Pliki AVCHD - co z nimi robić?

Gucio50

New member
Bez reklam
Sydon777 napisał:
Reasumując: Studio 12 jest atrakcyjną propozycją dla obróbki plików AVCHD ale na równi z wieloma innymi programami i w takim samym stopniu może być źródłem satysfakcji jaki i rozczarowania o czym zapewne na tym forum będziemy mieli okazję się niejdnokrotnie przekonać.
Tym trochę "prowokacyjnym" tekstem chcę też zachęcić innych do dyskusji na ten temat.

No to ja się zgłaszam do dyskusji. ... dla obróbki plików AVCHD ale na równi ..... Czyżby?
Jak do tej pory, żaden program za wyjątkirm Pinnacle Studio 11.1 i 12 "nie umie" poprawnie synchronizować przejście pomiedzy klipami AVCHD. Nawet Vegas 8 ani też Sony DVD Architect Pro 5. Nagrałem nim płytę BD-R i "skacza" :p
 

bbiek007

New member
cd. problem z ulead video studio 11.5 plus pl

Witam wszystkich !

Jestem po paru próbach. Wyszło na to, że zadowalające efekty uzyskałem bez problemów na NERO 8. (nagrywam na Panasonic HDC-SD9, ustawiona na najwyższą jakość zapisu, używam kart Panasonic SDHC - zapis do 20 mbit/s). Żadnego zawieszania, szarpania czy innych wkurzających efektów. Na minus jest może to, że nero nie ma zbyt wygórowanych możliwości edycyjnych, ale przynajmniej chodzi i nie wiesza się. Na tę chwilę jest do zaakceptowania.
Mam jednak pytanie do kogoś bardziej doświadczonego ode mnie. W jakim ustawieniu zapisać (lub jak to zrobić) abym film po zmontowaniu mógł zapisać z powrotem na karcie SDHC w formacie AVCHD, czytelnym dla kamery ?
Kiedy w Nero ustawię zapis końcowy na format AVCHD to film zapisywany jest w mp4 a ponadto z prędkością do 14 mbit/s. Próbowałem to zgrać na kartę ale kamera tego pliku nie widzi.
Oczywiście moim głównym założeniem jest od początku do końca utrzymanie jak najwyższej jakości nagrania.

pozdrawiam
bbiek007
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Kamera Panasonic na karcie pamięci zapisuje strukturę plików AVCHD w specyficznej formie. Strukturę tę łatwo możesz podglądnąć w komputerze. Jeżeli edycja byłaby wykonana w programie HD Writer to jest możliwość zapisania wyniku bezpośrednio na karcie. Jeżeli używa się innych edytorów to otrzymany plik .m2ts (lub pliki) we własnym zakresie trzeba wmontować w taką strukturę, posiłkując się dodatkowo programem tsMuxer. Jak to można robić - opisałem już uprzednio. Chodzi o taką samą strukturę AVCHD jaką z kary pamięci lub dysku twardego respektuje PS3. Inna możliwość to nagranie płytki AVCHD w dowolnym programie edycyjnym (który na to pozwala) i zaimportowanie zawartości do HD Writera a stąd już można zapisać ją na kartę. Jeszcze inna możliwość to przekopiowanie z płytki AVCHD (lub jej obrazu z dysku) katalogu BDMV w odpowiednie miejsce do jakiejś struktury, którą HD Writer stworzył sobie na dysku w drodze importu czegokolwiek (wszystkie strukturalne katalogi mają być puste i tylko w odpowiednie miejsce należy wstawić katalog BDMV).
Przypuszczam, że chcesz wynik z edycji zapisać na karcie pamięci, aby móc go odtwarzać bezpośrednio z kamery. Wydaje mi się, że karty są zbyt drogie, aby je używać jako nośniki dla gotowych filmów no i jak widzisz zapis na karcie wymaga dodatkowych czynności. Należy dążyć do tego, aby filmy były archiwizowane na płytkach lub na dyskach i aby z tych nośników odtwarzać je w pełnej jakości (z komputera lub odtwarzacza stacjonarnego).
Gucio50
Myślę, że pierwsza część z powyższego postu mogłaby służyć jako głos w dyskusji, że Nero 8 też potrafi łączyć pliki .m2ts a plik wynikowy nie wykazuje żadnych przerw w odtwarzaniu w miejscach łączenia. Tutaj głos dodatkowy powinien zabrać też bluray, który zawsze bardzo pozytywnie oceania Nero 8.
No a gdzie są głosy zadowolonych użytkowników Vegas-ów, Ulead-ów i innych programów, którzy powinni stanąć w obronie swego warsztatu?
Ja oczywiście też zabiorę głos, bo mam ugruntowany pogląd na ten temat, ale dobrze byłoby aby wcześniej wypowiedzieli się inni - do czego zachęcam.
 

absolus12

New member
Witam

Ja niestety nie mam jeszcze ugruntowanej opinii na temat wyższości jednego programu nad innymi. Osobiście uczę się Vegas 8 i Pinnacle 12.

Mam pytanie jak połączyć np. 3 pliki źródłowe z kamery w jeden plik bez żadnych zmian/kodowania itp. Miałem zamiar przy pomocy vegasa połączyć kilka plików w różne rozdziały a nastepnie przy pomocy Pinnacle umieścić je w ramkach itp. Tutaj niestety pojawił się kolejny problem. Pinnacle nie czyta formatów które zapisuje mi vegas. Czy do tego celu najlepijej użyć innych programów o których pisaliście? ewentualnie w jakim formacie zapisać film żeby był fullHD bez utraty jakości i Pinnacle to czytał. Mam nadzieję, że pytanie nie jest irytujące:)

Pozdrawiam i serdecznie dziękuję za wskazówki
 

bbiek007

New member
edycja AVCHD

Dzięki dla SYDON777 za cierpliwość i wsparcie.

Myślę, że już niedługo programy do edycji AVCHD będą na tyle dobre, że po ich zainstalowaniu będziemy mogli bez nerwów po prostu montować film (bez szukania jakichś dodatkowych kodeków i innych kombinacji). Jak widać, na razie niektóre z nich pozostawiają wiele do życzenia.
Pamiętacie jak w połowie lat 90-tych wchodziły karty i programy do edycji (najpierw analogowe, później cyfrowe) ? One też mocno kulały i wymagały stosowania dziwnych zabiegów. Później uległy na tyle poprawie, że nie sprawiały już problemu.
Szkoda tylko, że sprzedając np. Ulead Video Studio 11.5, producent nie uprzedza, że jest to produkt niedopracowany i przy edycji AVCHD może sprawiać problemy.
Jeszcze jedna ciekawostka na gorąco. Pisałem już kiedyś, że próbując edytować film na UVS 11.5 program zawieszał się i wyłączał. Zrobiłem jeszcze ciekawą próbę. Otóż ustawiłem kamerę na zapis w trybie "25p DIGITAL CINEMA" i co ciekawe, że sceny zapisane w ten sposób nie zawieszają UVS 11.5 (!?). Moża dokonać normalnej edycji. Jest jednak wada zapisu w tym systemie o której producent z resztą też napisał. Przy szybko poruszających się w kadrze przedmiotach lub np. panoramowaniu widać wyraźnie brak płynności (występują przeskoki). Kiedy kadr jest statyczny lub ruch kamery na prawdę powolny zjawisko to prawie nie występuje. Wychodzi na to, że nie ma nic za darmo. Póki co.

pozdrawiam
bbiek007
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Sydon777 napisał:
... ... ... nNależy dążyć do tego, aby filmy były archiwizowane na płytkach lub na dyskach i aby z tych nośników odtwarzać je w pełnej jakości (z komputera lub odtwarzacza stacjonarnego).
Gucio50 ... ... ...
quote]

No i mam płytkę zrobioną przez Nero 8 lub Pinnacle Studio 12 :krol:
Odtwarza się na Sony BD-S500 i właściwie jestem zadowolony, ale ... ...

Ja mam Sudio i Nero a moi znajomi nie. Mogę im wykonać płytę DVD ale to utrata jakości.

:eek:k: Czy wiecie coś o jakimś, małym zwartym najlepie niewymagajacym instalowania playerze plików AVCHD , abym mógł dać go znajomym z którymi byłem na wakacjach, tak aby "mogli siebie zobaczyć w HD" na ekranie kompa. :)

Moze być niekoniecznie za free ale nie może też kosztować 100$ :(
 

charlie

New member
Pytanie glownie do Gucia

Pytanie glownie do Gucia bo jako jedyny udziela sie nt DVD Architekta.


Katuje ostatnio DVD Architekta 5.0 z mizernymi efektami i mam pytania:
1. Na czym odtwarzasz plytki AVCHD stworzone w w/w programie.
2. Ja wrzucilem plytke do PS3 i nie chce automatycznie pokazac menu. Po nawigacji po strukturze katalogow, mozna odtworzyc plik m2ts ale bez mozliwosci kontunuowania po kolejnych plikach i bez mozliwosci nawigacji po menu. Na czym polega problem?
3. Czy udalo Wam sie ustawic wlasciwosci projektu tak aby audio nie wymagalo rekompresji (opcja Optimize disc). Z Video nie ma problemu ale przy audio probuje wszystkich opcji i zawsze rekompresuje.


Pozdrawiam.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
charlie napisał:
Pytanie glownie do Gucia bo jako jedyny udziela sie nt DVD Architekta.


Katuje ostatnio DVD Architekta 5.0 z mizernymi efektami i mam pytania:
1. Na czym odtwarzasz plytki AVCHD stworzone w w/w programie.


Sony BD-S500e2.

charlie napisał:
Ja wrzucilem plytke do PS3 i nie chce automatycznie pokazac menu. Po nawigacji po strukturze katalogow, mozna odtworzyc plik m2ts ale bez mozliwosci kontunuowania po kolejnych plikach i bez mozliwosci nawigacji po menu. Na czym polega problem?.

Też tak miałem, doszedłem do tego że do projektu dodałem (opis w manualu ) pokaz filmu a do niego sceny
Nie będę dalej eksperymentoesł z Architectem 5, bo "skacze" pomiedzy klipami w "pokazie" :confused:


charlie napisał:
3. Czy udalo Wam sie ustawic wlasciwosci projektu tak aby audio nie wymagalo rekompresji (opcja Optimize disc). Z Video nie ma problemu ale przy audio probuje wszystkich opcji i zawsze rekompresuje.


Pozdrawiam.


To wg mnie nieistotne, efekty nawet jeżeli uda Ci się to ustawić, to "widok na ekranie" jest wstrętny. Chyba że coś źle robie, jak dostaniecz efekt OK, napisz :hmm:



W tej chwili, aby uczciwie ocenić "trenuję" Nero 8 (uzywam go do wypalania płyt Backupu". Trenuje z pewna niechęcia. On podobnie jak Pinnacle Studio 11 i 12 przekodowuje video do przepływnosci 12000 co zwieksza wielkość plików, nawet 2-krotnie. Jest w porownaniu do 11 i 12-tki nieco zgrzebny. :p
 
Ostatnia edycja:

charlie

New member
Przeszukujac manuala znalazlem to:
Not all Blu-ray players can read DVD media. The PlayStation 3 treats DVD media with Blu-ray content as a data disc. In order to play your media, you'll need to navigate to the BDMV folder on the disc and select the stream you want to play; interactivity [cut] is not available.

Wczesniej wydawalo mi sie ktos opisywac ze PS3 to najlepszy player BR takze na nosnikach DVD.

Moich plytek AVCHD z DVD Arch 5.0 nie chce nawet czytac Player for AVCHD dostarczony z kamera.

Guciu czy moglbys wskazac miejsce w manualu opisujace co trzeba dodac to projektu. Wydaje mi sie ze nie mozna tego skopac zwlaszcza ze preview dziala.
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
W ramach dyskusji kilka słów ode mnie:
Wiem, że używanie w zdaniach słów typu "nigdy", "zawsze", "każdy", "żaden" jest niebezpieczne i najczęściej zawiera nieprawdę. Zaryzykuje jednak i napiszę: Każdy program komercyjny, przystosowany do edycji plików AVCHD na linii czasu, połączy wiele oddzielnych plików .m2ts z kamer HD w jeden odpowiednio większy (oczywiście po przekodowaniu) i ten plik w czasie odtwarzania nie będzie wykazywał najmniejszych przerw w miejscach łączenia i to niezależnie w jakim formacie będzie zapisany (.m2ts, mpg, .avi itp). Gdyby jakiś program tego nie potrafił odpadłby z rynku w przedbiegach.
Jeżeli chodzi a Architect Pro 5 to jest to typowy program do authoringu a nie do edycji video i dlatego jest on włączany do programów edycyjnych Vegas. To, że może on samodzielnie funkcjonować oznacza tylko tyle, iż pliki edytowane (a więc i łączone) w dowolnym programie mogą tu być organizowane w strukturę np Blu-ray. Nie wymagajmy więc od tego programu aby wrzucenie dziesiątek czy setek krótkich plików zapisanych w kamerze funkcjonowało w wypalonej płytce poprawnie - to stoi w sprzeczności z praktyką authoringu gdzie z reguły jeden plik video odpowiada jednemu tytułowi z menu nawigacyjnego a dostęp do wnętrza pliku (tytułu) ewentualnie jest poprzez rozdziały. Struktura Blu-ray jest tak zbudowana, że odtwarzanie każdego tytułu odbywa się wg oddzielnej "play listy". Katalog do przechowywania tych list (PLAYLIST) zawiera tyle takich list ile jest tytułów video. Jeżeli załadujemy bardzo dużą ilość plików to pragram do każdego pliku tworzy oddzielną "play listę" i odtwarza je kolejno z innej listy co wymaga przełączenia się, stąd jakby chwilowe zatrzymanie w odtwarzaniu. To zjawisko występuje w każdym programie do authoringu ale nie przeszkadza to w oglądaniu, bo występuje bardzo rzadko, tylko przy zmianie tytułu (ewentualnie, bo przecież możemy też sobie zażczyć, aby po każdym tytule następował powrót do menu).
Zaletą ewidentną programu Architect Pro 5 jest możliwość takiego ustawienia, aby pliki video .m2ts nie były przkodowywane - długo na to amatorzy AVCHD czekali. Kto lubi "efekty" niech poddaje swoje pliki edycji np. w Pinnacle 11.5 lub 12 plus i przechodzi do wykonania bardziej profesjonalnego authoringu w Architect Pro 5. Kto ma mniej ambitne wymagania może pozostać wyłącznie przy Pinnacle. Ale dla tych, którzy są przeciwnikami przekodowywania - Architect Pro 5 to prawdziwa gratka. Polskie litery też nie są do pogardzenia a jest tu ich obfitość w wielu zestawach czcionek.
Wkrótce czeka nas nowy zastrzyk softu do AVCHD, bo jak wiadomo w sierpniu ukaże się na rynku "Triada" Vegasów ze stajni Studio. Wreszcie będzie coś dla bardziej wymagających w przystępnej cenie - taki mały kombajn o nazwie Vegas Movie Studio 9 Platinum Pro Pack. Coś w rodzaju połączenia dotychczasowego Vegas Movie Studio 8 z Pro 8 na wyjściu - czyli DD5.1 z możliwością nagrywania Blu-ray. Będzie ciekawie bo wg mnie kodek Sony do h.264 (znany już przecież z Pro) ma swoją klasę i przekodowywanie pliku .m2ts naprawdę "prawie" nie zmienia jego jakości.
 
Ostatnia edycja:

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Gdy zcząłem pisć swój powyższy post tego co napisał charlie jeszcze nie było, więc chciałbym się odnieść do tej kwesti, bo jest ona teraz bulwersujaca i dla mnie. Co prawda nie wiązałem z DVD Architect Pro 4.5 ani z Pro 5 żadnych osobistych planów, bo mam wypracowany własny system authoringu Blu-Ray ale testowałem te programy z czystej ciekawości, choć płytek nie wypalałem poprzestając na odtwarzaniu projektu z nawigacją zawartą w programach.
Dla formalności trzeba napisać, że w sieci można znaleźć wiele stwierdzeń, że PS3 odtwarza płytki z Arichitect Pro 4.5. Przykładowo:
http://isohunt.com/release/111644/Sony+DVD+Architect+Pro+4.5a+build+59+Full+License
http://www.mininova.org/tor/1061246
Na stronie Sony jest napisane, że wprost z Vegas 8 można nagrywć BluRay ( w domyśle poprzez Architect 4,5 lub 5, który teraz mający licencję na Vegas Pro 8 dostają za darmo)
http://www.sonycreativesoftware.com/vegaspro/bluray
Aby nie było wątpliwości napisano i to:
"Burn HD Video to DVD Media;
Author HD Video to DVD Media that can be played on any PS3 and most Blu-ray players."
http://www.newmagic.com.au/Support/z/nm_news.htm
Wypaliłem więc własny projekt (testowy), który w programie zachowywał się zgodnie z oczekiwaniami i wszystkie przyciski na pilocie działały normalnie (patrz załącznik), ale płytka w PS3 zachowuje się dokładnie tak jak opisał charlie.
Czyżby w strukturze BR wypalonej płytki był jakiś błąd? Wczytałem więc jej BDMV do programu edycyjnego dla Blu-Ray (BDEdit) aby to sprawdzić. Żadnego błędu - wszystkie elementy składowe poprawne, menu aktywne (patrz załącznik). Ciekawe czy sytuacja się jakoś wyjaśni czy to świadoma "mina" w sofcie PS3, aby kupować również odtwarzacze stacjonarne firmy Sony a nie tylko PS3. Ale co z wczesniejszymi doniesieniami o możliwości odtwarzania w PS3?
charlie pozostań na tym wątku dłużej a wszyscy na tym skorzystają.
Navigacja projektu.JPG

Struktura BD.jpg
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Ponieważ zainteresowani nie zgłaszają się do dyskusji, to aby sensownie zamknąć temat o DVD Architect Pro 5 i PS3 dodam, że problem ten został zauważony także na innych forach i dyskusja trwa np: http://forums.dvdoctor.net/showthread.php?p=319426
Tam też znajdziemy link do tutorialu filmowego jak modyfikować strukturę BR przy użyciu BDEdit do nagrywania na płytkach DVD odtwarzalnych w PS3:
http://www.wrigleyvideo.com/forum/index.php?showtopic=29665
Trzeba trochę wytrwałości, aby wysłuchać całego wykładu, bo autor jest strasznym gadułą ale dla wytrwałych może to być przydatne. Aktualnie wchodzimy w epokę laseru niebieskiego i warto rozszerzać wiedzę na temat BR i jego struktury.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Sydon777 napisał:
bo autor jest strasznym gadułą ale dla wytrwałych może to być przydatne. ... ... ... ....

Mam na myśli początkujacych kolegów, w tym i siebie.

Ten wątek jest strasznie długi i dla "nowych" niezbyt zrozumiały.

Może byś załozył nowy wątek - SYDON777 FAQ, do którego dzieki uprzejmosciom admina forum miałbyś uprawnienia do moderacji.

Tam zapisywane byłyby wskazówki np:

Jak za pomocą Nero 8 zrobić film z plików AVCHD z interaktywnym menu, StepByStep

albo
Jak StebByStep muxerem połaczyć pliki AVCHD

albo jak skompresować pliki avchd, pierwotnie nagrane kamerą z przepływnoscią 8000 a przekodowanymi Nerem lub Pinnaclem na przepływność 12000.

Było by to coś w rodzaju Vademecum/Poradnika z PRZEPISAMI gotowymi do zastosowania.

Niedawno jeden z kolegów, na tym forum narzekał ze płytka odtwarza pojedyncze klipy i nie wie jak zrobić aby odtwarzały sie całe rozdziały lub film od początku do końca. No to znalazłby przepis jak zrobić taka płytkę Nerem czy Architectem :krol:
 
Ostatnia edycja:

mikok

New member
Witam
polaczylem 2 pliki avchd pinnaclem miedzy nie dodalem jakis tam efekt wszystko chodzilo ok ( w programie) ale jak dalem zeby mi zapisal na dysk to potem po odtworzeniu obraz zyleta znaczy jak orginalne pliki ale niestety nie ma plynnosci i jest jakby to powiedziec trzesienie ziemi( obrazu) , zaznaczam komp mam wydajny cos moglem poknocic w tych ustawieniach tylko co ?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Jesli można to przychylam sie do pomyslu Gucia. Wypowiedzi Sydona są rzetelne, dobrze się je czyta (nie męczą), a przy tym są cennymi wskazówkami dla innych. Polączenie ich w coś w rodzju tutoriala byloby nie lada gratką dla nowicjuszy i nie tylko.

Sam tydzień temu zakupiłem Nero8 i Pinnacla 12, przywiozlem material z podrózy i chcialbym zrobic z niego coś ciekawego (pytkę AVCHD do PS3, DVD dla znajomych i plik HD Ready do laptopa), a przy okazji nauczyć się w zadowalającym stopniu (no, powiedzmy w wystaczajacym) obsulgi w obu programach. Poki co brnę przez Pinnacla, z różnymi skutkami, a przy moim już leciwym kompie Pinnacle nie pracuje super stabilnie. Dziś mam kryzys i chyba zrobie parę dni przerwy z Pinnaclem, a tym czasem zobaczę jak leci z Nero 8.

Swoją drogą dziwna sprawa - Pinnacle pokazuje, że pliki z kamery SD5 mają 25 klatek, a wydawalo mi się ze kamera kręci 50 (nastawione na auto)?
 
Ostatnia edycja:

charlie

New member
Sydon777 napisał:
Ponieważ zainteresowani nie zgłaszają się do dyskusji, to aby sensownie zamknąć ....
nie zglaszaja sie bo przegladaja inne fora w poszukiwaniu odpowiedzi. Ale widac ze nie te co trzeba.

Zabieram sie do testowania i dziekuje za wskazanie swiatelka w tunelu.
 

stefjack

New member
Witam
Na wstępie przepraszam że zadaję dla niektórych banalnie proste pytania, ale jestem kompletnie zielony w temacie. Czytałem cały wątek ale do końca nie rozwiał on moich wątpliwości.
Kupiłem kamerę Sony HDR-SR12e. Posiadam telewizor Sony LCD HD Ready i zwykły odtwarzacz DVD.
Mam następujące pytania: Czy program który był załączony do kamery wystarczy żeby przerobić pliki AVCHD na pliki które będzie można wypalić i odtwarzać na zwykłym DVD w dobrej jakości ? Nie mam specjalnych wymagań - chodzi mi tylko żeby wypalić film z jakimś zwykłym menu.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Tak. Programy dołączane do kamer HD pozwalają na tworzenie zwykłych płytek DVD w bardzo dobrej jakości.

Może to nie jest właściwe miejsce na rozważania tego typu, ale skoro tu bezkarnie roztrząsaliśmy sprawy etyki to i może i poniższe filozofowanie jeszcze przemycę.
Rozumię Wasze intencje odnośnie poradników typu stepbystep, natomiast nie bardzo widzę możliwość utworzenia czegoś takiego z kilku powodów:
-poradniki były konieczne gdy filmowe HD było w powijakach i w zasadzie wszystko trzeba było wykonywać dość złożonymi metodami "amatorskimi" a wiedza o HD była skromna.
-teraz sytuacja jest zasadniczo inna: powstało wiele dedykowanych programów, które integrują wiele różnych funkcji.
-wszystkie podstawowe a istotne problemy zostały już opisane i kto tylko chce może znaleźć stosowne dla siebie informacje
-szczegółowe dane odnośnie posługiwania się konkretnym programem edycyjnym są zawsze zawarte w instrukcji firmowej i nie byłoby sensu ich powtarzać
-ilość programów do edycji HD już jest na tyle duża, że ilość indywidualnych problemów związanych z tymi programami i konkretnym środowiskiem ich pracy oraz umiejętnościami użytkownika jest niemal nieskończona. Tu nawet prostsze problemy np: co należy zrobić i jaki powinien być komputer, aby odtwarzał dobrze filmy HD wykracza poza możliwości opisowe, mimo że rozwiązanie jest opisywane na dziesiątki sposobów od wielu lat. Im więcej użytkowników tym więcej tworzy się problemów
-niestety opanowanie nowych obszarów wiedzy zawsze wymaga od adeptów określonego zaangażowania i indywidualnego wysiłku aby znalźć potrzebne informacje i nie można oczekiwać gotowych opisów wyprzedzających do rozwiązywania bardo indywidualnych problemów
-próba opisania choćby w zarysie rozwiązań najczęściej występujących problemów przekracza możliwości pojedynczej osoby, która ma przecież swoje problemy, pracę i życie prywatne.
-najlepszą formą rozwiązywania wszystkich dolegliwości jest forum, bo tworzy go ogromna ilość ludzi sumarycznie posiadających wielką wiedzę i mogą tworzyć dowolną ilość wątków oraz mogą wymieniać poglądy i spierać się. Jest to żywy organizm o nieograniczonych wręcz możliwościach - jest tylko jeden warunek, aby po rozwiązaniu swoich problemów nie zwijać odrazu żagli ale podzielić się zdobytą wiedzą z innym. Na szczęście w ludziach jest coś takiego jak potrzeba komunikowania się z innymi oraz potrzeba poznania co inni myślą na określony temat - i to są te drożdże powodujące, że fora tak dobrze funkcjonują.
Z tego co napisałem nie oznacza, że dla specyficznych czynności edycyjnych nie można podjąć próby napisania jakiegoś mini poradnika dla początkujących. Niech włączy się do takiej działalności jednak wielu użytkowników i niech pisze je w postaci postu a rolą Admina będzie ewentualnie przesunięcie ich w inne miejsce typu poradnikowego lub przyklejenie.
Spełniając częściowo postulat Gucio50 zamieszczam, krótki post "Jak łączyć pliki .m2ts z kamery HD - krok po kroku dla początkujących"
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
krzysztofradio napisał:
Swoją drogą dziwna sprawa - Pinnacle pokazuje, że pliki z kamery SD5 mają 25 klatek, a wydawalo mi się ze kamera kręci 50 (nastawione na auto)?
I wszystko się zgadza - format 1080i oznacza przeplot czyli w tym przypadku 25 klatek na sekundę czyli 50 półobrazów na sekundę.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Dzieki Sydon za krótkie wyjaśnienie wątpliwości. Czyli, że delikatne rwanie w utworzonym pliku odtwarzane na moim lapku jest raczej normalne przy tak slabej (jak na dzisiejsze parametry) konfiguracji (podpis). Na PS3 jeszcze nie testowalem.

Trochę Cię rozumię z wyjaśnieniem na temat nowego wątku. W sumie, jeśli się przeczyta ten wątek od deski do deski, to i tak jesteś tu dominującym autorytetem. Wątek wygląda tak, ze ktoś pytanie, czy dwa, a Ty mu odpowiedź szczególową :eek:k: . Ja osobiście wiele z tego wynioslem.

Dzieki również za osobny nowy wątek na temat .m2ts
Pozdrawiam
 
Do góry