Plazmy serii D8000 Samsunga

Genzo_w

New member
Witam szanownych forumowiczow :) to chyba moj pierwszy post na tym forum (chcialbym sie przywitac z tej okazji) ale sledze je juz od ponad roku co jakis czas przegladajac watki o plazmach samsunga i wczoraj wlasnie padl wybor na PS51D800. Nie ukrywam ze Wy mi w tym troche pomogliscie, troche w miare przystepna cena w saturnie oraz to ze stal w saturnie obok PS51D550 i PD51D6900 wiec moglem sie wszystkim trzem z bliska przyjrzec a tylko miedzy nimi sie zastanawialem.
Ale konkrety :) mam pytanie odnosnie uzytkowania plazmy na samym poczatku jej zycia w domu. Jak uzywac? Czy na jakis konkretnych kanalach, jakis konkretnych ustawieniach, jak dlugo? Za wszelkie porady bede bardzo wdzieczny :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam juz ten (64") tv -jednak. Jako ciekawostka, bo wiele osob na zagranicznych forach narzekalo na pilota ktory byl w zestawie a mianowicie byl archaiczny z wygladu i nie pasowal wizualnie conajmniej do tej klasy tv. Jednym slowem tandeta.

U mnie w zestawie jest inny pilot, srebrno-czarny polysk, z "touchpadem". plaski podswietlany - rarytasik jednym slowem.
Dodatkowo w zestawie 2x okulary 3d.

Co do porownania z dobrej klasy lcd-led, to nijak ma sie plazma jezeli chodzi o komfort
ogladania w normalnie naswietlonym pomieszczeniu, o jasnym nie wspominam nawet, glownie chodzi o czern, jasnosc, nasycenie, jedyny najwiekszy plus to 64", gdyby to mialo byc 59" czy 50" to nie postawilbym go nawet
w piwnicy. Ale na 64" robi wrazenie - mimo wszystko, jak na pdp jest to bdb odbiornik.

Nie mialem czasu na kalibracje, takze moze byc tylko lepiej, mimo to najwieksze wady pdp juz widac. Duzym plusem jest fizycznie ciemniejsza sama matryca co przeklada sie na lepsza czern w ciagu dnia, mianowicie nie jest to misi typowy dla sredniej klasy pdp kolor samego panala.
 
Ostatnia edycja:

DarkMind

New member
jak dla mnie tv świetny, żadnego buczenia nie słyszę, dlna działa super i po wifi i z telefonu.
pilot jest ok, kompletnie nie przeszkadza.
tylko nie mogę ogarnąć ustawiania w tv kanalów telewizyjnych to jakaś masakra, zamiast nazw maja jakieś hz czy inne numerki i nie wiem co jest czym, musialem poustawiać w dekoderze i korzystać z dwóch pilotów.
 

shyha

New member
Mam juz ten (64") tv -jednak.

Co do porownania z dobrej klasy lcd-led, to nijak ma sie plazma jezeli chodzi o komfort
ogladania w normalnie naswietlonym pomieszczeniu, o jasnym nie wspominam nawet, glownie chodzi o czern, jasnosc, nasycenie, jedyny najwiekszy plus to 64", gdyby to mialo byc 59" czy 50" to nie postawilbym go nawet w piwnicy.
Nie mialem czasu na kalibracje, takze moze byc tylko lepiej, mimo to najwieksze wady pdp juz widac.

Nie rozumiem...czyli jednak jesteś rozczarowany obrazem tej plazmy ale wszystko wynagradza Ci wielkość? Dobrze zrozumiałem?
Gdyby nie wielkość 64 to trafiły do piwnicy? Jest aż tak źle?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie rozumiem...czyli jednak jesteś rozczarowany obrazem tej plazmy ale wszystko wynagradza Ci wielkość? Dobrze zrozumiałem?
Gdyby nie wielkość 64 to trafiły do piwnicy? Jest aż tak źle?

Czy jestem rozczarowany? Nie do konca, rozczarowany bylbym gdybym sie nastawial
na super jakosc a dostalbym produkt ktory jest inny jak moje oczekiwania, a tutaj zwyczajnie
jest to o czym nie raz pisalalem i spodziewalem sie tego co dostalem.
W kazdym badz razie nie bylo zaskoczenie na plus, a raczej "szkoda ze nie jest to lcd-led"

Nie robilem kalibracji jak wspomnialem ale oczywistym jest fakt ze bieli nie podkrece, czerni w dzien nie zrobie jak smola,
mocniej swiecic w kazdym badz razie nie bedzie.

