plazma/lcd na co zwrócić uwagę?

Status
Zamknięty.

Huwoxo

New member
Pytanie

Mam pytanko:
Mam do dyspozycji 5000zl. Zastanawiam sie nad wyborem sposrod modelu LCD? Interesuje mnie tak 37 cali. Chcialbym sie tez dowiedziec jaka jest roznica miedzy lcd a plazma? Szukam po tych forach jednak odpowiedz nigdy nie jest pelna :/ z gory dzieki

Ps. Jezeli mozecie podajcie konkretne modele LCD ktore bedzie chodzilo pod satelite dvd najlepiej. Odleglosc ogladania okolo 3m.
Pozdrawiam
 

richi

New member
slawekj napisał:
I tu Kolega się myli.

Kupowanie TV cyfrowego ma jedynie sens w przypadku dostępu do sygnału o natywnej rozdzielczości.
Obecnie w Polsce to namiastka a pełne przejście nastąpi ~ 2014.
Do tego czasu pozostaje nadal kabel, DVD i cały net....

Czym większa natywna rozdzielczość panelu tym większe skalowanie, mniejsza ostrość i i większe rozmycie.

Jedyny przypadek jakości max to sygnał natywny.

Z pozostałym sygnałem najlepiej radzi sobie CRT i jest nie do pobicia.
:)
Się tu zgadzam ale nie piszemy o kineskopach tylko panelkach. Co do dopasowania rozdzielczości (że użyję mniej wyszukanych słów) też masz rację ale ja wcale nie twierdziłem inaczej. Napisałem że tak na prawdę sygnał full i dobra matryca LCD full i to je ono. Co do tego roku 2014 - to nie wiem skąd ta wiadomość ale w takiej sprawie jakieś zapowiedzi nie rządzą - tylko oczywiście konkurencja i kasa. Jeżeli ludziska zaczną kupować HD to bedą potrzebowali odpowiedniego sygnału więc popyt się znajdzie - a dalej chyba nie muszę tłumaczyć.
 

Harrods

New member
Czesc
witam wszystkich przy okazji 1 mojego postu.
Forum czytam juz od jakiegos czasu teraz chcialbym Was zapytac o opinie nt tego LCD'ka LG 42LC2RR
ma on za zadanie zastapic CRT'ka
pomieszczenie jest mocno naslonecznione
sygnal bedzie z cyfry
odleglosc ok 3.5 m
oczywiscie filmy DVD komputer tez bedzie obslugiwal i to dosc czesto
czy bedzie to dobry wybor?
moze cos innego polecicie w przedziale ok 6000-7000?
Pozdrawiam
 

ein

New member
Harrods napisał:
Czesc
witam wszystkich przy okazji 1 mojego postu.
Forum czytam juz od jakiegos czasu teraz chcialbym Was zapytac o opinie nt tego LCD'ka LG 42LC2RR
ma on za zadanie zastapic CRT'ka
pomieszczenie jest mocno naslonecznione
sygnal bedzie z cyfry
odleglosc ok 3.5 m
oczywiscie filmy DVD komputer tez bedzie obslugiwal i to dosc czesto
czy bedzie to dobry wybor?
moze cos innego polecicie w przedziale ok 6000-7000?
Pozdrawiam

Naprawde nie bierz LCD od tego producenta. Robi fajne plazmy ale nawet topowa seria RF LCD swieci na SD imho do kitu.
Za taka kase polecam:
a) JVC LT-40S70 nie ma niezadowolonych uzytkownikow. Swietny telewizor bez dwoch zdan

hmmm, hmmmm, hmmmmmm no moze jeszcze...

b) Samsung 40" M71 (bedziesz musial pare zlotych dolozyc)

I to imho tyle. Jezeli nie boisz sie eksperymetow (bo brand to czajna choc wyrob odstaje na + od wielu markowych) to jest jeszcze Amoi z fullHD zarowno w 37 jak i w 42 calach (serie Elite i Advent).
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Witam
Moim zdaniem jeżeli będziesz wybierał z LG to zobacz parametry nowego modelu 42LB2R sam chciałem go kupic (miałem plazmę tego producenta i byłem zadowolony).Ostatecznie kupiłem Sharpa 42 RD1E .
pozdrawiam
 

motorowiec

New member
witam mam kilka pytan do uzytkownikow tego forum nie moge sie jeszcze rozeznac w tyn forum wiec przepraszam jezeli moj post bedzie w zlym watku

pytanie jest takie co myslicie o modelu plzmy panasonica
TH42PX60B i co oznacza symbol B
dlaczego ta plazma jest nie dostepna w Polsce i nie ma o niej zadnych inf w jezyku polskim ,jej cena w przeliczeniu to 5600 PLN czy to duzo czy malo za ten model i jakich ma konkurentow
z gory dziekuje za wszelkie inf o tym modelu
 

taczka1

New member
panasonic LX 60

arconx napisał:
No dobrze, a jaki LCD 32 cale proponujecie w cenie do 4 500?
Ma grać dobrze ze zwykłej "dachówki" i DVD.
Pokój mam niewielki; odległość 2 - 2.5 m od widza.
No i najlepiej gdyby był w srebrnej obudowie (sugestia żony;) ).
Czekam na propozycje i uwagi.

