Plazmy serii D8000 Samsunga

lgawron

New member
ps64d8000 mam juz kilka dni, a oto wrazenia:

Ogladanie 64" z 2.5m - bezcenne i nikt nie wmowi mi, ze za blisko :) (specjalnie kupilem jeszcze uchwyt z regulowana odlegloscia od sciany, zeby odsunac gdyby bylo "malo")

- cichszy niz model zeszloroczny. Znacznie. Nadal jednak przy scenach "gadajacych glow" bez podkladu bzyczenie jest przeze mnie wyraznie slyszalne. Co ciekawe model zeszloroczny bzyczal mocno kierunkowo - wystarczylo wystawic glowe poza obrys TV i nie bylo slychac nic. W modelu obecnym bzyczenie slychac z kazdego miejsca pokoju. Da sie jednak wytrzymac. Dzwiek identyczny do tego, jaki wydaje sciemniacz oswietlenia.

- Czern: Znowu na plus w stosunku do modelu zeszlorocznego.

- Plynnosc:
- gdy zrodlem jest turbodekoder N - ciezko sie do czegokolwiek przyczepic. Probowalem wczoraj wylapac cos na nagraniu X Factor, bo jest tam duzo najazdow i szybkich zblizen - nic sie nie dzialo.
- gdy zrodlem jest komputer - tutaj zaczynaja sie schody.
Dark Knight w mkv - scena na poczatku ze zjazdem zlodziei na tyrolce - zlodzieje jada plynnie - budynki przesuwajace sie w tle szarpia sie niemilosiernie.

Planet Earth czolowka odc. 1 w MKV - najazd na gory daje epilepsje na ekranie (srodek spokojny gory drzą), podobnie ujecia wody plynacej do wodospadu. W tym samym czasie na laptopie obraz idealnie plynny.

Liczylem na to, ze jest to wina laptopa/hdmi/karty graficznej - niestety efekt jest identyczny, gdy puszczam filmy z dysku wpietego prosto do TV.

Z tego co czytam na sieci, ten model nie ma Motion Judder Cancellera. A wiec co to jest za funkcja "Film Mode"? W przypadku zrodla z turbodekodera moge wybrac "Off Auto1 Auto2 CinemaSmooth (wyszarzone)". W przypadku HDMI z laptopa opcja jest calkowicie wylaczona. Co ja aktywuje?

- Obraz: ciezko mi sie wypowiadac - podoba mi sie i juz. Korzystam z ustawien obrazu zapostowanych na avsforum przez usera zoyd.

- Pobor pradu: nie sprawdzany, wg instrukcji tryb standard srednio bierze 275W. Ja ogladam w mocno skreconym trybie Film i praktycznie non stop co najmniej Eco Medium, a w nocy nawet Eco Maximum bo jest po prostu za jasno. Mam w nosie czy bialy jest bialy, czy tez szary. Ustawiam TV tak, by nie razil.

Podstawa obrzydliwa i dosc chwiejna.

Pilot archaiczny i po jednym dniu zaczal mi SKRZYPIEC (!!). Sprawe pilota rekompensuje aplikacja na telefony Android, ktora pozwala na bardzo wygodne obslugiwanie Smart Huba wlacznie z wprowadzaniem tekstu.

Okularow w zestawie brak.

Plynnosc irytuje mnie znacznie, ale jakby alternatywy brak w podobnym rozmiarze.
 

jtd

New member
Bez reklam
A jak plynnosc z np. DVD, Bluraya ?

Plynnosc ze wszystkich kanalow z Nki jest ok ?
 

lgawron

New member
BD: nie mam, jesli ktos z Poznania ma chec na test - zapraszam z wlasnym sprzetem :)
DVD: nie mam sensownego contentu, postaram sie cos wypozyczyc

plynnosc z Nki: Do tej pory nie udalo mi sie zauwazyc zadnych problemow. Wlasnie na BBC HD biegaly jakies antylopy pozerane przez krokodyle - plynnosc bez zarzutu.

dzisiaj sprobuje wrzucic z laptopa 1920x1080x50Hz interlaced - dam znac.
 

Geezer

New member
ps64d8000 mam juz kilka dni, a oto wrazenia:

- Plynnosc:
Dark Knight w mkv - scena na poczatku ze zjazdem zlodziei na tyrolce - zlodzieje jada plynnie - budynki przesuwajace sie w tle szarpia sie niemilosiernie.

A wiec co to jest za funkcja "Film Mode"?

