Plazma czy LCD !Czytać 1wszy post! Plasma czy LCD plazma vs LCD plasma vs LCD

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Że różnica miedzy warunkami sklepowymi a domowymi ma się nijak.
W domu masz inne oświetlenie , dlatego masz prawo mieć inne wrażenie.
Plazma domu gra zupełniej inaczej niż na sklepie.
 

LE21

New member
Witam. Jestem nowym użytkownikiem, który potrzebuje pomocy w wyborze telewizora. Do dnia dzisiejszego używam 29" Thomsona (CRT). Wraz z otrzymaniem dekodera HD C+ i wcześniejszego zakupu blu-raya postanowiłem zmienić telewizor. Na zakup tv chciałbym przeznaczyć do 5,5 tyś zł i kupić go w tym lub przyszłym roku.

Potrzebuje waszej pomocy, rady i opinii w wyborze tv w zakresie technologii wyświetlania obrazu, wielkości tv i jakości oraz możliwości. Nie jestem zdecydowany czy wziąść plazme czy lcd, zapoznając się z warunkami w jakich oglądam na co dzień i moimi oczekiwaniami i preferencjami, proszę o podpowiedź, co będzie dla mnie lepsze lcd czy plazma?

Po drugie jakiej firmy tv byście dla mnie widzieli?

Po trzecie czy wielkość 46-47" cali będzie dla mnie odpowiednia?

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?
4 x 5 m, pokój pomalowany na biało, do południa świeci słońce na okno.
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?2-3 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ?1 przez 90% czasu, czasami 2 lub 3.
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ?Raczej na wprost.5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ?Stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ?Na tył telewizora7.Jaki masz obecnie telewizor ?Thomson 29" CRT8.Co chcemy aby telewizor posiadał ?Wysokiej jakości obraz (HD) i żeby SD był co najmniej taki jak na CRT, co najmniej 3 portów HDMI, brak snużenia, rozmycia w transmisjach sportowych przy szybkich akcjach (dla przykładu mój brat kupił 46 " plazmę Samsunga kilka lat temu i podczas oglądania meczu na C+ w HD, kiedy kamera pokazuje statyczny obraz wszystko jest super, jednak podczas ruchu obraz traci na jakości i się rozmywa - chcialbym maksymalnie tego uniknąć, to najbardziej zauważam, to mnie denerwuje). Możliwość nagrywania przez USB. Internet i 3D to sprawa drugorzędna, aczkolwiek mile widziana.9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ?SD i HD - z dekoderów10.Jakie urządzenia ?Dekoder CP (SD), dekoder C+ (HD), blu-ray, amplituner, laptop.11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ?w tygodniu (dziennie około 4h), w weekend (dziennie około 8-12h). Zależy od posiadanego czasu.12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?Nie wiem, w laptopach wole błyszczącą.13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?Zdecydowanie filmy i sport, później popularno-naukowe, a dalej całą reszte.14.Czy zamierzasz serfować po internecie ?Nie koniecznie.15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?Raczej nie. Chyba, że kupie konsole, ale raczej nie mam tego w planach.16.Preferencje co do marki ?Samsung, Panasonic, ale jestem otwarty na propozycje.17.Preferencje co do wielkości ?46-47" - to chyba odpowiednia wielkość tv do mojego pokoju?18.Co Cię denerwuje w telewizorach ?Ciemny obraz, efekt lustra, nieczysty obraz19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?Pół na pół, zazwyczaj między 16 a 22 w tygodniu i między 9-24 w weekendy.20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?Zakup przewiduje w tym lub w przyszłym roku. Wole poczekać i kupić coś z czego będę zadowolony (wyższy model po zniżce). Do dnia dzisiejszego nie jestem zdecydowany czy skłonic się ku plaźmie czy lcd. Maksymalnie chciałbym wydać 5500 zł (zainteresowanie modelowe: Samsung UE46ES8000, Samsung UE46ES7000, Panasonic TX-P50VT50E - choć wolałbym w rozmiarze 46-47"). 21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?Nie koniecznie (choć i tak telewizory z górnej półki chyba mają 3D),naj mniej ważny dla mnie parametr wyboru TV. Oglądałem przez kilka minut materiał w 3D (aktywne) z odległości 2m na tv 55" w przedziale cenowym od 7-9 tyś. i wypadło zdecydowanie lepiej niż oglądany z 1 m materiał w 3D (pasywne) na 47" tv LG w przedziale cenowym 3-4,5 tyś. Nie wiem, czy to jakość tv zrobiła różnicę, czy typ technologii.

