Plazma PS50C7000 3D

redlum

New member
Bez reklam
jak zauważyłeś - takie testy są bez sensu - tak samo jak test "luksomierzem" - bo co innego będzie gdy obraz - (tło) będzie całe czarne (np czarna tablica) a co innego gdy będzie jakaś scena z dużą ilości czerni - np statek kosmiczny w kosmosie na tle nieba z gwiazdami)
 

niebieski78

New member
witam

pisałem na temat plazmy w innym wątku tj. jaka plazma 50 cali

teraz kontynuuje temat tutaj ponieważ mam zamiar kupić takowy tv i na liście zostały dwa modele

ps50c7000 i lg 50pk950 - ktoś może coś doradzić i przechyli szalę zwycięstwa na rzecz samsunga??

czy 3d w tym modelu nie wpływa źle na jakby to określić "efektywność" tej plazmy??

czy ktoś przedłużał gwarancję??

i jaka jest awaryjność plazm po 2 latach eksploatacji


pozdrawiam
 

slaq

New member
Depesz.

Ciekaw jestem Twoich odczuć co do tego telewizora w porównaniu do PS50B850. Bo aktualnie jestem w podobnej sytuacji jak Ty byłeś jakiś czas temu. Miałbym możliwość sprzedania mojego 50B850. Tylko nie wiem czy warto dopłacać do nowego modelu.

Z góry dzięki.
 

krawiec51

New member
Nowy soft. Parę poprawek.


1. Title
2010 PDP C65** & 7*** Firmware for sefl-upgrade
2. Applicable Model
PS**C6000 7000 series
3. Description
T-VALDEUC-3005.1

. Power On error when CAM is inserted
(especially, Samsung CAM, T-REX CAM, Orecrypt CAM, Boxer CAM)
. Audio is cut off when playing recorded TV with specific stream in Poland
. Add ''Nordic'' region in PnP step with T2 Tuner
. Add Yahoo widget(Internet @TV)
. ''Digital text'' menu is not showed when selecting ''Estonia'' as country. (Estonia)
. Latch up sometimes when entering ''3D Optimisation'' with 3D ''on''
. [PDP TV] Judder with 3D ''smooth'' mode (24Hz => 60Hz)
. Recorded TV is stopped if TF1 widget is played on TF1 channel.
. When watching and turning off/on several times, network setting is failed.
 

niebieski78

New member
witajcie

od dwóch tygodni jestem posiadaczem tego wspaniałego telewizora

co do kupna - zakupiłem go w electro.pl - szybko i sprawnie - mimo gorączki przedświątecznej plazma była u mnie po dwóch dniach, świetnie zapakowana z jedną parą okularów 3d - cena 4830 za pobraniem

wg mnie jest to naprawdę świetny sprzęt w przedziale cenowym do 5 tyś

do ostatniej chwili wybierałem pomiędzy samsungiem a lg50pk950 ale po teście obu telewizorów zdecydowałem się na 7000 samsunga - samsung zdecydowanie lepiej radził sobie z filmami divix z pendrive, podpięta konsola ps3 chodziła świetnie na obu egzemplarzach

obraz z ps3 rewelacja, kanały hd z cyfry świetne

co do opcji 3d powtarzany ostatnio mecz barca - real robi naprawdę niesamowite wrażenie - konwersja obrazu z 2d na 3g to teki lekki bajer - można się pobawić - świetnie wygląda gran tourismo 5 na ps3

jeśli chodzi o kanały sd z cyfry obraz jest świetny, choć są kanały gdzie obraz nie jest najlepszej jakości

co do dżwięku to wg mojej opinii jest wystarczający

menu bardzo przejrzyste - opcje internetowe dosyć ciekawe

wygląd telewizora niesamowity - robi naprawdę wrażenie

wady - hmm - powidoki które niewątpliwe pozostają przez jakiś czas ale to normalne w plazmach i to wszystko chyba :) - wg mnie to był naprawdę dobry wybór i cieszę się, że zdecydowałem się na tą plazmę

a teraz czas na pytanie

czy jest możliwość podpięcia słuchawek tak by można słuchać dźwięk i z tv i przez słuchawki??
podpięte do wyjścia słuchawkowego blokują dźwięk z głośników
(dla wyjaśnienia po co mi to piszę - posiadam słuchawki bezprzewodowe i np oglądam sobie mecz gotując obiad :) - jeżeli usłyszę, że jest jakaś akcja podbramkowa biegnę przed plazmę obejrzeć powtórkę :) )


pozdrawiam i polecam samsunga
 

edos

New member
Witam! - jako nowy na forum.
No i ja zakupiłem PS50C7000 - co tu dużo pisać- powalił mnie na kolana.

Mam trzy pytania:
- Czy z pendriv'a 32 Gb uruchomię na nim film przegrany z Blue Ray czy ?
- W jakim formacie (i czy w ogóle uruchomię) musi być plik z tekstem do filmu? txt się nie uruchamia.
- Czy żeby oglądać filmy 3D na Blue Ray muszę kupic Odtwarzacz Blue Ray 3D? Znalazłem kilka różnych odtwarzaczy i niektóre są 3D a inne nie, nie bardzo wiem jaka jest róznica?(Czy one są potrzebne do telewizorów 3D ready)??

