Plazma LG 50PM680S - wszystko o tym sprzęcie

zarbi

New member
Mam jeszcze pytanie odnośnie spasowania obudowy. Bywało tak, że obudowy w niektórych tv zwyczajnie trzeszczały podczas pracy. Nagrzewając się i stygnąc. Jeśli takie tv ktoś ma np. w sypialni może być niemiło zaskoczony. Jak oceniacie M680 pod tym względem ?

Obudowa w trakcie pracy TV nie trzeszczy. Może dlatego, że tego ciepła nie emituje się też nie wiadomo ile. Obudowa jest wyczuwalnie ciepła, ale nie gorąca. Jak dla mnie zimą mogła by nawet bardziej grzać, zaoszczędziłbym na pompie ciepła :grin: latem byłoby gorzej, ale wtedy TV chodzi zdecydowanie krócej. Reasumując obudowę, jest ona spasowana nieźle. Mój TV wisi na uchwycie obrotowym dosyć wysoko i w momencie, kiedy chcę go pochylić w dół przy oglądaniu z bliska (ok. 1,5 m) to muszę tym wieszakiem najpierw skierować go maksymalnie w kierunku sufitu, wtedy przeskakują blokady i wieszak wraca mi do ustawienia najniższego ok. 30° w kierunku podłogi. I właśnie podczas tego ruchu, gdy muszę tym TV trochę powachlować słychać delikatne trzeszczenie obudowy. Ale w trakcie normalnej pracy jest cisza. Jest jedna rzecz, którą zauważyłem ostatnio po wnikliwych oględzinach. Jak stanę z boku TV i spojrzę wzdłuż dolnego profilu pod ekranem, tam gdzie jest znaczek LG to mam wrażenie, że linia nie nie jest idealnie prosta. W połowie długości jest leciutkie wybrzuszenie w górę, można by to określić terminem inżynieryjnym "strzałka ugięcia", z tym że to ugięcie jest w górę a nie w dół. Gdybym przyłożył poziomicę do narożników tej dolnej listwy przy krawędzi styku z matrycą to pewnie wyszło by dokładnie ile milimetrów środkiem obudowa odstaje od linii prostej. Tak na oko to może być ze 2-3 mm. Patrząc na wprost na TV z odległości 2-3 m ten mankament staje się niedostrzegalny. Hej, do następnego.
 

fotek2000

New member
Witam czy mogl by mi ktos powiedziec jakie sa glowne roznice pomiedzy telewizorami :
LG 50PM670S
Panasonic P50UT50
Mianowice chcial bym wiedziec ktory z tych telewizorow bardziej oplaca sie wybra, czy oba maja opcje Smart TV, czy oba maja wejscia lan(i czy jak podlacze internet poprzez kabel z rutera to bedzie dzialac) oraz czy oba te tv maja funkcje nagrywania na dysk twardy. Chcial bym tez wiedziec ktory z tych telewizorow ma lepsza matryce tj ktory bardziej oplaca sie wybrac.
Pozdrawiam
 

faraonek1984

New member
Witam. Juz prawie kupiłem te plazme, a tu niemiła niespodzianka. Brak tvn playera. I tu pytanie czy jest mozliwosc aktualizacji oprogramowania,żeby w tej plazmie zagościł tvn player? Jestem totalnym laikiem w tym temacie.
 

SULIx

Member
Na dzień dzisiejszy chyba w żadnym LG nie ma TVN player'a. Podobno miał być. Ale go nie ma.
Zdeterminowani mogą dokupić np. Uhost U1S ok. 250 zł. Albo kupić Sama z tym dodatkiem.
Dzisiaj widziałem 50PM680 za 2999 zł w MM. W tej cenie zaj...ty telewizor. Bije płynnością obrazu wiele dużo droższych. Mam jedyną wątpliwość czy jest wystarczająco jasny. Nadal zero testów.
W tej cenie jednak nie ma porównania z konkurencją.
 

faraonek1984

New member
Już sam nie wiem. Brać nie brać... Na szali jest jeszcze Led Panasonica 47et5 cena ta sama 3300zł. Tylko te dwa tv wchodzą w gre. Musze sie do końca roku zastanowić bo promocja w rtv ero agd się skończy. Gdybym miał nadzieje że po jakiejś aktualizacji tvn player się pojawi to brałbym lg bez zastanowienia.
 

zgrzyt

New member
pm680s

Stoje przed zakupem pm680s aczkolwiek nie znalazlem go w zadnym sklepie . Jaki moze byc powod, ze jest on na wgmarciu przeciez to nowy model? Czy osoby, ktore go posiadaja moga cos napisac o wadach, ktore sie objawily w trakcie uzytkowania. Nadal jest to tajemnica a wolalbym nie kupowac w ciemno. W razie czego na ten sprzet obowiazuje gwarancja door to door?
 

zarbi

New member
Ja najczęściej oglądam na opcji ekranu "gra" lub "standardowy". Obraz jest wówczas najbardziej przyjemny. Jest jeszcze ewentualnie THX, też dobra jasność. Ciemny obraz natomiast robi się na ustawieniach APS (AutoPowerSave) co jest zrozumiałe, bo im ciemniejsze wyświetlanie tym niej prądu. Ostatni dostępny tryb obrazu to "żywy" ale to odpada zupełnie bo nie dość że ciemny obraz to kolory przesycone. Oprócz tego są dostępne dwa tryby użytkownika i tam można już poustawiać po swojemu jak dusza zapragnie. Jest dostępna taka kalibracja krok po kroku, ale mi to nie spasiło za bardzo i wróciłem na opcję "gra" lub "standard". Obraz jest gicio majonez.
Podłączyłem do TV Xboxa i obraz w grach również wymiata. Nie mam nic do zarzucenia, żadnych nieprzyjemnych odczuć. Jest wszystko płynnie, nic się nie ciągnie nie smuży. Nie znam tych fachowych określeń, ale i nie potrzebuję znać bo nie ma się naprawdę do czego przyczepić. Po prawie 4 miesiącach użytkowania stwierdzam, że wybór był trafny i kupiłbym go po raz drugi. Miałem przez chwilę pożyczone okulary aktywne 3D od Samsunga (model SSG-4100GB) i zdziwiłem się, że działają ok. Co prawda nie wiem czy efekt, który widziałem jest identyczny na oryginalnych okularach LG czy może jest gorszy. Ale kosztują one 80 zł przy cenie 180 zł tych dedykowanych od LG więc gra jest warta zastanowienia jeśli ktoś zamierza kupić więcej niż 2 pary. Chyba kupię jedną parę tych od LG i porównam. Jeśli różnicy nie będzie to nie ma się co zastanawiać.
 
Ostatnia edycja:

SULIx

Member
Dobra cena pojawiła się na Allegro 3038 zł z przesyłką i pilotem LG Magic Motion ... Ten tv gdyby miał natywnie czarną a nie brązową matrycę a raczej filtr z pierwszego rzutu pokonywałby Panasa 50ST50. W sklepie gdzie jeszcze można porównać jakiekolwiek plazmy bo jak wiemy są na wymarciu, LG zwyczajnie lepiej pod pewnymi względami radzi sobie z obrazem niż droższy Panas. Bardzo ciekawy telewizorek.
 

rob-ku

New member
Dzień dobry.
Gratuluje wszystkim szczęśliwcom zakupu tego TV. "Szczęśliwcom", bo kiedyś problemem było kupno TV a teraz problemem jest kupno "najlepszego" TV i tutaj pojawiają się tysiące pytań.
Niestety nigdzie w Łodzi i okolicach nie moge zobaczyć "na żywo" tego LG680S. W sklepach polecaja konkurencyjne produkty które mozna u nich zobaczyć np. Samsungi i Panasy, a LG, LG? LG? A nie, LG nie mamy i nie widzieliśmy.
No właśnie, czy wizualnie PM680 jest podobny do np. Samsunga 51E6500? Zdjęcia nie oddają w pełni tego jak wygląda w rzeczywistości. Jak gruba jest ramka wokół matrycy?
Pozdrawiam i życzę zadowolenia z PM680.
 

bartulez

New member
Witam,
ramka ma 18 mm szer:) tv jest ok. troszkę buczy na jasnym tle. Jestem pod wrażeniem efektów 3d(na okularach od samsunga) w porównaniu z modelem ue32es6100 lg wymiata - być może efekt jest zależny od wielkości tv no i oczywiście odległości ale w filmie o dinozaurach pysk jednego wychodzi na 1,5 metra z tv:) siedząc 4 metry od telewizora.

Bardzo miłą niespodzianką jest szybkość telewizora i przyjemna obsługa za pomocą pilota magic- remote:) -wszystko chodzi bardzo płynnie.

Chciałbym prosić osoby bardziej "oblatane" o ustawienia obrazu, ponieważ w standardowych opcjach albo kolory są zbyt jaskrawe albo widać mgłę. troszkę drażni mnie też mrowienie na jasnym tle jakby piksele drżały(szczególnie widoczne w grach).



pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

ciochu

New member
Witam wszystkich, przymierzam się do kupna tego modelu. Moja jedyna wątpliwość dotyczy podłączenia głośników zewnętrznych. Mam zestaw komputerowy 2+1 którego używam z komputerem (stoi bardzo blisko telewizora). Chciałbym go używać a nie kupować kolejny sprzęt grający.

Jak podłączyć te głośniki do TV skoro mają tylko zwykłego jacka ? (jeszcze jakieś auxilary input - którego nie używam)

czy można podpiąć je tak:
www .youtube.com/watch?v=wvq8upu0EDw

???
 
Ostatnia edycja:

ciochu

New member
Jeszcze jedno pytanie ;)
Czy ten telewizor będzie współpracował z aplikacją TV remote na androida? Pytam ponieważ na liście nie ma tego modelu jako zgodnego ... z drugiej strony przecież soft jest aktualizowany online
 

bartulez

New member
Na moim iphone 4 aplikacja lg tv remote działa z telewizorem elegancko:). Chciałem też sprostować mój wcześniejszy post co do "mrowienia" na ekranie po ustawieniu parametrów ekranu problem zniknął nawet wydaje mi się że obraz z czasem staje się coraz lepszy:)

Puki co jestem bardzo zadowolony z tego tv :D
 
Ostatnia edycja:

ciochu

New member
dzięki bartulez ;)

A podpinasz zewnętrzne głośniki?

Może ktoś z androidem potwierdzi czy działa aplikacja? mam antka 4.1
 

SULIx

Member
być może mam źle coś ustawione, ale białe plansze są u mnie szare, czarny jest OK.

I jak z "szarym" białym. Nadal nie powalczyłeś o ustawienia bieli czy nie da rady ustawić ?

Stuknął już licznik i pojawiły się nowe plazmy Panasa serii 60. Nadal mają kłopoty z drgającymi pionowymi paskami i słynnym swoim problemem 50 Hz. A ja chyba wezmę to LG bo tanie się zrobiło.

Pytanie o okulary 3D. Próbowaliście może czy chodzi to tv na okularach od Samsunga SSG-4100GB ?
 
Do góry