Dziękuje za wszelkie rady, sugestie i odpowiedzi.
Pozdrawiam LE21
 

kojko

New member
Witam wszystkich forumowiczów. Szukam dobrej jakość telewizora. Zastanawiałem się nad Panasonic TX-P50G30E. Tylko, że teraz już chyba ciężko go dostać nowego. Czy moglibyście polecić coś innego? Czy jednak szukać tego 50g30?

Mam takie warunki :

odległość od ekranu? ok. 2,5m
jak słońce świeci w pokoju? Okna z prawej strony TV, od południowego-zachodu
Jak duży jest pokój? ok. 4,5m x 3m
jaki masz obecnie telewizor? Samsung T220HD :wink:
jakie programy najczęściej oglądasz? sport i filmy
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? raczej wieczorami
preferowana wielkość telewizora? 50"
preferowana technologia? brak
preferowana marka? brak
czego nie lubisz w telewizorach? kiepskiej jakości obrazu
jakie urządzenia będą podłączone? dekoder z Vectry, komputer, czasami konsola, ewentualnie amplituner.
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 60% TV, 30% komputer, 10% konsola
siedzisz na wprost czy również z katów bocznych? większość czasu na wprost
3D? nie
telewizor ma mieć wifi? nie koniecznie
ma czytać przez USB filmy? nie koniecznie
jakimi złączami i co chcesz podłączyć? komputer HDMI, konsola HDMI, dekoder Vectry HDMI
jaki masz sygnał? z Vectry
ile godzin dziennie ma grać telewizor? ok. 3-4
ile osób zasiada przed telewizorem? 2
ma stać czy wisieć? stać
jaka klasa cenowa? do 4000 zł


Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
 

kojko

New member
Zastanawiam się jeszcze nad 50ST50 i 47PFL6007. Jak myślicie, czy któryś z nich znacząco przeważa? A może porównywanie ich ze sobą jest tak samo owocne jak spór "czy lepsza jest Cola, czy Pepsi?" :)
 

sylwek86

New member
Szkoda ,że nikt więcej nie zainteresował się tym wątkiem,... bo mam dokładnie ten sam dylemat tyle , że interesuje mnie ekran 42 calowy.
 

Morgan87

New member
Dzień dobry,

Mój temat pozostał bez odpowiedzi więc może tutaj ktoś coś doradzi.
Zacznę od tego że TV ma być prezentem dla rodziców, zakup planuję na połowę grudnia. Objechałem kilka dużych MM, Saturnów i EURO marketów w trójmieście, coś tam widziałem, jakieś typy mam.

Odległość od ekranu? 3.5m
Jak słońce świeci w pokoju? TV będzie stał na zachodniej ścianie, rano do południa słońce świeci na ekran, przestaje po godz 14-16 w zależności od pory roku
Jak duży jest pokój? 25m2
Jaki masz obecnie telewizor? philips crt 29"
Jakie programy najczęściej oglądasz? Ja filmy i dokumenty, Ojciec tylko i wyłącznie wiadomości.
Więcej oglądasz w dzień czy wieczorem? Najczęściej wieczorem, czasem rano w weekendy
Preferowana wielkość telewizora? 47-55
Preferowana technologia? brak
Preferowana marka? brak
Czego nie lubisz w telewizorach? kiepskiej jakości obrazu
Jakie urządzenia będą podłączone? dekoder Cyfrowego Polsatu, w przyszłości BluRay i jaki zestaw głośników 2.1 może konsola do gier, ale zawsze wolałem PC do gier.
Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 70% TV 30% BluRay (jak będzie)
Siedzisz na wprost czy również z katów bocznych? Jedna kanapa na wprost, druga z lewej strony ekranu (jak na zdjęciu)
3D? Może, nie musi
Telewizor ma mieć wifi? Jest router wiec TAK
Ma czytać przez USB filmy? Nie korzystam z pirackich filmów, może ale nie musi
Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? Chcę podłączyć dekoder CP, odtwarzacz BR, Aplituner, konsolę do gier.
Jaki masz sygnał? Cyfrowy Polsat
Ile godzin dziennie ma grać telewizor? 4 - 6 godzin
Ile osób zasiada przed telewizorem? 2 - 4
Ma stać czy wisieć? Jeszcze niewiem
Jaka klasa cenowa? max 8000 zł

