plazma/lcd na co zwrócić uwagę?

Status
Zamknięty.

Goliat

New member
Bez reklam
vitoni napisał:
A może pioneer 427xa - ja taki planuję kupic po rocznym główkowaniu,ale czy to dobry wybór,podobno następne są zawsze lepsze (wybory) :)
Niop ;)
Mam lekarstwo:
jedną z wyższych plazm Loewe i tak co roku dokupywać płytkę z jakimś bajerem :p a po 3-latkach serwisik,po5-latkach serwisik po7-latkach.....
Oczywiście między "serwisami" dokupić płytki :D :D :D :D :D :D :D :D
Pozdrawiam.
 

Goliat

New member
Bez reklam
bic72 napisał:
Nie chodzi mi o trwałość i jakość producenta telewizorów- zawsze można wybrac lcd Panasonica a Philipsa -tylko czy plazma czy lcd.
Przecież w prostych słowach napisałem jakie jest moje zdanie.
Nie napisałeś do czego będziesz go chciał używać.
To tak jakbym się zapytał czy kupić Skode Superb czy VW Transportera
albo kawalerke czy pałacyk ;)
Pozdrawiam.
 

jjaro

New member
Witam,

Ja również od pewnego czasu śledzę forum hdtv, a także mnóstwo innych źródeł informacji, portali, stron producentów, itd.
Po kilku tygodniach lektury i kilku wizytach w różnych sklepach RTV, przyznaję rację tym którzy zachęcają do obejrzenia sprzętu na własne oczy i wyboru tego co danej osobie pasuje najbardziej.
Ja już wiem, że chcę kupić plazmę... a to już coś :)
Kolejnym dylematem jest model.
Już byłem zdecydowany na Panasonica TH-42PV600E, a tu nagle zobaczyłem (na razie tylko na stronach www) nowe modele Pioneera PDP-427 i zgłupiałem...

Radźcie Mistrzowie !!!

Wydaje mi się, że Panas ma wszystko co potrzebuję, ale Pion to Pion. Prawie wszyscy zachwycają się plazmami z tym logo.

Dodatkowe pytanie dla bardziej doświadczonych:
Czy są jakieś istotne różnice pomiędzy tymi modelami:
PDP-427XD, PDP-427XA, PDP-4270XD, PDP-4270XA
poza liczbą złączy i interfejsów oraz tunerem cyfrowym (w modelach XD)?
Pytam ponieważ różnica w cenie to ok. 2000 zł między najtańszym a najdroższym z nich.

Z góry dziękuję za rady.
 

bovima

New member
jjaro napisał:
[...]

Radźcie Mistrzowie !!!

Wydaje mi się, że Panas ma wszystko co potrzebuję, ale Pion to Pion. Prawie wszyscy zachwycają się plazmami z tym logo.

[...]

Wszyscy się zachwycają obrazem czy możliwościami regulacji i tu nie ma dyskusji. Jednak jeżeli chodzi o "duszki" liczne są sygnały, że jest to w tych plazmach poważny problem. W przypadku plazm Panasonic czy LG ten problem praktycznie nie istnieje (ja mam LG i podpisuję się pod taka opinią). Poczytaj o tym na forum zanim podejmiesz ostateczna decyzję.
 

jjaro

New member
napisał bovima
...
Jednak jeżeli chodzi o "duszki" liczne są sygnały, że jest to w tych plazmach poważny problem. W przypadku plazm Panasonic czy LG ten problem praktycznie nie istnieje (ja mam LG i podpisuję się pod taka opinią).
...


- Dziękuję za odpowiedź i radę.
Do tej pory nie zwracałem uwagi na problem duszków, dlatego dziękuję, że o tym wspomniałeś.
Czy wiesz może dlaczego występuje on głównie w plazmach Pioneera i co należy robić aby się przed nim uchronić???

PS. Wczoraj oglądałem tego nowego Pionierka - wygląda i gra super.
 
Ostatnia edycja:

wojtasE

New member
to co wybrać????

właśnie przymierzam się do zakupu nowego TV i na prawdę nie mam pojęcia co wybrać do 5 tys. zł. poradźcie proszę jak możecie - może jakiś konkretny model
 

gregorius

New member
lcd czy plazma? to nie takie proste!

