Pliki aktualizacji

joski7

New member
Witam! proszę o podpowiedź skąd ściągnąć soft do TCL U65C7026 ---- V8-t658T01-LF1V176 ?? Płyta 40-MT58CU-MAC4HG .Na naklejce jest U65C7006 więc pewno jest taki co pasuje pod wiele innych.Widzę ,że dyskutujecie o softach więc pytam.Znalazłem taką stronę gegereka.com/?query= ftp://82.245.253.70ZIP USB GMC ale za chiny nie mogę stamtąd nic ściągnąć.Pozdrawiam
 

djmarco83

Member
Cześć. Pobrałem do swojego starocia najnoszy firmware ale nie wiem jak wgrać. Wewnątrz *.zip znajdują się takie pliki. Wcześniej wgrywałem FW jako pliki *.img ale w tym przypadku nie wiem jak to wgrać. Pomoże ktoś?

Jak ktoś chce link do tego FW to proszę bardzo

Czy te oznaczenia R to są softy beta?

1674467245259.png
 

tdk76

Member
spróbuj rozpakować i wrzucić wszystko do głównego katalogu na pendrive (możliwe, że pendrive będzie musiał być sformatowany jako fat16 lub fat32 - powinien ruszyć z ntfs)

co do V i R - to najprawdopodobniej na EU wgrywasz tylko z V na początku, a wersja R jest to ROKU system i chyba głównie na USA zamiast androida
 
Ostatnia edycja:

stasiof

Member
spróbuj rozpakować i wrzucić wszystko do głównego katalogu na pendrive (możliwe, że pendrive będzie musiał być sformatowany jako fat16 lub fat32 - powinien ruszyć z ntfs)

co do V i R - to najprawdopodobniej na EU wgrywasz tylko z V na początku, a wersja R jest to ROKU system i chyba głównie na USA zamiast androida
Nie pisz bzdur.....
OTA - bez rozpakowywania
PKG - rozpakuj
R to niestandardowe oprogramowanie układowe Androida
 

tdk76

Member
nie mam tego tv, poza tym nie każdy firmware "różnych urządzeń" potrafi zainstalować się z zip-a. Założyłem chyba błędnie, że mu archiwum zip updte nie chce przyjąć dlatego napisałem, żeby spróbował rozpakować. Co do firmware to dopiero znalazłem jedną wzmiankę na xda, że R to custom firmware - jak taki spec wyjaśnij maluczkiemu i niedouczonemu czy ten custom został stworzony przez tcl czy jakiegoś użytkownika i czym się różni?
 

tom500

Member
Soft OTA https://www.terabox.com/sharing/link?surl=GJn9uy8aDmmKt7FzfMNYsw&path=/TCL/T658T01/T658T01-OTA
(dostępny w komunikatorze telegram - wyszukaj: Firmware TCL TV Bot)

1. skopiuj zip na dysk USB (FAT32) - do głownego katalogu (najlepiej, żeby nic innego na pendrivie nie było, bo czasem tv może nie wykrywać pliku. Bywa też, że plik zip jest spakowany i trzeba go rozpakować. Po rozpakowaniu pojawi się właściwy plik zip)
2. podłącz do telewizora do USB 3.0
3. menu -> ustawienia -> informacje -> aktualizacja systemu -> wybierz aktualizację lokalną

Soft IMG https://www.terabox.com/sharing/link?surl=jB2r9x7AvRdgrATs2u7dAw&path=/TCL/T658T01/T658T01-IMG

1. rozpakuj zip (plik musi miec nazwę: Update.pkg) i skopiuj na dysk USB (FAT32) do katalogu głównego
2. wyłącz telewizor (odłącz zasilanie z gniazda 230V)
3. włóż dysk do USB 3.0
4. naciśnij i trzymaj przycisk zasilania na telewizorze (nie na pilocie), włóż wtyczkę telewizora do gniazda 230V.
5. gdy pojawi się komunikat instalacji, możesz puścić przycisk włącznika na telewizorze.
 

Exodusek

New member
Pytanko mam w sprawie tv 58P635 aka 58P635X1. Po usunięciu apek z tvka padł soft :( kreci w kolko tęczowy googletv bez załadowania bez resetów.
Dałem ciała i nie sprawdziłem ani nie zrobiłem sobie zdjęcia jaki był soft poprzednio
Udało mi się wgrać do niego V8-R51AT01-LF1V068.020484 (probowalem R51MT05 byl blad juz na poczatku) , ale to już nie to samo co miałem z nowo zakupionym tv i wydaje mi się, ze gorzej chodzi niż oryginalny... ma dużo braków w porównaniu do tamtego softu
W necie nic na temat tego modelu nie ma o_O i nie wiem nawet czy to jest odpowiedni soft .... Jest możliwość sprawdzenia np po s/n jaka platforma czy chipset czy cokolwiek na temat tego tv ?
 

stasiof

Member
Pytanko mam w sprawie tv 58P635 aka 58P635X1. Po usunięciu apek z tvka padł soft :( kreci w kolko tęczowy googletv bez załadowania bez resetów.
Dałem ciała i nie sprawdziłem ani nie zrobiłem sobie zdjęcia jaki był soft poprzednio
Udało mi się wgrać do niego V8-R51AT01-LF1V068.020484 (probowalem R51MT05 byl blad juz na poczatku) , ale to już nie to samo co miałem z nowo zakupionym tv i wydaje mi się, ze gorzej chodzi niż oryginalny... ma dużo braków w porównaniu do tamtego softu
W necie nic na temat tego modelu nie ma o_O i nie wiem nawet czy to jest odpowiedni soft .... Jest możliwość sprawdzenia np po s/n jaka platforma czy chipset czy cokolwiek na temat tego tv ?
 

Exodusek

New member
Tak jak pisalem wczesniej dzieki tak czy inaczej :)
Namieszane w tych softach tak jak w firmie.... Nowy tvik nie ma tygodnia.... bezczelnie sie wysypał a ja tez dupek nie zrobiłem screena oryginalnego softa i teraz nie wiem jaki był.. Niby tv z 2022 a wciąż o nim mało w necie :|
 

Woyu

New member
Dzień dobry wszytskim,
jakiś czas mnie tu nie było ale dalej mam TCL Xess X2 65', chciałbym go zaktualizować do jakiejś najnowszej i stabilniejszej wersji (obecnie mam jakiś soft z przed 4 lat). Jaki jest obecnie najnowszy i najabrdziej sprawodzny system i gdzie go mogę ściągnąc?
 

stasiof

Member
Dzień dobry wszytskim,
jakiś czas mnie tu nie było ale dalej mam TCL Xess X2 65', chciałbym go zaktualizować do jakiejś najnowszej i stabilniejszej wersji (obecnie mam jakiś soft z przed 4 lat). Jaki jest obecnie najnowszy i najabrdziej sprawodzny system i gdzie go mogę ściągnąc?
Opublikuj teraz zainstalowaną wersję oprogramowania sprzętowego telewizora.....
 
Do góry