Plazma czy LCD !Czytać 1wszy post! Plasma czy LCD plazma vs LCD plasma vs LCD

Pingu

New member
Wczoraj byłem w kliku sklepach i rozmawiałem ze sprzedawcami prosząc o poradę co kupić: plasme czy led. Do wyboru (po mojej wstępnej segregacji, jestem otwarty na propozycje) "dałem" im Panasonic TX-P50VT50, Panasonic L47WT50, Samsung PS51E8000, Samsung UE46ES7000 lub 8000 oraz poinformowałem, że jestem otwarty na propozycje. Zaznaczyłem, że najbardziej interesuje mnie dobry obraz zarówno w HD jak i SD. Przyznam się, że trochę byłem zaskoczony ponieważ nie było nikogo kto by przekonywał mnie do LED-ów, wszyscy proponowali tylko i wyłącznie plasme i oczywiście model TX-P50VT50 oprócz jednego, który proponował ST50 jako dużo tańszy i nie wiele gorszy. Ja tez byłem zdecydowany na ten topowy model ale przyznam że spodobał mi się L47WT50. Ponieważ nie podjąłem decyzji proszę o radę, jaki TV polecacie?

Wiem gdzie byłeś :) Warszawa - Arkadia - Saturn.

A Panas VT50 nadaje się do jasnego pomieszczenia i wcale nie trzeba używać do tego jasnego trybu.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dla jednego sie nadaje, dla drugiego nie. Ja jestem tym drugim i ogladanie w jasnym pomieszczeniu jest delikatnie mowiac slabe.
 

mieciu777

Banned
Wiem gdzie byłeś :) Warszawa - Arkadia - Saturn.

A Panas VT50 nadaje się do jasnego pomieszczenia i wcale nie trzeba używać do tego jasnego trybu.

Niestety, byłem w sklepach u siebie na wsi - Bydgoszcz. Myślałem, że plasmy lepsze są do ciemniejszych pomieszczeń, a Ty piszesz, że Panas jest do jasnego pomieszczenia. Nadal nie wiem co wybrać. Kiki się obraził :), że nie wybrałem (na chwile obecną) jego propozycji (notabene w dobrej cenie) i nic innego nie chce doradzić. Pozdrawiam wszystkich, którzy doradzają uczciwie.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Chyba zle zrozumiales, Pingu chodzilo o to ze plazma nadaje sie TEZ do jasnych pomieszczen, bo do ciemnych to wiadomo.
 

Pingu

New member
Armanig akurat pod tym względem jestem mocno zdziwiony, ja mam bardzo jasne pomieszczenie i na LCD z matową matrycą odbicia były mniejsze, lecz światło powodowało wyblaknięcie kolorów i cienką ostrość, nie dało się tego oglądać. Na VT50 odbijają mi się okna, lecz światło nie wpływa tak bardzo na obraz i jak się ogląda normalnie TV bez wnikania to jest naprawdę dobrze.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dlatego tez uwazam ze przed zakupem powinno sie postawic dwa tv obok siebie i potestowac w kazdych warunkach. Zgodze sie ze mat ma to do siebie ze nie odbija bezposrednio jak lustro, ale moze miec taka przypadlosc o ktorej piszesz. Dlatego tez lata temu pisalem ze matryca w lcd "glare" moze i odbija ale ma dalej ta "soczystosc" - nie mam tu na mysli ubarwionej kolorostyki. Plazma natomiast nie tyle co odbija (mi akurat to nie przeszkadzalo), co cala traci na jasnosci. Pisze to na bazie tego co widze u siebie, bez zadnych uprzedzen, nigdy nie bylem przeciwnikiem plazmy, jedynie tak to widze. To jest tylko moje zdanie, ale jak widac moga byc rozne i dobrze - dlatego tez szczegolnie polecam sprawdzic to na sobie i zdecydowac samemu.
 

mieciu777

Banned
Armanig napisałeś "Dlatego tez uwazam ze przed zakupem powinno sie postawic dwa tv obok siebie i potestowac w kazdych warunkach." Szkoda tylko, że to jest nie realne (dla zwykłego kupującego). Chyba każdy by skorzystał z takiej opcji gdyby mógł. Szczyt marzeń postawić 4-5 TV między którymi toczy się wewnętrzna wojna.
 

Pingu

New member
Armanig masz rację mam porównanie do poprzednika twojego Samsunga i tam promienie na ekranie tworząc tak jakby szary filtr, który niszczy kolory. W przypadku np. VT50 przed matrycą jest szyba, która jakby powstrzymuje te promienie przez tym. Ja akurat w dzień to raczej z TV nie korzystam, ale zdarzyło się w sobote coś tam na poranek zobaczyć. Choć pewnie taki Sony HX850 z podobnym patentem zniszczył by w sobotni poranek moją plazmę.

