Plazma czy LCD !Czytać 1wszy post! Plasma czy LCD plazma vs LCD plasma vs LCD

wavemode

New member
don111 dziekuje za odp ;) . Właśnie boję się o to wypalanie czy te paski i znaczki ronżych stacji. Moja mama czasto oglada jeden program. Dlatego byłbym przychylny kupic samsunga D8000 Led tylko do końca nie jestem przekonany. No i wlasnie jeszcze ten problem z okularami , pasywne czy aktywne ;/
 

Lukxxx

New member
odległość od ekranu - od 2,3 do 3m
jak słońce świeci w pokoju - Okno od południa, dość duże, na szczęście są żaluzje i w lecie zazwyczaj cały dzień przykręcone bo gorąco. Telewizor pod lekkim kątem do okna
wielkość pokoju -4,7m x 3,3m
jaki masz obecnie telewizor - brak
jakie programy najczęściej oglądasz - filmy mkv fullhd, programy sportowe Canal+ HD, gry z komputera + Playstation 3, kablówka Cyfra+.
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem - PNa tygodniu wieczorem, ale w weekendy sporo w dzień.
wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? - z oświetleniem, prócz filmów
wolisz obraz ostry czy łagodny - ostry
matryca błyszcząca czy matowa? Nie wiem
preferowana wielkość telewizora? 42” do 46’’ z ogromnym naciskiem żony na 42" :(
preferowana marka ? Plazma - Panasonic, LCD - brak
czego nie lubisz w telewizorach? Smużenia
Jakie urządzenia będą podłączone ? - Dekoder Cyfry+, ps3, komputer ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? 40% TV 60% reszta
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ? Różne kąty.
czy ważne jest wifi ? nie
czy będziesz korzystać z widgetów ? Nie wiem
czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? w wyjątkowych sytuacjach
czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? Nie wiem, ale raczej nie
czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? Niekoniecznie, puszczę z kompa
ma mieć 3D ? Nie
ma mieć slot na karty SD ? Może, nie musi
ma mieć tuner DVB-S ? Nie wiem
jaki masz sygnał ? Cyfra+ kanały SD i hd
ile programów HD ? Kilka
ma stać czy wisieć ? Stać, stara ściana gipsowo-kartonowa nie daje gwarancji utrzymania ciężaru


Myślę o Panasonicu 42G30
 
Ostatnia edycja:

jin12

New member
Witam.
Zamierzam w najbliższym czasie zakupić telewizor (najlepiej do końca tego roku). Oto warunki panujące w moim pokoju oraz warunki jakie musi spełniać telewizor:
odległość od ekranu - od 2,5 do 3m
jak słońce świeci w pokoju - Okno od północy, po prawej stronie telewizora. W oknie zasłony...pokój nie należy do najjaśniejszych.
wielkość pokoju -4,0m x 3,3m
jaki masz obecnie telewizor - brak, wcześniej CRT 21 cali
jakie programy najczęściej oglądasz - sportowe oraz filmowe
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem - w tygodniu wieczorem, w weekend brak przedziału czasowego
wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? - raczej bez światła
wolisz obraz ostry czy łagodny - w szczególności naturalny, choć bardzo wyraźny
matryca błyszcząca czy matowa? Nie wiem
preferowana wielkość telewizora? 46 - 50
preferowana marka ? Plazma - Panasonic, LCD - brak
czego nie lubisz w telewizorach? Smużenia
Jakie urządzenia będą podłączone ? - Dekoder Cyfry+, komputer (w zakresie gier i filmów), w przyszłości także konsola
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? 30% TV 70% reszta
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ? na wprost.
czy ważne jest wifi ? nie jest najważniejsze, ale przydatne
czy będziesz korzystać z widgetów ? rzadko, o ile w ogóle
czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? nie
czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? raczej nie
czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? nie musi, ale może
ma mieć 3D ? tak
ma mieć slot na karty SD ? Może, nie musi
ma mieć tuner DVB-S ? Może, nie musi
jaki masz sygnał ? Cyfra+ kanały SD i hd
ile programów HD ? Kilka, choć najczęściej będą oglądane (C+ SPORT)
ma stać czy wisieć ? Stać,

Kwestia priorytetowa - jakość obrazu 2D i 3D, "wygodne" i w miare tanie 3D pod względem urządzeń, a w szczególności brak buczenia, czy bzęczenia.

