Plazma czy LCD !Czytać 1wszy post! Plasma czy LCD plazma vs LCD plasma vs LCD

niemazaco

New member
Proszę wybaczyć pytane laika (nie mam też czasu na czytanie 200 stron komentarzy), ale który typ tv (lcd/plazma) lepiej nadaje się do gier video (xbox) i dlaczego?
 

don111

Banned
sporo lepiej się nadaje plazma ale przy pewnych ograniczeniach (niebezpieczeństwo wypaleń), zwłaszcza jeśli tv służy tylko do gier
 

don111

Banned
było wałkowane wiele razy
matryca szybka, wyraźny obraz w ruchu (widać mocno różnicę np w FPP), niski input lag
nt niebezpieczeństw wpisz w wyszukiwarkę "powidoki"
 

Kamart

New member
Witam, oczywiście tv

odległość od ekranu - od 2,0 do 2,3 m
jak słońce świeci w pokoju - okno od wschodu, dość duże. Telewizor równolegle "plecami" do okna
wielkość pokoju -5 x 4 m
jaki masz obecnie telewizor - brak
jakie programy najczęściej oglądasz - Cyfra+, głównie mecze + filmy .mkv
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem - wieczorem, ale w weekendy sporo w dzień.
wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? - z oświetleniem
wolisz obraz ostry czy łagodny - ostry
matryca błyszcząca czy matowa? Nie wiem
preferowana wielkość telewizora? brak
preferowana marka ? brak
czego nie lubisz w telewizorach? smużenia
Jakie urządzenia będą podłączone ? - dekoder Cyfry+, wd live hdtv
czy ważne jest wifi ? nie
czy będziesz korzystać z widgetów ? nie wiem
czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? nie wiem
czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? Nie wiem
czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? nie
ma mieć 3D ? może, nie musi
ma mieć slot na karty SD ? Może, nie musi
ma mieć tuner DVB-S ? może, nie musi
jaki masz sygnał ? Cyfra+ kanały SD i hd
ile programów HD ? wszystkie w cyfrze
ma stać czy wisieć ? Stać,
budżet: do 5.000 zł

Witam,

Przypominam się.
Jakieś propozycje co do tv?
 

danielte

New member
Witam wszystkich i przechodzę od razu do rzeczy...

Jakie masz warunki? = 6m x 5m
Preferowana wielkość matrycy? = 46/50"
Preferowane marki? = Panasonic / Samsung
Preferowana technologia? = Plazma?
HD Ready czy Full HD? = tylko Full HD
Jaki sygnał? = Vectra z dekodera cyfrowego / BR
Jaka odległość od ekranu? = min 2,5m - max 3,5 m
Jakie urządzenia do podłączenia? = kino (po HDMI), PlayStation 3 (po HDMI)
Jaka klasa cenowa? = do 5500zł
Kiedy najczęściej oglądasz?= wieczór (gry, filmy), noc (mecze)
Jakie masz nasłonecznienie pokoju? = duże okno od strony [ołudniowej (z roletą)
Ile osób zasiada przed telewizorem? = 1-6
Jaki masz telewizor? = 42" 100Hz Panasonic HD ready (plazma)
Czego oczekujesz od telewizora? = B.dobrej jakości obrazu / 3D?

Pozdrawiam...
 

bochaczyk

New member
bardzo proszę o pomoc przy wyborze TV dla szwagierki :) przeprowadziłem z nią wywiad środowiskowy i przedstawiam wam jej preferencje:

odległość od ekranu – 3-4m
jak słońce świeci w pokoju – od południa i zachodu (tv na południowym wschodzie pokoju)
wielkość pokoju – 4m na 5m
jaki masz obecnie telewizor – crt 26 cali
jakie programy najczęściej oglądasz – TVP1/2 Polsat TVN
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem – tak samo
wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez – bez
wolisz obraz ostry czy łagodny – ostry
matryca błyszcząca czy matowa? matowa
preferowana wielkość telewizora? 42 cale
preferowana marka ? niema
czego nie lubisz w telewizorach? niewiem
Jakie urządzenia będą podłączone ? DVD / TV cyfrowa naziemna
czy ważne jest wifi - nie
czy będziesz korzystać z widgetów ? nie
czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? nie
czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? nie
czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? tak
ma mieć 3D ? nie
ma mieć slot na karty SD ? tak
ma mieć tuner DVB-S ? tak
jaki masz sygnał ? cyfrowa naziemna / w przyszłości TNK HD
ile programów HD ? na razie brak
ma stać czy wisieć ? stać
budżet: 2000zł