Ja wybrałem plazmę bo marzyłem o obrazie bez ramek. I jak oglądam film to czerń czarnych pasów zlewa się z otoczeniem i oglądam tylko tą właściwą część ekranu.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mieciu: 5 tv to moze nie, ale 2 tv mysle ze spokojnie mialbys szanse zestawic ze soba, najlepiej pdp vs lcd - z wybranych przez siebie wczesniej modeli. Jedno jest pewne, jak sa dylematy ktora technologie wybrac, to dzialaj tak aby mimo wszystko zrealizowac taka prezentacje. Napisz do Kiki i zapytaj, warto zaplacic za taka opcje, tv na lata szkoda potem sie meczyc z lcd czy pdp.
W domu sa inne warunki, inne oswietlenie, mozliwosc wpiec kilku sygnalow no i oczywiscie spokoj.
Za granica np. bardzo czesto ludzie korzystaja z zwrotow, kupuja sprawdzaja i jak nie pasuje to odsylaja, jest to wpisane w biznes i nikt nie robi najmniejszych problemow. Wystarczy spojrzec na zagraniczne fora.

Pingu: Jezeli chodzi o D8000 to rok temu, lub ciut dalej byl to bdb tv konkurent VT30 ktorego tez moglem zakupic, wybralem D8000 bo w kilku kwestiach po porownaniach bardziej do mnie przemowil, aczkolwiek VT mial lepsze notowania. Natomiast VT50 znam, tyle ze w 65" i to bdb tv, ale tak jak wspomnialem - jak dla mnie nie na kazde warunki. Ja korzystam caly dzien z tv i nie ma szans abym sie przekonal do ogladania w jasnym pomieszczeniu, czy graniu na konsoli, drazni mnie tez temat bieli. Dodam jeszcze "migotanie" (nie kazdy to widzi na swoje szczescie)
Natomiast wieczorowa pora generalnie jest bajka, nie mowie nie.
Lcd tez ma wady, to oczywiste - nie ma obecnie idealu ale na szczescie mamy wybor i kazdy moze cos wybrac dla siebie.
 

mieciu777

Banned
Armanig zgodzę się z tym, że zagranicą można skorzystać z takiej opcji niestety w tym chorym kraju nie zaryzykuję i wydam 12000 na dwa TV i ktoś mi nie przyjmie drugiego telewizora z powrotem (bo coś tam). W normalnych krajach składasz reklamację i po pierwsze nie czekasz 2 tygodnie żeby usłyszeć "reklamacji nie uwzględniono" tylko słyszysz jedno pytanie "wymienić czy zwrócić pieniądze". Nie zmienia to faktu, że masz rację i tak byłoby najlepiej przetestować, niestety szanse na to są słabiutkie a w zasadzie zerowe. Pozdrawiam
 

florek66

New member
Mieciu777 odpowiem tobie krotko,chcesz ogladac telewizje , filmy i byc zadowolony z wlasciwego wyboru telewizora, kup plazme Panasonica .Posiadam plazme :eek:k:(5 lat) i Samsunga LED:cry: z serii 5500 czy 6500(1,5 roku) roznica w jakosci obrazu duza na korzysc oczywiscie plazmy.Samsunga kupilem z musu:fool: ,poniewaz do mniejszego pokoju musialbyc max. 40".Sprawa ogladania plazmy w dzien? nie ma wiekszego problemu,jest spoko.Na potwierdzenie mojej racji zapytaj sie kogos kto ma plazme , czy dokonal slusznego wyboru.Zycze tobie trafionego zakupu .
 

ederos

New member
Proszę o wsparcie w wyborze:

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 4x4m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? obojętnie
6.Jak słońce świeci w pokoju ? z boku
7.Jaki masz obecnie telewizor ? od 4 lat VIERA TH37PV80
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? jestem otwarty na propozycje
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? kablówka cyfrowa sd+hd
10.Jakie urządzenia ? media player
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 12
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obojętnie
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? nie ale możliwość podłączenia może być
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16.Preferencje co do marki ? nie
17.Preferencje co do wielkości ? powyżej 40?
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? ZUŻYCIE ENERGII
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? 50/50
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3000pln
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? może ale nie musi

Z góry dziękuję
 

FrozenEye

New member
Zbliza sie czas wymiany TV :)
Do tej pory kozystalem z CRT (chyba 22") i do sygnalu SD wystarczal przez ostatnie 20 lat :D
Jakies pol roku przesiadka na CRT HD Ready (Philips), ale to za malo ....

Teraz czas przesiasc sie na HD.

