze BR a w zbiorze o nazwie index.bdmv, tam bowiem zaszyty jest pewien znacznik, który określa jak dana płytka ma być odtwarzana - czy jako BD czy jako AVCHD ("AVCHD tag"). Niestety nie ma jeszcze narzędzia edycyjnego, które pozwalałoby zmieniać dany "tag". Być może Pelican 9 (zachęcany przez wielu) wmontuje w swój znakomity program BDEdit bezpośredni dostęp do "tag"-ów - gdyby tak się stało, problem byłby rozwiązywalny w ciągu sekundy. Obecnie ksamborn proponuje taką drogę:

- wykonać (lub pobrać z sieci http://www.hdtvtotal.com/module-pagesetter-printpub-tid-1-pid-1051.html) dowolny "pusty" projekt płytki AVCHD zawierający jedynie jakiś krótki plik video i menu (mowa o projekcie z Nero 8, ale może być dowolny inny program, który pozwala stworzyć płytkę AVCHD z właściwie ustawionym "tag"-iem),
-wykonać na dysku twardym kopię folderu BDMV otrzymanego z projektu wykonanym jakimś programem do authoringu BR i podmienić w tym folderze plik index.bdmv plikiem pochodzącym z "pustego" projektu,
- wczytać do BDEdit folder BDMV z powyższego projektu z podmienionym plikiem i dostępnymi opcjami przerobić wszystkie ustawienia w index.bdmv jako identyczne z tym co w BDEdit widać w index.bdmv dla naszego orygimalnego projektu BR (jak to się robi widać na filmie z tutorialu http://www.jmrser.com/Tutorials.html),
- po zapisaniu nowego zbioru index.bdmv do projektu BR nagrać taką strukturę na płytce DVD w UDF 2.5 (np w darmowym ImgBurn) i będzie ona w PS3 odtwarzana jako AVCHD - co zostało także przeze mnie sprawdzone (pliku MovieObiect.bdmv nie należy zmieniać).

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby to wszystko zastosować także do dużych struktur BR (które nie mieszczą się na płytce DVD) odtwarzanych w PS3 z dysku zewnętrznego FAT32.
Teraz już, na podstawie opisanych tu informacji, nawet osoby nie znające języka angielskiego, mogą modyfikować dowolny projekt BR do postaci odtwarzalnej na PS3.
Oczywiście Sony mogłoby niewielką korektą zmienić tak soft dla PS3, aby płytka DVD nagrana jako BR, była zawsze traktowana jako AVCHD - ponieważ tego nie zrobiono, jest to prawdopodobnie świadomie podłożony "hak". O taktyce różnych "haków" zastawianych na użytkowników sprzętu Sony możnaby więcej pisać, ale nie jest to tematem wątku. A poza tym Sony jako twórcy AVCHD i PS3 można dużo wybaczyć.
 
Ostatnia edycja:

robotm

New member
Do Sydon777 :

Cześć :)
Próbuje sobie zbudowac taką płytkę z trzema odcinkami Planet Earth (z mkv) i próbuje sie "przebic" przez informacje zawarte w tym wątku.
W poście:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=195838&postcount=175
napisałeś: "Następnie dla tych pięciu tytułów wybieramy oryginalne a zarazem reprezentatywne pliki .m2ts, które pozwolą nam zaprojektować stosowne menu."

Co to są te "reprezentatywne" pliki ?? Jakieś dowone małe czy wycięte fragmenty podstawowych ??

I jeszcze jedno - zassałem triala totalmedia EX i jak
zaimportuje do ww plik m2ts (z tsmuxer'a) o wielkosci okolo 7 Gb to program pokazuje na płytce BD 11Gb z hakiem ... Skąd taka różnica ?

W tsMuxer dodałem 3 pliki Planet Earth (okoł 2,5Gb każdy) funkcją "add"
Wygenerowal sie BD z plikiem około 7,5Gb - czyli ok ale ...
odtwarzam ww Kplayerem (z folderu STREAM) i niestety - pokazuje czas trwania okolo 50 min czyli 1 odcinek - gdzie jest reszta ??