Moje typy to Panasonic TX-P50VT50 i Philips 55PFL7007K, dwie różne wielkości ale celowo, bo rozmiar zewnętrzny nie różni się za bardzo (118cm vs 123cm szerokości)
Panasonic trochę mnie martwi chociażby zużyciem energii. Zakładając LED: 100W, plazma 250-300W niech będzie 170w więcej jak LED. 0.17Kw x 6h x 365 = 372Kwh x 0.62zł = 230 zł rocznie więcej dużo nie dużo, ale zawsze. Ostrość przy przeglądaniu www (nie testowałem na żywo, więc nie stwierdzę czy się da, czy będzie problem), ale na pewno jest gorsza jak w LCD. Swoją drogą internet w TV byłby używany do youtube czy sprawdzenia poczty.

Zdjęcia pomieszczenia:

http://i413.photobucket.com/albums/pp214/MorganPCLab/DSC_3247.jpg
http://i413.photobucket.com/albums/pp214/MorganPCLab/DSC_3246.jpg
http://img339.imageshack.us/img339/9894/dsc3250u.jpg

Najgorsze jest to że Panasonic; OK jest dostępny prawie wszędzie, natomiast Phillips znalazłem jeden w EURO na Matarni 46 cali w dodatku wyłączony. A szukam teraz miejsca w okolicach Trójmiasta gdzie oba te ekrany można porównać.

Panowie, Panie.. jaki telewizor byście wybrali.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Morgan 87
Jak sam, wyliczyłeś kwota w okresie użytkowania na korzyść to około 2000-3000 zł ( przy większym użytkowaniu).
Mało to to nie jest. Powiem inaczej , gdyby różnica jakości była rażąca na korzyść plazmy to bym się nie zastanawiał, ale niestety tak nie jest.
Nowe modele LCD są z roku na rok coraz lepsze.
Obecne są rewelacyjne.
Tyle że w Twoim przypadku sięgnąłbym po 55PFL 8007.
Różnica nie jest ogromna dopłaty a zyskujesz pakiet za ponad 2000 zł gratis:
- kamera skype
- drugie olulary
- pointer w pilocie
- 800 Hz
- ambilight sperctral 3
- kalibracja ISF na dzień i na noc
- model jest ze szczotkowanego aluminium.
- microdiming
- mały input lag
- znakomity dźwięk
Możesz też dokupić dongla z Androidem i masz wszystkie najważniejsze i mniej ważne aplikacje:
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...-telewizorze-w-twoim-telewizorze-rowniez.html
Jest ich kilkaset tysięcy.

Dlatego uważam że to najlepsza propozycja do podanych potrzeb.
Zapewniam że zachwyt rozłoży się na wiele , wiele dni po zakupie.

===========================================
kojko
U Ciebie sprawa bardzo prosta i nazywa się Panasonic 50ST50
 
Ostatnia edycja:

Morgan87

New member
Cena rośnie, ale OK, to nie jest najważniejsze. Najważniejsze jest zadowolenie.
Byłbym zainteresowany tą serią 8000

Zadowolenie mogło by popsuć pierwsze uruchomienie. Mam pewne obawy co do zakupów takich rzeczy online.

Rozumiem że sklep audiovideo.com.pl jest tu ogólnie polecany, jest pewnie swego rodzaju sponsorem hdtv, dlatego złego słowa nikt nie powie, ale
Do Olsztyna mam 170Km, więc sprzęt byłby wysłany kurierem,
W jaki sposób zabezpieczone są paczki z TV, jest to spore płaskie pudło, aż kusi żeby na nie postawić np lodówkę/pralkę. :)
Czy Philips posiada gwarancję na 0 bad pikseli. Największą porażką jaką bym doświadczył to po uruchomieniu TV ujrzeć czerwoną kropę na środku ekranu bez możliwości wymiany.
Jak w przypadku wady/ uszkodzenia TV reaguje serwis ww sklepu ?
 