Granica cenowa wynosi do 4500 zł. Modele, które wpadły w oko to:
LG LW570S - w chwili obecnej faworyt,
Sharp LE830 - obawiam się zbyt dużych problemów z ustawieniem obrazu,
Panasonic GT30E - najlepsza jakość obrazu z ww, jednakże istnieje zagrożenie, iż zostaną wypalone stałe elementy danego obrazu (loga programów oraz interface z gier) oraz telewizor będzie buczał, co może skutecznie zniechęcić mnie do korzystania z telewizora.
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
 

rafix01

Member
Bez reklam
Panasonic, na buczenie opisałem sposób, poprostu doginasz ręką z tyłu metalową obudowę (doginasz, znaczy się lekko dociskasz i spokój do końca życia ;) ), o wypalaniu zapomnij, to może było w pierwszych plazmach (u mnie żonka ogląda nieraz 3-4h jeden program to jak skończy na chwilkę włączam byle jaki kanał HD i jakoś logo się nie wypaliło...ale zanim taki maraton zapodała, plazma przez pierwsze 100h była "wygrzewana" czyli nie za długo na jednym kanale i obraz bez pasów = realizowałem to na kanałach HD)
 

jin12

New member
Panasonic, na buczenie opisałem sposób, poprostu doginasz ręką z tyłu metalową obudowę (doginasz, znaczy się lekko dociskasz i spokój do końca życia ;) ), o wypalaniu zapomnij, to może było w pierwszych plazmach (u mnie żonka ogląda nieraz 3-4h jeden program to jak skończy na chwilkę włączam byle jaki kanał HD i jakoś logo się nie wypaliło...ale zanim taki maraton zapodała, plazma przez pierwsze 100h była "wygrzewana" czyli nie za długo na jednym kanale i obraz bez pasów = realizowałem to na kanałach HD)

Witaj. Twój post częściowo pomógł mi się zdecydować na zakup plazmy Panasonica. Jedyne, co chciałbym się jeszcze dowiedzieć to to, gdzie opisałeś sposób na pozbycie się buczenia? Albo, jak mógłbyś, opisz mi proszę, w którym dokładnie miejscu należy dogiąć ręką metalową obudowę.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
 

Lukxxx

New member
odległość od ekranu - od 2,3 do 3m
jak słońce świeci w pokoju - Okno od południa, dość duże, na szczęście są żaluzje i w lecie zazwyczaj cały dzień przykręcone bo gorąco. Telewizor pod lekkim kątem do okna
wielkość pokoju -4,7m x 3,3m
jaki masz obecnie telewizor - brak
jakie programy najczęściej oglądasz - filmy mkv fullhd, programy sportowe Canal+ HD, gry z komputera + Playstation 3, kablówka Cyfra+.
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem - PNa tygodniu wieczorem, ale w weekendy sporo w dzień.
wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? - z oświetleniem, prócz filmów
wolisz obraz ostry czy łagodny - ostry
matryca błyszcząca czy matowa? Nie wiem
preferowana wielkość telewizora? 42” do 46’’ z ogromnym naciskiem żony na 42" :(
preferowana marka ? Plazma - Panasonic, LCD - brak
czego nie lubisz w telewizorach? Smużenia
Jakie urządzenia będą podłączone ? - Dekoder Cyfry+, ps3, komputer
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń
? 40% TV 60% reszta
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ? Różne kąty.
czy ważne jest wifi ? nie
czy będziesz korzystać z widgetów ? Nie wiem
czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? w wyjątkowych sytuacjach
czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? Nie wiem, ale raczej nie
czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? Niekoniecznie, puszczę z kompa
ma mieć 3D ? Nie
ma mieć slot na karty SD ? Może, nie musi
ma mieć tuner DVB-S ? Nie wiem
jaki masz sygnał ? Cyfra+ kanały SD i hd
ile programów HD ? Kilka
ma stać czy wisieć ? Stać, stara ściana gipsowo-kartonowa nie daje gwarancji utrzymania ciężaru