Jedyny powod zakupu to moje fanaberie i 64", ale nigdy nie tknalbym takiego tv gdyby to byl
chociazby 60", wolalbym 10x bardziej starszego lcd-Sonego za 6tys. 60", czy tez lcd-Sharpa 60",
w sumie to sie zastanawiam czy nie lepszy bylby to wybor, ale chcialem cos maksymalnie duzego
w rozsadnej cenie.

Jak podlaczalem pierwszy raz leda pod ps3, to bylo wielkie WOW, jak to swieci, jaka czern w ciagu
dnia, w nocy, kolory, cudnie to wygladalo, chcialo sie wszystko potestowac i nacieszyc, tutaj jest jedynie przyzwoicie.

Sam w sobie tv jest bardzo dobry jak na pdp, oceny innych serwisow srednio mnie interesuja ale
wszedzie dostaje praktycznie maksymalne noty, dla mnie podstawa jest moja wlasna ocena bo mam porownanie w postaci stojacego obok leda, kuro, jak i wiele innych tv.

Podsumowujac, jedynym powodem byly 64". Jak na pdp tv bardzo dobry. Do jasnych pomieszczen
sie nie nadaje, moje zdanie.
 

shyha

New member
Czy jestem rozczarowany? Nie do konca, rozczarowany bylbym gdybym sie nastawial
na super jakosc a dostalbym produkt ktory jest inny jak moje oczekiwania, a tutaj zwyczajnie
jest to o czym nie raz pisalalem i spodziewalem sie tego co dostalem.
W kazdym badz razie nie bylo zaskoczenie na plus, a raczej "szkoda ze nie jest to lcd-led"

Nie robilem kalibracji jak wspomnialem ale oczywistym jest fakt ze bieli nie podkrece, czerni w dzien nie zrobie jak smola,
mocniej swiecic w kazdym badz razie nie bedzie.

Jedyny powod zakupu to moje fanaberie i 64", ale nigdy nie tknalbym takiego tv gdyby to byl
chociazby 60", wolalbym 10x bardziej starszego lcd-Sonego za 6tys. 60", czy tez lcd-Sharpa 60",
w sumie to sie zastanawiam czy nie lepszy bylby to wybor, ale chcialem cos maksymalnie duzego
w rozsadnej cenie.

Jak podlaczalem pierwszy raz leda pod ps3, to bylo wielkie WOW, jak to swieci, jaka czern w ciagu
dnia, w nocy, kolory, cudnie to wygladalo, chcialo sie wszystko potestowac i nacieszyc, tutaj jest jedynie przyzwoicie.

Sam w sobie tv jest bardzo dobry jak na pdp, oceny innych serwisow srednio mnie interesuja ale
wszedzie dostaje praktycznie maksymalne noty, dla mnie podstawa jest moja wlasna ocena bo mam porownanie w postaci stojacego obok leda, kuro, jak i wiele innych tv.

Podsumowujac, jedynym powodem byly 64". Jak na pdp tv bardzo dobry. Do jasnych pomieszczen
sie nie nadaje, moje zdanie.

Dzięki za wyczerpującą ocenę. Dało mi to do myślenia. Chyba UE55D7000 jednak będzie moim priorytetem przy warunkach jakie mam. Tak czy siak będę szukał sklepu w którym ewentualnie można te modele wymienić/zamienić.
 

wrx

New member
Bez reklam
Shyha, kupuj, nie pozalujesz.
Ja nie zaluje kompletnie, nie wiem, moze VT30 bylby lepszy, moze.
Ale ja jestem BARDZO zadowolony, jak na razie ;).
 

Shamman87

New member
JA dostałem swojego dzisiaj, wersja elite, 2 razy okulary na baterie model 3100 samsunga, fajny płaski podświetlany pilot z touchpadem, ogólnie bomba, MM 9500 zł. Jutro postaram się napisać coś więcej o tym TV, dziś oglądałem tylko piratów z Karaibów w 3D i na Blue Ray i obraz jest przerażająco doskonały. Szczególnie zachwyciło mnie 3D w nocy.
 

wrx

New member
Bez reklam
To nie jest touchpad, a "touchpad".
Tez taki dostalem i gdzies wrzucilem jego zdjecie.
Chyba, ze kolega ma na mysli tego pilota dotykowego...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Co Wy za piloty dostajecie do telewizorów? Może ktoś wrzucić zdjęcie pilota z "touchpadem" ?

"Touchpad" jest w tym kwadracie na srodku pilota. Caly pilot jest plaski i podswietlany.


Wyglada na to ze sa to tv z nowszej seri, w sensie - lepsze wyposazenie, okulary itp.
 

Attachments

  • pilot.JPG
    pilot.JPG
    282,6 KB · Wyś: 465
Do góry