Z góry dzięki
 
Ostatnia edycja:

niebieski78

New member
Witam! - jako nowy na forum.
No i ja zakupiłem PS50C7000 - co tu dużo pisać- powalił mnie na kolana.

Mam trzy pytania:
- Czy z pendriv'a 32 Gb uruchomię na nim film przegrany z Blue Ray czy ?
- W jakim formacie (i czy w ogóle uruchomię) musi być plik z tekstem do filmu? txt się nie uruchamia.
- Czy żeby oglądać filmy 3D na Blue Ray muszę kupic Odtwarzacz Blue Ray 3D? Znalazłem kilka różnych odtwarzaczy i niektóre są 3D a inne nie, nie bardzo wiem jaka jest róznica?(Czy one są potrzebne do telewizorów 3D ready)??

Z góry dzięki

gratuluję zakupu :)

co do drugiego pytania - czyta pliki tekstowe bez problemu - przynajmniej mój model :razz: - zmień sobie ustawienia na europa wschodnia - będzie czytał polskie znaki

Tobie może nie czyta bo plik tekstowy ma inną nazwę niż film - musi być identyczna

pozdrawiam
 

Maximusor

New member
Witam wszystkich
Właśnie stałem się posiadaczem Tego telewizorka. W sumie super sprzęt, ale mam pecha, poniewaz nie działa mi tryb 3D. Telewizor przetwarza obraz okulary są sprawne, ale wygląda na to, że telewizor nie wysyła sygnału do okularów. Nie wiem czy to wada telewizora, czy może gdzieś błąd w ustawieniach. Jeśli ktoś miał taki problem to proszę o pomoc
 

mario1969

New member
a naciskasz przycisk na okularach patrząc w stronę ekranu gdy już masz TV w trybie 3D? , Okulary działają miga ci dioda po naciśnięciu przycisku? może bateria słaba w okularach.
 

niebieski78

New member
a naciskasz przycisk na okularach patrząc w stronę ekranu gdy już masz TV w trybie 3D? , Okulary działają miga ci dioda po naciśnięciu przycisku? może bateria słaba w okularach.


tak jak kolega pisze - musi być ciągłe świecenie diody tak około 3 sek - wtedy okulary powinny śmigać - po ponownym naciśnięciu dioda mruga ok 3 sek - wtedy okulary są wyłączone
 

ederlezi

New member
- W jakim formacie (i czy w ogóle uruchomię) musi być plik z tekstem do filmu? txt się nie uruchamia.

Zauważyłem , że ma problemy z formatem .txt , w którym zamiast klatek jest czas. Używam programu Subtitle Workshop do konwersji. Zapisuję jako format .srt ( jest wiele docelowych formatów , ja używam subrip ) O dziwo - jeśli mamy do czynienia z formatem .srt , w którym jest czas i np. napisy wyglądają tak:

1
00:00:39,000 --> 00:00:43,000
Pracujcie dalej!


problem nie występuje.

Jeśli w pliku .txt z napisami są klatki zamiast czasu , nie powinno być problemów.

Czasem trzeba jeszcze wykonać dodatkową operację w programie subtitle workshop - ustawić limity wyświetlania czasu ( dostępne spod skrótu klawiszowego CTRL + L ) , inaczej napisy nie będą znikać po pewnym czasie i będą się wyświetlać non stop ( nie wiem czy wskazane przy plazmie ) . No i trzeba ustawić odpowiednią ilość klatek w Input FPS i FPS ( zazwyczaj 23,976 ) , no ale to już rozmowa na inny temat.

Jak już wspomniano , plik z napisami musi mieć taką samą nazwę jak film.
 

Maximusor

New member
Okularki włączałem.Poza tym sprawdzałem na innym telewizorze 3D i tam działają. Nie wiem może telewizor jest uszkodzony.
pozdrawiam
 

ederlezi

New member
Tak z ciekawości , czy ten model jest 100Hz ? Bo nie mogę znaleźć potwierdzenia tego , a jedne sklepy podają , że jest 100Hz a inne nie.
 

ederlezi

New member
Witam wszystkich
Właśnie stałem się posiadaczem Tego telewizorka. W sumie super sprzęt, ale mam pecha, poniewaz nie działa mi tryb 3D. Telewizor przetwarza obraz okulary są sprawne, ale wygląda na to, że telewizor nie wysyła sygnału do okularów. Nie wiem czy to wada telewizora, czy może gdzieś błąd w ustawieniach. Jeśli ktoś miał taki problem to proszę o pomoc

Jeszcze co prawda okularów nie mam i nie bawiłem się obrazem 3D , ale zajrzałem do instrukcji i znalazłem dość ciekawą uwagę ( strona 19 ).

Jeśli między nadajnikiem a odbiornikiem i okularami Aktywne Okulary 3D znajduje się jakakolwiek przeszkoda , uzyskanie trójwymiarowego obrazu 3D może nie być możliwe.

Ten nadajnik włącza się u mnie po włączeniu trybu 3D na pilocie, ale nie powiem żeby jakoś wyjątkowo jasno u mnie świecił , pulsuje ciemnym czerwonym światłem. Ten nadajnik jest po lewej stronie na dole , na wysokości napisu SAMSUNG.
 

-DaReK-

New member
Ostatnio kilka razy zdarzyło mi się, że telewizor samoczynnie się włączył na jakieś 5 sekund, po czym sam się wyłączył. Zauważyłem, że dzieje się tak średnio raz na 1-2 dni. Trochę to dziwne, bo czasami śpię w pokoju, a tu nagle wszędzie jasność (od szarej czerni :p) na kilka sekund. Pilot oczywiście nietknięty, leżał na stole.
Czy to normalne ?
 

Mars

New member
Witam wszystkich!

Poczytałem z zainteresowaniem, co Panowie piszecie nt. plazmy Samsunga PS 50C7000 i mam kilka ogólnych uwag (z góry przepraszam, jeśli to banały, ale nie jestem ekspertem).
Po po pierwsze faktycznie jest to bardzo udany model, który nie tylko w Polsce jest zasłużonym bestsellerem. Za niecałe 5000 zł dostajemy bardzo wiele a w dodatku w odróżnieniu od swego wyraźnie droższego konkurenta umożliwia konwersję 2D do 3D.
Być może komuś przyda się następujący link: Samsung PN50C7000 Review - 1080p 3D Capable 50" Plasma TV
Opisano tam dokładnie ten telewizor oraz jego kalibrację.
1. Załamanych poziomem czerni można pocieszyć tym, że po kalibracji można zmniejszyć subiektywny poziom jasności panelu, ale oczywiście nie ma mowy o tym, żeby panel w nocy w ogóle nie świecił a wynika to z praw fizyki. Nawet w komórce panelu nie podświetlanego dochodzi do szczątkowych mikrowyładowań. To, że ekran posiada REAL BLACK FILTER czy jak to tam się u Samsunga nazywa, w nocy nic nie pomoże, bo działa on np., gdy pojawia się światło zewnętrzne (w końcu chodzi m. in. o redukcję refleksów). Poza tym polecam wybranie się do kina, które niby jest tym ideałem do którego dążymy. Tam to dopiero bywa szaro zamiast czarno. Smolistą czerń posiada kilka projektorów na świecie (np. model Black Wing firmy Cineversum - tak naprawdę Barco), ale cena prawie 100 tys. zł (z osobnym procesorem obrazu) skutecznie odstrasza a i tak recenzent zauważył, że poziom czerni na ekranie nie dorównał czarnej ramce, choć osiągnął fantastyczne ok 93-95% idealnego poziomu czerni (dla porównania typowy LCD osiąga do ok 60%).
2. Drgania obrazu będą prawie zawsze, ilekroć próbuje się sztucznie wprowadzić dodatkowe ramki obrazu, by dać wrażenie jego płynności. Procesor może jedynie hipotetycznie wyliczyć zakładaną trajektorię ruchu obrazu, ale błędy w postaci artefaktów na krawędziach, także w 3D, mogą się pojawić. Dodatkowe opcje służą upłynnieniu ruchu w trybie 24 klatkowym. Nie wszystkie telewizory mimo zapewnień, że obsługują prawidłowo tryb 1080p/24 fps, robią to dobrze. Różnie też wydawane są same filmy.
3. Część użytkowników skarżyła się na irytujący czasem efekt rozdwojenia konturów w trybie 3D (tzw. crosstalk). No cóż. Technologia 3D dopiero sę rozwija i to są typowe choroby wieku dziecięcego. Znów na pocieszenie: nie ma telewizora (obojętnie: plazmy czy LCD), w którym w 100% uporano by się z tym efektem. Sporadycznie pojawia się i w Samsungu.
4. Buczenie zasilacza będzie zawsze. Wiem, że brzmi to jak wyrok, ale znów wynika z technologii plazmowej i konieczności dostarczenia odpowiednio wysokiego napięcia sterującego panelem (kilkaset voltów). Coś tam słychać będzie zawsze. Im jaśniejszy obraz, tym głośniejsza praca zasilacza. Tak samo działa to w klasycznym telewizorze CRT. Najgłośniejsza praca oczywiście będzie przy wyświetlaniu białego obrazu, gdy zasilacze pracują na 100% możliwości. Wtedy telewizor może w zużyciu prądu zbliżyć się niebezpiecznie do danych znamionowych zużycia prądu, np. 350-450 watów, ale to sytuacje wyjątkowe.
5. Obrazy resztkowe będą w plazmach problemem zawsze i znów wynika to z technologii, przecież w panelach PDP wykorzystuje się poczciwy luminofor jak w kineskopach. Przy grach komputerowych ze stałym menu, TVN24 czy Polsat News trzeba zatem uważać. Problem zielonej poświaty za szybko przemieszczającymi się, jasnymi obiektami na ekranie, na co skarży się część użytkowników PS50C7000 zredukowano, ale coś tam zawsze będzie. Można go zredukować, ale nie zlikwidować.

pozdrawiam i życzę udanych zakupów
 
Do góry