Ponizej moje odpowiedzi.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? "open space" (kuchnia+jadalnia+salon) czesc salonowa ok 6x4 (TV by byl przy jedenej z krotszych scian)
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5-4,5m (przy wiekszym ekranie na pewno bedzie dalej niz 2m)
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-4
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? glownie na wprost, jednak dobra widocznosc z boku bedzie plusem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? obojetnie
6.Jak słońce świeci w pokoju ? z boku, besposrednie naslonecznienie TV tylko czasami zima
7.Jaki masz obecnie telewizor ? CRT HD Ready Philips jakies 22"
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Kilka HDMI i USB, (zlacze VGA, ethernet, wifi to plusy)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Full HD, SD
10.Jakie urządzenia ?dekoder N-ki, DVD (Pioneer 575), bedzie tez HTPC
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? w tygodniu 2-6, weekendy 2-12
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? mat, ale obecne CRT ma szklo i jakos nie przeszkadza mi to
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? bajki (dzieci), seriale, sport, przyroda, nauka, filmy (licze na HD)
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? nie, ew. opcje sieciowe to odtwarzanie materialow ze zdalnego "Media Storage"
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? raczej nie, chyba, ze przybedzie nam jakas konsola wtedy max 2-4h/dzien
16.Preferencje co do marki ? Panasonic dla PDP i Samsung dla LCD/LED
17.Preferencje co do wielkości ? okolice 46"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? za duzo dupereli laduja w TV i winduja ceny bezpodstawnie
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? roznie
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? ok 3000
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? niekoniecznie, ale przewiduje, ze dzieci za pare lat sie zainteresuja, mysle, ze pasywne bezpieczniejsze
22.Co dla Ciebie jest najważniejsze w TV ? jakosc obrazu (dzwiek moge podlaczyc przez wzmacniacz zewnetrzny)

Jako dodatkowy warunek powiem, ze nie lubie zmian, nie jestem geekiem kupujacym kazda nowinke na rynku. Chce aby nowy TV posluzyl mi kolejne kilkanascie lat.

Z gory dzieki za podpowiedzi :)
 
Ostatnia edycja:

Quertin

New member
Witam ten wykres w pierwszym poście wprowadził mnie trochę w błąd ponieważ chcę kupić TV LCD 32 cale na którym będę grał z co najmniej 2 metrów. Stąd moje pytanie czy na prawdę nie opłaca się kupować telewizora 32 cale w full hd? Na pewno przy graniu nie da się zaobserwować różnicy między 720p a 1080p na 32 calach? Może ktoś już porównał 2 takie telewizory o 32 calach i powiedziałby czy jest różnica?
 

yopan

New member
Witam ten wykres w pierwszym poście wprowadził mnie trochę w błąd ponieważ chcę kupić TV LCD 32 cale na którym będę grał z co najmniej 2 metrów. Stąd moje pytanie czy na prawdę nie opłaca się kupować telewizora 32 cale w full hd? Na pewno przy graniu nie da się zaobserwować różnicy między 720p a 1080p na 32 calach? Może ktoś już porównał 2 takie telewizory o 32 calach i powiedziałby czy jest różnica?
chcesz kupic 32 cale do gier ps3 i grac z 2 metrow daj sobie spokoj ja mam 40 i gram z 1,5 i nie idzie grac wogole ale w tym roku kupuje 60 - 70 cali bo do gier to powinno sie kupowac takie kolosy i grac wtedy masz efekt super a co do hd no to ogladalem ZDF HD i musze powiedziec ze obraz jest tam jak igla a co do polskich programow to ci nie powiem jak jest , ogladam tv z 1,5 metra na 40 cali , pozdro
 

mi6o

New member
Witam,
bardzo prosze o pomoc w wyborze nowego TV.

Do tej pory kozystalem z CRT

Ponizej moje odpowiedzi.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ok 5,5x3,5m (TV byl by przy jedenej z dłużzych ścian
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5-3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-4
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? glownie na wprost, jednak dobra widocznosc z boku mile widziana
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? obojetnie
6.Jak słońce świeci w pokoju ? z boku, (okno od strony południowej)
7.Jaki masz obecnie telewizor ? CRT 20"
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Kilka HDMI i USB, (zlacze VGA)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? z dekodera sat HD GI S-900.. (Cyfrowy Polsat)
10.Jakie urządzenia ?dekoder jw., DVD (Pioneer), ew. laptop
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? w tygodniu 6-8, weekendy 6-12
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? jeśli tv LCD, to matowa, ale może być plazma z dobrym filtrem
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sport, sport sport.... filmy...programy dokumentalne, publicystyczne
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? nie,
15.Czy zamierzasz grać w gry - nie
16.Preferencje co do marki ? nie, liczy się jakośc obrazu i trwałość TV
17.Preferencje co do wielkości ? okolice do 40-42"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? w moim CRT - mały ekran, w LCD smużenie, mała płynność obrazu, czasami nienaturalny obraz
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? pon-pt wieczorami, weekendy - również w dzień
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? ok 3000
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? niekoniecznie, ale może być, w technologii, która mniej męczy oczy
22.Co dla Ciebie jest najważniejsze w TV ? jakosc obrazu (dzwiek moge podlaczyc przez amplituner)

Kupuję TV na długie lata i dlatego zależy mi na dobrym wyborze. Głownie zależy mi na TV do komfortowego oglądania sportu

Z gory dzieki za podpowiedzi :smile:
 

wwoody

New member
panasonic p50st60 czy l50et60

Witam,

Mam dylemat w wyborze odpowiedniego tv do pokoju 5x6,5 telewizor na ścianie północnej 5m w odległóści ok 2,5 od ściany zachodniej -krawęź lewa tv, ściana południowa okno 4,7x2,45, ściana zachodnia dwa okna 2,15x2,45 i 1,80x2,35 okna z roletami zewnetrznymi, odległóść od tv ok 3m, dziennie średnio 8-10h pracy.

Który z tych TV będzie optymalny?
 
Do góry