Myślę o Panasonicu 42G30

Wracam jeszcze do pytania, bo wynikły dwie sprawy:
a) Problemy z budżetem - albo muszę się wstrzymać z zakupem, albo prędzej wziąć 42S30.46 cali odpada.
b) Zastanawiam się nad nasłonecznieniem pokoju i jak to będzie miało wpływ na plazmę.
Nasłonecznienie mówię, że dosyć duże, TV pod kątem tak 80+ stopni do okna (na prostopadłej do okna ścianie, ale lekko od niej odchylony), czy nie lepiej do tego brać jednak jakiegoś matowego LCD? Chociaż z innych parametrów wolałbym plazmę :/
 

don111

Banned
to zrób coś z tym, ciemniejsze zasłony albo żaluzje
jak słońce ostro świeci to żadnego tv się nie będzie oglądało komfortowo, trzeba będzie ostro podkręcać jaskrawość nawet matowego tv (tyle że tu nie będzie odbić), a to jest męczące dla oczu
inna sprawa - czy faktycznie dużo oglądasz po południu
 

Lukxxx

New member
to zrób coś z tym, ciemniejsze zasłony albo żaluzje
jak słońce ostro świeci to żadnego tv się nie będzie oglądało komfortowo, trzeba będzie ostro podkręcać jaskrawość nawet matowego tv (tyle że tu nie będzie odbić), a to jest męczące dla oczu
inna sprawa - czy faktycznie dużo oglądasz po południu

Żaluzje są - co jest napisane w cytowanym przeze mnie poście. Przy świetle trochę się ogląda, zarówno w dni powszednie w lecie od godziny 18-19 jak i w weekendy o godzinie dowolnej.

Jeszcze jedna errata, dziś przyszła nowa kanapa i w sumie po przemeblowaniu wyszło, że TV będzie oglądany z odległości 2-2,5m czyli trochę krócej niż wcześniejsze wyliczenia, co czyni 42" bardziej przekonywującym wyborem
 
Ostatnia edycja:

MRCOCOset

New member
TV z dobrym procesorem - 1080p bez zacinek

Wita szukam TV z dobrym procesorem, aby filmy 1080p z efektem np: MOTION PLUS były płynne bez sporadycznych przycinek i smużenia jak np w samsung LE40C650.

jaki tv byście polecili?
cena do 4000pln
+-47cali
3D nie wymagane, jednak płynność i jakość tak.:eek:k:
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
nie ma takiego tv, LCD do płynności potrzebuje wstawiania klatek, chyba że chcesz widzieć efekt teatrzyku - który i tak idealnie płynny niekoniecznie musi być w tej klasie cenowej (46' i >100hz)
do filmów najlepszy wybór to plazma, zapewni najlepszą naturalność obrazu i nie ma smużenia jak w LCD, jednak minimalny juddering może być jak na każdym tv (wina zbyt małej liczby klatek filmu)
Panasonic 50G30, 46GT30, Samsung 51D6900
 

MRCOCOset

New member
nie ma takiego tv, LCD do płynności potrzebuje wstawiania klatek, chyba że chcesz widzieć efekt teatrzyku - który i tak idealnie płynny niekoniecznie musi być w tej klasie cenowej (46' i >100hz)
do filmów najlepszy wybór to plazma, zapewni najlepszą naturalność obrazu i nie ma smużenia jak w LCD, jednak minimalny juddering może być jak na każdym tv (wina zbyt małej liczby klatek filmu)
Panasonic 50G30, 46GT30, Samsung 51D6900

Tak jak najbardziej może być efekt teatrzyku mi to pasuje. Jednak w moim obecnym LE40C650 procesor czasami nie wyrabia i tak jak by efekt wyłączał się na kilka sekund i załącza znowu. No i smużenie i zanik szczegułów. Szukam czegoś niezawodnego.
 

don111

Banned
Tak jak najbardziej może być efekt teatrzyku mi to pasuje. Jednak w moim obecnym LE40C650 procesor czasami nie wyrabia i tak jak by efekt wyłączał się na kilka sekund i załącza znowu. No i smużenie i zanik szczegułów. Szukam czegoś niezawodnego.
powinieneś iść w kierunku plazmy Panasonica, ma IFC który daje ten efekt - w razie czego możesz to wyłączyć i nadal oglądać płynny obraz, bo co ciekawe bez IFC Panasonic ma lepszą płynność od większości LED z włączonymi systemami ruchu
w tej kwocie wybierałbym między 50G30 a 46GT30 (+3d, lepszy filtr i kontrast w dzień, trochę lepsza czerń w zaciemnieniu)
 
Do góry