Plynnosc irytuje mnie znacznie, ale jakby alternatywy brak w podobnym rozmiarze.

Wrzuciłem Dark.Knight.1080p u siebie na LG 60PZ950 i nic się nie dzieje z obrazem.
Może masz skopany .mkv ? Błędy przy ripach z BluRay się zdarzają...

Film Mode (w LG Movie Mode) to tryb 1080/24
 

Geezer

New member
Nadal jednak przy scenach "gadajacych glow" bez podkladu bzyczenie jest przeze mnie wyraznie slyszalne. W modelu obecnym bzyczenie slychac z kazdego miejsca pokoju. Da sie jednak wytrzymac. Dzwiek identyczny do tego, jaki wydaje sciemniacz oswietlenia.

Z tego co czytam na sieci, ten model nie ma Motion Judder Cancellera.

Tak samo bzyczy u Ciebie ?
YouTube - Samsung D8000 Loud Whine

Jeśli tak to ja bym nie wyrobił na dłuższą metę...

Samsung ma Cinema Smooth do regulacji judderingu... nie masz tego w menu ?
 

lgawron

New member
moj Dark Knight wyglada o tak :

Katalog: F:\HD\Mroczny Rycerz - FULL HD LEKTOR PL.part01

2010-11-23 22:07 <DIR> .
2010-11-23 22:07 <DIR> ..
2009-08-23 15:15 12˙163˙588˙659 Mroczny Rycerz - FULL HD LEKTOR PL.mkv
1 plik(˘w) 12˙163˙588˙659 bajt˘w
2 katalog(˘w) 570˙953˙728 bajt˘w wolnych

nie zrozumielismy sie - na ekranie laptopa idzie "gladko". Tearing/Judder wystepuje na telewizorze.

Podlubalem troche i :
- pomoglo przelaczenie laptopa w 1920x1080x24Hz - obraz sie bardzo uspokoil. Odblokowuje sie rowniez w tym momencie opcja Cinema Smooth.
- wyglada na to, ze fatalnie wybralem sobie material do testow:
- moje testowe ujecie Planet Earth drzy rowniez delikatnie na laptopie. Samsung (a moze i rozmiar ekranu) dodaje po prostu troche od siebie i dlatego efekt zaczyna byc mocno wyrazny. Podobno w ogole cale Planet Earth bylo nagrywane w 11 roznych formatach obrazu i wynik do najplynniejszych nie nalezy.

- Dark Knight ma dual audio i jak sie okazuje Polacy przylozyli sie do spieprzenia tracka z lektorem ktory uruchamia sie domyslnie. Sciezka ma wyzszy pitch (wszystkie dzwieki sa wyraznie wyzsze i przyspieszone), a obraz zaczyna szarpac jakby probowal synchronizowac sie z dzwiekiem. Na wersji angielskiej szarpniecia sa znacznie rzadsze i delikatniejsze.

Z analizy podobnych problemow na sieci wyglada na to, iz ogolnie puszczanie filmow z laptopa wiaze sie z problemami juddera i nie jest to wina telewizora.

A dlaczego film szarpie puszczony prosto z dysku USB? Pewnie z tego samego powodu dla ktorego slychac trzaski podczas dekodowania AC3 - nie wyrabia sie.
 
Ostatnia edycja:

lgawron

New member
Cinema Smooth jest aktywne TYLKO przy 24kl/s.

U mnie jest stanowczo ciszej w stosunku do video z YT. Dodatkowo nie moduluje sie tak silnie w zaleznosci od tego, co jest na ekranie wiec mozg szybciej go filtruje.

Tak jak na filmie (a nawet gorzej bo w wyzszych tonach - przekluwalo uszy) brzeczal TV zeszloroczny, a raczej obie sztuki ktore mialem u siebie i zwrocilem w te pedy. Mozna bylo oszalec.

Ciezko opisac jak to wyglada teraz, ciezko bedzie rowniez nagrac, ale oto pare pointerow:

- zalozmy, ze ogladasz tv o godzinie 22:00, ustalasz glosnosc na poziom "wygodny i spokojny"
- jesli ogladasz program publicystyczny gdzie jest tylko rozmowa - bedziesz slyszec delikatny swiergot miedzy poszczegolnymi zdaniami

- jesli gra jakikolwiek podklad muzyczny - nie slychac

- dzwiek wody, lasu - nie slychac

- masz laptopa na kolanach, ktory szumi wentylatorem - musisz zaczac obracac glowa na boki zeby sie upewnic ze brzeczenie nadal jest.

- wlaczasz pauze w totalnie cichym mieszkaniu - slyszysz swiergot ala sciemniacz oswietlenia. Wyraznie, ale raczej "cholera faktycznie bzyczy" niz "ghhhrrr ale to jest denerwujace".

- z tylu telewizora swiergot jest wyrazny

- jesli nauczysz sie szukac odpowiedniej czestotliwosci dzwieku i skupisz sie - uslyszysz, jak tylko przestaniesz szukac - cisza :)

Sprzet mam od kikiego - on testujac ta sztuke przed wysylka stwierdzil, ze jest cichszy od Panasa 42" i ze bzyczenia nie slychac. Byc moze wplyw ma jeszcze jakosc instalacji elektrycznej.

Dead silent wg mnie to Samsung PS50C6500 - znajomi maja 2 sztuki w domu - nie dalem rady uslyszec ich z KAZDEJ odleglosci i pozycji.
 
Ostatnia edycja:

jtd

New member
Bez reklam
Ahh to dlatego nie ma testu 64D8000 bo KIKI sprzedal ten tv Tobie zaraz jak sam go otrzymal :) To sie po prostu nazywa po allegrowemu "kup teraz" ;)
 

lgawron

New member
Z tego co wiem i chyba zadna to tajemnica kiki mielil ps64 w pelnym tescie (sam obawialem sie problemow zeszlorocznych i stad sam prosilem tez o test). Taki test w formie artykulu wymaga jednak sensownego opracowania wiec pewnie niedlugo sie pojawi. Cos tam podslyszalem, ale jako, ze testy sa dla niebieskich, to wole sie nie odzywac ;-)
 

Fella

New member
lgawron ---->

Gratuluje zakupu!!! Chyba jesteś pierwszy w tym rozmiarze! :)

Ten TV to nr 1 na mojej krótkiej liście zakupów! ;-) Coś czuję, że pomęczę Cię pytaniami odnośnie tego ekranu, ale na razie ciesz się i oglądaj. ;-) Poczekam, aż ugruntujesz sobie opinię...


Pozdrawiam
Fella
 

lgawron

New member
dziekuje i jestem do dyspozycji. Czekalem na ten TV od grudnia, kiedy zwrocilem C7000 i jak na razie nie zaluje.

PS. Mecze inne filmy 1080p24 z laptopa. Plynne. Wlaczone "Cinema Smooth" dodaje plynnosci, a jednoczesnie nie wprowadza az tak duzego teatrzyku jak zeszloroczny "Motion Judder Canceller". Line bleed mniejszy niz w ps63. Jednorodnosc podswietlenia tez lepsza (nadal na pelnym bialym ekranie widac pasy roznej jasnosci, ale w odroznieniu od ps63 nie dalem rady dojrzec ich na filmach).
 
Ostatnia edycja:

jtd

New member
Bez reklam
Gawron opowiedz troche jak prezentuje sie czern w miare calkowicie ciemnym pokoju ? :) Pewnie masz jakies porownanie do innych tv jakie miales wczesnij lub masz obecnie ?
 

lgawron

New member
Porownanie mam raczej srednie, do tej pory korzystalem glownie z projektora, laptopa i marnych LCD.

C7000 swiecil w nocy jak choinka. Ekran byl jasniejszy niz ten na moim laptopie (a to juz bylo zle), czern wygladala jak sprana. D8000 wlaczony bez obrazu nadal mocno odroznia sie na tle sciany, ale poziom czerni jest znacznie lepszy. Zreszta nie trzeba czekac do nocy - pierwsze co zauwazylem po podlaczeniu TV do turbodekodera w srodku dnia to wlasnie poprawa czerni.
 

Geezer

New member
PS64D8000 stoi także w Saturnie CH BluCity, wciśnięty w daleki kąt sklepu (12.999 PLN :)

> sygnał podawany po HDMI wygląda jak z 3x przegrywanej kasety VHS (ghosting, artefakty, pixeloza, judder, szumy - masakra)
> ramka wcale nie jest tak cienka jak myślałem - dokładnie na 2 palce, tj. taka sama jak w LG PZ950
> biel jest tak samo szara jak w LG... menu dużo mniej intuicyjne i zaawansowane jak PLEX w LG
> TV mocno się grzeje (u góry) oraz oddaje sporo ciepła przez panel
> mimo krzyżowego stojaka kiwa się jak diabli (uwaga na małe dzieci !)
> folia antyodblaskowa b. dobrze się sprawuje + wyłączony panel jest prawie czarny (w LG ciemno-szary)
> bzyczenie - dość ciche i akceptowalne (lepiej niż niektóre sztuki w USA - widać to zależy od fabryki...) jednak ciut głośniejsze niż LG

Generalnie dobry TV ale gdyby był w cenie 8,5 tys.