Witaj,
Dzięki pomocy kiki wybrałam panasonica lx 60 uważam, że to świetny wybór.(Jeszcze raz dzięki:D )Na moje domowe warunki jest super.Świetnie spisuje się przy odbiorze kablóweczki a i DVD filmiki śmigają bardzo ładnie.
Mój lcd stoi tyłem do okna w bardzo nasłonecznionym pokoju,część domowników ogląda tv z boku z odl. ok 1,5 m a część na wprost pod słońce czasami z odl ok.2,5-3 m.
Szukam teraz lcd dla rodziców ale....nie mogę im polecić tego modelu oni mają inne warunki w domciu no i inne wymagania.
Pozdrawiam,
taczka:bober:
 

tom013

New member
Plazma czy lcd w małym pomieszczeniu

Przepraszam, jak niektórzy na tym forum jestem laikiem w temacie i w każdym sklepie mówią co innego. Wiecie, każdy chwali i poleca swój towar.:(
Szukam telewizora do oglądania z 3-4 metrów 40 cali w granicach 5-8 tys. Struktura oglądania 70 % Cyfra lub inna platforma a 30% dvd. Co polecacie? Plazma czy LCD? No i oczywiście jaka firma wchodzi w grę.
Pozdrawiam,
Żona Toma
 

Wiciu

New member
tom013 napisał:
Przepraszam, jak niektórzy na tym forum jestem laikiem w temacie i w każdym sklepie mówią co innego. Wiecie, każdy chwali i poleca swój towar.:(
Szukam telewizora do oglądania z 3-4 metrów 40 cali w granicach 5-8 tys. Struktura oglądania 70 % Cyfra lub inna platforma a 30% dvd. Co polecacie? Plazma czy LCD? No i oczywiście jaka firma wchodzi w grę.
Pozdrawiam,
Żona Toma

A bedzie HDTV...? czy tylko SD i DVD?
 

Wiciu

New member
tom013 napisał:
Przepraszam, jak niektórzy na tym forum jestem laikiem w temacie i w każdym sklepie mówią co innego. Wiecie, każdy chwali i poleca swój towar.:(
Szukam telewizora do oglądania z 3-4 metrów 40 cali w granicach 5-8 tys. Struktura oglądania 70 % Cyfra lub inna platforma a 30% dvd. Co polecacie? Plazma czy LCD? No i oczywiście jaka firma wchodzi w grę.
Pozdrawiam,
Żona Toma
A bedzie HDTV...? czy tylko SD i DVD?
 

atyp1

New member
na nosa - LCD HD READY

dziendobry-mam pewna uwage.

czytalem wiele watkow na tym i na innych forach i wszedzie pojawiaja sie opinie ze lcd jest w powijakach, ze plazma jest gora, ze kontrasty i czern w plazmie jest nie do doscigniecia ..ilosc kolorow i inne cuda. z drugiej zas strony obserwujac boom telewizorow lcd i boom tej technologii sam osobiscie mam wrazenie ze telewizory plazmowe to tak jak samochody parowe w 1905 roku.
DLACZEGO MOWI SIE ZE KONTRASTY, CZERNIE W PLAZMIE SA O WIELE LEPSZE, ...i faktycznie liczby na to wskazuja .....ale stojac w sklepie obok tych wszystkich maszyn ...widze ze najbardziej JASKRAWE, KONTRASTOWE I CZARNE MONITORY to wlasnie telewizory lcd ...PLAZMY WYPADAJA POPROSTU MDLO!!!. do tego plazmy maja szklane powloki co jeszcze bardziej poteguje mdlosc, bo lapia odbicia. O CO CHODZI?