Proszę o podpowiedzi, sam kocham plazmę bo u siebie w domu mam już Panasa z podpisu a niedawno dołączył Samsung PS51D6900. Ale to moje preferencje. Sam nie wiem czy dla niej lepszy LCD czy Plazma. Przy takim sygnale obstawiam plazmę ale boje się że będzie miała za jasno w pokoju lub zrobi w nim powidoki :/ Sama pewnie nie odczuje korzyści z lepszej czerni a smużenia nawet nie zauważy - może bezpiecznie poszukać czegoś na ledach ?? Ostatnio nie śledziłem rynku i niewiem co jest teraz cacy dlatego proszę was o radę :)

Pozdrawiam!
 

wojt88

Guest
@don111 - zamierzam właśnie kupić na dniach plazmę 42VT30 lub 46GT30...

szykuje sie rewolka? warto tyczeć jescze chwila na crt? jak tak to dawaj zaporowe argumenty ;p
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
smarcin3 - to rzeczywiście extra cena , warto się mocno zastanowić.

=====================================================
bochaczyk-
To najlepszym rozwiązaniem będzie 42 S 30.

=====================================================
danielte -
to bardzo prosta sprawa .
JA brałbym 50VT30

=====================================================
 

don111

Banned
@don111 - zamierzam właśnie kupić na dniach plazmę 42VT30 lub 46GT30...

szykuje sie rewolka? warto tyczeć jescze chwila na crt? jak tak to dawaj zaporowe argumenty ;p
z zapowiedzi tak wynikało, ile z tego prawdy okaże się...
generalnie HD się upowszechniło na tyle, że już dawno powinieneś zmienić tv na większy (chyba że masz kablówkę) :)
w tej chwili są wyprzedaże starszych modeli za śmieszne pieniądze np Panasonic 50G30 za 3k albo 50GT30 za 3,5k to śmiech na sali jak za taką jakość
nowe będą lepsze ale i cena też...
a potem wejdzie OLED i takie tv jak plazmy, nawet najlepsze jeśli będą jeszcze na rynku to za pół darmo, więc może wtedy będzie się bardziej opłacało ? ;)
 

fafcin

New member
Witam, wykańczam swoje pierwsze mieszkanie i nadszedł czas na kupno jakiegoś telewizora. Chciałbym Was poprosić o jakieś sugestie.

Odległość od ekranu: 3,5-4 m
Jak słońce świeci w pokoju: salon raczej bardzo nasłoneczniony, jedno duże okno od południa i jedno duże od zachodu. Salon otwarty na kuchnie w której jest duże okno na wschód (ale to okno około 10 m od telewizora). Bez rolet w oknach się nie obędzie. Słońce bezpośrednio na telewizor nie będzie padało.
Jak duży jest pokój: 5 x 6 m
Jaki masz obecnie telewizor: Jakiś starszy Philips 32" LCD
Jakie programy najczęściej oglądasz: wszystko
Oglądasz w dzień czy wieczorem: zima dzień 30% wieczór 70% a latem tak po 50%
Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: bez
Preferowana wielkość telewizora: 42-50"
Preferowana marka: Zdaje się na Was
Jakie urządzenia będą podłączone: komputer, kino domowe
Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 70% TV, 30% komputer
Siedzisz na wprost czy również z kątów bocznych: na wprost z kanapy, zza stołu kąty boczne
Wolisz obraz ostry czy łagodny: naturalny:)
Telewizor ma mieć WiFi: dobrze gdyby miał
Ma czytać przez USB filmy: Tak, DivX + HD
Ma mieć 3D? mógłby mieć
Jaki masz sygnał: cyfrowa naziemna, w przyszłości TNK HD
Ile masz kanałów HD: na początek 0, w planach jest około 10
Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 5-10
Ile osób zasiada przed telewizorem: zazwyczaj 2
Ma stać czy wisieć: stać (później może zawiśnie)
Jaka klasa cenowa: do 5000 zł

Z początku moich poszukiwań przymierzałem się do jakiegoś full LEDa bo energooszczędny i chyba lepszy do nasłonecznionego pokoju od plazmy, ale ostatnimi dniami nasiliłem poszukiwania i zacząłem trochę czytać i chyba skłaniam się kierunku jakiejś plazmy Panasonica.

Co byście proponowali z plazmy i ewentualnie jakiegoś full leda jeśli uznacie że to by był lepszy wybór w moim przypadku.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

sej34

Member
Witam, wykańczam swoje pierwsze mieszkanie i nadszedł czas na kupno jakiegoś telewizora. Chciałbym Was poprosić o jakieś sugestie.

Odległość od ekranu: 3,5-4 m
Jak słońce świeci w pokoju: salon raczej bardzo nasłoneczniony, jedno duże okno od południa i jedno duże od zachodu. Salon otwarty na kuchnie w której jest duże okno na wschód (ale to okno około 10 m od telewizora). Bez rolet w oknach się nie obędzie. Słońce bezpośrednio na telewizor nie będzie padało.
Jak duży jest pokój: 5 x 6 m
Jaki masz obecnie telewizor: Jakiś starszy Philips 32" LCD
Jakie programy najczęściej oglądasz: wszystko
Oglądasz w dzień czy wieczorem: zima dzień 30% wieczór 70% a latem tak po 50%
Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: bez
Preferowana wielkość telewizora: 42-50"
Preferowana marka: Zdaje się na Was
Jakie urządzenia będą podłączone: komputer, kino domowe
Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 70% TV, 30% komputer
Siedzisz na wprost czy również z kątów bocznych: na wprost z kanapy, zza stołu kąty boczne
Wolisz obraz ostry czy łagodny: naturalny:)
Telewizor ma mieć WiFi: dobrze gdyby miał
Ma czytać przez USB filmy: Tak, DivX + HD
Ma mieć 3D? mógłby mieć
Jaki masz sygnał: cyfrowa naziemna, w przyszłości TNK HD
Ile masz kanałów HD: na początek 0, w planach jest około 10
Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 5-10
Ile osób zasiada przed telewizorem: zazwyczaj 2
Ma stać czy wisieć: stać (później może zawiśnie)
Jaka klasa cenowa: do 5000 zł

Z początku moich poszukiwań przymierzałem się do jakiegoś full LEDa bo energooszczędny i chyba lepszy do nasłonecznionego pokoju od plazmy, ale ostatnimi dniami nasiliłem poszukiwania i zacząłem trochę czytać i chyba skłaniam się kierunku jakiejś plazmy Panasonica.

Co byście proponowali z plazmy i ewentualnie jakiegoś full leda jeśli uznacie że to by był lepszy wybór w moim przypadku.

Pozdrawiam
mi jak słońce przeszkadza to spuszczam rolety;))ogólnie niema tragedii z plazmą w nasłonecznionym pomieszczeniu.ciężko doradzić bo zarówno led jak i plazma ma swoje zalety jak i wady.moje typy na dzień dzisiejszy to plazma Panasa GT30 (obecnie w rewelacyjnej cenie) i nowy model lcd-led Panasa seria ET5 lub SONY EX 720.
 
Ostatnia edycja:

1grzecho

Member
mam bardzo podobne warunki jak kolega fafcin, tzn bardzo jasny salon, na przeciwko tv okno wschodnie a z boku tv okno południowe, brać do moich warunków plazme 50gt30 czy poszukać leda?
 

Gollum

New member
Witek
z racji nadchodzącej wyprowadzki mam ok. miesiąca na wybranie telewizora pod siebie. garść stałych:

odległość od ekranu - 3 - 3,5m - jeśli ustawię tv "na długiej ścianie", to będą to 3 metry do kanapy. jeśli w kącie, niemal tyłem do balkonu, to ok 3,5 do kanapy, 4m do stołu z krzesłami, z którego też mogę oglądać.
jak słońce świeci w pokoju - Okno+balkon od południa. Jeśli tv będzie przy ścianie, wtedy ściana wschodnia, jeśli nie, to ukośnie południowo wschodni kąt pokoju. Słońce może dawać się we znaki, lecz mieszkam na 5 piętrze i zazwyczaj świeci z góry. Okna mogę zasłonić dosyć szczelnie. Poza tym przeważnie tv będzie użytkowany wieczorami (tylko podczas dni wolnych rano i południe) i słońce będzie wtedy za zachodnią ścianą bloku
wielkość pokoju -szacunkowo ~5x4m
jaki masz obecnie telewizor - brak, teoretycznie 32" bo mieszkam z rodzicami i to ich tv
jakie programy najczęściej oglądasz - TV praktycznie mnie nie interesuje. Pokaźna kolekcja mkv, rzadziej divx, rozpocznę kolekcjonowanie blu-ray'ów. tematyka różna. Zamierzeniem tego zakupu jest poczucie przyjemności z oglądania 1080p/720p
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem - mam dosyć luźny grafik i gdy mam wolne mogę przed tv spędzać niemal cały dzień. gdy pracuję, to cały dzień mnie nie ma i oglądam dopiero wieczorami.
wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? - nie ma to dla mnie znaczenia. mogę po ciemku.
wolisz obraz ostry czy łagodny - dla mnie to pytanie z serii "wolisz czarne czy białe". obraz ma mi się podobać. chcę zobaczyć detale, a nie zastanawiać się, czy ustawienie x jest lepsze niż y, albo czy telewizor X dałby mi lepsze doznania niż Y. szukam optimum za konkretną cenę.
matryca błyszcząca czy matowa? Nie wiem ale to pytanie podobne do powyższego. zakup telewizora ma mi dać przyjemność.
preferowana wielkość telewizora? 42” do 51’’ - wynika to z 2 modeli, które na chwilę obecną biorę pod uwagę.
preferowana marka ? teoretycznie brak. rozważam LG led i Samsung plazmę, ale mam nadzieję, że jeśli forum nie rozwiąże tego problemu, to przynajmniej zaproponuje coś konkretnego ;d
czego nie lubisz w telewizorach? programów telewizyjnych, które muszę w nich oglądać ;-) - nie mam awersji do budowy tv albo do ich funkcjonalności. zamierzam kupić tv, który będzie dla mnie optymalnym ;d
Jakie urządzenia będą podłączone ? - analog kablówka (z musu, bo z nią mam internet, a będę w niej oglądał tylko co muszę, czyli jakieś wiadomości, ewentualnie sport lub coś co mnie zaciekawi). Poza tym eksperymentowanie z DVB-T (mieszkam w woj. lubuskim więc wypada sprawdzić, czy warto). Komputer stacjonarny (mkv, gry komputerowe, bluray). W przyszłości może PS3 lub PS4
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń
? z racji braku ramówki tv to minimum niezbędne, czyli przelecieć w 5 minut po kanałach i spróbować coś znaleźć. zakładam, że mistrzostwa europy w p.n. obejrzę, olimpiadę też. Jeśli będzie coś ciekawego z dokumentu również, no i ewentualnie tzw. hity z tak zwanych najlepszych stacji ale to z rzadka, bo jest coraz gorzej. zasadniczo tv ma posłużyć mi do obejrzenia tego co mam w mkv (w wiekszym stopniu i bluray oraz w avi (to ostatnie coraz mniej) i dvd (jesli zaczne zbierac klasyki). no i gry komputerowe (ewentualnie pozniej z ps3) w 1080p
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ? jesli tv umieszcze na scianie wschodniej to na wprost, jesli w kącie pokoju to pod kątem ~45st. siedząc/leżąc na kanapie
czy ważne jest wifi ? nie jest. każda z 2 konfiguracji umożliwia mi pociągnięcie kabla ethernetu przez ścianę
czy będziesz korzystać z widgetów ? zakładając, że tv posłuży mi jako monitor do komputera, a co za tym idzie do internetu, widgety traktuję obojętnie.
czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? jak wyżej. raczej tylko z ciekawości, by móc powiedzieć klientom jakie to męczące ;d
czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? raczej nie. ewentualnie Netflix jeśli już ale to albo jak dorwę jakiegoś vpn'a albo jak ów netflix pojawi się u nas legalnie
czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? Niekoniecznie, puszczę z kompa, choć mam dyski usb, więc wypadałoby. korzystam z plików srt
ma mieć 3D ? Zakładając, że chcę wydać 3000-3500zł chciałbym mieć telewizor, który za rok nie będzie przestarzały. O ile do 3d podchodzę z lekką rezerwą, to nie ukrywam, że chciałbym czasami obejrzeć coś w 3d, zagrać coś w 3d albo po prostu mieć tv, który będzie mieć tą funkcję.
ma mieć slot na karty SD ? nie
ma mieć tuner DVB-S ? nie
jaki masz sygnał ? analog i ewnetualnie dvb-t
ile programów HD ? jesli w polsce ktos zwie hd kanal ktory ma bitrate 2krotnie wiekszy od divxa, to masę. telewizja jest na drugim planie - raczej filmy mkv, bluray, koncerty oraz względnie granie w 1080p
ma stać czy wisieć ? Stać - zamierzeniem jest stolik, który sprawi, że tv będzie na wysokości oczu siedzącego na kanapie osobnika


to tyle spowiedzi. a teraz to, co mi chodzi po głowie. mam na oku 2 telewizory - zupełnie do siebie nie podobne. jednakże z powodu ceny 3000zł ~max 3500 na chwilę obecną nie widzę alternatyw, stąd w przypadku, gdyby moje typy okazały się średnio rozsądne, proszę o podpowiedzi. jako że pracuję w rtv euro, codziennie widzę 100 telewizorów, lecz niestety na chwilę obecną obu modeli nie mam wystawionych stąd nie mogę empirycznie stwierdzić, który mi bardziej odpowiada.

1) PS51e550.
samsungowa plazma odpowiada mi ponieważ:
- duży. zawsze przyjdzie czas, gdy człowiek będzie chciał mieć większy tv. 51" może wydawać się trochę za duży, ale z drugiej strony wyobraźnią patrząc oraz stojąc przed 50" panasonikiem nie odnoszę wrażenia, że 3 - 3,5m to za mało
- plazma jako technologia, której boją się klienci, a którą wielu tutaj pochwala. czas reakcji matrycy, czerń, nasycenie barw w tej technologii. zdaję sobie sprawę, że nie musi to być takie coś jak w 50gt30, ale patrząc na zagraniczny quick review i całkiem pochlebne recenzje, coś skłania mnie ku temu modelowi.
- 3d aktywne + okulary. niestety żaden panas w tej cenie nie ma okularów, a wiem ile one kosztują. nawet jeśli nie jestem fanbojem 3d, to stwierdzam, że duży tv + 3d + niska cena to to, co trochę mnie przekonuje
- cena. ciężko jest znaleźć tv o takiej wielkości w takiej cenie, a który nie byłby np. samsungiem z roku 2011 który miał 1024x768 i kosztował 2000.

2) LG 42LM620.
- sentyment do marki - obecnie mam LG 32" LCD 7lat i nie narzekamy na jego awaryjność
- LED z 2012 w świetnej cenie
- 3d z okularami - wprawdzie pasywne, ale na lm765 i tak robią dobre wrażenie
- design - zawsze wyglądać będzie lepiej niż plazmy
- jakość obrazu - nie ukrywam, że widziałem model wyższy lm765 ale myślę, że jakościowo nie może być aż tak od niego oddalony.
- cena/wielkość/nowość/jakość. nie ukrywam, że nie kupię za te pieniądze żadnego modelu 46" samsunga, a jedynie model 40es6100. 2 cale robią różnicę, bo wydaję mi się, że 40 to jednak ciut za mało.

pytania zatem są 2:
1) co wybrać? Z jednej strony tv z 2012 roku za 3000-3500 z 51", z drugiej pytanie, czy to nie za niska cena za taką przekątną? czy to nie idzie w jakość wykonania/awaryjność? niestety mój sklep raczej nie sprowadzi w najbliższym czasie ps51e550 (dla nas sprzedawców jest na chwilę mało opłacalne sprzedawanie tegoż modelu).
2) jeśli nie któryś z nich, to który? jeśli macie jakieś typy, które są w podobnych cenach (jako nowe sztuki), a które są w czymś lepsze, to piszcie. widzę np. 50gt30 za 3499, ale nie ma okularów. z drugiej strony wiem, że serie G i GT to serie bardzo w polsce popularne. Jesli zatem mozecie, to wskażcie mi modele, którymi powinienem się jeszcze zainteresować.

z góry dzięki za zainteresowanie

PS. fajnie by było, gdyby tv potrafił obsługiwać DTS puszczany w mkv. nowy LG potrafi, stary LG 42LW570 nie potrafił. w domyśle zamierzam i tak kupić ampli za jakiś czas, ale brak obsługi takiego standardu uważam za sporą wadę. obsługa plików FLAC jest chyba jeszcze poza zasięgiem telewizorów ;d
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No Twoje wymagania powinna też spełnić plazma Panasonic 50GT30.
Przy okazji przy odległości 3-4m i jak piszesz bogatej kolekcji mkv i planach zakupów płyt BD - kup 50 cali nie mniej!
 

siczus

New member
Witam
Przymierzam się do wymiany starego tv na nowy.
Proszę o pomoc w wyborze
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20 m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? przeważnie ok. 3 m bywa iż 4m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem? 3-4
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? przeważnie na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6.Jak słońce świeci w pokoju? okna z boku, skierowane na zachód, są rolety
7.Jaki masz obecnie telewizor? LG 32LC52
8.Co chcemy aby telewizor posiadał? czytanie wszystkiego z USB ( filmy,muzyka, jpg), wifi
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? kablówka + cyfrowy polsat
10.Jakie urządzenia będą podłączana? dekoder CP, laptop, Xbox, PS3
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? pół dnia? raczej długo
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? matową
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, seriale, całą gamę Discovery i NG
14.Czy zamierzasz serfować po internecie? raczej nie, ale skype, YT ipla itp jak najbardziej.
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? gram, jak rodzina pozwoli to max 2h
16.Preferencje co do marki? jestem otwarty
17.Preferencje co do wielkości? raczej 40cali
18.Co Cię denerwuje w telewizorach? wolne przełączanie kanałów
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? w tygodniu w godzinach 15-23, w dni wolne czasami cały dzień
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3 tyś + mały dodatek.
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? mile widziane z racji konsol :)

Przeglądałem trochę po sklepach jednak w TV jestem raczej zielony jak obecnie trawa za oknem... Plazma czy LCD LED :confused: Proszę o poradę.
Dodam iż dziś podrzucono mi gazetkę pewnego marketu gdzie jest Samsung UE40ES6100.

 

Gollum

New member
zaleta 40es6100
1) dlna/wifi/lan
2) 3d i 2 pary okularów (model z zeszłego roku d6100 nie miał takowych)
3) produkt z 2012
4) niezły stosunek ceny do możliwości
5) usb z pvr (nie sprawdzałem empirycznie)
6) całkiem niezła jakość obrazu (jak to u samsunga leda)
7) stosunkowo brak mu konkurentów (poza lg42lm620). sony i jego produkty wymagają dopłaty za okulary

ogólnie patrząc przez pryzmat sklepu rtv euro - jeszcze mało osób o niego zabiega. za to model d6100 dzięki promocji w gazetkach jest rozchwytywany choć cena dosyć podobna. Imho warto, chyba, że wolisz pasywne 3d, 2" więcej - wtedy proponowałbym ci LG.
 
Do góry