Pozdrawiam i z góry dzięki za poświęcenie chwili czasu.
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Sprawa "Add" już kilkakrotnie była wyjaśniana - w twoim przypadku po pierwszym "Add" musiałbyś użyć dwa razy "Append" dla dwóch kolejnych plików. Tylko po co ty chcesz łączyć te pliki? O ile dobrze zrozumiałem, chcesz mieć dostęp do każdego pliku z menu, a więc każdy plik trzeba remuksować oddzielnie, aby z konteneru MKV przeładować go do konteneru M2TS oraz uzyskać potrzebne do dalszej pracy pliki .mpls i .clpi. Przez pliki "reprezentatywne" należało rozumieć jakieś oryginalne z kamery (które są z założenia krótkie) a zawierają na początku scenę, której ikona powinna się znależć w menu danego tytułu. W twoim przypadku poprostu poszukaj w plikach każdgo filmu takich scen, które twoim zdaniem dobrze będą reprezentować dany tytuł i wytnij fragmenciki filmu z tymi scenami (krótkie, aby przygotowanie struktury roboczej było bardzo szybkie). Możesz też te trzy filmy podzielić na jakieś logiczne mniejsze części i dać menu np sześcio czy więcej tytułowe, odnoszące się do poszczególnych części.
Do TotalMedia nie masz potrzeby wczytywać filmowych plików, tylko te fragmenciki "reprezentujące" filmy. A to, że program je przkoduje i wynik zajmie więcej miejsca niż pliki wsadowe nie ma żadnego znaczenia. Pliki wynikowe (filmowe) nie są ci do niczego potrzebne. One już spełniłniły swoją role, gdy powstały pliki index.bdmv i MovieObject.bdmv oraz pliki filmowe .m2ts przedstawiające nowopowstałe menu (wraz z niezbędnymi a przynależnymi plikami .clpi i .mpls)
 
Ostatnia edycja:

piotralski

New member
Witam,

probowalem to wszystko ogarnac i....padlem ;;;;;;;;;;;;;:)

Chyba trzeba bedzie inzyniera zrobic z tego tematu:)

Mi osobiscie nie potrzeba wiele (od obrazu) ale zachodze w glowe jak mozna wyciagnac realna date i godzine nagranego materialu na ekran.

Jesli bylo to sorrki, ale jakos nie zauwazylem.

Dzieki za pomoc.
 

robotm

New member
Do "przedmówcy":
Masz rację - ilość informacji jest powalająca jak na pierwszy raz :)

Do Sydon777 :
Dzieki za wyjasnienie - że tak napisze : rozumiejszyn :)
Powycinalem takie pliki po około 40-45 mega (mniejszego tsmuxer mi
wyciąć nie chcial) ale za to ładnie się "loop'ują" w menu :D.
Właśnie się całość rzeźbi w TM extreme - zobaczymy co wyniknie z tych "poczynań" :)

Mam jeszcze DVD Architect 5 - można duuuużo ładniejsze menu posklejać.
TM extreme jest przy nim ubogi :( ale niestety wywala mi się i ... szkoda :(
 

robotm

New member
Potwierdzam że działa :)

Moje wypociny żeby wepchnąć na DVD DL po 3 odcinki Planet Earth 720p
z w-muxowanym polskim lektorem, dodać menu i odtworzyć w PS3
zakończyły się sukcesem :)

Dzięki wiedzy zawartej w tym wątku można naprawdę sobie pocudować !

Menu zrobiłem DVD architect'em - fajniejsze niż w TM Extreme.
Jako pliki reprezentatywne (dzięki Sydon777) użyłem powycinanych
10 sekundowych fragmentów plików docelowych aby sie "obrazki" w menu zgadzały.
Próbowalem ww jeszcze animować ale ... niestety na moim kompie DVDarchitect się
wykrzacza co jakiś czas z niewiadomego powodu.

Co interesujące - DVDa ustawia plik z menu jako pierwszy a nie ostatni
jak to było sugerowane w opisie więc należy na takie "pułapki" uważać.

I żeby nie było :
Moje pliki maiały framerate 23.976 i z takimi mi się DVDa wywalał.
Poradziłem sobie tak:
Podczas wycinania (tych reprezentatywnych) w tsMuxer'e ustawiłem
framerate 25. DVDa rozpoznał je jako 50 progressive. Na koniec - przy
ustawianiu opcji płyty zmieniłem framerate na 23.976 i tak wyrenderowałem.
Przyznam sie że nie mam pojecia co by było gdyby menu było 25 a filmy 23.976
więc wolałem nie ryzykować :) .

Tak więc reasumując:
Mam płytę DVD DL z trzema odcinkami Planet Earth 720p z menu (obrazki , muzyczka itp)

Dzięki serdeczne za przekazanie tej, jakże cennej wiedzy na forum !!!!!



PS. I pytanie - a co jesli mam film który nie jest 1280/720 tylko np. 1280/586 ??
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
No to mamy pierwszego (który się ujawnił) fachowca od własnego menu w strukturze AVCHD (BR). Gratulacje. To co napisałeś powinno być dla innych inspirujące. To bowiem już jest praca twórcza, a nie tylko przyjmowanie tego co nam dają. Co prawda twój projekt dotyczył menu dla filmów dokumentalnych, a nie z własnej kamery, ale sposób postępowania dla obu przypadków jest przecież taki sam. Mam nadzieję, że zdobytym doświadczeniem podzielisz się jeszcze z innymi, dopiero wchodzącymi w temat. Teoretycznie framerate 25 dla menu i 23.976 dla filmów nie powinno przeszkadzać, bo przecież zarówno pliki filmowe dla menu jak i właściwe pliki filmowe mają niezależne pliki informacyjne, w których są określone własności - ale przy okazji warto będzie to sprawdzić. Natomiast nie można wykluczyć, że to właśnie niezgodność framerate była przyczyną problemów przy próbie animowania menu - tu bowiem w obrębie jednego pliku filmowego dla menu nie powinny występować różnice we framerate jego części składowych. Nic nie napisałeś jak wyglądał u ciebie problem z "AVCHD tag" dla PS3. O tej kwestii jeszcze trochę napiszę, ale już w nowym wątku "Menu dla struktur AVCHD (BR) - jak to robić ?", do którego ciebie też zapraszam, gybyś coś zechciał napisać w temacie menu.

piotralski napisał:
Witam,
probowalem to wszystko ogarnac i....padlem ;;;;;;;;;;;;;:)
Chyba trzeba bedzie inzyniera zrobic z tego tematu:)
Mi osobiscie nie potrzeba wiele (od obrazu) ale zachodze w glowe jak mozna wyciagnac realna date i godzine nagranego materialu na ekran.
Jesli bylo to sorrki, ale jakos nie zauwazylem.
Dzieki za pomoc.

Wszystkiego się nie da za jednym razem ogarnąć - ale kroczek, za kroczkiem...
Jak na początek wybrałeś bynajmniej nie łatwy problem. Sprawa jest prosta np. dla formatu DV, gdzie obok filmu zapisywane są dane o czasie jego powstawania. Tak samo jest, gdy rejestrujemy film na płytce DVD - te dane są dostępne i zawsze można je wyświetlić na ekranie TV przyciskiem pilota jak do napisów (subtitle). W przypadku rejestrowania filmów w formacie AVCHD też są rejestrowane dane czasowe przy rozpoczęciu każdego ujęcia - a ponieważ znamy framerate więc teoretycznie każdej klatce filmowej można przypisać czas jej powstania. Te dane czasowe wykorzystuje np program PMB i wpisuje je pod ikoną reprezentującą dane ujęcie filmowe w menu i w każdej chwili można więc przejść do menu i zobaczyć, kiedy dany fragment został zarejstrowany. Niezależnie z jakiej kamery materiał AVCHD pochodzi, to jest on zapisywany w postaci niezależnych plików dla każdego ujęcia i we własnościach danego pliku jest zawsze zawarta informacja o czasie jego powstania. Teoretycznie nie ma więc problemu, aby układ odtwarzający (player programowy lub sprzętowy) mógł pobierać informacje czasowe i wyświetlać je na ekranie, ale czy takie realizacje są, tego nie wiem. Ja mam PS3 oraz Tvix-a i w tych playerach w czasie wyświetlania filmu mogę jednocześnie mieć wyświetlaną informację o upływie czasu od rozpoczęcia filmu (lub do jego zakończenia). Natomiast czas powstania danego ujęcia mogę uzyskać po wskazaniu pliku, który to ujęcie reprezentuje, w ogólnej informacji o nim. Gdyby komuś bardzo zależało, to mógłby dane czasowe dla jakiegoś długiego pliku .m2ts (uzyskanego w trakcie edycji filmu) zebrać w postaci pliku tekstowego i wmuxowac je następnie w ten plik jako strumień graficzny. Kontener M2TS umożliwia wykonanie takiej operacji, gdyż specyfikacja tego formatu umożliwia ładowanie na tej zasadzie napisów. Ale czy to warte zachodu? Ciągłe wyświetlanie na ekranie danych o czasie jego powstawania psuje obraz, a jak będziemy chcieli wiedzieć kiedy dane ujęcie powstało, to w przypadku korzystania z płytki AVCHD, zawsze tę wiedzę możemy uzyskać w sposób wyżej wspomniany.
 

piotralski

New member
Do Sydon777.

Ano wlasnie format DV :) To wlasnie z niego przesiadlem sie na AVCHD.

W DV zawsze robilem tak ze przy wstepnej obrobce kazda scena miala wklejone 3 sek. daty i czasu. Przy sklejeniu nagran z kilku miesiecy w jedna calosc widac bylo kiedy dana scena byla krecona.

Teraz kiedy bede (bo tak planuje) sklejal wszystkie ujecia AVCHD w jeden plik (pozniej z racji tego ze rodzina nie ma na czym odtwarzac w HD bede robil zwykle DVD) ciezko mi bedzie okreslic date krecenia.
Oczywiscie orginalne pliki bede archiwizowal na "boku".
 

piotralski

New member
Czy to normalne ze otwierajac plik .mts w TMPGEnc 4.0 XPress nie mam dzwieku?

Nowsza wersja TMPGEnc zalatwila problem :eek:k:
 
Ostatnia edycja:

japi55

New member
Problem z wersja testową Corela Ulead Video Studio 11 plus

Witam,
Chce zakupić program dzieki któremu będę mógł nagrać materiał z kamery (Sony SR11) na płyty Bluray. Niestety Sony nie dołącza oprogramowania do zgrywania takiego materiału (dołączone oprogramowanie to PMB i Adobe Elements 3 które nagrywają tylko na DVD) aby był w postaci BD. Mam mało czasu (praca, dzieci małe...) i interesuje mnie program łatwy a najlepiej w języku polskim. Ściągnąłem sobie wersje testowe Corela (UV11Plus) ale ten program nie widzi plików AVCHD. Pojawia mi się następujący komunikat: "Unable to open file File format mismatch" lub "No items match your serch..." Dodam że program PMB i Sony Vegas widzą te pliki. Proszę o pomoc jak otworzyć te pliki w tym programie testowym. Lub proszę o podpowiedż jaki program wybrać aby była łatwa i szybka możliwość zgrania plików AVCHD na płytke BDRE w formacie Bluray i aby można było otworzyć taki film na tacjinarnym odtwarzaczu. Dodam że zależy mi na jakości obrazu i dźwięku.
Za wszelkie popowiedzi z góry dziękuję.
Pozdrawiam.
Jacek
 
Ostatnia edycja:

slawek.z

New member
Program nie widzi plików AVCHD ponieważ jest to wersja trialowa , która nie ma obsługi tych plików . Musisz nabyć wersję pełną , jest to program po polsku . Także Pinnacle Studio 12 jest w języku polskim i bez problemu wczyta Ci pliki AVCHD ... ale bez problemu niestety nie uda Ci sie ich zedytowac ... poczytaj wcześniejsze wątki , było o tych programach wiele napisane . Życze miłej lektury i powodzenia w edycji.
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
japi55
Trudno ci coś sensownego radzić, bo narzucasz mocne ograniczenia. Z jednej strony brak czas, więc to ma być prościutkie, a z drugiej strony ma to być płytka BR. Jest tu pewna sprzeczność - obsługa edycji AVCHD z nagrywaniem płytek BR umieszczana jest w programach z "wyższej półki" a więc trudniejszych w opanowaniu. Przykładem może być program do Authoringu BR o nazwie DVD Architect Pro 5, który sam w sobie jest dość złożony, a do samej edycji AVCHD wymaga w zasadzie równie złożonego programu Vegas Pro. Nawet jakbyś się przedarł przez te wszystkie, dość złożone opcje w obu programach, to powstaje pytanie, czy przy twoich ograniczeniach czasowych masz szansę sensownie wykorzystać przestrzeń, jaką daje do dyspozycji płytka BD. Czy w twoim przypadku nie lepiej (przynajmniej na początku) edytować płytki DVD (lub DVD DL), które zagwarantują ci dokładnie taką samą jakość jak płytki BD i mogą być również odtwarzane na stacjonarnym playerze BR. Masz przecież PMB, testowo nagraj sobie jakąś płytkę AVCHD - zobaczysz jak dużo materiału filmowego możesz na jednej płytce zmieścić. Strona graficzna menu nawigacyjnego w PMB nie jest imponująca, ale przecież istota rzeczy tkwi w samym filmie, w jego jakości - a jakość tu będziesz miał najwyższą ze wszystkich możliwych, bo nie wiąże się z przekodowaniem materiału źródłowego. Program jest bardzo prosty w obsłudze i pozwala szybko uzyskać rezultaty końcowe - co przy twoich ograniczeniach jest chyba kluczowe. A w przyszłości jak ci się uzbiera trochę tych płytek AVCHD i poczujesz się pewniej w zagadnieniach struktur BR, możesz sobie przerzucić materiał filmowy z tych płytek na płytkę BD i to bez jakiejkolwiek utraty jakości.
Jeżeli jednak chcesz od początku nagrywać BD, to skorzystaj z kompletnego narzędzia do edycji i Authoringu (a nieco mniej skomlikowanego niż Architect z Vegas-em) o nazwie TotalMedia Extreme. Musisz się jednak liczyć ze znacznie większym nakładem czasu z twojej strony (i to z kilku powodów) niż w przypadku PMB.
Ulead Video Studio 11 plus jest ukierunkowane głównie na edycję (oczywiście z przekodowaniem materiału HD). Natomiast do Authoringu płyt dedykowany jest inny program Corela o nazwie Ulead DVD Movie Factory.
Z tego co piszesz można wnośić, że kasa u ciebie nie odgrywa spejalnej roli, ale forsa to forsa, nim się ją wyda lepiej w każdym przypadku dobrze przemyśleć sprawę.
 

japi55

New member
Problem z wersja testową Corela Ulead Video Studio 11 plus

Dziękuję Sławku Z i Sydon777 za odpowiedź na moje pytanie. Ale w dalszym ciągu poszukuję odpowiedzi na moje pytanie...
Wszelkie rady mile widziane, bo jednak zależy mi na tym aby to była możliwość nagrywania na płytkach BR bo w miarę upływu czasu zbiera sie tego nagrywanego materiału (najczęściej dzieci), a wiadomo jak to jest jak się uzbiera np100GB na płytkach DVD to potem przenieść to na BR to trzeba by spędzic bardzo duuuużo czasu aby to przegrać. W tej chwili mam oczekujacy materiał (35GB) i chciałbym zwolnić miejsce z dyku kamery i laptopa. Biore też możliwość tymczasowego nagrania surowego materiału (m2ts) na płytke BDRE.
Bo zależy mi na jakości i na tym aby kiedyś dzieciaki mogły sobie pooglądać siebie w miarę możliwości w jak najlepszej jakości... A i w końcu po to kupiłem nagrywarkę BD aby z niej korzystać.
Pozdrawiam.
Jacek
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
W czym więc problem? - samo nagrywanie na BD nie różni się w swej istocie od nagrywania na DVD czy na dysku komputerowym. Teraz większość programów edycyjnych ma już opcję nagrywania BR. Nawet do Pinnacle Studio 12 obok nagrań AVCHD wprowadzono nagrywanie BR. W Nero 8 było już wcześniej , nie wspominając o innych programach. Jak pisałem, różnica między strukturą AVCHD a strukturą BR, istnieje tylko w pliku index.bdmv "tag", który jest inny. Jeżeli chcesz nagrywać pliki bez edycji jako archiwum (bo nie masz teraz czasu na taką czy inną edycję) - bez trudu to możesz robić. Płyta BD może być bowiem traktowana także jako nośnik danych, tak jak każdy inny nosnik. Do tego celu wystarczy tylko nagrywarka i program jej obsługi - co już masz.

Ale jeżeli już jestem przy pisaniu, to nawiążę jeszcze do poprzednich zagadnień związanych z budową własnych struktur AVCHD (BR) bez przekodowania video. Sensowniej byłby to robić w wątku "Menu do sruktur AVCHD - jak to robić?", ale nie wiadomo jakimi kryteriami moderatoray się kierują przy przyklejaniu wątków i może on w krótkim czasie zniknąć. Dlatego wolę npisać tu:

