Pliki aktualizacji

Krzysztofix

New member
Witajcie
Czy jest gdzieś tutaj miejsce ze spisem plików aktualizacji? Szukam i szukam.. :p konkretnie potrzebuję v369 oraz v475. Próbuję rozwiązać u siebie problem jak tu czytaj www potem .hdtv.com.pl/forum/thomson/145625-43ud6406-5.html. Thomson 55uc6064. Opcje programisty + pokaż wskaźnik to zło.
 

aqu

Member
Spróbuj włączyć w ustawieniach funkcję szybkiego startu (QuickStart)

Natychmiastowe włączanie Umożliwia włączenie TV w 4 sekundy z trybu uśpienia.
Uwaga: Włączenie tej funkcji może zwiększyć zużycie prądu w trybie czuwania.
1. Naciśnij na pilocie, wybierz Settings > Device > Power > Instant power on (ustawienia > urządzenie > zasilanie > natychmiastowe włączanie), a następnie naciśnij OK.
2. Naciśnij ▲/▼, aby wybrać On (włącz) i naciśnij OK, aby potwierdzić.
3. Naciśnij <-, aby powrócić do strony głównej.

Niestety, bez względu na to czy natychmiastowe włączanie jest na on czy na off, uruchamianie TV trwa grubo ponad minutę.
 

Filip95

New member
Niestety, bez względu na to czy natychmiastowe włączanie jest na on czy na off, uruchamianie TV trwa grubo ponad minutę.

Telewizory TCL mają dwa sposoby wyłączenia zasilania
1.Całkowite wyłączenie poprzez przytrzymanie przycisku włącznika na pilocie i kliknięcie opcji wyłącz na ekranie tv.
2.Uśpienie następuje po jednym szybkim kliknięciu przycisku włącznika na pilocie.

Więc może wyłączasz go poprzez przytrzymanie przycisku wyłączenia na pilocie i kliknięcie na ekranie wyłącz ? I dlatego może nie jest uśpiony i włącza się dłużej.
 

Tomasz76

New member
Cześć
Model TV U65X9006, T658T01, soft v570
Po zakupie TV (kilka lat temu) włączał się sam w nocy. Producent szybko wypuścił update rozwiązujący problem, ale od tego momentu uruchamianie trwa wieki.
Czy jest soft do tego modelu który rozwiązuje problem?
Pozdrawiam

Posiadam ten TV i rzeczywiście od początku miał on taki problem ( ponoć nie występował w każdej sztuce ), żaden oficjalny soft, przynajmniej u mnie, nie był wstanie tego wyeliminować.
Inaczej jest z custom ROMem ( V8-T658T01-LF1R820_IMG-Update.zip ) jaki ściągnąłem przez telegram z serwerów TCL i zainstalowałem kilka miesięcy temu, mimo że nie jest on dedykowany specjalnie do tego TV, a do wszystkich na tym układzie systemowym, działa doskonale i co najważniejsze nie występuje na nim problem z samoistnym uruchamianiem się TV.

Jest to plik typu img, należy więc wymusić instalację z pendrive uruchamiając TV z przyciśniętym przyciskiem power. Mimo że wszystkie dane za wyjątkiem ustawień zostaną zresetowane i tak warto.

Zauważyłem że link z jakiego pobierałem już nie działa ale można go ściągnąć np tu:

https://www.mediafire.com/file/dx5vbkgxspd9ulk/MT58_Test+Software_R820_STR_Update.zip/file
 

aqu

Member
Telewizory TCL mają dwa sposoby wyłączenia zasilania
1.Całkowite wyłączenie poprzez przytrzymanie przycisku włącznika na pilocie i kliknięcie opcji wyłącz na ekranie tv.
2.Uśpienie następuje po jednym szybkim kliknięciu przycisku włącznika na pilocie.

Więc może wyłączasz go poprzez przytrzymanie przycisku wyłączenia na pilocie i kliknięcie na ekranie wyłącz ? I dlatego może nie jest uśpiony i włącza się dłużej.

Faktycznie raz udało mi się szybkim przyciśnięciem wyłączyć do uśpienia, ale tylko raz. Coś jest nie tak z czasem zadziałania trybu standby. Po długim przyciśnięciu przycisku power na ekranie pojawia się tryb wyboru: Wyłącz/Uruchom ponownie. Po normalnym (szybkim) przyciśnięciu nie ma trybu wyboru i tv po prostu się wyłącza.


Posiadam ten TV i rzeczywiście od początku miał on taki problem ( ponoć nie występował w każdej sztuce ), żaden oficjalny soft, przynajmniej u mnie, nie był wstanie tego wyeliminować.
Inaczej jest z custom ROMem ( V8-T658T01-LF1R820_IMG-Update.zip ) jaki ściągnąłem przez telegram z serwerów TCL i zainstalowałem kilka miesięcy temu, mimo że nie jest on dedykowany specjalnie do tego TV, a do wszystkich na tym układzie systemowym, działa doskonale i co najważniejsze nie występuje na nim problem z samoistnym uruchamianiem się TV.

Jest to plik typu img, należy więc wymusić instalację z pendrive uruchamiając TV z przyciśniętym przyciskiem power. Mimo że wszystkie dane za wyjątkiem ustawień zostaną zresetowane i tak warto.

Zauważyłem że link z jakiego pobierałem już nie działa ale można go ściągnąć np tu:

https://www.mediafire.com/file/dx5vbkgxspd9ulk/MT58_Test+Software_R820_STR_Update.zip/file

Dzięki Tomasz76,
Trzeba być zarejestrowanym na mediafire? bo nie widzę żadnej opcji pobrania tego pliku :(
 

Tomasz76

New member
Faktycznie raz udało mi się szybkim przyciśnięciem wyłączyć do uśpienia, ale tylko raz. Coś jest nie tak z czasem zadziałania trybu standby. Po długim przyciśnięciu przycisku power na ekranie pojawia się tryb wyboru: Wyłącz/Uruchom ponownie. Po normalnym (szybkim) przyciśnięciu nie ma trybu wyboru i tv po prostu się wyłącza.









Dzięki Tomasz76,

Trzeba być zarejestrowanym na mediafire? bo nie widzę żadnej opcji pobrania tego pliku :(
Nie, prawdopodobnie link wygasł ale widzę że kolega niżej dał działający.

W razie problemów ze ściągnięciem pisz do mnie na PW, posiadam ten plik u siebie na dysku i mogę go udostępnić przez jakiś darmowy uploader.

Wysłane z mojego KB2003 przy użyciu Tapatalka
 

aqu

Member
Jest to plik typu img, należy więc wymusić instalację z pendrive uruchamiając TV z przyciśniętym przyciskiem power. Mimo że wszystkie dane za wyjątkiem ustawień zostaną zresetowane i tak warto.

Mam ten plik, jest typu pkg.
Czy trzeba zmienić na img?
Wymuszenie instalacji z przyciskiem power na pilocie? (TV chyba nie ma przycisku)
Z góry thx :)
 

Tomasz76

New member
Mam ten plik, jest typu pkg.

Czy trzeba zmienić na img?

Wymuszenie instalacji z przyciskiem power na pilocie? (TV chyba nie ma przycisku)

Z góry thx :)
Pozostaw rozszeżenie jako PKG, jest ono poprawne dla aktualizacji tego typu ( full image soft ).

Sformatuj pendrive na FAT32 wgraj plik do głównego katalogu ( update.pkg ). Wyłącz w opcjach TV szybki start, a następnie wyłącz TV z pilota. Odłącz wtyk zasilania TV z gniazdka i odczekaj około minuty ( zalecane ), włóż pendrive do portu USB TV i trzymając wciśnięty przycisk "Power" z tyłu TV ( u dołu po prawej stronie ), druga ręką włóż wtyk zasilania TV do kontaktu.

TV powinien się uruchomić i po około 2 lub 3 sekundach, pojawi się napis "updating software, please don't turn off" lub coś podobnego informującego o aktualizacji, wtedy od razu puść trzymany przycisk power.

Wysłane z mojego KB2003 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

Tomasz76

New member
Dziękuje Panowie za pomoc, szybkie uruchamianie jest, wszystko gra. Można powiedzieć Bingo!
Dobrze słyszeć że update TV się powiódł i wspomniane problemy przeszły do lamusa.

Gdyby jednak w przyszłości pojawiły się jakieś efekty uboczne typu tryb serwisowy itp. Polecam wejść w menu serwisowe i wykonać opcje reset all i reset shop.

Wysłane z mojego KB2003 przy użyciu Tapatalka
 

lukaszpwa

New member
Można prosić o linka do najnowszej sprawdzonej wersji dobrze działającej bez błędów na androidzie 11 do modelu p615 tyle tych linków, że się jako nowicjusz pogubiłem.
 

tomaszklis

New member
Witam wszystkich. mam problem z telewizorem tcl 55dc760 od jakiegoś tygodnia zaczął mi obraz skakać lub jest rozmazany, przywróciłem go do ustawień fabrycznych ale nic nie pomogło. czy ktos miał juz taki problem? Czy to juz koniec tv? proszę o rade. TV ma około 3,5 roku
 

melega1958

New member
Pošlite rozšírenie ako PKG, platí pre tento typ update (full image soft).

Naformátujte flash disk na FAT32 a nahrajte súbor do hlavného adresára (update.pkg). Vypnite rýchly štart v možnostiach TV a potomkov vypnite TV pomocou diaľkového ovládača. Odpovedané napájaciu batériu televízora zo zásuvky a počkajte asi minútu (odolnosť sa), vložte jednotku USB Flash do portu USB na televízore a cesta stlačené tlačidlo "Napájanie" na druhú stranu televízora.

Televízor by sa mal trigiť a po približne 2 alebo 3 sekundách sa zobrazí správa "aktualizácií sa softvér, nevypínajte" alebo nie sú príliš podobné, takže vás o aktualizácii informuje a potomok ihneď uvoľní stlačené tlačidlo.

Odoslané s mojím KB2003 pomocou Tapatalky
dobry den a aky je koniec spravne? potrebujem na Thomson 40FE5606
 

Attachments

  • Screenshot_12.png
    Screenshot_12.png
    58,1 KB · Wyś: 103

123tomek

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jakiś tydzień temu mój TCL65C728 pobrał automatycznie aktualizację softu i zaczęły się problemy. Od tego czasu zmieniło się menu wyboru portów (tv, hdmi,) z listy na takie ikonki na dole. Akurat to kosmetyka ale obecnie bardzo często podczas przełączania trybu z google tv na hdmi, telewizor się zawiesza i sam restartuje. Czasami uruchamianie staje i trzeba go fizycznie z prądu wyłączyć. Dokładnie taki sam efekt mam, gdy próbuję zmieniać ustawienia obrazu (na te predefiniowane, standard, film, sport itd.) Efekt jest taki, że po przełączeniu robi się czarny ekran, słychać jeszcze przez kilka sekund dźwięk i następuje restart. Do tej pory TV śmigał przez pół roku bez problemów. Ma ktoś podobne problemy? Co z tym można zrobić?
Wersja jądra 4.19.116+
#1 Tue Jul 19 22:24:41 CST 2022
Kompilacja AR2101
Informacja o produkcie V8-T615T03-LF1V463.000346.


Poprzednia wersja jaką miałem: wersja jądra 4.19.116+ a informacja o produkcie V8-T615T03-LF1V413.000034.
 

malock

New member
czy ktoś dysponuje plikiem V8-T658T01-LF1R820_IMG-Update.zip, chodzi o nową wersjesoftu do tv TCL U65X9006 Xess X2. Na stronie producenta nie można już znaleść softu. W wątku https://hdtv.com.pl/threads/pliki-aktualizacji.138107/post-1666174 kolega Tomasz76 pisze że to bardzo dobra wersja softu, chciałbym zaktualizować swój TV, napisali że warto.

Niestety wszystkie linki wygasły. może być link do pliku, a jesli to problem, to udostępnię linka do swojego udziału w chmurze, gdzie będzie można uploadować plik

Dziękuję i pozdrawiam
 
Do góry