Zastanawialem sie nad kupnem duzego telewizora spedzilem w duzych sklepach duzo czasu i mam duze watpliwosci. Dlaczego telewizor LG plazmowy z rozdzilczoscia 1300cos na 700cos 2 wejsciami hdcos - ..hd ready o rozmiarze 50 cali mozna kupic za 7000 tysiecy ....a lcd o tej samej rozdzilczosci i mniejszym rozmiarze tej samej marki .... jest drozzszy??? DLACZEGO??????? dlaczego np telewizory samsunga sa tak nasycone kontrastami i kolorem ze stawiajac je przy plazmach , plazmy wypadaja poprostu mdlo? jaksie do tego ma ta historyczna prawda o niedoscignionych czerniach i kontrastach????? pozdrawiam. adam

Jesli kupowalbym LCD na dzisiaj napewno nie kupilbym FULL HD poniewaz na to przyjdzie czas, technologie sie zmieniaja , modyfikuja wiele rozwiazan sie nie przyjmuje w 100% i zmienia. Dlatego najlepszym rozwiazaniem na dzis jest HD ready.
 

bovima

New member
A czy jesteś całkowicie przekonany, że obraz z LCD, taki jak go opisujesz, jest NATURALNY? Czy uwzględniłeś zjawisko, polegajace na tym, że w rzeczywistych warunkach, gdy sygnał wejściowy nie jest doskonały, wszystkie zakłócenia (wzmocnione przez upscaling) są w LCD też wyraźniejsze i jaskrawsze? Czy porównywałeś obraz BEZ jaskrawego oświetlenia jakie jest w sklepie, ale niekoniecznie będzie u Ciebie w domu wieczorem? I na koniec - sprawdź na jakich nastawach jadą te telewizory w sklepie. Bo dla paneli LCD często ustawienie fabryczne (domyślne) to 100% jaskrawości i kontrastu.
Zawsze jest coś za coś - na problem trzeba spojrzeć z możliwie wielu stron i dokonać SUBIEKTYWNEJ oceny. To TY wybierasz, co bardziej Ci odpowiada, ale powinienneś znać i uwzględnić jak najwięcej czynników (dla różnych osób różne czynniki mogą być decydujące), aby potem nie być niczym nieprzyjemnie zaskoczonym. Wybór dokonywany pod wpływem impulsu może być trafiony, ale może być też fatalny. Wiele rzeczy i spraw w istocie rzeczy jest inne niż wyglada na pierwszy rzut oka...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Ci którzy robili porównania w sklepach i na tej podstawie zakupili sprzet są mocno rozczarowani . Każdy kto miał prezentację w domu wie na co zwracać uwagę. Nie będę tu wskazywał różnic - bo na ten temat masz tysiące wątków.
Patrz , słuchaj ,czytaj - ale wybieraj w warunkach domowych sam - unikniesz stresu , złosci i rozczarowań. A wydając kasę będziesz zawsze zadowolony.
pozdrawiam
 

baranskia

Member
:) a porównywałeś ustawienia tych sklepowych LCD z PDP? To sprawdź je! :D

atyp1 napisał:
dziendobry-mam pewna uwage.

czytalem wiele watkow na tym i na innych forach i wszedzie pojawiaja sie opinie ze lcd jest w powijakach, ze plazma jest gora, ze kontrasty i czern w plazmie jest nie do doscigniecia ..ilosc kolorow i inne cuda. z drugiej zas strony obserwujac boom telewizorow lcd i boom tej technologii sam osobiscie mam wrazenie ze telewizory plazmowe to tak jak samochody parowe w 1905 roku.
DLACZEGO MOWI SIE ZE KONTRASTY, CZERNIE W PLAZMIE SA O WIELE LEPSZE, ...i faktycznie liczby na to wskazuja .....ale stojac w sklepie obok tych wszystkich maszyn ...widze ze najbardziej JASKRAWE, KONTRASTOWE I CZARNE MONITORY to wlasnie telewizory lcd ...PLAZMY WYPADAJA POPROSTU MDLO!!!. do tego plazmy maja szklane powloki co jeszcze bardziej poteguje mdlosc, bo lapia odbicia. O CO CHODZI?
[...]
??? DLACZEGO??????? dlaczego np telewizory samsunga sa tak nasycone kontrastami i kolorem ze stawiajac je przy plazmach , plazmy wypadaja poprostu mdlo? jaksie do tego ma ta historyczna prawda o niedoscignionych czerniach i kontrastach????? pozdrawiam. adam

Jesli kupowalbym LCD na dzisiaj napewno nie kupilbym FULL HD poniewaz na to przyjdzie czas, technologie sie zmieniaja , modyfikuja wiele rozwiazan sie nie przyjmuje w 100% i zmienia. Dlatego najlepszym rozwiazaniem na dzis jest HD ready.


:krol:
Jak w tytule! ! !
Zauważ, że te ustawienia, które oglądasz na wystawach nie są porównywalne... a najlepiej sam poeksperymentuj już w sklepie, zwłaszcza zwróć uwagę na dostrzegalne różnice przy tzw. ustawieniach fabrycznych.
:krol:

Adam B. (Bia - PL)

PS:
A dlaczego?! Każdy z nas ma swoje teorie, które praktyka zweryfikuje mu po pewnym czasie... nie ma to jak WŁASNE DOŚWIADCZENIA!