ZYZIEK

New member
Witam wszystkich forumowiczów. Szukam nowego telewizorka w miejsce mojej zabytkowej plazmy LG. Mam też LED LCD LG 100Hz

Mam takie warunki :

odległość od ekranu? ok. 4 m
jak słońce świeci w pokoju? sypialnia :) oglądam tylko wieczorem i w nocy
Jak duży jest pokój? ok. 4m x 4 m
jaki masz obecnie telewizor? LG50PC5 oraz LG42LG450
jakie programy najczęściej oglądasz? filmy
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? tylko wieczorami
preferowana wielkość telewizora? 50" i więcej
preferowana technologia? brak
preferowana marka? brak
czego nie lubisz w telewizorach? kiepskiej jakości obrazu
jakie urządzenia będą podłączone? dekoder "n", czasami konsola PS3 oraz Hd Player lub USB.
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 5% TV, 10% konsola, 85% Hd Player lub USB
siedzisz na wprost czy również z katów bocznych? na wprost
3D? tak
telewizor ma mieć wifi? nie koniecznie
ma czytać przez USB filmy? koniecznie
jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI i optical
jaki masz sygnał? satelita oraz dvb-t
ile godzin dziennie ma grać telewizor? ok. 3-4
ile osób zasiada przed telewizorem? 2
ma stać czy wisieć? wisieć
jaka klasa cenowa? 3000-4000 zł 50" a większy do 5500


Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
 

keyzee

New member
Wiatm
Szukam jakiegoś nowego TV dla siebie.W sumie od dłuższego czasu planuję zakup i starałem się wyczytać wszystko co tylko możliwe.Jestem raczej za plazmą ale ze względu na nasłonecznienie mam duże obawy co do tej technologii.Jednakże z 2 strony w większośći będę korzystał tylko z DVB-T i tu znó plazma podobno góruje nad LCD.Jest jeszcze jedna rzecz która mnie nurtuje-czy wogóle brać Full HD skoro nie planuję w najbliższej przyszłości żadnej platformy cyfrowej.No ale mam PS3 i lubię pograć...

odległość od ekranu? 3-3,5 m
jak słońce świeci w pokoju?2 okna z roletami,jedno na wprost TV tam są akurat rolety 100%zaciemnienia i jedno
Jak duży jest pokój? ok 20m
jaki masz obecnie telewizor? Thomson CRT 29
jakie programy najczęściej oglądasz? filmy,sport,PS3
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? raczej wieczorami,choć żona prawie przez cały dzień
preferowana wielkość telewizora? 42-47
preferowana technologia? plazma
preferowana marka? brak
czego nie lubisz w telewizorach? kiepskiej jakości obrazu,
jakie urządzenia będą podłączone? konsola PS3,TV naziemna
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń?50% TV naziemna, 30% konsola,20% filmy
siedzisz na wprost czy również z katów bocznych? na wprost i z kątów bocznych też
3D? nie musi być choć mogłobybyć
telewizor ma mieć wifi? nie koniecznie
ma czytać przez USB filmy? tak
jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI
jaki masz sygnał? dvb-t
ile godzin dziennie ma grać telewizor? ok. 4-5
ile osób zasiada przed telewizorem? 2 później 3 ;)
ma stać czy wisieć? 42 stać 47 wisieć
jaka klasa cenowa? najlepiej do 2500 zł
 

grynek77

New member
Witam wszystkich forumowiczów. Szukam nowego telewizorka w miejsce mojej starej plazmy Panasa 42cali

Mam takie warunki :

odległość od ekranu? ok. 4 m
jak słońce świeci w pokoju? salon, 2 okna na bocznej scianie, w dzien jasno ale ogladam glownie wieczorem
Jak duży jest pokój? ok. 5m x 5 m
jaki masz obecnie telewizor? Panasonic Viera 42cale, modelu nie pamietam
jakie programy najczęściej oglądasz? filmy, XBOX !!
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? najczesciej wieczorami
preferowana wielkość telewizora? 55" do 60"
preferowana technologia? brak
preferowana marka? brak
czego nie lubisz w telewizorach? kiepskiej jakości obrazu
jakie urządzenia będą podłączone? DVB, XBOX, DLNA, usb etc
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 10% TV, 60% konsola, 30% Hd Player lub USB, internet
siedzisz na wprost czy również z katów bocznych? na wprost
3D? tak
telewizor ma mieć wifi? koniecznie
ma czytać przez USB filmy? koniecznie
jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI
jaki masz sygnał? dvb-t
ile godzin dziennie ma grać telewizor? ok. 3-4
ile osób zasiada przed telewizorem? 4
ma stać czy wisieć? wisieć
jaka klasa cenowa? 7000-9000 zł
 