witam wszystkich . Moja sugestiea niestety nie odpowie jednoznacznie na to pytanie.
ale?
Nie dalej jak dwa tygodnie temu stanalem przed tym wyborem i ..........
Wybralem lcd 42cale
Dlaczego?
Bo jest przynajmniej dwa razy trwalszy. Bo jak staly obok siebie to roznica wizualna wcale nie byla taka duza a moze zadna. Bo przeczytalem wiele publikacji technicznych i tak wskazywano jesli chodzi o urzytek domowy chocby ze wzgledu na migotanie matrycy plazmy ktore przy dlugim ogladaniu morze powodowac zmeczenie oczu. Bo rozmawialem ze zprzedawcami w kilku sklepach i tak radzili (mieszkam w Anglii) mysle ze uczciwie, bo tak doradzali mi koledzy ktorzy maja obydwa typy tych telewizorow i w koncu bo dzisiaj tego nie zaluje.
Jestem bardzo zadowolony z mojego TV:)
 

klaus71

New member
Bez reklam
obecnie plazmy nie migają i mają trwałość podobną do lcd więc te argumenty nie są prawdziwe.
za to dużo lepiej radzą sobie z sygnałem niskiej rozdzielczości (SD) i słabej jakości.
 

plmatrix

New member
Witam
A dla mnie podstawową wadą plasmy jest odbijanie wszystkiego na ekranie.
I nie jest tego tyle co na zwykłym crt - jest wiecej.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=8299&page=2
Tu widac dokładnie o co mi chodzi
Jesli oglada sie obraz (niekoniecznie tylko TV) w wiekszosci przypadkow w nocy i bez oswietlenia (slonce, lampa) to pewnie plazma bezie lepsza.
Wystarczy pojsc do byle jakiego sklepu zeby wobaczyc o czym mowie - wszystkie lampy bedą sie odbijały w plazmie, a w lcd nie.
To zdecydowało o moim wyborze.
Potem zaprosiłem ekipę Kikiego do domu z 3 sztukami lcd, i od wtorku swieci JVC40S70 ;)

Pzdr
 

klaus71

New member
Bez reklam
też mnie zastanawia ta cecha plazm. bo to jest w sumie ciekawe że wszystkie plazmy mają "szklany" ekran. a większość LCD jest matowy.
dla mnie wytłumaczenie jest takie że ekran "szklany" lepiej uwidacznia kolory/czernie/kontrast - pozwalając im osiągać lepszy poziom niż na matowym ekranie.
tak przynajmniej reklamowane są notebooki z "szklanymi" matrycami lcd (w nazwach mają super ultra bright, itp).
 

piotr zgierzak

New member
pytanie

Mam możliwość kupienia nieznanego modelu LCD firmy GOLD elisir GDTV32B62.
Może ktoś wie coś na temat tego telewizora? Pomóżcie!!
Pozdrawiam;)
 

kaem

New member
jaki telewizor plazma czy lcd do cyfry?

Planuje kupic nowy telewizor. Ogladam przede wszystkim z cyfry (w tym rowniez mam w planach wziac tuner hd), no i przede wszystkim sport (pilka nozna). Jaki telewizor polecacie? Czytalem na forum duzo dobrych opini o panasonic 42pv60. Jak jest z nim w przypadku cyfry. Chodzi mi głownie o transmisje sportowe. Moze są jeszcze inne jakies dobre plazmy w podobnym przedziale cenowym (do 7 tys.) A jak wyglada sytucja z lcd. Jak one sie maja z transmisjami sportowymi i ktore lcd polecacie? Dodam jeszcze ze mam w pokoju sporo okien przez ktore nie przechodza promienie sloneczne ale na starym tv sie niestety odbija i obawiam sie czy na plazmie nie bedzie to samo. Jeszcze jedno. Pokoj jest duzy, poddasze ale 6x6 i bym ogladal gdzies z odleglosci 4 m. Z gory dzieki za pomoc.

Edit Tuptus55: Proszę nie zakladać nowego tematu co kupić tylko pisać w istniejącym. Przenoszę
 

jaroslavus

New member
Sharp LC-42XD1E - cena ok 8 tys złrozdzielczość: 1920x1080 Czas reakcji: 6 ms

Panasonic PV60EH - cena niecałe 5 tys zł
Rozdzielczość: 1024x768

Czy, gdy nieco upowszechni się nie będę żałował tego, że dzisiaj zaoszczędzę 3 tys zł
 

semi-dry

New member
Przyzwoity zestaw - nagrywarka dvd + tv - co kupić?

Witam wszystkich,

Jak nie trudno zauważyć to mój pierwszy post na tym forum. Pytanie też jest z rodzaju lamerskich więc proszę o wyrozumiałość i cierpliwość.