Pozdrawiam!
:cool:
 

tatuś

New member
teraz już wiem wszystko

Zamierzam kupić telewizor (37-42") i od tygodnia wałkuję forum, a szczególnie ten wątek. Fachowcy wyjaśnili wszystko. Na dziś tylko plazma, bo większość źródeł sygnału podaje SD, w którym LCDeki nie wyrabiają. Są nieczarne, nieostre, niekolorowe - szczególnie przy oglądaniu pod kątem 179 stopni i smużą.
Podobnie jak kolega z postu wyżej wybrałem się do sklepu i co rusz podbiegałem do wystawionych okazów wyświetlających super widoczki. Okazało się, że wszystkie to LCD. No jasne! mają podłączone demo. Tak, ale plazma też chodzi na tym samym sygnale i wyświetla gorzej, ponadto obraz irytująco drga. Przy sygnale z DVD LCD gra nie gorzej. Przy sygnale z komputera czy gameplayów LCD wyraźnie lepszy.
Sygnał SD - tu plazma jest nieco zamazana, a LCDeki zaśnieżone - to nieco gorzej. Przy czym w drogich modelach pow. 10 kpln za 42" różnica na korzyść plazmy jest bardziej widoczna.

Dlaczego moje odczucia są inne niż fachowców z forum?
Teraz mi wyjaśniliście - to mafia sprzedawców specjalnie podkręca parametry sklepowych LCDków a pogarsza jakość wyświetlania odbiorników plazmowych. Co ciekawe, ponad 2/3 tych matołków - klientów nabiera się na to i kupuje bez pojęcia LCD! Chyba subiekci mają od sprzedaży LCD wyższe premie.

Teraz bez sarkazmu: na okres najbliższych 5-6 lat kupię sobie LCD. Już obecnie oglądam 70% cyfrę plus, 25% filmy z dvd, 5% to zabawy z komputerem. Nie mam kablówki ani anteny na dachu. Udział programów o wyższej rozdzielczości i lepszym sygnale będzie wzrastał z każdym rokiem, na razie z satelity, a za 3-4 lata z nadajników naziemnych, przynajmniej w dużych miastach.
A ostatecznie do LCD przekonał mnie sprzęt przy którym właśnie siedzę. Pracuję już non stop 16 godzin i dupa mi ścierpła, a oczy nie pieką. Obraz - żyleta stabilny i wyraźny z odległości 30 cm.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
masz jeszcze telewizory tylnej projekcji i hybrydowe.
Nowe modele na swiecie wywołują zachwyty.

010207plebis.jpg

z tymi LCD też są różne opinie wynikajace z doświadczenia​
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=12232

Każdy ma prawo mieć do własnych odczuć.
jeden lubi ogórki drugi ogrodnika córki . Kazdy znajdzie dla siebie - to co mu bardziej odpowiada. O wyzszości ogólnej nie ma co opowiadać . W poszczególnych kategoriach przy określonym sygnale, nasłonecznienie pomieszczenia i odległosci raz górę biorą jedne , raz drugie.
Są też takie opinie :
http://plazma-lcd-fakty.pl/
pozdrawiam
 

rebi

New member
pomocy

Mam zamiar zakupić telewizor po między 40 a 46''
Niestety niemam zbyt dużo czasu aby zgłebic dokładną wiedzę na ten temat
mam prożbe może Koledzy by mi pomogli jakby kupowali go dla siebie.
środki na ten cel do 13.000,-zł oczywiście nie zależy mi na wydaniu jak najwięcej ale mam świadomość że za jakością idzie też cena, ( nie zawsze!!)
Myślałem o FUL HD ? CZY Są PROGRAMY dostępne W TAKIEJ JAKOśCI
MAM DEKODER TELEWIZJI ''N''
Bardzo bym prosił o Pomoc
Pozdrawiam
 

GreGu123

New member
LCD czy plazma?Sony Bravia 40U2000 czy Samsung PS-42Q7H

Witam
Zastanawiam się nad kupnem telewizora.Byłem w kilkunastu sklepach i w każdym różnie doradzają. Mam zamiar oglądać na nim Cyfre+, odległość około 2,5-3m, pokój dobrze oświetlony, telewizor ma stać poprzeciwnej stronie niż okno. Co wybrać? Zastanawiam się nad Panasiem PV60 i Samsungiem 42Q7H.A może jakiś inny model?Zakres cenowy do 5000zł. Z góry dziękuje za odpowiedź.
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry