Pliki aktualizacji

firefl

Active member
Bez reklam
soft wgrywany przez boot upgrade kasuje ustawienia. Wgrywany przez OTA lub pliki z menu - nie kasuje. W każdym z tych przypadków i tak producent zaleca reset shop i reset all z menu serwisowego - to już kasuje ustawienia.
Soft jest "chroniony" podpisem cyfrowym. Jeśli nie zmienisz boot loadera to tv nie przyjmie innych niż producenta.
 

Rokoko87

New member
Wgrałem soft w wersji v623 z wczoraj. Trochę napędził mi stracha bo w połowie aktualizacji stwierdził że usb zostało odłączone po czym kazał wyjąć i włożyć pendrive spowrotem. Poszło już płynnie i bez stresów, ale po odpaleniu na ekranie wyswietla się informacja "Tu miał być Twój ulubiony program". ;)
 

Attachments

  • 148222688_1150145602082948_3281346830233340448_n.jpg
    148222688_1150145602082948_3281346830233340448_n.jpg
    104 KB · Wyś: 43

Rokoko87

New member
Możesz napisać bardziej zrozumiale? Gdzie znalazłem? Na jakimś kanale na Youtube. Wgrałem na pendrive'a i do telewizora jeśli to było pytanie. :)
 

mbiggy

New member
Czesc,

Chcialem wlaczyc tlewizor i tylko jak go podłączysz, zapali się lampka i nic się nie włączy, czy moze ktos wie co za problem? Telewizor dzialal i po naprzyklad po 6 godzinach chcialem go wlaczycz i nic się nie stalo.
 

firefl

Active member
Bez reklam
mbiggy:
:spam:
Dublowanie wątków jest zabronione przez regulamin

Tu podałeś ciut więcej szczegółów. Możesz próbować metody boot upgrade. Nawet bez pliku, zobaczysz czy pojawią się jakiekolwiek komunikaty.
Poszukaj jak uruchomić - to jest podane kilkadziesiąt razy na forum.
Jeśli nie będzie żadnej reakcji na próbę uruchomienia boot upgrade to kolejne kroki już dla osób o odpowiednich umiejętnościach serwisowych.
 

mbiggy

New member
Wlasnie probowalem zrobic upgradu, na pendrive wgralem plik z akutalizacja (Update.pkg), wlozylem pendrive do telewizora, wylaczylem z pradu, zaczekalem kilka sekund, trzymalem wlaczenie telewizoru (na telewizoru) wlaczylem do pradu i czekalem jak swiatelko zacznie migac, no zaczelo tak jak zawsze przy aktualizacji i po chwilo zgaslo i nic, czarne video i nic sie niedzieje.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Z tego co pamiętam powinny być też widoczne obrazki/komunikaty o aktualizacji. Ja bym próbował kilka razy... I z różnymi wersjami starego softu.
Miałem problem ze startem tv (po obrazkach uruchomieniowych zwiecha) i dopiero v173 pomogła...
 

mbiggy

New member
Wlasnie probowalem rozne wersje, przed chwila probowalem w369 i zadne zdjecia sie nie pojawili tak jak zawsze sie pojawiali przy aktualizacji. tylko led dioda zaczala migac tak jak zawsze przy aktualizacji ale telewizor dalej czarny. widoczne ze cos sie dzieje ale ekran dalej czarny bez zmian.

czy moze wies gdzie znalesc wersje v173?
 

mbiggy

New member
teraz mi sie cos udalo. Telewizor zaczyna sie wlaczac i pojawi sie logo Thomson przez pare sekund i zgasza i od razu odpala i znow tylko logo thomson i zgasza sie. Wiem ze juz chyba tu na forum to bylo przez wiecej razy, ale moze ktos by mi to tu napisal co z tym zrobic?
 

firefl

Active member
Bez reklam
próba ponownego boot upgrade to chyba jedyna metoda... inne wersje do spóbowania.
Po drodze wyłączyć z gniazdka na kilka minut.
 

grzeszek007

New member
Usterki nie stwierdzono. Został wysłany bo obraz nie jest tak "płynny" jak w moim starym LG. Ma lekkie klatkowania obrazu przy ruchomy scenach. Może jestem za bardzo wymagający :/ Już bym nie kupił TCL
 

lotekd

New member
65C715 po upgrade do 625 nie działa ethernet po kablu. Tzn niby trochę działa ale z czasem przestaje... Nie odpowiada na ping. "Wykrywanie sieci': intranet ok, Internet - nie powiodło się. DHCP albo stały adres - nie ma znaczenia. WIFI działa OK. Poprzednio miałem 606 i nie było problemu. Przywracanie ustawień fabrycznych nie pomogło. Nie wiem czy ma sens spróbować reset shop, bo to chyba tylko dodatkowo kasuje kalibrację.


Z ciekawostek: odpaliłem Stadia z kontrolerem bluetooth - nawet daje radę :-D
 

firefl

Active member
Bez reklam
jak nie zrobisz reset to zostaje Ci tylko narzekanie.
Nawet jeśli skontaktujesz się z serwisem to reset shop i reset all będzie jednym z pierwszych zaleceń.

Dodane: wydawało mi się, że przywracanie ustawień fabrycznych też kasuje dane "kalibracyjne".
 
Ostatnia edycja:
Dzień dobry mam TCL 55 7006 ,telewizor chociaż ustawiony na szybkie włączanie to i tak uruchamia się od nowa jest to po prostu denerwujące ,ostatnio nawet sam się uruchamia po kilka razy na dobę ,już nie mam siły do tego telewizor ,pomóżcie .
 
Do góry