Ciągle podkreślałem zalety tworzenia plków .m2ts bez przekodowywania video i tworzenia na tej podstawie własnych struktur. Jak obserwuję, dla niektórych użytkowników sprawa umieszczania w filmie różnego rodzaju efektów ma jednak wciąż istotne znaczenie. Dlatego sugerowałem, że ten brak w filmie można sobie z nawiązką rekompensować w ramach pliku "Intro" (który samoczynnie wyświetla się jako pierwszy przed ukazaniem się menu) i tam oszałamiać efektami. Można to robić w samym menu jako na różne sposoby animowanym. Można pierwszą i ostatnią pozycję w menu obsadzić krótkimi plikami z wszelkiego rodzaju animacjami i napisami, o czym też pisałem. Ale przecież można jeszcze coś więcej - można w menu obsadzać dodatkowe pozycje plikami zawierającymi najprzeróżniejsze efekty dotyczące transformacji obrazu, przyspieszeń, zwolnień, B/W, sepi, odlotów i przylotów czegokolwiek. W każdym programie edycyjnym filtrów tworzących różnorakie efekty naogół jest multum. Można więc utworzyć jakieś krótkie pliki (klipy) .m2ts w takich programach i wstawić je jako oddzielne tytuły między plikami bez przekodowań. Jeżeli do odtwarzania z menu wybierzemy jakiś tytuł filmowy to player będzie odtwarzał w sposób ciągły całą dalszą sekwencje łącznie z tymi plikami zawierającymi efekty i dla oglądającego nie będzie miało znaczenia, czy te efekty są wmontowane w plikach filmowych nieprzekodowanych, czy w oddzielnych plikach, bo obraz ekranowy w obu przypadkach będzie identyczny. Ikon w menu reprezentujących efekty nigdy nie musimy wywoływać oddzielnie. Ale również możemy zrobić szybciutko pokaz samych efektów zawartch w naszej strukturze - od tak, aby komuś zaimponować, bez pokazu samego filmu.
 

hafnarfjordur

New member
mam maly problem moze ktos juz sie spotkal z takim komunikatem : There is an internal error in the DVD engine, program Ulead DVD Movie Factory , filmik kilka pilkow z kamerki Canon HR10 polaczonych w tym programie (wielkosc filmiku ok 1 gb),dodanie tytułu i prostego podkladu , wszystko przygotowane do nagrania ,robi sie 99% i wywala ten komunikat, o co chodzi? moze ktos sie z tym spotkal? DVD jest raczej sprawne bo w innym programie wypala normalnie płytki , myslalem ze to jakies bledy w nagraniu wiec wzialem inne M2TS-y i tu filmik sie nagrywa ale wogole jest niewidoczny przez takie programy jak np KMPlayer zy MPC nawet pod norton commanderem wogole nie widac ze cos jest wypalone na plycie (film jest tylko widoczny przez dolaczany InterVideo Win DVD) kodeki paczka KLMcodec 4.00 komp, coreduo 1.8 2 gb ramu , co dziwne to wczesniej plytke udalko mi sie nagrac ktora jest normalnie widziana przez kazdy odtwarzacz , po reinstalce windy (XP)wychodza mi takie babole , probowalem posklejac pliki tmuxerem ale posklejanie jakichs 20 plikow daje efekt taki ze powiedzmy pierwsza scena potrafi wyjsc np w drugiej polowie filmu (sa 2 takie sceny powtarzajace sie w srodku filmu) w dodatku zero podkladu zandego efektu zero napisow , ale narazie zostaje mi tylko to bo to jedyna mozliwosc zapisania filmu wogole , moze ktos ma jakis pomysl?
 

Ariakan

New member
przejścia

A ja z innym problemem... dziś pierwszy raz bawiłem się pinnaclem. Na pierwszy ogień poszedł filmik w formacie AVI edycja nie sprawiła żadnych problemów, wszystko (chyba) działało jak powinno.

Potem zrzuciłem do obróbki pliki .mts z panasonica HDC-SD9. Wszystko szło OK do momentu kiedy zauważyłem że nie działają mi przejścia... praktycznie żadne z wyjątkiem tego które wycisza i zaciemnia obraz. Każde inne w którym dwie sceny nachodzą na siebie nie działa, wyświetla się wielki wykrzyknik :(

Podpowiedzcie co się dzieje i jak sobie z tym poradzić.

Z góry dzięki

A.
 

romanih

New member
pinnacle 12 ultimate

zostałem szczęśliwym posiadaczem sony hdr-sr12e oraz pinnacle 12 ultimate.Zainstalowałem dodatkowe klucze które otrzymałem po rejestracji (nie było tam nic z AVCHD).I mam problem z plikami importowanymi z kamery: niby są (mts) ale nie widoczne( nie ma pierwszej klatki klipu i nie da sie ich edytowac.Import jako m2ts daje ten sam rezultat . moze ktos pomóc?
 
Do góry