Minnakht

New member
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 4x5 m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? z róznych kątów
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? rzadko
7.Jaki masz obecnie telewizor ? na tym miejscu Panasonic CRT 32 cale
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? tuner dvb-t, usb, opcjonalnie czytnik kart sd ewentualnie wifi, ale chcę go podłaczyć do komputera więc nie musi
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? satelita
10.Jakie urządzenia ? tuner cyfry komputer opcjonalnie playstation
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 5
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? lepszą :p
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? różnie
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? za sprawą komputera
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 50%
16.Preferencje co do marki ? nie
17.Preferencje co do wielkości ? minimum 40 cali, ale interesowałem się 50
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? -
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorem
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3500
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? tak, wolałbym tańsze okulary więc chyba pasywne


generalnie nie jestem zwolennikiem LG ale może nie słusznie więc prosiłbym mnie wyprowadzić z błedu jęsli te telewizory są warte uwagi. generalnie chciałem się załapać na 50 rat zero % w mediamarkt ale jak porównałem ceny z innymi sklepami internetowymi to wyszło że nie bardzo się to opłaca.

zwróciłem uwagę na ten model (co prawda LG, ale chyba cena będzie miała znaczenie), co o nim sądzicie? lg-50PM670S
z góry dziekuje za pomoc

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

mieciu777

Banned
Wczoraj byłem w kliku sklepach i rozmawiałem ze sprzedawcami prosząc o poradę co kupić: plasme czy led. Do wyboru (po mojej wstępnej segregacji, jestem otwarty na propozycje) "dałem" im Panasonic TX-P50VT50, Panasonic L47WT50, Samsung PS51E8000, Samsung UE46ES7000 lub 8000 oraz poinformowałem, że jestem otwarty na propozycje. Zaznaczyłem, że najbardziej interesuje mnie dobry obraz zarówno w HD jak i SD. Przyznam się, że trochę byłem zaskoczony ponieważ nie było nikogo kto by przekonywał mnie do LED-ów, wszyscy proponowali tylko i wyłącznie plasme i oczywiście model TX-P50VT50 oprócz jednego, który proponował ST50 jako dużo tańszy i nie wiele gorszy. Ja tez byłem zdecydowany na ten topowy model ale przyznam że spodobał mi się L47WT50. Ponieważ nie podjąłem decyzji proszę o radę, jaki TV polecacie?
 

mieciu777

Banned
Ktoś chyba pytał o warunki.
Na pytania odpowiedziałem w http://www.hdtv.com.pl/forum/867411-post1.html , zmieniło się tylko to, że mogę zapłacić i 6000 zł jeżeli opłaca się (wiem pojęcie względne) dołożyć bo coś jest naprawdę dobre.
Generalnie aby zawęzić poszukiwania chciałem odpowiedź na pytanie - plasma czy led? Jak napisałem trochę byłem zdziwiony, że wszyscy bezapelacyjnie proponowali plasmę a wydawało mi się (może kwestia oświetlenia) że Panasonic L47WT50 miał ładniejszy obraz od P50Vt50 (stały kilka metrów od siebie). Twoją propozycję - Toshiba 46YL863 też rozważam chociaż przyznaję, że trudno mi się przekonać do tej firmy.
 

mjan0

New member
Wybór jest jeden PLAZMA decyduje "kasa" Panasonic VT50 to optimum (przekątna zawsze za mała) dlatego,że 3d oglądasz blisko max 2 m dla 55cali

PS. miałem ten problem dwa miesiące temu oglądałem naprawdę dużo telewizorów LCD, plazm i nie żałuję, powiem więcej utwierdzam się w przekonaniu, że wybór był słuszny. (powidoki, 50 hz wypalone loga stacji włóż miedzy bajki)
 
Do góry