Pliki aktualizacji

firefl

Active member
Bez reklam
Jak zrobić taki reset?

czy o wszystko trzeba pytać - to jest powtórzone kilkadziesiąt razy na forum. ech...
Podam, ale nie przetłumaczę.

Press the Option button in the remote control: Press OK on the icon: picture. Scroll down to the line: contrast. With the remote control, do the key sequence: 6 4 2 5 The special menu appears. Go to the line “reset all” and press OK. Go to the line “reset shop” and press OK.
 

tom500

Member
Na australijskim forum pojawił się soft v549 poprawiający szybki start.

Link do wątku: https://forums.whirlpool.net.au/archive/3q6p6q09-2

Link bezpośredni do dropbox: https://www.dropbox.com/s/jfp5oiyeo09n41m/Update_V8-T658T01-LF1R549_sign.pkg?dl=0

Zainstalowałem, zrobiłem reset all i shop, później z Google Play zostały zaktualizowane wbudowane aplikacje systemowe androida i google.
I teraz jest tak:
1. przestał działać asystent google (stan apki w menu aplikacje android włączona; w TV guard - manager aplikacji - apka google: stan - nie działa),
2. generowanie kodu parującego Alexa - nie działa (działało w v546),
3. sprawdzanie aktualizacji - działa (nie działało w 546).
4. zmiana klawiatury ekranowej na korzyść.
5. szybki start działa, czy nie będzie powodował samoczynnego właczania się w nocy - nie wiem.

Zaczynam tracić cierpliwość do tych wszystkich softów. Jedno zostaje naprawione to co innego spierd...one. Jedno działe, drugie nie. Chyba nigdy w TCL nie będzie softu działającego w 100%.
 
Ostatnia edycja:

unky

Member
czy o wszystko trzeba pytać - to jest powtórzone kilkadziesiąt razy na forum. ech...
Podam, ale nie przetłumaczę.

Press the Option button in the remote control: Press OK on the icon: picture. Scroll down to the line: contrast. With the remote control, do the key sequence: 6 4 2 5 The special menu appears. Go to the line “reset all” and press OK. Go to the line “reset shop” and press OK.

Dla EP640 nie działa ta metoda. Znasz może inną metodę fla tego TV?
 

firefl

Active member
Bez reklam
Dla EP640 nie działa ta metoda. Znasz może inną metodę fla tego TV?

jest kilka innych kodów wprowadzanych tak samo ale to ta sama metoda.
Obawiam się, że coś źle robisz...
Napisz po kolei co naciskasz to może się wyjaśni.
Każde naciśnięcię przyciku np po włączeniu smart bez żadnego wyboru.
 
Ostatnia edycja:

hxrpl

New member
Jeszcze się wstrzymam z instalacją ale jeżeli faktycznie naprawili samoczynne włączanie się telewizora to super. Na razie wyłączyłem "szybkie uruchamianie" na naszym v543.

Czy ktoś się orientuje czy na nasz rynek jest planowane jeszcze wsparcie dla serii z 2017 i 2018 roku? W sensie czy wydadzą aktualizację, oczywiście opartą o Androida 8, bo o Pie nawet nie myślę...
 

firefl

Active member
Bez reklam
J (...)na naszym v543.

Czy ktoś się orientuje czy na nasz rynek jest planowane jeszcze wsparcie dla serii z 2017 i 2018 roku? W sensie czy wydadzą aktualizację, oczywiście opartą o Androida 8, bo o Pie nawet nie myślę...

a jaki masz android przy v543?
To jest 8. Wyższej nie będzie!
Drobne wsparcie w krytycznych sprawach - jest szansa.
 

hxrpl

New member
a jaki masz android przy v543?
To jest 8. Wyższej nie będzie!
Drobne wsparcie w krytycznych sprawach - jest szansa.
Przecież właśnie to napisałem, że nie liczę na nic więcej... Szkoda, że TCL wypuszcza soft z takimi błędami. Na początku myślałem, że włączanie się TV w środku nocy (nie wybudzanie, więc odpala się na nowo z logiem TCL) to wina mojego TV ale po postach widzę, że najzwyczajniej w świecie v543 czy nowsze są tak spartolone, że android w nich sam z siebie robi restart w trybie czuwania. A kilka razy na v546 zdarzyło mi się, że nawet się nie restartował tylko włączał czarny ekran z podświetleniem i jedynie pomagało wyciągnięcie z wtyczki...

Oczywiście z wyłączonym trybem czuwania nie ma takich cyrków... Ale wtedy włączanie TV przez dwie minuty z zegarkiem w ręku, a później jeszcze ślamazarne ładowanie launchera i apek do ramu to komedia. Cóż, najwyżej w wolnej chwili wezmę v549 na testy, chyba, że magicy z TCLa zrobią jeszcze coś nowszego... Najlepiej na nasz rynek.
 

unky

Member
jest kilka innych kodów wprowadzanych tak samo ale to ta sama metoda.
Obawiam się, że coś źle robisz...
Napisz po kolei co naciskasz to może się wyjaśni.
Każde naciśnięcię przyciku np po włączeniu smart bez żadnego wyboru.

W ustawieniach obrazu nie mam opcji "Kontrast". Może tutaj tkwi problem?
 

kajapa

Member
Witam

Jak zachować kanały z UPC


Podłączamy do tv pendrive wchodzimy w menu serwisowe.

Menu serwisowe: ustawienia > obraz > ustawienia zaawansowane najeżdżamy na "kontrast" i wpisujemy kombinacje cyfr na pilocie: 6425 lub 9735 (ważne by po najechaniu na kontrast nie klikać OK tylko wpisać cyfry!!!)

W menu serwisowym wybieramy "USB Clone" a później "TV TO USB". Na nośniku USB utworzy się folder "database", w którym zapisane zostaną nasze ustawienia wraz z listą programów. Po zmianie oprogramowania można w ten sam sposób wgrać nasze ustawienia wybierając "USB TO TV"
 

Crocodil

New member
Cześć :)

Czy ktoś wypróbował już może wersję v549 albo v546? Domyślam się że nie ma w nich już pewnie żadnych znaczących zmian ale chętnie dowiedziałbym się czy też nie jest coś w nich popsute...

Pozdrawiam,
Crocodil
 
Do góry