Pytam bo przymierzam się do wymiany archaicznego zestawu Vhs + tv neptun (pamięta jeszcze wyprowadzenie sztandaru pewnej partii;) ) na coś bardziej aktualnego.
Zacząłem od szukania nagrywarki i posiłkując się także i tym forum skłaniam się do kupna samsunga hr-738. Zacząłem się jednak zastanawiać czy przy okazji nie wymienić także i TV. I tu mam zagwozdkę, co wybrać?
Zasilanie jest z kabla - upc, telewizor stoi obok okna i będzie oglądany z odległosci ok 2,5-3m o różnych porach dnia. Zestwaw bedzie służył tak jak dotychczasowy, tj. do ogladania tv, nagrywania z tv (w nadziei że może kiedyś będzie czas na ogladanie:) ), zarchiwizowania kilku cenniejszych kaset i oglądania kupionych/pozyczonych dvd.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i podpowiedzi

Pozdrawiam
 

richi

New member
jaroslavus napisał:
Sharp LC-42XD1E - cena ok 8 tys złrozdzielczość: 1920x1080 Czas reakcji: 6 ms

Panasonic PV60EH - cena niecałe 5 tys zł
Rozdzielczość: 1024x768

Czy, gdy nieco upowszechni się nie będę żałował tego, że dzisiaj zaoszczędzę 3 tys zł
To mój pierwszy post na forum ale mimo wszystko odpowiadam a nie pytam. Myślę że "tak" będziesz tego żałował. Właściwie to do końca nie ma pewności ale wszystko wskazuje na to że tylko full HD ma sens. Wygląda to tak, że to właśnie jest format bliskiej przyszłości. Ten format będzie na blue-ray-u. Jeżeli docelowo źródło da sygnał o rozdzielczości dokładnie takiej jak matryca LCD - to niestety plasma przegrywa. Myślę że wcale nie będzie to za te parę latek (chyba że chodzi o parę=2)
 

Hugo26

New member
2 lata to ogromna przepaść w elektronice, ceny będą duzo niższe a jakość tv dużo lepsza
zdecydowanie PV60, za kilka lat kupisz cos innego
pozdro
Hugo
 

edeklenar

New member
Panasonic PV60EH

Mój znajomy ma Panasonica PV60EH i jest naprawdę zadowolony (to chyba nawet mało powiedziane). Jesli będziesz za bardzo patrzył w przyszłość to kupisz TV za 20 tyś. a nie 7 więc chyba nie ma co szaleć ponieważ Panasonic PV60EH to dobra inwestycja.
 

Piotr_the

New member
jest okazja w Euro RTV jest nowa Plazma Samsunga za jakieś 4300zł i według mnie gra superancko lepiej znacznie od Panasa pewnie wycofują ją z rynku po tym jak Pionek podał ich do sądu za kradziesz patentów przy jej produkcji:) wydaje mi się, że nie ma nic lepszego w tej cenie na rynku obecnie!!!
 

MBgryf

New member
Czytając artykuły w prasie i w internecie odnoszę wrażenie, że to LCD jest na tej lepszej pozycji i więcej argumentów przemawia na tak za LCD niż plazmą
 

slawekj

New member
richi napisał:
Właściwie to do końca nie ma pewności ale wszystko wskazuje na to że tylko full HD ma sens. Wygląda to tak, że to właśnie jest format bliskiej przyszłości. Ten format będzie na blue-ray-u. Jeżeli docelowo źródło da sygnał o rozdzielczości dokładnie takiej jak matryca LCD - to niestety plasma przegrywa. Myślę że wcale nie będzie to za te parę latek (chyba że chodzi o parę=2)
I tu Kolega się myli.

Kupowanie TV cyfrowego ma jedynie sens w przypadku dostępu do sygnału o natywnej rozdzielczości.
Obecnie w Polsce to namiastka a pełne przejście nastąpi ~ 2014.
Do tego czasu pozostaje nadal kabel, DVD i cały net....

Czym większa natywna rozdzielczość panelu tym większe skalowanie, mniejsza ostrość i i większe rozmycie.

Jedyny przypadek jakości max to sygnał natywny.

Z pozostałym sygnałem najlepiej radzi sobie CRT i jest nie do pobicia.
Obecnie najlepszym wyborem ( a testuję wszystko na bierząco) jest Panasonic plazma 37.... .
Mimo mniejszej rozdzielczości lepszy od wszystkich fullhd LCD.
Należy pamiętać, że z uwagi na konstrukcję... LCD nie wyświetla koloru czarnego. Nawet przy wyłączonym napięciu jest przepuszczane częściowo światło. Są tylko różne odczenie w zależności od podświetlenia matrycy.
Lepiej przy LED.
Plazma wyświetla o 30x więcej kolorów, większa gradacja i płynne przejścia tonalne.
:)
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry