Pliki aktualizacji

Cuchunlain

New member
Dzień dobry,
Śledzę to forum od lat i zbieram wszystkie wersje oprogramowania, które zamieszczacie.
Ale minęło trochę czasu odkąd sprawdzałem i trochę się pogubiłem w wersjach.
Ostatni jaki mam to v579 i właśnie zobaczyłem, że jest też R579.

Mój telewizor to Thomson 43UD6406 i mam głównie 3 problemy.

- Czas uruchamiania jest bardzo wolny, około 2 minut.
- Nie mogę użyć szybkiego uruchamiania, ponieważ włącza się samoczynnie.
y
- Jasność telewizora staje się bardzo ciemna w ciemnych scenach lub robi dziwne rzeczy pomiędzy scenami, nie pozwalając Ci dobrze widzieć.

Byłbym bardzo wdzięczny, gdybyś mógł mi doradzić konkretną wersję dla mojego modelu lub jakie poprawki wprowadzić, aby rozwiązać któryś z tych problemów.

Dziękuję bardzo.
 

kajapa

Member
Dzień dobry,
Śledzę to forum od lat i zbieram wszystkie wersje oprogramowania, które zamieszczacie.
Ale minęło trochę czasu odkąd sprawdzałem i trochę się pogubiłem w wersjach.
Ostatni jaki mam to v579 i właśnie zobaczyłem, że jest też R579.

Mój telewizor to Thomson 43UD6406 i mam głównie 3 problemy.

- Czas uruchamiania jest bardzo wolny, około 2 minut.
- Nie mogę użyć szybkiego uruchamiania, ponieważ włącza się samoczynnie.
y
- Jasność telewizora staje się bardzo ciemna w ciemnych scenach lub robi dziwne rzeczy pomiędzy scenami, nie pozwalając Ci dobrze widzieć.

Byłbym bardzo wdzięczny, gdybyś mógł mi doradzić konkretną wersję dla mojego modelu lub jakie poprawki wprowadzić, aby rozwiązać któryś z tych problemów.

Dziękuję bardzo.


Problem z szybkim uruchamianiem naprawiono już dawno, chyba przy wersji v528, ale żeby to zadziałało trzeba przeprowadzić "naprawę". Polega to na wykonaniu kilku czynności w odpowiedniej kolejności przed downgrade i po aktualizacji.


Możesz podzielić się swoim v579?

Instrukcja naprawy Instant Power

WAŻNE : PRZED ZABAWĄ ZE ZMIANĄ OPROGRAMOWANIA można sobie zabezpieczyć ustawienia i listę kanałów na nośnik zewnętrzny USB. W tym celu wchodzimy w menu serwisowe ”Menu serwisowe: "ustawienia" >"obraz">"ust. zaaw."najedź na "contrast" i wpisz kombinacja 9735 a następnie wybieramy "USB Clone" a później "TV TO USB". Przy podpiętym nośniku zapisane na nim zostaną nasze ustawienia wraz z listą programów „database”. Po zmianie oprogramowania może w ten sam sposób wgrać nasze ustawienia wybierając wówczas "USB TO TV" – działa.​
Po zainstalowaniu oprogramowania 528, tak jak u wielu innych użytkowników pojawił się problem z szybkim uruchamianiem. Mój model TV to U55C7026. W tej chwili już wszystko działa OK. i działa szybki start. A oto kroki jakie trzeba wykonać żeby do tego doprowadzić:​
- krok 1 na 528 (lub nowsze) zainstaluj wersję 519 - szybkie uruchamianie zaczyna działać.​
- krok 2 WAŻNE- przed aktualizacją WYŁĄCZ szybkie uruchamianie.​
- krok 3 na 519 zainstaluj najnowszą wersję pobraną ze strony TCL.​
- krok 4 włącz szybkie uruchamianie dopiero po zainstalowaniu najnowszej wersji​
Oprogramowanie 528 i nowsze wgrywamy poprzez "Aktualizację lokalną" z menu TV (pliki zip)​
Oprogramowanie 519 w formacie Update.pkg, wgrywamy poprzez wyłączenie TV z prądu i włączenie go z równocześnie wciśniętym i trzymanym przyciskiem "OK" w joysticku z tylu telewizora do pojawienia się komunikatu o aktualizacji.



Ja jestem tym szczęśliwcem, u którego to nie działa, bo zamiast aktualizacji tv włącza się normalnie. Odpinam pena, czekam aż tv się uruchomi, wyłączm pilotem, podłączam pena i wciskam (trzymając) "ok" z tyłu tv.

Menu serwisowe:
"ustawienia">"obraz">"ust.zaawansowane" "contrast" 6425 lub 9735 lub 9705​
 
Ostatnia edycja:

Cuchunlain

New member
Zainstalowałem v519 i zrobiłem reset all i reset shop.
Normalny rozruch trwa teraz 50 sekund.

Zobaczymy, czy nie włączy się sam przy szybkim włączeniu zasilania.
 

kajapa

Member
Lepiej v528. V528 przyspieszyło zwykłe uruchamianie, TV włącza się w ok 30 sekund
W V574 też działa szybkie uruchamianie, zwykłe trwa ok 40s.

Ja używam teraz v575 działa szybkie uruchamianie, nie włącza sam po nocach, działają apki jedyny problem to brak możliwości sparowania pilota głosowego.
https://pruebasaluuclm-my.sharepoint...qrraw?e=VQqyWY
To soft w wersji r579 a nie v579, według mojej wiedzy różnica polega na tym, że R... to oprogramowanie testowe a V... oficjalne (stabilne).
 
Ostatnia edycja:

damianosr3

New member
Aktualizować? Otóż taka sytuacja:
cf794df9434bb53e3bba4371a7a3467e.jpg


Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka
 

Tomasz76

New member
Z tego co ja czytałem to R jest wersją beta, ale może ktoś mnie poprawi.

Gdzieś czytałem że wersje R od V różnią się tym że nie są dedykowane konkretnym modelom trzymając sie ściśle standardu dla danego modelu TV, a są wersjami bardziej niestandardowymi, ( custom soft ), skupiającymi się na usunięciu konkretnych problemów pod konkretny SOC. Co w praktyce może oznaczać że zawierają więcej poprawek błędów i funkcjonalności z całej gamy modeli zawierających ten sam układ.

Dzień dobry,
Śledzę to forum od lat i zbieram wszystkie wersje oprogramowania, które zamieszczacie.
Ale minęło trochę czasu odkąd sprawdzałem i trochę się pogubiłem w wersjach.
Ostatni jaki mam to v579 i właśnie zobaczyłem, że jest też R579.

Mój telewizor to Thomson 43UD6406 i mam głównie 3 problemy.

- Czas uruchamiania jest bardzo wolny, około 2 minut.
- Nie mogę użyć szybkiego uruchamiania, ponieważ włącza się samoczynnie.
y
- Jasność telewizora staje się bardzo ciemna w ciemnych scenach lub robi dziwne rzeczy pomiędzy scenami, nie pozwalając Ci dobrze widzieć.

Miałem te same problemy na U55X9006 i po zainstalowaniu custom softu w wersji R820, wszystkie problemy odeszły do lamusa. Polecam wgrać właśnie ten soft jeśli masz ten sam SOC.

http://celesw.tcl.com/CSEU TV/Software/MT58/Test SW/MT58_Test Software_R820_STR_Update.zip

Szybki start działa a TV uruchamia się teraz jakieś 30 sekund, ogólnie chodzi szybciej i płynniej.
 

magyar

New member
Witam, mam U43P60*6, ostania aktualizacja V8-S586T02-LF1V466

nie mogę zdalnie aktualizować, proszę o pomoc skąd wziąć nowy system...
:x
 

Filip95

New member
Czy ten soft dla C715 R851T02 to v701 z Android 11 "pasuje" do C815 ?
Na oficjalnej stronie jest nadal v645...

Dla C715 też na stronie TCL jest v645 więc powinien pasować również do C815
Najważniejszy jest model chipsetu czyli R851T02 jeśli się zgadza to powinien się zaktualizować
Wystarczy pobrać odpowiedni soft w formie OTA i wgrać go na pendrive potem aktualizacja lokalna i zatwierdzić i poczekać aż się zaktualizuje.
Dla wyszukania softu polecam stronę na telegramie @tclupdates
 
Do góry