Pliki aktualizacji

damianosr3

New member
Straszny tu bałagan. Powinien być przypięty wątek o tym w jaki sposób wykonać aktualizacje dla konkretnego modelu oraz jaka jest najnowsza dostępna oficjalnie oraz nieoficjalnie aktualizacja. W tedy odwieczne pytania by się skończyły, a wątek nie ciągnąłby się już na 1000 wpisów. Straszny syf.
 

xyzero

New member
Dzień dobry. Proszę o poradę. Kupiłem sterownik do telewizora TCL Ep660, sterownik jest wyposażony w wyszukiwanie głosowe TC802V. W ogóle nie mogę sparować. Wciskam przyciski OK i Home według pomocy i nic się nie dzieje. Nie wiem już, co z tym zrobić. Telewizor ma wersję oprogramowania LF1V606.017688
 

firefl

Active member
Bez reklam
Cokolwiek jest "sterownik" - obawiam się, że to chyba nie z tego tv. Takie były do tv z mediatekiem, do realteka chyba nie działa...

Dodam jeszcze - dlaczego to pytanie w tym wątku?
Co to ma wspólnego z plikami aktualizacji?
Poczytaj regulamin, dowiedz się co to etykieta.
 
Ostatnia edycja:

PanZdzisiek

New member
Witam jaka polecacie wersję softu do tv TCL 43p615 jest jakaś lepsza nieoficjalna wersja czy tylko taka co jest na stronie producenta ?
Pozdrawiam
 

PanZdzisiek

New member
V8-R851T02-LF1V388.017104
Takiego miałem wcześniej softa teraz mam nowsza wersję.
Chciałbym się dowiedzieć czy gdzieś nowsza nieoficjalna da się zdobyć ?
 

firefl

Active member
Bez reklam
@PanZdzisiek: soft powienie mieć początek V8-R851T02-LF1V potem jest numer wersji, po kropce - nie wiem.
Pliki są z podpisami cyfrowymi i telewizor nie powinien przyjąć błędnej wersji.
Pochodzą od producenta choć teoretycznie są przeznaczone dla potrzeb serwisu a nie oficjalnej publikacji. Tylko raz widziałem historię zmian i zwykle coś poprawią a coś innego popsują. Zmieniaj tylko jeśli przeszkadza Ci jakiś problem bo może się pojawić błąd, który będzie przeszkadzał. Można też cofnąć do wcześniejszych wersji. Przy boot upgrade zerują się ustawienia. Producent przy każdej aktualizacji zalecał reset all i reset shop z menu serwisowego.
Metody aktualizacji TCL są wspólne, resetowanie też - poszukaj bo to bardzo częste pytanie.
 

Ambassadore

New member
Witam wszystkich,
Po dwóch dniach jednak jestem zmuszony poprosić o pomoc. Trafił mi się Thomson z ( na to wygląda) wadliwym oprogramowaniem ( 55UC6406) i mimo moich prób wgrania softu na nowo z wieloma ściągniętymi oprogramowaniami, nic nie wskórałem...
Tv włącza logo Thomson, potem TCL i potem never ending story, ładuje się ładnie android. I tyle, telewizor się nie włączy. Przy próbie wgrywania firmare przez boot upgrade telewizor resetuje się co chwilę na logo Thomsona i nie wchodzi w tryb aktualizacji (wyłączenie z sieci, włożenie pendrive, wciśnięcie przycisku power, podpięcie do sieci). Nie wiem czy coś robię źle, spróbowałbym z mniejszymi pendrive'ami, bo minimum mam 8GB ale nigdzie zdobyć narazie nie mogę.
Jakby ktoś miał jakieś porady, albo jakąś pewną wersję softu i podesłaby mi na priv, byłbym wdzięczny. Gdy będę pewny oprogramowania, będę próbował dalej z innymi nośnikami (mniejszymi, pewnie poszukam na pewnym sklepie internetowym), a jak nie to będzie kwestia uszkodzonej pamięci.
Pozdrawiam wszystkich
 

firefl

Active member
Bez reklam
gdy miałem podobny problem pomógł inny pendrive i v173.
Power ma być przez chwilę trzymany w czasie startu, 5s powinno starczyć.
Coś źle robisz ze startem boot upgrade albo pendrive nieobsługiwany. Z pendrive to dość losowa sprawa.
Po wgraniu dopiero chyba trzeci start był kompletny wcześniej wisiało po kółkach.
 

Ambassadore

New member
Podejrzewam że to może być pendrive, gdzieś się pozbyłem wszystkich małych, zostały mi 8 i 16 GB, i z nimi jest problem. Fakt faktem nie próbowałem v173 więc jest to jeszcze trop, prób startu boota było bez liku w różnych konfiguracjach, mając diodę w pendrivie widzę że startując z przyciskiem power ona mrugnie raz na ułamek sekundy i potem już nie czyta pendrive zupełnie, po restarcie telewizora dopiero. Dzięki za radę, próbuję dalej
 
Do góry