P.S.
Dziwna polityka Samsunga nie spawdzać po sklepach jak prezentują FLAGOWY model...
 

lgawron

New member
nie mam BR,
dysk zewnetrzny podlaczony do TV jest tragiczny, bo:
- zestaw kodekow ktory obsluguje TV (HDDVD nie daje rady)
- nie daje sie ustawic 1080p24 - odswiezanie jest jedno sluszne i akurat bez CinemaSmooth
- dzwiek w ac3 co jakis czas "strzela"
- wiekszy bitrate mkv potrafi sie przycinac
- napisy sa brzydko renderowane i jedyne sluszne (a ja lubie w odpowiednim miejscu, z anty-aliasingiem, ciemnoszare i polprzezroczyste, zeby nie zostawiac powidokow).
- KMPlayer jest madrzejszy jesli chodzi o stretch/overscan
- przewijanie filmu/skok do odpowiedniego miejsca jest znacznie wygodniejsze w laptopie.

Znajomy z pracy niedawno kupil jakis dyskowy player (jakis model Popcorna), po jakims czasie ciaglej irytacji wrocil do laptopa + KMPlayera ;)

Probowalem puszczac filmy przez DLNA (Windows Media Player -> Wyślij do -> PS64D8000) ale albo ja jestem glupi albo soft probuje byc madrzejszy ode mnie bo film 1080p ma spaprane ratio i jest wyraznie przekodowany na jakas fatalna rozdzielczosc/bitrate.
 

lgawron

New member
PS64D8000 stoi także w Saturnie CH BluCity, wciśnięty w daleki kąt sklepu (12.999 PLN :)

> sygnał podawany po HDMI wygląda jak z 3x przegrywanej kasety VHS (ghosting, artefakty, pixeloza, judder, szumy - masakra)


Generalnie dobry TV ale gdyby był w cenie 8,5 tys.

P.S.
Dziwna polityka Samsunga nie spawdzać po sklepach jak prezentują FLAGOWY model...

W Poznaniu w Starym Browarze stoi PS63. Ostatnio mieli "promocje -VAT". Cena na polce: 15900 PLN.... Cen ze sklepow sieciowych nikt nie powinien brac na powaznie.

Na Ceneo PS64 obecnie za ~9800 PLN, a polecam odpytac kikiego ... Cena atrakcyjna, dostawa hiper express.

Czy odnosisz sie do sygnalu prezentacyjnego czy ogolnie do jakosci materialu po HDMI w tym telewizorze? Ja oprocz juddera, ktory jak sie okazalo byl glownie wina zrodla nie zauwazylem problemow, o ktorych piszesz.
 

tomekb19

Member
Mnie się udało kupić za 9700 właśnie w sklepie sieciowym. Wystarczy zapłacić gotówka i trochę pogadać :)
Co do pytań o bluray'a - przerzucałem wczoraj kilka scen z incepcji, źródłem jest PS3 - obraz genialny, płynność super nawet dźwięk w trybie film mnie zaskoczył (denon i harmany wciąż czekają na podłączenie).
 

tomekb19

Member
@tomekb19: a jak tam z bzyczeniem u Ciebie?

Póki co absolutna cisza ... oby to się nie zmieniło :twisted:

Edit:

Ostatnio kiedy po zakupie miałem okazję porozmawiać z gościem, który mi sprzedał cały zestaw (TV, wieszak i okulary) doszliśmy do wniosku, że umiejscowienie telewizora może mieć wpływ na to czy bzyczenie jest słyszalne.
Mój TV wisi na wieszaku odsuwanym od ściany - między TV a ścianą jest chyba 12 cm.
Wieszak, jaki użyłem to http://www.vogels.com/web/Consumer/Products/Products/VFW365-PLASMA-WALL-MOUNT-SILVERC.htm ale absolutnie nikomu go nie polecam. Przez to, że jest tak uniwersalny (od 26" do 65") można zwariować podczas jego składania...
 
Ostatnia edycja:
Do góry